παρακολουθηση και ψυχαναγκασμοι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 52 1231151 ... LastLast
Results 1 to 15 of 776
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    παρακολουθηση και ψυχαναγκασμοι

    προσπαθουσα πριν λιγο να σκεφτω τι γινεται. αυτοι που με παρακολουθουν βαζουν στο μυαλο μου ασχημες σκεψεις για εμενα και τους αλλους και προσπαθω ψυχαναγκαστικα να τους αποτρεψω για να μη συμβει τιποτα σε κανεναν. αλλα νομιζω οτι κερδιζουν αυτοι. ειναι μια δοκιμασια. εσεις τι κανετε για να ξεφυγετε απο αυτους και απο αυτες τις σκεψεις?καποια στιγμη πρεπει καποιος να τους ξεσκεπασει αλλα μετα θα χαθουμε στο συμπαν. θυμωνω. πως να ξεφυγω? οταν σε εχουν βαλει απο μωρο να σε παρακολουθουν οι κατα τα αλλα πραγματικοι γονεις σου.. θα πεθανω απελπισμενη γιατι ακρη δε θα εχω βρει. πνιγομαι
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ηρεμησε μπου, βαλε λιγη μουσικουλα, παιξε κανενα παιχνιδι, στειλε μηνυμα στον κολλητο σου να τα πειτε λιγο και αυριο πρωι πρωι τηλ την ψυχιατρο να της εξηγησεις τι συμβαινει.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    η γιατρος λειπει εξωτερικο.γι αυτο ειχα παει πριν καποιες μερες να με δει.αλλα πλεον δεν την εμπιστευομαι.βαλτη ειναι κι αυτη και η ψυχολογος και τα φαρμακα.ολα για να σε ελεγχουν.δεν ηθελα να το ππαραδεχτω γιατι ειχα αναγκη καποιους ανθρωπους να τους νιωθω κοντα μου αλλαδεν ειναι ετσι.ολα στο κολπο ειναι.θα στειλω μηνυμα και στη ψυχολογο αυριο οτι θελω να σταματησουμε.θελω να κρυφτω καπου μακρυα να μη με βρισκει κανεις.μπας και βρω ηρεμια.μακρυα απο ανθρωπους.αλλα κι αυτο αυτοι το εχουν προγραμματισει να το κανω αμα το κανω.παντου ειναι παντου και στα παντα
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    αμα η γιατρος δε με παρακολουθουσε κι αυτη θα μου μειωνε χαπια παλι αλλα δε θελει.να περιμενουμε το καλοκαιρι λεει.μπαρουφες.κι αυτη στο κολπο.δε θελει να βγω ποτε απο το τριπακι των φαρμακων.και ειχα παει και σε αλλους γιατρους να ρωτησω κι ολοι μου ελεγαν για πολλα χαπια και για μια ζωη.αντε μωρε
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    πειραματοζωα ειμαστε ολοι.μας λενε οτι εχουμε προβλημα και καλα ψυχοπροβλημα και μας κανουν οτι θελουν
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Boo ελπίζω να είσαι πιο ήρεμη σήμερα.
    Δεν μας παρακολουθεί κανένας γλυκιά μου... σκέψου πόση προσπάθεια έχετε κάνει με την γιατρό σου, σου μείωσε ήδη τα χάπια, σε βοήθησε να νιώθεις καλύτερα και θα τα μειώσετε κι άλλο μόλις σταθεροποιηθείς.

    Μίλα στην γιατρό σου ή στην ψυχολόγο! Θα περάσει κι αυτό...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    εγω δεν εχω σκεψεις παρακουλουθησεις, ειμαι και κοινος θνητος τωρα πια..... αν δεν εισαι αναρχικος ακροαριστερος, ακροδεξιος, η σε καποια ιδιαιτερη υπηρεσια, η πολυ πλουσιος η διασημος γιατι να σε παρακουλουθουν βρε μπου της ασθενειας ειναι αυτα.......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Βρε boo αυτος ο φοβος που σου εχει μπει στο μυαλο σου για τους ανθρωπους, η ψυχωση και οτι αλλο, σε κανουν να συμπεριφερεσαι και να κινεισαι "περιεργα". Αυτο προκαλει την περιεργη παρατηρηση των αλλων προς εσενα και εσυ το εκλαμβανεις ως παρακολουθηση. Οσο θα το εκλαμβανεις ετσι τοσο θα χειροτερευουν οι ιδεες σου και τοσο θα απομονωνεσαι.
    Σκεψου εισαι σε ενα χωρο με κοσμο και βλεπεις καποιον να μπαινει με φοβο οτι τον παρακολουθουν σαν εσενα. Φαινεται ο φοβος, ακομη κι εσυ θα εντοπισεις την ιδιαιτεροτητα αυτου του ατομου, θα τον παρατηρεις και αυτος θα εκλαβει οτι τον παρακολουθεις, θα τον σχολιασεις πιθανως με καποιον αλλο κτλ.
    Μπαινεις σε ενα φαυλο κυκλο αρνητικων και καχυποπτων σκεψεων.
    Στη τελικη δεξου οτι εχεις μια διαφορετικη αποψη για την ζωη και σε οποιον αρεσει, το ενδιαφερον τους θα προκαλεσεις οχι την παρακολουθηση τους με σκοπο να σου κανουν κακο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλημερα
    πως εξηγειτε το οτι οι "γονεις" μου δε θελουυν με τιποτα να φυγω απο την επαρχια και να παω στην αθηνα?με θελουν εδω για να με εχουν απο κ9οντα και να με παρακολουθουν. πιστευω πως οσοι παιρνουμε χαπια μας παρακολουθουν.για να μας ελεγχουν.απο τα 15 μου το νιωθω αυτο.απλα εχω διαστηματα που με τα φαρμακα νομιζω οτι αυτο ειναι ψευτικο.οτι δε με παρακολουθουν.αν ηταν αυτη η πραγματικοτητα θα επρεπε να μην το ξανανιωσω ποτε.αρα για λιγο διατημα με αποβλακωνουν.για να μη ξερω τι γινεται.θελω να πω στη ψυχολογο να μη ξαναπαω αλλα θα με ρωτησει γιατι κι αν της πω πως με παρακολουθει θα το πει στους "μεγαλυτερους" και θα βρουν αλλο τροπο να με παρακολουθουν ωστε να μην τους ξαναπαρω χαμπαρι.προσπαθουν να μου φυτεψουν ιδεες.και πως εξηγειτε τιε ψυχαναγκαστικες σκεψεις μου?θελω να σκεφτομαι ασχημα?αυτοι μου φυτευουν ιδεες και προσπαθω με καποιο τροπο να τις αποτρεψω
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    ειμαι ο μεσιας.εχω ερθει για να παιδευτω για να σωσω ολες τις ψυχες που βασανιζονται και παιρνουν φαρμακα.αμα πεθαινα θα λυτρωνοντουσαν αυτοι οι ανθρωποι.θα αποκαλυτοταν η συνομωσια και ενας καινουριος κοσμος "καθαρος" απο τους "μεγαλους" θα ανθισει
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    και γω οταν ειχα το ψυχωτικο επισοδειο νομιζα οτι ειμουν ο αντιχριστος, το βδελυμα της ανομιας, καλα ειμουν αφασια οταν ειχα το ψυχωτικο επισοδεια, ειχα παρει το αμαξι και ειχα παει σε ενα μοναστηρι και με ευλογισε ο παπας,,,,,, τωρα τα σκεφτομαι και γελαω τραγικα πραγματα.... νομιζα οτι μου μιλουσε ο χριστος......... αρε μπου τη μου θυμισες......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    και οι γονεις μου εχουν γινει υπερπροστατευτικη φοβουνται μην ξαναπαθω τα ιδια.... ειδικα με της αγχωδης κρισης που με πιανουν ατα να πανε μπου..... ολλο με ρωτανε αν παιρνω τα φαρμακα μου, και μου δινει στα νευρα αυτο....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Παυλαρα κόλλα ένσημα να βγαλεισ σύνταξη κ μετά θα δουλευεισ πάλι λίγο κ θα συμπληρώνεις εισόδημα κ θα είσαι κούκλος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Οι γονεις σου απλα νοιαζονται για εσενα. Αυτο απλως.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Άμα πεθάνεις κι αποκαλυφτεί τέτοια συνομωσία για πόλεμο το βλέπω κι οι πόλεμοι δε γίνονται έτσι απλά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 52 1231151 ... LastLast

Similar Threads

  1. παρακολούθηση
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 20-02-2018, 12:00
  2. Ψυχαναγκασμοι
    By Tina_mi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 22-02-2017, 23:24
  3. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ...... :(
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 07-10-2011, 08:44
  4. Αναζήτηση κλινικής/νοσοκομείου για παρακολούθηση πλήρη 24ώρου για άνθρωπο?
    By Petran1980 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 21-06-2011, 23:36
  5. Διαιτολογική παρακολούθηση
    By Dietitian in forum Παχυσαρκία
    Replies: 32
    Last Post: 28-03-2011, 03:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •