αμμηνορροια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8

    αμμηνορροια

    γεια σας χρειαζομαι την βοηθεια σας ειχα νευρικη ανορεξια και ακομα εχω κατι ψηλα δεν την εχω ξεπερασει ειμαι 1,60 με βαρος 41 κιλα εχω παρει 4 κιλα το πιο πολυ σε κιλα ημουν 56 κιλα ειχα χασει 6 κιλα υγειηνα και σταθερα μεσα σε ενα χρονο τα οποια τα εχασα απλα με πολη γυμναστικη χωρις διαιτα πριν απο 3 μηνες που ειδα οτι ημουν 49 κιλα το χαρηκα και εγω σαν ηλιθεια ηθελα να χασω κι αλλα κιλα εκοψα υο φαει τελειος νηστευα κυριολεκτικα ετρωγα για εναν ολοκλιρο μηνα μονο μια φορα και πολυ λιγο ας πουμε η μαμα μου να ειχε φτιαξει ρυζι και να φαω 3-5 μπουκειες και μετα να παω να το ξερασω και να κανω το ιφιο την επομενη μερα την μεθεπομενη και η γυμναστικη ημερισιως 3:30 ωρες 2 ωρες ποδηλατο 1:30 αεροβικη εχασα 11 κιλα σε δυο μηνες και η περιοδος μου χαθηκε με κατεστρεψα εκαψα και μυες χαλασα μεταβολισμο και τωρα δεν ξερω τι να κανω και η γιατρος μου ειπε πρεπει να παρω πισω οσα κιλα εχασα για να μου ερθει περιοδο και δεν θελω διοτι πριν φανταστειτε με το φυσιολογικο μου βαρος ειχα πολυ λιπος στα ποδια και ειχα ταυτοχρονα μυικη μαζα τωρα θα παρω τα κιλα ολα πισω χωρις την μυικη μαζα αρα σε λιπος αρα θα φενομαι πιο χοντρη επαθε καμια σας κατι παρομοιο ενω τωρα μου αρεσει το σωμα μου θα πρςπει να παρω 10 ολοκλιρα κιλα και αυτο με τρωμαζει

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8
    δηλαδη δσν υπαρχει τροπος ουτε με γυμναστικη ξεκηνησα βαρη κανω καθημερινα βαρη 2 ωρες δεν υπαρχει σοτηρια δεν μπορω να διωρθοσω αυτο που εκανα ολοι ημαστε ανθρωποι και λαθη κανουμε εγω τιφλοθικα αλλα τωρα θελω να διορθοσω τα παντα χωρις να καταλιξω παχυσαρκη θελω ενα υγιες σωμα αυτο ειναι αδυνατον ειμαι προθιμη να κανω οτι χρειαστη για αυτο σας παρακαλω κανεις να μου δωσει ελπιδες

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8
    μολις πριν 4 μερες εγινα 20 χρονων με την γυμναστικη με βαρη μπορω να διορθοσω την κατασταση?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    6
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Dorothy,
    μη σε τρομάζουν τα 10 κιλά, γιατί αν κάνεις την κατάλληλη διατροφή ώστε να τα πάρεις σε μυική μάζα είναι διαφορετικό
    εάν πάρεις απλά λίπος. τα 10 κιλά μυικής μάζας σε σχέση με τα 10 κιλά λίπους πιάνουν πολύ μικρότερο όγκο.
    Ισα ίσα θα φαίνεσαι πιο σφιγμένη και πιο αθλητική. Αυτό μπορείς να το πετύχεις. Η θέλεις την υγεία σου, ή ξεχνάς την ζωή. Πρέπει να διαλέξεις.
    Συζήτησε με την διατροφολόγο σου, να σου δώσει μια διατροφή για να αυξήσεις την μυική σου μάζα, και εάν πηγαίνεις γυμναστήριο
    μην κάνεις αερόβια, κάνε περισσότερα βάρη, και ζήτα βοήθεια απο γυμναστές.
    Θα σου πάρει χρόνο, αλλά πρέπει να κάνουμε πράγματα για το καλό μας.
    Το φαγητό είναι απαραίτητο για να λειτουργεί σωστά το σώμα μας και ο εγκεφαλός μας.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8
    μαρια κανεις τεραστιο κακο στον εαυτο σου εγω εγεινα 20 κιλα κατω του φυσιολογικου αυτο μου προκαλεσαι ενα σορο προβληματα υγειας εγω ουτε νερο δεν επινα μονο μετα τις 10:30 η ωρα το βραδυ επινα 3 ποτιρια νερο και ετρωγα 4-6 μπουκειες απο μια απαχη τροφη το εκανα αυτο για ενα μηνα

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8
    ξερει κανεις ποσα κιλα πρεπει βα βαλω το μηνα για να βαλω μυς δεν εχω θεμα να βαλω και λιπος επειδη εχω και πολυ χαμηλο ποσοστο λιπους θελω να βαλω αρκετη μυικη μαζα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    6
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8
    εγω ειμαι ανορεξικη δυο χρονια εγω εκανα χειροτερα θελω να παρω κιλα επειδη θελω να μου ερθει περιοδος

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    6
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8
    δεν εισαι χοντρη μην σκεφτεσαι τι θα πουν οι αλλοι σκεψου το τι ειναι αυτο που θελεις να απολαυσεις εχω φτασει 10 ΒΜΙ

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    6
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    8
    σε εκανα αδδ αλλα μην λες δημοσια το φβ σου δεν ειναι σωστο

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2
    Γλυκιά μου Dorothy από τον τρόπο που σου μιλάει αυτό το άτομο εμένα μου φαίνεται πιθανοτερο ότι είναι τρολ του χειρότερου είδους.Ακομα κι αν παραβλέψω ως πρώην παθουσα πόσο μη ρεαψλιστικα είναι αυτά που αναφέρει (δεν τρώω ΟΥΤΕ 3 μπούκιες, πίνω ΜΟΝΟ σόδα,για άτομο που δεν βρίσκεται ήδη σε νοσοκομείο,αλλά ακόμα κι αν η Αna Queen έχει όντως τόσο βαθύ και τεράστιο προβλημα μου φαίνεται προφανές ότι σε προκαλεί σκόπιμα,σε ρωτάει πράγματα που δεν θα πρεπε να επιτρέπεται σ ένα φόρουμ για την αντιμετώπιση των ΔΔ και το γεγονός ότι η ατάκα "γιατί θες να βάλεις κιλά τα 36 είναι μια χαρά ανώτερο βάρος "" ειδικά απευθυνομενη σε άτομο π εχει ήδη πρόβλημα έχει μείνει τόσο καιρό αναρτημένη χωρίς διαμαρτυρία μου προκαλεί αμηχανία.Αna Queen είτε είσαι κοπελίτσα με ανορεξία είτε μαλλιαρός 40ρης με άλλους είδους ψυχιατρικό πρόβλημα που νομίζει ότι είναι αστείο, πρόσεξε.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •