Ταινίες, σειρές και ντοκιμαντέρ [Σχετικά με τις ΔΠΤ]
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299

    Ταινίες, σειρές και ντοκιμαντέρ [Σχετικά με τις ΔΠΤ]

    Γεια σας!

    Δε ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχη ενότητα, εδώ λέω να προτείνουμε ταινίες, σειρές και ντοκιμαντέρ που σχετίζονται με τις διαταραχές πρόσληψης τροφής.

    Ξεκινάω με μια σειρά που βρήκα εξαιρετική: My Mad Fat Diary (2014-2015) My Mad Fat Diary Trailer

    Πρόκειται για μια μικρή σειρά (μόλις 3 κύκλοι), που προσφέρει γέλιο αλλά και ευαισθητοποίηση. :thumbup:
    Καθημερινοί άνθρωποι, συνηθισμένα προβλήματα και στο κέντρο μια νεαρή με ΔΠΤ στη δυσκολότερη περίοδο - την εφηβεία.

    Υ.Γ.: Διαδραματίζεται το 1996, how cool is that???

    Περιμένω γνώμες (αν τη δείτε), αλλά και τις δικές σας προτάσεις!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    131
    Βlossom, πολυ ωραία φαίνεται !!!

    90s revival ftw :bouncy:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    ουάου! Θα το ξεκινήσω σίγουρα!!

    Μου θύμησε ένα μεξικάνικο που έβαζε παλιά στην τηλεόραση αχ, πως το λέγανε..
    Α! ναι, Βαλεντινα έρωτας έξτρα large! ήταν τέλειο, πολύ μου άρεσε!
    επίσης ανακάλυψα κάποια "ριάλιτι" στο youtube το "Secret Eaters"
    και το "Supersize vs Superskinny" και το "Fat Families" έχω δει 1-2 επεισόδια απο το καθένα.
    και το κλασσικότατο "extreme makeover weight loss" το οποίο είναι το αγαπημένο μου! Πόσες φορές έχω κλάψει απο συγκίνηση όταν
    έρχετε αυτός ο Κρίς και τους λέει σε διάλεξα!! Πώ πω! :fake sniffle::fake sniffle:

    Δυστυχώς εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχει κάποια αντίστοιχη σειρά, ίσως εδώ δεν είμαστε έτοιμοι ακόμη για κάτι τέτοιο.
    Όμως θα είχε πολύ ενδιαφέρον να επέλεγαν κάποιον σουπερ ντουπερ ουάου γυμναστή/ρια και σχετικούς επιστήμονες να αναλαμβάνουν ανθρώπους με ΔΠΤ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    660
    ωραίο θέμα αυτό... εγώ επειδή έχω φάει ένα σκάλωμα με το youtube τελευταία είχα την απορία αν ξέρει κανείς κάποιον "youtuber" (αν και μισώ αυτό τον όρο γιατί ακούγεται τόσο ηλίθιος) που να έχει κανάλι σχετικό με διατροφή , απώλεια βάρους, να καταγράφει την πορεία του κλπ... ίσως με βοηθούσε σε φάση motivation και ετσι...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Κορίτσια είναι τέλειο, θα με θυμηθείτε!!! :thumbup::thumbup::thumbup:

    Αίλουρε, παλιά χάζευα και εγώ στο youtube το 'Supersize vs Superskinny' και το 'Extreme Makeover Weight Loss',
    αλλά τα βρίσκω βαρετά, όλο τα ίδια δείχνουν, και νομίζω πως δε μου προσφέρουν κάτι ουσιαστικό στην τελική...

    Πλέον για καθημερινό κίνητρο στρέφομαι στο instagram, που έχει γεμίσει με πορείες επιτυχίας απώλειας βάρους -
    Κοιτάς 2-3 εικόνες και αυτό είναι.

    Στελλού, και το youtube έχει γεμίσει με weight loss stories.
    Συγκεκριμένο youtuber δεν έχω να προτείνω, δυστυχώς. Και αυτούς τους βαριέμαι, πολύ μπλα μπλα :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    to the bone στο netflix δειχνει μια κοπελα στη μετεφηβεια με νευρικη ανορεξια που πηγαινει σε κατι σα κλινικη να το αντιμετωπισει btw εδω γιατι να μην εχουμε κλινικες που να ασχολουνται μονο με διατροφικες διαταραχες?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •