Αναζήτηση υποστήριξης και δυναμης!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    3

    Αναζήτηση υποστήριξης και δυναμης!

    Καλησπέρα σας,σας διαβαζω πολύ καιρό και πήρα τ θαρρος να γινω μελος της παρεας σας..
    Ειμαι 25 χρονων και ανεκαθεν ημουν παχυ παιδι, εφηβη κοκ
    Φτανοντας στην ηλικια των 21 στα 105 κιλά έκανα διαιτα και έχασα 15 κιλά. δυστυχως ημουν αρκετα αδυναμη να τα διατηρησω και εφτασα να τα παρω καθως και άλλα 20 ακόμη. Εχω ψαχτει με θυρεοειδη-μεταβολικά συνδρομα κλπ και ιατρικως δεν εχω τιποτα ειναι όλα θέμα μυαλού ..
    Παιρνω την απόφαση να ξεκινλησω το μακρυ και δυσκολο ταξιδι και ελπιζω να ειναι η τελευταια και καθοριστικη φορά. μόνο και μόνο που σας γραφω ειναι μια δεσμευση για μένα..
    Ευχαριστω για τον χρονο σας και καλως σας βρηκα!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    Καλή αρχή βασιλική! Μεγάλο θέμα το οτι δεν έχεις θέματα υγείας. Και γω από μικρή είχα θέματα με το βάρος μου και έχω κάνει μεγάλα βάλε-βγάλε κιλών (μιλάμε για +- 20αρια και 30αρια) . Αν και οι εξετάσεις μου είναι καλές , έχω θέματα υγείας θεωρώ. Ε'ιχα αποκτήσει πέτρες στη χολή και αναγκάστηκα να την βγάλω, πρηξίματα στα πόδια, πόνους σε όλη τη σπονδυλική μου στήλη και ποιος ξέρει ακόμα τι θα βρω καθ' οτι έχω ξεκινήσει ένα γενικό ιατρικό τσεκ απ. οπότε για μενα τουλάχιστον είναι λίγο σχετικό το να πω "είμαι υγιής". Δεν έχει να κάνει μόνο με το αν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα, έχει να κάνει και με το πως νιώθεις, αν πονάς, πως είναι η ενέργειά σου κλπ. Είναι θέμα μυαλού το ρημάδι, ισχύει... και γω προσπαθώ σταδιακά τελευταία να ξεκινήσω κάτι για πολλοστή φορά... να δούμε ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Καλή αρχή Βασιλική
    Όλοι εδώ μέσα δίνουμε τις προσωπικές μας μάχες, δεν είσαι μόνη. Καλώς μας βρήκες λοιπόν!

    Εγώ κορίτσια το έχω πάρει πολύ σοβαρά τις τελευταίες τρεις ημέρες.
    Έγινε πάλι το κλικ μέσα μου, πως δεν αντέχω να ζω έτσι.
    Πήρα πίσω και κάποια από τα κιλά που είχα χάσει, φοβήθηκα πως χάνω ξανά τον έλεγχο...

    Αν θέλετε κάντε μου παρέα να τα χάσουμε μαζί, ας γράφουμε τι τρώμε στην αντίστοιχη ενότητα, μακριά από junk :thumbup:
    Από περιέργεια δηλαδή, να δούμε ένας μήνας σχετικά καλής διατροφής τι αποτελέσματα θα δώσει!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    131
    Kαλή αρχή και καλή συνέχεια σε όσους αντιστέκονται !!!


  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Καλή αρχή Βασιλική !!!
    Blossom καλή συνέχεια στην πορεία σου και σε όλες σας καλή δύναμη !!!! Ψυχική και σωματική ...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    3
    Σας ευχαριστω ολους για της απαντησεις σας! Ειναι σπουδαιο να ξερεις πως δεν εισαι μονος και Ο μονος.

    (Οποιος μπορεσει θα ηθελα να μου πει πως βαζω στο ποστ μου την εικονιτσα με την προοδο οπως πολλα μελη)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Βασιλική, πάτησε πάνω σε ένα τικεράκι και αυτόματα θα μεταφερθείς στο αντίστοιχο site.
    Εκεί μπορείς να κάνεις λογαριασμό και να φτιάξεις το δικό σου.

    Κατά την ολοκλήρωσή του, θα πρέπει να κάνεις copy τον κώδικα html που σου εμφανίζει,
    και paste στην υπογραφή (signature) σου (την οποία θα βρεις εδώ, στον Πίνακα ελέγχου -> Edit profile)

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    3
    blosssom σε ευχαριστω παααρα πολυ !!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    7
    Καλή αρχή Βασιλική. Κι εγώ αποφάσισα να ξεκινήσω πάλι τον δύσκολο δρόμο της διατροφής.
    Δεν θέλω να είμαι μόνη, γι αυτό κι εγώ μόλις έγινα μέλος. Γιατι εδώ, απ όσο έχω δει, πάντα υπάρχει κάποιος να σε καταλαβει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Καλή αρχή κορίτσια! :bouncy: όλα στο μυαλό μας είναι, αν το βάλουμε πείσμα όλα γίνονται!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Όταν δεν υπάρχει ισορροπία- έλεγχος μυαλού και συναισθήματος άστα να πάνε

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Καλά έτσι είναι, όπως τα λές! Το έχω ζήσει στο πετσί μου
    αυτό είναι το θέμα Μαρία μου, να προσπαθούμε συνέχεια να έχουμε τον έλεγχο, να μην το αφήσουμε να μας νικήσει, να το νικήσουμε εμείς :starhit:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •