Αντιψυχωσικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184

    Αντιψυχωσικα

    Ποια ειναι η γνωμη σας για τα αντιψυχωσικα και ειδικα το seroguel το αρχισα στα 50 mg για ανχος και καταθλιψη..αλλοι λενε σε κλεβουν τν ψυχη και σε κανουν σαν ζομπι αλλοι λενε τους βοηθησε και βρηκαν τν ευατο τους.. βεβαια ξερω τ καθε χαπι αντιδρα διαφορετικα σε καθε οργανισμο..αλλα θα ηθελα γνωμες απο ατομα που δεν εχουν ψυχωση και παιρνουν αντιψυχωσικα για ανχος και καταθλιψη

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο αντικαταθλιπτικα και δεν με πιασε κανενα και ο γιατρος με ειπε θα δοκιμασουμε σεροκουελ θα το παμε σταδιακα λεει μεχρι 300 γιατι μεχρι 150 ειναι για ανχος και απο 150 και πανω πιανει και τν καταθλιψη..παρατηρησα ομως στα 50 mg με κανει λιγο στον κοσμο μου και οτι νοιωθω οτι χανω τα λογικα μου και ειμαι αλλου..και με κοιμηζει αλλα με λεει κανε υπομονη λιγο καιρο αυτα θα περασουν με τν καιρο ειναι παρενεργειες.

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο αντικαταθλιπτικα και δεν με πιασε κανενα και ο γιατρος με ειπε θα δοκιμασουμε σεροκουελ θα το παμε σταδιακα λεει μεχρι 300 γιατι μεχρι 150 ειναι για ανχος και απο 150 και πανω πιανει και τν καταθλιψη..παρατηρησα ομως στα 50 mg με κανει λιγο στον κοσμο μου και οτι νοιωθω οτι χανω τα λογικα μου και ειμαι αλλου..και με κοιμηζει αλλα με λεει κανε υπομονη λιγο καιρο αυτα θα περασουν με τν καιρο ειναι παρενεργειες.

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Έπαιρνα ρεμερον και 50mg seroquel συνδυαστικά σε μένα ακόμα και τα 50 είχαν αντικαταθλιπτική δράση.. Παρενέργειες το άνοιγμα της όρεξης αλλά το έλεγξα και η υπνηλία που πέρασε και αυτή.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    Έπαιρνα ρεμερον και 50mg seroquel συνδυαστικά σε μένα ακόμα και τα 50 είχαν αντικαταθλιπτική δράση.. Παρενέργειες το άνοιγμα της όρεξης αλλά το έλεγξα και η υπνηλία που πέρασε και αυτή.
    ακομη μια παρενεργεια ευερεθιστότητα αλλά αυτό για μένα μόνο δεν ειναι απαραιτητο να το εχεις και εσυ... αρκετος λογος όμως για να το κοψω. Γενικά δεν ειμαι αντιθετος στα αντιψυχωσικά πολλά απο αυτα διαθετουν εξαλλου και αντικαταθλιπτικες ιδιοτητες. πχ Seroquel ή abilify. Φυσικά δεν είναι αντικαταθλιπτικά και πολλά από αυτά δινονται για να ενισχυσουν ενα αντικαταθλιπτικο (όπως στην περιπτωση μου πχ). Ειμαι αντιθετος οταν τα συνταγογραφουν χωρίς λόγο επειδη έχει κάνει ο ψυχιατρος συμφωνια με τον ιατρικο επισκεπτη να προωθει το φαρμακο του.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    με βοήθησε, αλλά είχα κακές παρενέργειες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ti παρενεργειες?

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    xaka10
    Guest
    Κοιταξε εβαλα 15 κιλα με αυτο το φαρμακο το σεροκουελ και οταν ειχα παρει παραπανω ποσοτητα αποτομα απο το κανονικο πηγα να λιποθυμισω μου επεσε η πιεση και ειχα ταραχη βεβαια σε καθε ανθρωπο ειναι ξεχωριστη η επιδραση

Similar Threads

  1. αντιψυχωσικα και υπνος
    By Αρης31 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 11
    Last Post: 13-01-2017, 22:48
  2. ζεστη και αντιψυχωσικα
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 02-08-2015, 13:10
  3. νεα αντιψυχωσικα
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 26
    Last Post: 07-07-2014, 20:07
  4. φτηνα αντιψυχωσικα
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-2013, 14:24
  5. ντοπαμινη και αντιψυχωσικα
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 07-02-2011, 00:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •