παρακολουθηση και ψυχαναγκασμοι - Page 52
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 52 of 52 FirstFirst ... 242505152
Results 766 to 776 of 776
  1. #766
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπορει αυτο που περιγραφεις να ειναι καποιο τρικ που σου δινει απλα την εντυπωση οτι ολοι ειναι στο κολπο

    απλως για να σου περασει και να πορευτεις ετσι θα πρεπει να εισαι σε καποιο αυτοελεγχο

  2. #767
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,066
    Quote Originally Posted by boo View Post
    οχι δεν εχουν πει τιποτα.το καταλαβα 14 χρονια πριν στα 16 μου. με παρακολουθουσαν. και τωρα. και δεν ειναι μονο οι γονεις ειναι και οι περισσοτεροι εκει εξω. παρακολουθουν εμας που ξερουμε τι συμβαινει. οι απο πανω κανουν κουμαντο. ειναι ολοκληρη σκευωρια. μας εχουν για πειραματοζωα. τι θα πουμε τι θα κανουμε πως θα αντιδρασουμε...ολα

    οι γιατροι και οι ψυχολογοι μου λενε τα δικα τους. γι αυτο και σταμτησα και τη ψυχοθεραπεια.
    boo...Έχεις αντιληφθεί ποιό είναι το masterplan αυτων που μας παρακολουθούν?...Που αποσκοπεί η όλη σκευωρία?
    Πιστεύεις ότι αυτοί που μας παρακολουθούν είναι διορισμένοι σ'αυτές τις θέσεις και απλά εκτελούν εντολές κάποιου ανώτερου?
    Ποιος είναι το μεγάλο αφεντικό?...Ξέρεις?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #768
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ο σκοπος τους ειναι να κανουν πειραματα πανω σε ανθρωπους.μας μελετανε. θελουν να βλεπουν τις αντιδρασεις μας στα παντα.οι μεγαλοι δε ξερω ποιοι ειναι.ειναι ή πολυ ισχυροι και δεν τους αγγιζει τιποτα ή ειναι εξωγηινοι που κανουν κουμαντο.δεν ειμαι σε θεση να ξερω περισσοτερα.ναι εκτελουν εντολες οι περισσοτεροι γυρω μας
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #769
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,066
    Quote Originally Posted by boo View Post
    ο σκοπος τους ειναι να κανουν πειραματα πανω σε ανθρωπους.μας μελετανε. θελουν να βλεπουν τις αντιδρασεις μας στα παντα.οι μεγαλοι δε ξερω ποιοι ειναι.ειναι ή πολυ ισχυροι και δεν τους αγγιζει τιποτα ή ειναι εξωγηινοι που κανουν κουμαντο.δεν ειμαι σε θεση να ξερω περισσοτερα.ναι εκτελουν εντολες οι περισσοτεροι γυρω μας
    Μπορεί ο σκοπός τους να είναι καλός...Μπορεί ο ισχυρός,αυτός που είναι πάνω από όλους να θέλει το καλό μας και οι άλλοι απλά να εκτελούν ασυνείδητα χωρίς να καταλαβαίνουν τις προθέσεις του.
    Σκέψου ένα παιδάκι που έχει χτυπήσει και το πάνε στον γιατρό για να το χειρουργήσει και να το κάνει καλά...Το παιδάκι θα βλέπει τον χειρούργο και το επιτελείο του,θα βλέπει τα εργαλεία τους και θα νομίζει ότι είναι κακοί και θέλουν να το βλάψουν...Δεν καταλαβαίνει όμως πως όλο αυτό που έχει στηθεί είναι για το καλό του.
    Δεν θα ήθελες να συνεργαστείς?...Δεν θα ήθελες να τους προσφέρεις κάτι που δεν μπορεί να τους προσφέρει κανένας άλλος για το πείραμά τους?...Μπορεί έτσι να τύχεις ευνοικής μεταχείρισης και να κερδίσεις την συμπάθεια του Μεγάλου...Και δεν ξέρεις τι μπορεί να κερδίσεις μ'αυτό...πόσα οφέλη μπορεί να έχεις.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #770
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    αμα ηταν για καλο θα βγαινανε και θα το λεγανε δημοσια σε ολους.τι γινεται.αλλα κανεις δεν τολμαει να τους ξεσκεπασει.τι πειραμα ειναι αυτο και σου παιρνουν τους γονεις σου?τι μπορω να ωφεληθω απο ολο αυτο?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #771
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    Και οι νοσηλειες κι αυτες για καλο λογο γινονται?και σου φερονται σαν να εισαι ζωο?

    Εστάλη από Elite 1 στο E-Psychology.gr Mobile App
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  7. #772
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,066
    Μα,αν το λέγανε σε όλους θα γινόταν spoiling...θα χαλούσε το πείραμα.
    Ίσως αυτός είναι και ο σκοπός του πειράματος...το αν θα βρεθεί κάποιος που θα καταλάβει το νόημά του.
    Αν το πειραματόζωα γνώριζαν ότι συμμετέχουν σε πείραμα,κάποια θα σταματούσαν να συμμετέχουν και κάποια άλλα θα αναπροσάρμοζαν την συμπεριφορά τους και έτσι το πείραμα θα γινόταν αναξιόπιστο.
    Το πείραμα είναι για καλό...άκουσέ με...Το κακό είναι κενό,δεν έχει πυρήνα,δεν έχει κάτι που να ενδιαφέρει τον Μεγάλο.
    Το νόημα είναι να δεί την συμπεριφορά μας όταν νομίζουμε ότι κανείς δεν μας παρακολουθεί,όταν δεν ξέρουμε ποιός είναι ο σκοπός του πειράματος.
    Λοιπόν?...Τι έχεις να του προσφέρεις?...Τι θα ήθελε να δεί?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  8. #773
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    εδω περα γινονται σοδομα και γομορα...
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #774
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    βασικα ολη την ανθρωποτητα παρακολουθουν οχι μονο εμας.

    ολη η ανθρωποτητα ειναι ενα πειραμα, απλως ισως περισσοτερο εμεις.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #775
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    το ιντερνετ ειναι ο καλυτερος ρουφιανος.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  11. #776
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    boo το προβλημα με εσενα ειναι οτι φοβασαι.

    για αυτο σου λεω ασχολησου λιγο με τα πνευματικα πραγματα να ηρεμησεις λιγο.

    ουτε το σωμα μας δε μας ανηκει και ειναι δημιουργημα.

    η ζωη και το συμπαν δεν ειναι κατι το απλο.

    εχει καποια σοφια πισω απο αυτο.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

Page 52 of 52 FirstFirst ... 242505152

Similar Threads

  1. παρακολούθηση
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 20-02-2018, 12:00
  2. Ψυχαναγκασμοι
    By Tina_mi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2017, 23:24
  3. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ...... :(
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-2011, 08:44
  4. Αναζήτηση κλινικής/νοσοκομείου για παρακολούθηση πλήρη 24ώρου για άνθρωπο?
    By Petran1980 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 21-06-2011, 23:36
  5. Διαιτολογική παρακολούθηση
    By Dietitian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 32
    Last Post: 28-03-2011, 03:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •