παρακολουθηση και ψυχαναγκασμοι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 52 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 776
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλημερα
    περυσι το δεκεμβρη οπως λες elisabet ειχαμε χτυπησει κατι ευαισθητο μεσα μου με τη ψυχολογο.το αποτελεσμα ηταν να διακοψω για 1.5 μηνα με προτροπη της γιατρου.και ξαναεμφανιστηκα μετα απο 1,5 μηνα.
    τωρα ομως ειναι πιο περιπλοκο.η γιατρος ειπε δουλεψε με ψυχοθεραπει τους ψυχαναγκασμους αλλιως θα παρω κι αλλο χαπι.και θα το παιρνω για πολυ καιρο αμα τρο αρχισω.
    τωρα παλι μιλησαμε για τραυματικες εμεπειριες που δεν ειχα αγγιξει ποτε.
    δε θελω ομως τωρα να παω στη ψυχολογο γιατι με παρακολουθει.αλλα αμα δε παω θα παρω χαπι
    φοβαμαι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    maus ο μεσιας ειμαι εγω.αλλα μη φοβασαι κι εσυ.ασε εμενα να φοβαμαι.στο τελος θα τους ξεσκεπασω ολους και θα ειστε ολοι καλα χωρις αυτους
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Τι προτιμας? Να μην παιρνεις τη φαρμακευτικη αγωγη που χρειαζεσαι λογω της ψυχωσης και να υποφερεις απο ιδεες για πραγματα που δε συμβαινουν ή να παιρνεις τα χαπια που χρειαζεσαι και να μπορεις να συνεχιζεις τη θεραπεια σου, να μη βλεπεις παντου εχθρους, να μη φοβασαι τους παντες κλπ?
    Ολα εχουν καποιο τιμημα. Και τα χαπια εχουν παρενεργειες και ειναι απολυτα κατανοητο που προσπαθησες να τα μειωσεις. Το τιμημα που περνας ομως οταν δεν παιρνεις επαρκη αγωγη, μπορεις να το αντεξεις?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μα δε θελει να μου βαλει φαρμακο για ψυχωτικα.θελει να μου βαλει αντικαταθλιπτικο ζολοφτ για τους ψυχαναγκασμους.αλλα μου ειπε μηπως το γλιτωνα με ψυχοθεραπεια.αλλα εγω δε θελω να ξαναπαω εκει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by boo View Post
    μα δε θελει να μου βαλει φαρμακο για ψυχωτικα.θελει να μου βαλει αντικαταθλιπτικο ζολοφτ για τους ψυχαναγκασμους.αλλα μου ειπε μηπως το γλιτωνα με ψυχοθεραπεια.αλλα εγω δε θελω να ξαναπαω εκει
    Το σολιαν που μειωσατε για τα ψυχωτικα δεν ειναι?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ναι αλλα δε μου ειπε να το αυξησουμε.μου ειπε να περιμενουμε ως το καλοκαιρι.οταν την ειδα βεβαια τη γιατρο δεν ενιωθα ολα αυτα που γινονται τωρα.δε φοβομουν.ουτε ειχα ξεσκεπαει την αληθεια για αλλη μια φορα.ειχα μονο ψυχαναγκασμους
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    αλλα και να την παρω αν ηταν ελλαδα και της το ελεγα θα μου ελεγε να περιμενουμε καμια 20αρια μερες γιατι κι αλλες φορες λεει μετα απο 20-25 μερες γινομαι "νορμαλ"
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ναι αλλα δε μου ειπε να το αυξησουμε.μου ειπε να περιμενουμε ως το καλοκαιρι.οταν την ειδα βεβαια τη γιατρο δεν ενιωθα ολα αυτα που γινονται τωρα.δε φοβομουν.ουτε ειχα ξεσκεπαει την αληθεια για αλλη μια φορα.ειχα μονο ψυχαναγκασμους
    Ναι γιαυτο στο λεω. Δεν ξερει οτι εχεις παθει ψυχωτικο επεισοδιο παλι. Το τιμημα τελικα γιαυτη τη μειωση, μηπως ειναι δυσβασταχτο?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε πιστευω οτι φταει η μειωση. την τελευταια την εκανα 17 νοεμβρη.2-24 δεκεμβρη ειχα επιδεινωση μετα μου περασε.μετα βγηκαν ψυχανακασμοι.οχι ψυχωτικα.αλλα απο την επομενη μερα που πηγα ψυχοθεραπεια...
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Κατι "ενεργοποιησατε" που επρεπε να βγει στην επιφανεια, να κανει την εκρηξη του για να το αναλυσετε και να το εκλογικευσεις ωστε να το ξεπερασεις και να προχωρησεις μπροστα. Ειναι δυσκολη, επωδυνη και επιπονη διαδικασια γιαυτο κατεφυγες στη λιγο πιο γνωριμη φωλια σου, αυτη των ιδεων παρακολουθησης, εχθρων κλπ
    Μην τα παρατας, μπορεις και καλυτερα. Παρε την ψυχιατρο τηλ.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    boo διαβασα τη συζητηση δεν ξερω απο αυτα, πως παει το e learning προχωρας? εγω ειμαι μονος στο σπιτι και βαριεμαι, πηγε ο πατερας μου στη μεγαλη πολη να βγαλει πολυποδες στο εντερο και ειμαι μονος εδω και μια βδομαδα........ αυριο θα δω το γιατρο μου σκεφτομαι να του πω να περασω κεπα, τη λετε με 600 μγ σολιαν πιανω 50% αναπηρια........

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Μπου συγνωμη που το λεω αλλα εγω ειμαι κατα ολων αυτων καλυτερα μονη σου εμπειρια εχεισ ο γιατροσ ειναι μεχρι να αποκτησεισ εμπειρια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    περαστηκα στον πατερα σου μαυς
    εχουν κανει και οι δικοι μου το ιδιο
    καλα παει μεχρι τωρα το elearning.τωρα ομως σκεφτομαι να ζητησω παραταση στο τεστ αυτης της εβδομαδας γιατι εχω μεινει λιγο πισω.δε ξερω γιατι αλλα δε μπορω να συγκεντρωθω.μονο να βλεπω ταινιες θελω.
    εχεις καμια νοσηλεια?αν εχεις θα το παρεις
    ελις καλα ειμαι απλα φοβαμαι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    οταν επαθα το ψυχωτικο επισοδειο νοσηλευτικα δυο βδομαδες........
    θα του το πω αυριο, μα καλα δεν επρεπε να με ενημερωναν απο την αρχει η κοινωνικη λειτουργη για το κεπα? δεν μου εχουν πει τιποτα μεχρι τωρα, σα να μη θελουν να παω η περιμενουν να το ανακαλυψω μονος μου.....
    επισης μου ειπαν για μια δουλεια περιμενω να δω αν θα παω, ειναι 8 -1 ωραριο σε γραφειο για μελετες προγραμματα επιδοτουμενα, ενεργοποιησης δικαιωματων αγροτων ΚΛΠ, περιμενω τηλεφονο να δω αν θα παω.......
    300 ευρο ειναι το μηνιατικο πως σου φαινεται BOO ΕΛΙς?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Αν θυμαμαι καλα, κι αλλη φορά από τοτε που αρχίσατε την προσπάθεια για μείωση, συνέβει κάπως το ίδιο. Είχες πάλι ιδέες παρακολούθησης και νόμιζες πως είσαι μεσσίας. Και τότε είχε περάσει μετά από λίγο. Μάλλον για αυτό μιλάς.
    Σε κάθε περίπτωση πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Περνάς μεγάλο ζόρι ρε μπου με αυτές τις μειώσεις και μόνο εσύ μπορείς να κρίνεις αν αξίζει το τίμημα. Ίσως τώρα αγχώθηκες και παραπάνω με την πιθανότητα να πάρεις αντικαταθλιπτικό και σου βγήκε έτσι.

    Καταλαβαίνεις τι γίνεται; Το μυαλό σου έχει μάθει μόλις ζορίζεσαι, μόλις αγχώνεσαι για κάτι ή αγγίζετε κάτι στην θεραπεία να φτιάχνει εχθρούς έξω από σένα. Έχεις πολύ ανάγκη μάλλον να νιώσεις δυνατή κι οτι δεν φοβάσαι, γιαυτό αυτά περί μεσσία. Ο εχθρός είναι μέσα σου όμως, το ξέρεις αυτό.

    Βάλε μουσική να χαλαρώσεις, στο παρελθόν έλεγες πως η μουσική βοηθούσε.
    Κι αυριο πρωί πάρε την ψυχολόγο σου. Εκείνη θα καταλάβει το το πυροδότησε τώρα αυτό και θα σου πει πως να κινηθείς. Είναι με το μερος σου μπου, θυμάσαι πόσο σε βοήθησε να μειώσεις τα χάπια.

Page 3 of 52 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. παρακολούθηση
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 20-02-2018, 12:00
  2. Ψυχαναγκασμοι
    By Tina_mi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2017, 23:24
  3. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ...... :(
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-2011, 08:44
  4. Αναζήτηση κλινικής/νοσοκομείου για παρακολούθηση πλήρη 24ώρου για άνθρωπο?
    By Petran1980 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 21-06-2011, 23:36
  5. Διαιτολογική παρακολούθηση
    By Dietitian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 32
    Last Post: 28-03-2011, 03:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •