Ο πρωην μου με την αδελφη μου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119

    Ο πρωην μου με την αδελφη μου.

    Καλησπερα σας, μετα τις κρισεις που επαθα και την καταθλιψη, ειμαι σε θεση να γραψω πως η αδελφη μου και ο πρωην μου ειναι ερωτευμενοι. Δεν εχει σημασια να γραψω πως το καταλαβα, σημασια εχει πως αντιλαμβανομαι οτι ειναι λογικο να ερωτευτουν δυο ανθρωποι διοτι ειμαστε δυο διαφορετικα ατομα εγω και εκεινη, αλλα το προβλημα μου ειναι πως αυτο εξελιχθηκε κατω απο περιεργες συνθηκες και οτι δεν νιωθω καθολου θυμο και εγωισμο, με αποτελεσμα να κοιταω το ταβανι για 10 ωρες την ημερα. Εκεινη τα εχει με το φιλο του, απλα για να ειναι με καποιον, και ταυτοχρονα ο πρωην μου εβγαινε μαζι μου. Εγω και ο πρωην μου ειχαμε μια σχεση του 1,5 χρονου, το ληξαμε πριν 2 χρονια αλλα παρολ αυτα συνεχιζαμε και βγαιναμε μεχρι πριν λιγες ημερες. Εκεινος μου ειχε ανακοινωσει πως δεν υπαρχει κατι πλεον μεταξυ μας, αλλα ταυτοχρονα με ενοχοποιουσαν και η αδελφη μου και αυτος για παλαιοτερα λαθη δικα μου και δημιουργησαν μια σχεση στην πλατη μου ενοχοποιωντας με, και τροφοδοτουν αυτην την σχεση απο το αποαγορευμενο το οποιο υπαρχειστην ατμοσφαιρα. Ναι, δεν υπαρχουν απτες αποδειξεις. Εχω τοσες ομως ενδειξεις, που να μην μου χρειαζεται να τους δω χερι-χερι. Αυτη τη στιγμη δεν ξερω πως να σκεφτω το ολο προβλημα ωστε να το ξεπερασω. Εχω πολλα ερωτηματα που γεννιουνται και μενουν αλυτα.Ηταν δυο ανθρωποι που θαυμαζα τρελα, ειμαι ενα ατομο το οποιο εξαρτιεται απο αλλους ανθρωπους, και φυσικα αναγκαζομαι να διωχνω αυτους,και να χανεται ταυτοχρονα το νοημα της ζωης μου.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι οπως παει στη συνεχεια θα παει στη φιλη της αδερφης σου μετα στη φιλη της φιλης της αδερφης σου και παει λεγοντας δε νομιζω να κατσει καπου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Τι σημασια εχει αυτο. Δεν παυει να θαυμασε την αδελφη μου, να με ενοχοποιουσαν 3 μηνες και να μου εχουν γαμησει την αυτοεκτιμηση μου, να εχω χασει τον εαυτο μου, να νιωθω προδομενη και απο πανω να κανω και σκεψεις συγκρισεις.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    14
    Γλυκιά μου είσαι στη φάση της ενοχής, καταρχάς δεν έχεις ξεπεράσει τον χωρισμό σου. Λογικό γιατί μέχρι πρότινος είχατε επαφές. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου γιατί όταν δύο άνθρωποι χωρίζουν δε φταίει ποτέ ο ένας, αν και αυτο δεν αναγνωρίζεται πάντοτε. Τέλος πάντων, κοίτα τον εαυτό σου, ερχόμαστε και φεύγουμε μόνοι, με όσα αυτό συνεπαγει.

    Εστάλη από Redmi Note 4 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Οχι, δεν ειναι και τοσο "λογικο" οσο λες, να ερωτευθει η αδερφη σου τον πρωην σου που θελεις ακομα. Τοσοι ανδρες υπαρχουν. Οταν ειναι καποιος αγορι της αδερφης σου η της κολλητης σου, βαζεις ΣΤΟΠ στον εαυτο σου πριν αναπτυξεις οποιοδήποτε συναισθημα και δεν ξανασχολεισαι.
    Ειναι βεβαιο οτι κατι δεν παει καλα στην σχεση σας με την αδερφη σου. Υπαρχει ζηλεια κι ανταγωνιστικότητα εκ μερους της.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Θα συμφωνήσω με ρεμεντυ...εκτός και άν την αδερφή σου την κυριεύει ένα ακαταμάχητο πάθος γι'αυτό το άτομο και δεν μπορεί να ελέγξει το πάθος της.
    Αλλά τουλάχιστον να μην σου ρίχνει ευθύνες...μόνο εσύ δεν φταις..
    Και επεισης εάν έχει λίγο φιλότιμο να σου ζητήσει συγγνώμη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Ψηφίζω και εγώ remedy .
    Σου ρίχνουν και ευθύνες ενώ αυτοί είναι αλανθαστοι ?
    Από όλους φίλους δεν έχεις ?
    Ένα πράγμα που είναι πολύ δύσκολο όταν στηρίζεται σε άλλους ή όταν είσαι μόνος σου τελικά νιώθεις ένα τεράστιο κενό .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Kalissi View Post
    Ναι, δεν υπαρχουν απτες αποδειξεις. Εχω τοσες ομως ενδειξεις, που να μην μου χρειαζεται να τους δω χερι-χερι.
    Τι εννοεις με αυτο? Το κρατουν κρυφο?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Εδώ που τα λεμε πως να φανερώσεις κάτι τέτοιο ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Εδώ που τα λεμε πως να φανερώσεις κάτι τέτοιο ?
    Ναι, αλλα επειδη ειναι πολυ σοβαρη κατηγορια, καλυτερα να ειναι 100% σιγουρη οτι αυτο συμβαινει.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ναι, αλλα επειδη ειναι πολυ σοβαρη κατηγορια, καλυτερα να ειναι 100% σιγουρη οτι αυτο συμβαινει.
    Συμφωνώ !!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ναι, αλλα επειδη ειναι πολυ σοβαρη κατηγορια, καλυτερα να ειναι 100% σιγουρη οτι αυτο συμβαινει.
    οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια...για να το λεει η κοπελα ετσι θα ειναι..αλλα απτην αλλη αν δεν ειναι ομως???εχεις και ενα δικιο...

    θεματοθετρια εαν ειναι ετσι οπως τα λες αργα η γρηγορα θα βγει στη φορα..
    μια ιδεα σορυ κι ολας αλλα γιατι δεν τους παρακολουθης??οχι τιποτα αλλο αλλα για να εισαι σιγουρη να μην βασανιζεσε τσαμπα και βερεσε

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    αν θαυμαζες δυο ανθρωπους που σου φερθηκαν ετσι (αν μαθουμε οτι ισχυει)τοτε ειχες λαθος ειδωλα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Θεματοθετρια πες μας εάν θέλεις κάποιες ενδείξεις που σε βάζουν σε υποψία..για να σού πούμε αν έχεις δικιο η άδικο..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    119
    Καλημερα σας! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Δεν εχει σημασια να απαριθμησω τις ενδειξεις. Ειναι λεπομεριες και πραγματα που τα αντιλαμβανεσαι στην ατμοσφαιρα. Δεν εχω αμφιβολιες για το αν συμβαινει. Πιστευω πως δεν χρειαζεται να κανω καμια παρακολουθηση, γιατι θα καταληξω να αρρωστησω γι αυτο.Η αληθεια ειναι πως το παθος που κατεληξαν να εχουν, ηταν κατι που δεν περιμεναν να φανει. Ο χρονος θα δειξει την σχεση τους, και ειναι και αυτο κατι που δεν αμφιβαλλω καθολου. Μου ριχνω ευθυνες, γιατι εχω διαχειριστει παρα πολλα πραγματα λαθος ξεχωριστα με αυτους τους δυο ανθρωπους. Δυστυχως, ο λογος τους μετρουσε για μενα,νοημων ανθρωποι, ταιριαξανε περισσοτερο, ειναι πολυ ομοιοι, και ο δικος μου ο προβληματισμος ειμαι εγω. Η κατασταση δεν θα αλλαξει, ο τροπος που το διαχειρηστηκαν ηταν λαθος, αναμενομενο, κανενας απο τους δυο δεν νομιζω πως ειχε τετοια εμπειρια στο παρελθον, φυσικα το οτι το καταλαβαινω δεν σημαινει πως θα μπορουσα να το συγχωρησω, η σχεση μου με αυτους τους δυο εχει χαλασει δια παντός, αλλα το πως βλεπω τον εαυτο μου, ειναι στην πραγματικοτητα αυτο που με θλιβει. Νιωθω πολυ μικρη και πως σε αυτα τα νερα δεν μπορω να ανταπεξελθω. Γιατι κατι μου λειπει. Γιατι δεν μπορω να ανταπεξελθω σε ενα αλλο παραπανω απο εμενα level ανθρωπων. Νιωθω οτι ο νους μου ειναι πολυ λιγος.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. αδυναμία να διαχώρισει την σχέση μας απο την αδελφή του!
    By ΜΙΚα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 55
    Last Post: 11-07-2015, 03:43
  2. Η αδελφη μου με ζηλευει??!
    By Τζουλια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 29-07-2012, 10:57
  3. πως να καταγγείλω την μανά μου για ψυχολογική βια προς την 10 άχρονη αδελφή μου
    By GONMM12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 26-03-2011, 15:57
  4. ΔΑΧΤΥΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ SOS
    By candy1234 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 07-01-2010, 19:36
  5. Αδελφή - Αδελφός (παθολογία - συμπεριφορά)
    By paul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 66
    Last Post: 17-07-2008, 11:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •