παρακολουθηση και ψυχαναγκασμοι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 52 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 776
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    boo πολλες αμερικανικες εταιρειες βλεπεις.

    βασικα αυτα που λες ειναι σεναρια πραγματικα απο αμερικανικες ταινιες και περιεχουν κατι το μεταφυσικο.

    το θεμα ειναι οτι δε πρεπει να φοβασαι.

    δε χανεται κανεις χωρις τη θεληση του. ο διαβολος θελει να μας ξεγελασει και να τον ακολουθησουμε με τη θεληση μας.

    χωρις τη θεληση μας δε γινεται τιποτα.

    για αυτο ησυχασε.

    αυτοι που προσπαθουν να σου αρπαξουν τη ψυχη δε μπορουν να το κανουν αμα πιστευεις στη ζωη και στο Χριστο.

    ειναι ανουσιο να προσπαθεις να αποκωδικοποιησεις το μεταφυσικο συστημα.

    απλως κανε αυτο που πρεπει να κανεις.

    δεν εχει νοημα να προσπαθεις να τους πολεμησεις με αυτο τον τροπο και με εξυπνακιστικο τροπο.

    αλλιως ειναι ο πολεμος...

    αυτοι προσπαθουν να σου κλεψουν τη ψυχη μετα θανατο. αυτο ειναι ολο.

    εσυ ομως αμα εισαι με το Θεο, τη ζωη και το Χριστο δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα γιατι αυτοι απλως ειναι κατι δαιμονια που ειναι εγκλεισμενα κατω απο τον ουρανο.

    το καλο κυριαρχει στη ζωη απλως εχουμε εκπεσει αλλα υπαρχει τροπος να βρεις το καλο.

    για αρχη κοιτα να "καθαρισεις το νερο" με νηστεια και να εξομολογηθεις.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλημερα
    πως εξηγειτε το οτι οι "γονεις" μου δε θελουυν με τιποτα να φυγω απο την επαρχια και να παω στην αθηνα?με θελουν εδω για να με εχουν απο κ9οντα και να με παρακολουθουν. πιστευω πως οσοι παιρνουμε χαπια μας παρακολουθουν.για να μας ελεγχουν.απο τα 15 μου το νιωθω αυτο.απλα εχω διαστηματα που με τα φαρμακα νομιζω οτι αυτο ειναι ψευτικο.οτι δε με παρακολουθουν.αν ηταν αυτη η πραγματικοτητα θα επρεπε να μην το ξανανιωσω ποτε.αρα για λιγο διατημα με αποβλακωνουν.για να μη ξερω τι γινεται.θελω να πω στη ψυχολογο να μη ξαναπαω αλλα θα με ρωτησει γιατι κι αν της πω πως με παρακολουθει θα το πει στους "μεγαλυτερους" και θα βρουν αλλο τροπο να με παρακολουθουν ωστε να μην τους ξαναπαρω χαμπαρι.προσπαθουν να μου φυτεψουν ιδεες.και πως εξηγειτε τιε ψυχαναγκαστικες σκεψεις μου?θελω να σκεφτομαι ασχημα?αυτοι μου φυτευουν ιδεες και προσπαθω με καποιο τροπο να τις αποτρεψω
    Η γιατρος σου σε βοηθησε πολυ να κανεις αρκετες μειωσεις στο φαρμακο επειδη εσυ επεμενες και να που τελικα τωρα υποφερεις πολυ παλι. Οι γονεις σου θελουν να ειναι κοντα σου να σε προστατευουν, ειναι απολυτα υπευθυνοι για την υγεια σου γιαυτο φοβουνται μη φυγεις μακρια. Εισαι ακομη τοσο αναστατωμενη? Ποτε επιστρεφει απο το εξωτερικο η γιατρος σου?
    Δεν εισαι κανενας μεσιας, απλα η αρρωστια πηρε το πανω χερι παλι τωρα και μιλαει αυτη αντι για σενα, θα το περασεις κι αυτο, εισαι πολυ δυνατη εσυ.
    Απο φωνες και οραματα πώς τα πας? Συνεβη τιποτα περιεργο χθες ή προχτες?
    Εγινε κατι με καποιον? Καποιος τσακωμος με τους γονεις σου? Συνηθως μετα απο καποιο αγχωτικο και δυσαρεστο συμβαν πυροδοτουνται οι κρισεις σου, θυμασαι που μας το εγραφες εσυ οτι ετσι συμβαινει?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by maus View Post
    boo πολλες αμερικανικες εταιρειες βλεπεις.

    βασικα αυτα που λες ειναι σεναρια πραγματικα απο αμερικανικες ταινιες και περιεχουν κατι το μεταφυσικο.

    το θεμα ειναι οτι δε πρεπει να φοβασαι.

    δε χανεται κανεις χωρις τη θεληση του. ο διαβολος θελει να μας ξεγελασει και να τον ακολουθησουμε με τη θεληση μας.

    χωρις τη θεληση μας δε γινεται τιποτα.

    για αυτο ησυχασε.

    αυτοι που προσπαθουν να σου αρπαξουν τη ψυχη δε μπορουν να το κανουν αμα πιστευεις στη ζωη και στο Χριστο.

    ειναι ανουσιο να προσπαθεις να αποκωδικοποιησεις το μεταφυσικο συστημα.

    απλως κανε αυτο που πρεπει να κανεις.

    δεν εχει νοημα να προσπαθεις να τους πολεμησεις με αυτο τον τροπο και με εξυπνακιστικο τροπο.

    αλλιως ειναι ο πολεμος...

    αυτοι προσπαθουν να σου κλεψουν τη ψυχη μετα θανατο. αυτο ειναι ολο.

    εσυ ομως αμα εισαι με το Θεο, τη ζωη και το Χριστο δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα γιατι αυτοι απλως ειναι κατι δαιμονια που ειναι εγκλεισμενα κατω απο τον ουρανο.

    το καλο κυριαρχει στη ζωη απλως εχουμε εκπεσει αλλα υπαρχει τροπος να βρεις το καλο.

    για αρχη κοιτα να "καθαρισεις το νερο" με νηστεια και να εξομολογηθεις.
    maus γεμισες το νημα θρησκευτικο δηλητηριο.... Σου εχει πει τοσες φορες η μπου οτι δεν πιστευει σε αυτα που λες, σεβασου το επιτελους.
    Στο αλλο νημα της εγραφες οτι ο θεος για να τη βοηθησει θελει ανταλλαγμα νηστειες εξομολογησεις και προσευχες!!! Κρατα το θεο που δωροδοκεις για την παρτη σου και σταματα να προσταζεις τους αλλους, σεβασου τα "πιστευω" ή "δεν πιστευω" του καθενος. Δεν μπορεις να εκφρασεις μια αποψη ή μια συμβουλη χωρις να προσταζεις τους αλλους να προσφερουν ανταλλαγματα στο θεο σου?!
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Μα savantage που γραφω οτι ο Θεος μου θελει ανταλλαγμα ; Που προσταζω καποιον ;

    Απλα η boo μιλησε με τροπο μεταφυσικο και εγω της μιλησα με τροπο μεταφυσικο.

    Αμα μου μιλουσε με αυστηρους ρεαλιστικους ορους θα της μιλουσα αναλογως.

    Αλλα αφου το προβλημα ειναι μεταφυσικο εκφραζω τη γνωμη μου με μεταφυσικο τροπο που ειναι και αληθινος κατα τη γνωμη μου.

    Θα μου απαγορεψεις να εκφραζω τη γνωμη μου ;

    Δε προσταζω κανεναν. Ετσι και αλλιως οι Χριστιανοι μειοψηφια ειναι. Η συντριπτικη πλεοψηφια ειναι αντιχριστοι και αυτοι κυριαρχουν κατα κορον και στην Ελλαδα ποσο μαλλον στον υπολοιπο κοσμο που δε ξερουν καν τι ειναι χριστουγεννα ή πασχα.

    Ο Θεος δεν εχει αναγκη κανεναν, σαν τη γη υπαρχουν δισεκατομμυρια πλανητες. Απλα ο Χριστος εδειξε ενα δρομο για να πας στην αιωνια ζωη μετα θανατον.




    Quote Originally Posted by savatage View Post
    maus γεμισες το νημα θρησκευτικο δηλητηριο.... Σου εχει πει τοσες φορες η μπου οτι δεν πιστευει σε αυτα που λες, σεβασου το επιτελους.
    Στο αλλο νημα της εγραφες οτι ο θεος για να τη βοηθησει θελει ανταλλαγμα νηστειες εξομολογησεις και προσευχες!!! Κρατα το θεο που δωροδοκεις για την παρτη σου και σταματα να προσταζεις τους αλλους, σεβασου τα "πιστευω" ή "δεν πιστευω" του καθενος. Δεν μπορεις να εκφρασεις μια αποψη ή μια συμβουλη χωρις να προσταζεις τους αλλους να προσφερουν ανταλλαγματα στο θεο σου?!
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    2 πραγματα συνεβησαν το τελευταιο 2ημερο.
    1. η ψυχολογος που μου ξαναθυμισε οτι πιο στεναχωρο εχω ζησει
    2.προσπαθεια και αγωνια να κατανοησω και να ξεφυγω απο τους ψυχαναγκασμους μου

    ουτε βλεπω ουτε ακουω κατι
    η γιατρος ελεγε οτι τα παω καλα και εκανε μειωσεις.αλλα πριν καμια εβδομαδα που με ειδε μου ειπε οτι δεν ειμαι πολυ καλα για να κανει αλλη μειωση και πρεπει να περιμενω ως το καλοκαιρι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Μα savantage που γραφω οτι ο Θεος μου θελει ανταλλαγμα ; Που προσταζω καποιον ;

    Απλα η boo μιλησε με τροπο μεταφυσικο και εγω της μιλησα με τροπο μεταφυσικο.

    Αμα μου μιλουσε με αυστηρους ρεαλιστικους ορους θα της μιλουσα αναλογως.
    Πού τον ειδες το μεταφυσικο τροπο? Το κοριτσι βιωνει ψυχωτικο επεισοδιο και εσυ της λες να παει να εξομολογηθει και να νηστεψει και μαλιστα παρολο που σου εχει ξεκαθαρισει οτι δεν πιστευει.
    Αλλα αφου το προβλημα ειναι μεταφυσικο εκφραζω τη γνωμη μου με μεταφυσικο τροπο που ειναι και αληθινος κατα τη γνωμη μου.

    Θα μου απαγορεψεις να εκφραζω τη γνωμη μου ;
    Εχεις γραψει παρα πολλες φορες μηνυματα με ωραιο ειρμο και πολυ χρησιμες συμβουλες, γι'αυτο δεν καταλαβαινω την επιμονη σου τωρα τελευταια να υποδεικνυεις προσευχες, νηστειες κλπ για τη θρησκεια σου, δεν εισαι δα και κανενας ανιδεος που δεν εχει τι να πει και λεει μονο για θεους και χριστους. Εχεις και εμπειρια και γνωσεις.
    Εσυ τα δικα σου ψυχωτικα επεισοδια με γιατρους και φαρμακα δεν τα αντιμετωπιζεις?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by boo View Post
    2 πραγματα συνεβησαν το τελευταιο 2ημερο.
    1. η ψυχολογος που μου ξαναθυμισε οτι πιο στεναχωρο εχω ζησει
    2.προσπαθεια και αγωνια να κατανοησω και να ξεφυγω απο τους ψυχαναγκασμους μου

    ουτε βλεπω ουτε ακουω κατι
    η γιατρος ελεγε οτι τα παω καλα και εκανε μειωσεις.αλλα πριν καμια εβδομαδα που με ειδε μου ειπε οτι δεν ειμαι πολυ καλα για να κανει αλλη μειωση και πρεπει να περιμενω ως το καλοκαιρι
    Ναι το θυμαμαι οτι σου ειπε πρωτα να σταθεροποιηθεις μετα τη νεα μειωση. Πώς νιωθεις τωρα? Θα σε βοηθουσε να σημειωσεις το τελευταιο επεισοδιο και τους λογους που πιστευεις οτι το προκαλεσαν? (αυτο το γεγονος που σου θυμισε και την παλη με τους ψυχαναγκασμους) για να θυμηθεις να της τα περιγραψεις στην επομενη συνεδρια σας?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε θελω να ξαναπαω :(
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Οκ αστο στην ακρη αποψε. Κανε κατι να ξεχαστεις και να αποφορτιστεις. Παιζεις κανενα mmorpg ή κατι παρεμφερες? Αυριο που θα εισαι πιο ψυχραιμη θα το εκλογικευσεις ολο αυτο που εγινε και θα εισαι ενταξει.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    επαιζα wow αλλα δεν εχω πληρωσει τη συνδρομη τωρα
    θα δω καμια ταινια
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Κι αυτο καλο, ταινιες, σειρες, καρτουν.... btw εχεις δει το futurama? Τα σπαει. Οπως επισης και το family guy.
    Παιχνιδια εχει και πολλα φρι. Εγω επαιζα league of angels II για λιγους μηνες, αλλα καιγομουν και το εκοψα μαχαιρι :)
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Μπου το έχεις αναφέρει ξανά αυτό νομίζω. Πως μόλις ξύπνησες αναμνήσεις από κάτι που σε πόνεσε παλιά, επέστρεψαν συμπτώματα.
    Κάπου χτυπάς φλέβα μόλις φτάνεις στην ψυχοθεραπεία κορίτσι μου.
    Θα περάσει, απασχόλησε το μυαλό σου με κάτι άλλο όπως σου λέει και η σαβ και σημείωσε ότι νομίζεις πως σε ταρακούνησε αυτή τη φορά. Θα ναι σημαντική πληροφορία για την ψυχολόγο σου ώστε να μπορέσει να σε βοηθήσει.

    Είσαι πολύ δυνατή, ο, τι κι αν λες δεν το πιστεύω πως θα αφήσεις αυτό το πράγμα να σε καταπιεί.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by maus View Post
    Μα savantage που γραφω οτι ο Θεος μου θελει ανταλλαγμα ; Που προσταζω καποιον ;

    Απλα η boo μιλησε με τροπο μεταφυσικο και εγω της μιλησα με τροπο μεταφυσικο.

    Αμα μου μιλουσε με αυστηρους ρεαλιστικους ορους θα της μιλουσα αναλογως.

    Αλλα αφου το προβλημα ειναι μεταφυσικο εκφραζω τη γνωμη μου με μεταφυσικο τροπο που ειναι και αληθινος κατα τη γνωμη μου.

    Θα μου απαγορεψεις να εκφραζω τη γνωμη μου ;

    Δε προσταζω κανεναν. Ετσι και αλλιως οι Χριστιανοι μειοψηφια ειναι. Η συντριπτικη πλεοψηφια ειναι αντιχριστοι και αυτοι κυριαρχουν κατα κορον και στην Ελλαδα ποσο μαλλον στον υπολοιπο κοσμο που δε ξερουν καν τι ειναι χριστουγεννα ή πασχα.

    Ο Θεος δεν εχει αναγκη κανεναν, σαν τη γη υπαρχουν δισεκατομμυρια πλανητες. Απλα ο Χριστος εδειξε ενα δρομο για να πας στην αιωνια ζωη μετα θανατον.
    Maus σίγουρα έχεις καλή πρόθεση και έχω δει που βοηθάς πολλές φορές με τα ποστς σου.
    Όμως αυτά περί θρησκείας δεν την βοηθάνε αυτή τη στιγμή.
    Αν εσένα η πίστη σου σε βοήθησε στην ασθένεια μπράβο σου, αλλά δεν είμαστε όλοι ίδιοι.
    Το μόνο που καταφέρνεις με αυτά τα πόστ είναι να την αποσυντονίζεις περισσότερο και το τελευταίο που της χρειάζεται τώρα είναι να αναπτύξει και τύψεις που δεν νηστεύει και δεν εξομολογείται.
    Το αν πιστεύει κανείς ή όχι είναι μια καθαρά προσωπική του υπόθεση και μια απόφαση που οφείλει να είναι αποτέλεσμα καθαρής και νηφάλιας σκέψης. Πιστεύεις πως η μπου είναι τώρα σε τέτοια φάση;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Maous ο θεοσ μασ εστειλε στον διαολο

    Εστάλη από SM-J320FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Maous ο θεοσ μασ εστειλε στον διαολο

    Εστάλη από SM-J320FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    ...αυτό. Μόνο η Nina Simone στο αξέχαστο Sinnerman το είπε καλύτερα.

    Oh sinnerman, where you gonna run to?
    Sinnerman, where you gonna run to?
    Where you gonna run to?
    All along dem day
    Well I run to the rock, please hide me
    I run to the rock, please hide me
    I run to the rock, please hide me, lord
    All along dem day
    But the rock cried out, I can't hide you
    The rock cried out, I can't hide you
    The rock cried out, I ain't gonna hide you guy
    All along dem day
    I said, rock, what's a matter with you rock?
    Don't you see I need you, rock?
    Lord, lord, lord
    All along dem day
    So I run to the river, it was bleedin'
    I run to the sea, it was bleedin'
    I run to the sea, it was bleedin'
    All along dem day
    So I run to the river, it was boilin'
    I run to the sea, it was boilin'
    I run to the sea, it was boilin'
    Along dem day
    So I run to the lord, please hide me lord
    Don't you see me prayin'?
    Don't you see me down here prayin'?
    But the lord said, go to the devil
    The lord said, go to the devil
    He said, go to the devil
    All along dem day

    So I ran to the devil, he was waitin'
    I ran to the devil, he was waitin'
    Ran to the devil, he was waitin'
    All on that day
    I cried -
    Power!!!!!!!

Page 2 of 52 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. παρακολούθηση
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 20-02-2018, 12:00
  2. Ψυχαναγκασμοι
    By Tina_mi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2017, 23:24
  3. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ...... :(
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-2011, 08:44
  4. Αναζήτηση κλινικής/νοσοκομείου για παρακολούθηση πλήρη 24ώρου για άνθρωπο?
    By Petran1980 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 21-06-2011, 23:36
  5. Διαιτολογική παρακολούθηση
    By Dietitian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 32
    Last Post: 28-03-2011, 03:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •