Botox κατα ιδρώτα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    kastoria
    Posts
    10
    ΦΙΛΕ μου τι εχεις κανει τελικα? ειμαι 26 ετων εχω το ιδιο προβλημα πασχω απο κρισεις πανικου και ιδρωνω στο μετομω υπερβολικα γιαυτο φοραω συχνα και καπελο!!σκεφτομαι να κανω botox και εγω και βρηκα μετα απο αναζητηση google αυτο το θεμα.Ean εχεισ κανει πληροφορησέ με εαν αξιζει

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    το μποτοξ βοηθα πολυ στην αντιμετωπιση του ιδρωτα.οπως μου ειπε για το συγκεκριμενο προβλημα δερματολογος,αλλαζει η ποιοτητα ζωης σε ατομα που υποφερουν απο υπεριδρωσια.το κακο ειναι οτι διαρκει 6-8 μηνες και στοιχιζει ακριβα.
    αν σκεφτειτε οτι πολλα ατομα δεν τολμουν να χαιρετισουν δια χειραψιας επειδη τα χερια τους σταζουν,τα ρουχα ειναι βρεγμενα απο τις μασχαλες και φορουν παντα μαυρα ρουχα για να μην φαινεται τοσο,τακουνια ή εξωφτερνα δεν μπορουν να φορεσουν οι γυναικες γιατι γλυστρανε και πολλα αλλα που μονο οποιος το βιωνει ξερει,σιγουρα ειναι μια λυση αν διαθετεις χρηματα που μπορει να σου αλλαξει την ποιοιτητα ζωης.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    κι εγω εχω σοβαρο προβλημα με τον ιδρωτα και ειμαι και κοπελα.. ειμαι σχεδον σιγουρη οτι γινεται γιατι αν θυμαμαι καλα το εκανε ο κολλητος του φιλου μου. μεσα στον επομενο μηνα θα παω ετσι κι αλλιως στον δερματολογο μου και σκοπευω να τον ρωτησω και γι αυτο οποτε αν δεν εχεις μαθει μεχρι τοτε λεπτομερειες,θα σου πω.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    kastoria
    Posts
    10
    αχα μακαρι να ειναι οπως τα λετε γιώτα και νιφάδα!!θα περιμενω να με πεις και περισσοτερα νιφαδα. δηλαδη ποσο να κοστίζει?Περιπου 300 ευρό?

  5. #20
    Φιλε καλησπερα. Δεν εχω κανει μποτοξ. Γιατι κοστιζε ακριβα αποτι μου ειπανε σε καποιους που ρωτησα. Δεν το κανεις μια και τελειωσες αλλα θελει καθε λιγους μηνες. Δεν ξερω αν το ταμειο σου το υποστηριζει. Εμενα παντως οχι. Κοστιζει καποιες χιλιαδες ευρω συνολικα για θεραπεια βαθους οποτε δεν λεει. Επισης καποια παραγωγα ειναι ισως επικινδυνα. Απο αλλεργιες εχουνε πεθανει ατομα αποτι εχω διαβασει. Καλυτερα να δοκιμασεις με φαρμακα εγω ετσι βοηθηθηκα ουσιαστικα.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    kastoria
    Posts
    10
    καταλαβα το ξεχναω!!!αλλα ούτε φαρμακα θέλω.Τι να πω δε ξερω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Παιδια γνωριζω ατομο που εχει κανει μποτοξ για τον ιδρωτα και ειναι ικανοποιημενος με το αποτελεσμα . Δεν ξερω ποσο κοστιζει , αλλα για τις παρενεργειες νομιζω οτι ειναι υπερβολικα αυτα που ακουγονται . Ειναι μια μεθοδος αρκετα διαδεδομενη για πολλα προβληματα , αν δεν ηταν ασφαλης δεν νομιζω να την εφαρμοζαν τοσο απλα.
    Last edited by betelgeuse; 28-01-2013 at 13:25.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    λοιπον επειδη ρωτησα για το θεμα αυτο εναν απο τους καλυτερους δερματολογους μου ειπε οτι το προτεινει ανεπιφυλακτα.υπαρχει μια πολυ μικρη περιπτωση αποτυχιας.
    ποσο κοστιζει τωρα.οι παλαμες 800 ευρω,οι μασχαλες 400 και αν κανεις και πελαματα βαλε αλλα 800.τα αποτελεσματα ειναι θεαματικα αλλα καθε 6-8 μηνες πρεπει να επαναλαμβανεται.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Δηλαδή γιώτα μου, αν κάποιος θέλει παλάμες και μασχάλες, το ποσό της μιας φοράς (ας αφήσουμε στην άκρη τις απαραίτητες μελλοντικά επαναλήψεις) φτάνει οπωσδήποτε για 24 συνεδρίες - 6 μήνες σε ψυχολόγο, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να μάθει και τεχνικές για να μην αγχώνεται και να μην τον νοιάζει αν ιδρώνει... και χωρίς παρενέργειες και με πιο μακροπρόθεσμα αποτελέσματα από το botox! :p

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    αν φυσικα Μαρινα το αντιμετωπισει με ψυχοθεραπεια φυσικα και θα το αποφυγει δεν τιθεται θεμα.μιλαμε για καταστασεις υπεριδρωσιας που σου δυσκολευουν την ποιοιτητα ζωης και συμφωνα με τον γιατρο ειναι η μονη λυση.ειναι σιγουρο οτι ολες οι περιπτωσεις αντιμετωπιζονται με αλλον τροπο;φυσικα και το ποσο ειναι απαγορευτικο γιατι δεν λυνει το προβλημα αφου χρειαζονται επαναληψεις και φυσικα φοβαμαι κι εγω τις τυχον παρενεργειες.μεταφερω τα λογια του δερματολογου και απαντω στην απορια του stefanaki ως προς το κοστος.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •