αναζήτηση καλού ψυχολόγου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1

    αναζήτηση καλού ψυχολόγου

    Γεια σας, έχω φτασει στο σημείο μηδέν αυτό που κάποτε αρνιόμουν πλέον είναι αναπόφευκτο..πρέπει να μιλήσω σε ειδικό αλλα δεν μπορώ να πάω σε όποιονδήποτε. Θα ήθελα όποιος έχει κάνει ψυχοθεραπεία και πιστεύει ότι αυτός που συνδιαλεγόταν όντως τον βοήθησε και δεν νοιαζόταν μόνο για τα λεφτά του ας τον προτείνει...ξέρω υπάρχουν παρόμοια θέματα στο φόρουμ αλλά επειδή δεν έχω την δυνατότητα private message δεν μπορώ να πάρω παραπάνω πληροφόρηση για κάποιες απαντήσεις που είδα...ή τώρα ή ποτε αν δεν αλλάξει κάτι τώρα έχω χαθεί οριστικά...είμαι μέσα σε μία μαύρη τρύπα που συνεχώς με ρουφάει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλησπέρα.
    Αθήνα είσαι; Ίσως μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος από τα μέλη εδώ αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πουν δημόσια τα στοιχεία κάποιου.

    Μπορείς να συμμετέχεις λίγο αν θες, γράψε ο, τι να ναι, μέχρι να συμπληρωθούν τα ποστς που χρειάζεται και μετά σίγουρα κάποιος θα μπορεί να σου προτείνει σε πμ.

  3. #3
    ναι αθήνα...αν μπορει κάποιος να στείλει μήνυμα θα βοηθούσε πολύ

    αν βοηθαει καθόλου προκειται για συμπτώματα όπως:

    κατάθλιψη
    απώλεια συγκέντρωσης(χάνομαι κάποιες στιγμές)
    σωματοποιημένο άγχος
    σπασμένα νεύρα(το θέτω απλά, μπορεί για το παραμικρό για το πιο ασήμαντο να χάσω την ψυχραιμία μου, η ομιλία μου είναι μέσα στην υστερία, δεν ξέρω να μιλήσω πλέον ήρεμα)
    δεν έχω εσωτερική γαλήνη
    φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά με μένα το βλέπω στα βλέμματα των άλλων

    δεν ξέρω τι είδους ψυχολόγο πρέπει να βρω αλλά τα λέω αυτά για να σας βοηθήσω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Θα σου ελεγα οτι ειναι καλυτερο να παρεις εσυ την ευθυνη της επιλογης.
    Μπορεις να ψαξεις στο Vrisko.gr αναλογα με τις περιοχες που σε βολευουν και να δεις και τις σπουδες του καθε ψυχολογου, πού ειδικευεται κλπ. Σημειωσε μερικα τηλεφωνα και κανε το πρωτο σου τεστ καλωντας τους στο τηλ για να κανεις διευκρινιστικες ερωτησεις και να κλεισεις ραντεβου. Οποιος σου κανει καλη εντυπωση στην τηλεφωνικη επικοινωνια μπορει να ειναι ο καταλληλος για να οριστικοποιησεις το ραντεβου.
    Οταν πας εκει ειναι σημαντικο να εισαι ειλικρινης και ανοιχτος και κυριως να θεσεις ολα τα ερωτηματα σου και τις αποριες σου για το τι μεθοδο ακολουθει, πώς δουλευει, πώς θα κινηθειτε ψυχοθεραπευτικα. Μην ξεχνας οτι εκτος απο ασθενης, εισαι και πελατης.
    Υπαρχει ενα παλιοτερο νημα που λεγαμε για τα κριτηρια επιλογης ψυχολογου, θα το βρω για να στο δωσω. Μισο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #5
    θα προτιμουσα να παω εχοντας συστασεις...να ξερω οτι καποιον τον βοηθησε

  6. #6
    μια με username Karol μήπως ακούει σ ένα παρόμοιο θέμα γράφεις ότι ξέρεις έναν καλό ψυχολόγο, μήπως μπορείς να μου το στείλεις σε μνμ;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γραψε 12 μυνηματα ακομα και μπορει να γυρισει η ...μανιβελα ολο και καπιος θα απαντησει...

  8. #8
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    380
    Καλησπέρα.

    Μπορείς σε αυτή την ενότητα του Portal μας να αναζητήσεις ειδικό ψυχικής υγείας με διάφορα κριτήρια, όπως πχ την ψυχοθεραπευτική προσέγγιση που ακολουθεί, τα θέματα στα οποία έχει εξειδικευθεί κτλ.
    Ακόμη, μπορείς στην παραπάνω ενότητα να στείλεις προσωπικό email στον εκάστοτε ειδικό, ώστε να κάνεις μια πρώτη επαφή και να δεις αν κάποιος/α σου δημιουργήσει την αίσθηση ότι μπορείς να τον εμπιστευθείς, ότι έχει την απαιτούμενη εμπειρία κτλ.

    Καλή επιτυχία στην αναζήτηση σου.

  9. #9
    θα προτιμουσα καποιο προσωπικο μνμ...σας παρακαλω διαχειριστες ανεχτειτε αυτο π θ επιχειρησω

  10. #10
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (συνεχή off topic / spam μηνύματα).
    Last edited by Aeon; 08-01-2018 at 11:11.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Πήγαινε σε ένα φαρμακείο κ πάρε μαγνήσιο θα νιώσεις λίγο καλύτερα είναι για την πεσμένη διάθεση είναι βιταμίνες σε συμπλήρωμα διατροφής
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    αντε περιορισμος τελος..οποιος θελει να βοηθησει ας στειλει μνμ..ζηταω συγνωμη απο τους διαχειριστες αλλα κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχει αυτο το οριο στην επικοινωνια...ειδικα σε τετοια σελιδα...ευχαριστω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by PETROS46 View Post
    αντε περιορισμος τελος..οποιος θελει να βοηθησει ας στειλει μνμ..ζηταω συγνωμη απο τους διαχειριστες αλλα κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχει αυτο το οριο στην επικοινωνια...ειδικα σε τετοια σελιδα...ευχαριστω
    Φυσικα και πρεπει να υπαρχει αυτο το οριο και ΕΙΔΙΚΑ σε τετοιες σελιδες. Πολυ ευκολα μπορει καποιος με κρυφο λογαριασμο που δεν εχει συμμετασχει ποτέ στις δημοσιες συζητησεις, να στελνει πριβε για να ψαρευει αφελεις πελατες οπως εσυ.
    Κριμα που δε σεβεσαι εναν τοσο βασικο κανονισμο του φορουμ που δημιουργηθηκε για να σε προστατευσει και πεταξες τοσα σπαμ... ελληναριστικη νοοτροπια
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #14
    σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα δεν ειναι καθολου ετσι...εχεις την οπτικη σου αλλα δεν μπορω να την σεβαστω με τους χαρακτηρισμους που περιλαμβανεις στο μηνυμα σου...δεν θα μπω σε ανευ ουσιας συζητηση...οποιος εχει την καλοσυνη και καταλαβαινει την θεση μου ας βοηθησει...ευχαριστω και παλι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Όλοι βρεθήκαμε στη θέση σου κ πολλοί χειρότερα οπότε άστο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αναζήτησή ψυχολόγου
    By Ranina in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 23-11-2017, 21:05
  2. Αναζήτηση ψυχολόγου
    By Be_brave in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 9
    Last Post: 02-09-2014, 18:42
  3. ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    By Aris91 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2014, 02:16
  4. αναζήτηση ψυχολόγου
    By evaclooney1 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-2012, 00:52
  5. αναζητηση καλου ψυχολογου στην αθηνα
    By equilibrium in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2012, 22:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •