Help!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: Help!!!!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    109

    Help!!!!

    Καλησπέρα!υπάρχει ένας άνθρωπος εδώ που να μπορεί να μου πει πως θα κόψω/αποφευγω τη ζάχαρη? πραγματικά δεν μπορώ αλλο.δεν θέλω να καταλήξω με ζάχαρο η διαβήτη ή οτιδήποτε άλλο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Γειαα!!!! Μπορείς να δοκιμάσεις ενα υποκαταστατο...στεβια, ζαχαρη καρυδας, σιροπι αγαυης...κ παλι με μετρο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    109
    Οκ αλλά αναφερομουν συγκεκριμένα στη σοκολάτα κλπ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Σοκολατα με στεβια ή κατανάλωση με μετρο.
    Καποτε ετρωγα 3 σοκολατες την ημερα και 2 συσκευασίες σοκολατενια μπισκοτα. Πλέον εχω αναγκη τη σοκολατα 2-3 φορες το μηνα. Δεν ειναι ευκολο, αλλα με λιγη θεληση και κατανάλωση σωστων τροφών μεσα στη μερα, θα τα καταφέρεις!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    17
    Εγώ θα σου πρότεινα αρχικά να δεις τι σε βοηθάει! Μπορείς να τη μειώσεις σταδιακά για πιο ομαλή μετάβαση ή να την κόψεις μαχαίρι όπου όμως θα είναι άσχημη εμπειρία καθώς ο οργανισμός σου θα την αναζητάει.
    Στο σταδιακό μπορείς να τρως όπως είπε και η αφρατουλίνι υποκατάστατα και 1 φορά τη βδομάδα κανονική ώστε να αρχίσεις να συνηθίζεις και να τη μειώνεις.
    Προσωπικά, είμαι άτομο που μπορεί να τρέφεται ΜΟΝΟ με σοκολάτες. Δε με νοιάζει το φαγητό! Αλλά πλέον σπάνια την αναζητά ο οργανισμός μου, μόνο τις ''μέρες'' του μήνα. Όταν ξεκίνησα διατροφή είπα τέλος, δε θα ξαναχρησιμοποιήσω πουθενά. Αγόρασα ζάχαρη καρύδας σε περίπτωση που θελήσω να κάνω καφέ πχ αλλά ακόμα κλειστή είναι η συσκευασία :P
    Ο διαιτολόγος μου πάντως μου είχε προτείνει τη σταδιακή μείωση.

  6. #6
    μελι. τι καλυτερο!!!! σοκολατα μπορεις να φτιαξεις δικια σου που δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις σοκολατες της αγορας με λαδι καρυδας κακαο μελι και λιγο ελαιο βανιλιας. κ μεσα την γεμιζεις με οτι θες. εγω βαζω αμυγδαλα και κρανμπερι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    109
    Σας ευχαριστώ πολύ!και εγώ αν μπορούσα να τρεφομαι μόνο με σοκολάτα θα το έκανα,χαχα!και εγώ έτσι νομίζω,σιγά σιγά είναι το καλύτερο.αντε να δούμε!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •