Δε μπορώ άλλο δλδ έχω κουραστεί
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Δε μπορώ άλλο δλδ έχω κουραστεί

    Εδώ και μια δεκαετία το μόνιμο πρόβλημα τα κιλά μου. Έφτασα να ζυγίζω 97 κιλά, έχασα αρκετά, και τώρα τα ξαναπήρα. Γενικά, έχω ανοδική πορεία, συνεχώς παίρνω από τότε που έχασα από τα 97 και τα ξαναπήρα όλα!!!!!!! Δεν αντέχω άλλο, τι να κάνω; Θέλω να τα πω εδώ να πω τον πόνο μου......μη μου πείτε συμβουλές πλιζ, όχι άλλες συμβουλές, μόνο να με ακούσετε θέλω και να μου δώσετε κουράγιο..........μόνο αυτό χρειάζομαι..........με ψύχωση από μικρό κοριτσάκι έχω βασανιστεί πάρα πολύ στη ζωή μου, δεν θέλω άλλο............

  2. #2
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Εδώ και μια δεκαετία το μόνιμο πρόβλημα τα κιλά μου. Έφτασα να ζυγίζω 97 κιλά, έχασα αρκετά, και τώρα τα ξαναπήρα. Γενικά, έχω ανοδική πορεία, συνεχώς παίρνω από τότε που έχασα από τα 97 και τα ξαναπήρα όλα!!!!!!! Δεν αντέχω άλλο, τι να κάνω; Θέλω να τα πω εδώ να πω τον πόνο μου......μη μου πείτε συμβουλές πλιζ, όχι άλλες συμβουλές, μόνο να με ακούσετε θέλω και να μου δώσετε κουράγιο..........μόνο αυτό χρειάζομαι..........με ψύχωση από μικρό κοριτσάκι έχω βασανιστεί πάρα πολύ στη ζωή μου, δεν θέλω άλλο............
    Λουλουδι συνεβη κατι που θα ηθελες να μοιραστεις?
    δεν πειραζει ανθρωποι ειμασται...ειναι φυσιολογικο να εχουμε διαφορες 'φασεις' στη ζωη μας με τα κιλα μας.Προσπαθησε να μην εστιαζεις τοσο πολυ μονο σ'αυτο( συμβουλη ενω δεν θες απλα οπως διαβαζω τα λογια σου μου φαινεσαι συγχυσμένη,δεν αξιζει να χαλιεσαι τοσο πολυ)...σιγα σιγα ολα φτιαχνουν δεν γινεται τιποτα απο την μια μερα στην αλλη,απλα θελει υπομονη.Βρες πραγματα που σ'αρεσουν και να θυμασαι οτι δεν εισαι τα κιλα σου αλλα πολλα περισσοτερα Φιλικα !

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by takecareofyourself View Post
    Λουλουδι συνεβη κατι που θα ηθελες να μοιραστεις?
    δεν πειραζει ανθρωποι ειμασται...ειναι φυσιολογικο να εχουμε διαφορες 'φασεις' στη ζωη μας με τα κιλα μας.Προσπαθησε να μην εστιαζεις τοσο πολυ μονο σ'αυτο( συμβουλη ενω δεν θες απλα οπως διαβαζω τα λογια σου μου φαινεσαι συγχυσμένη,δεν αξιζει να χαλιεσαι τοσο πολυ)...σιγα σιγα ολα φτιαχνουν δεν γινεται τιποτα απο την μια μερα στην αλλη,απλα θελει υπομονη.Βρες πραγματα που σ'αρεσουν και να θυμασαι οτι δεν εισαι τα κιλα σου αλλα πολλα περισσοτερα Φιλικα !
    Καλησπέρα takecareofyourself, σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη, πραγματικά νιώθω χάλια, απαίσια, και ότι έχω χάλια σώμα, και ότι οι άλλοι με κοιτάνε στο δρόμο, και δε νιώθω υγιής και θέλω τόσο πολύ να φορέσω small μέγεθος και να έχω ένα ωραίο σώμα αλλά το φαί φαί!!!!!!!!!!!! Δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα αντί να αδυνατίζω παχαίνω με έχει πάρει από κάτω 10-11 χρόνια τώρα έπειτα από μία ερωτική απογοήτευση και από τότε που άρχισα σχεδόν να παίρνω μόνιμα φάρμακα αντικαταθλιπτικά πρώτα. Τεσπα ας πούμε τίποτα ευχάριστο εσύ πόσα κιλά είσαι;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    λουλουδάκι, μη σε παίρνει απο κάτω! Αν το βάλεις πείσμα θα τα καταφέρεις. Είναι όλα στο μυαλό.
    Δε χρειάζεται να τα παίρνουμε τόσο στα σοβαρά, στο κάτω κάτω εμείς είμαστε τα αφεντικά στη ζωή μας.
    Όλα καλά θα πάνε!
    Το διατροφικό μου ημερολόγιο! -> https://potatosdreams.blogspot.gr/

  5. #5
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλησπέρα takecareofyourself, σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη, πραγματικά νιώθω χάλια, απαίσια, και ότι έχω χάλια σώμα, και ότι οι άλλοι με κοιτάνε στο δρόμο, και δε νιώθω υγιής και θέλω τόσο πολύ να φορέσω small μέγεθος και να έχω ένα ωραίο σώμα αλλά το φαί φαί!!!!!!!!!!!! Δεν μπορώ να το κόψω με τίποτα αντί να αδυνατίζω παχαίνω με έχει πάρει από κάτω 10-11 χρόνια τώρα έπειτα από μία ερωτική απογοήτευση και από τότε που άρχισα σχεδόν να παίρνω μόνιμα φάρμακα αντικαταθλιπτικά πρώτα. Τεσπα ας πούμε τίποτα ευχάριστο εσύ πόσα κιλά είσαι;
    Καλησπερα λουλουδι ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα Και εγω εχω περασεις τετοιες διαφορες φασεις και ειδικα μετα την απωλεια του μπαμπα μου επαθα καταθλιψη και πολλα αλλα.Τωρα ειμαι καλυτερα ψυχολογικα και προσπαθω να κανω πραγματα που μ'αρεσουν.Δεν εχω παρει αντικαταθλιπτικα ή καποιο αλλο χαπι,μονο συμπληρωματα που εχω ψαξει η ιδια επειδη εχω γνωσεις διατροφης γενικα και το σπουδαζω,πιστευω μ'εχουν βοηθησει πολυ .Δεν ειναι απαραιτητο για να εχεις ενα ωραιο σωμα να μπεις στο small και ουτε να κοψεις το φαι για να εχεις ωραιο σωμα.Κανεις μηπως ψυχοθεραπεια η κατι?Σ'εχει βοηθησει κατι γενικα?Και τον τελευταιο καιρο υπαρχει κατι που πραγματικα να ευχαριστιεσαι να το κανεις?
    Εγω ειμαι τωρα 83 κιλα απο 55-60 κιλα που ημουν παντα σχεδον σταθερη μεχρι πριν ενα χρονο που ο μπαμπας μου αυτοκτονησε.Το πενθος και η καταθλιψη και γενικα αρκετα παιδικα τραυματα θα ελεγα που τα κρατουσα μεσα μου ,μου αφησαν και μερικα κιλα (+ορμονικη διαταραχη).Αλλα δεν πειραζει ,προσωπικα μεσα απο ολα αυτα που εζησα αποφασισα να προσεξω τον εαυτο μου,εχω κανει πολλη δουλεια με το κομματι της τελειομανιας που παντα ειχα και γενικα προσπαθω να φερομαι καλα στον εαυτο μου!!Τις περασμενες δυο εβδομαδες ειμαι πολυ καλυτερα,εχω χασει 1,5 κιλο τρωγοντας και πραγματικα νιωθω υπεροχα.Αν θες εχω κανει και ενα post που λεω περισσοτερα γενικα για την δικη μου ιστορια.
    Ολες οι λυσεις βρισκονται μεσα μας και ισχυει πολυ αυτο,εγω εχω ακομη δρομο για να βαλω πχ το μαγιο που θελω ή τα παλια μου ρουχα αλλα το θεμα ειναι οταν θες κατι να το κανεις σωστα και να σου αρεσει αυτο που κανεις...να μην το κανεις σαν αγγαρεία και 'πρεπει'.Επισης ειμαι 22 χρονων και αν σε νοιαζει και το υψος μου 173 χιχι εσυ ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ωχ λυπάμαι πολύ για την απώλεια του πατέρα σου αλλά χαίρομαι που τα πας καλύτερα!!! Από ύψος δεν θέλω να πω δημόσια, σόρρυ. Θα διαβάσω το θέμα σου όποτε βρω χρόνο και ευκαιρία και θα σου απαντήσω και εκεί, σε ευχαριστώ πολύ που μου απαντάς!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Γεια σου αγαπητη λουλουδα , θα σου γραψω μερικα πραματα για να χασεις κιλα .......κι εγω ειχα παρει κιλα χρονια τωρα απο ενα φαρμακο , και αποφασισα να τα χασω , πολυ πιο δυσκολο για μενα αφου ειμαι μεγαλος , αρα αργος μεταβολισμος .......ξεκινησα 4/12/17 απο 107 κιλα , για να καταληξω 84 κιλα τον Μαιο , που ειναι ακριβως τα κιλα μου , τωρα ειμαι 102 κιλα .......δεν κανω ουτε γυμναστικη , ουτε πολυκινουμαι ( κτθλψη βλεπεις ) ........αλλα εχω δωσει βαση στις πρωτεινες στην διατροφη μου , και στα προιοντα ολικης αλεσης ( δεν επηρρεαζουν την ινσουλινη , ορμονη που ευνοει την μετατροπη σε λιπος των τροφων ) ........το πρωι , για να παρει μπρος ο μεταβολισμος ( πολυ σημαντικο ) πινω ενα δυνατο Ελληνικο καφε , και ενα ροφημα με τζιντζερ μεσα ( το βρισκεις σε καταστημα υγιεινων τροφων ,σε σκονη ) , αμφοτερα επιταχυνουν τον μεταβολισμο , και το τζιντζερ κοβει την ορεξη .......τρωω ενα καλο πρωινο, με βαση στις πρωτεινες , ας πουμε ενα τοστ με ψωμι ολοκης αλεσης , με τυρι με λιγα λιπαρα , και γαλοπουλα , πολυ σημαντικο να μην παραλειπεις γευματα .....για δεκατιανο θα φαω κανα κομματι τυρι , με ψωμι , η ακομη καλυτερα μπολικα αμυγδαλα .........μεσημερι η ψαρι , η κατι λαδερο , πχ. φασολακια πρασινα , η σουβλακι ( χωρις πιτα ) γαλοπουλα , η κοτοπουλο , η κοντρα μπριζολα , ει δυνατον με σαλατα .......το μεσημερι πινω αλλον ενα καφε, ναναι ο μεταβολισμος σε εκρηγορση , η τζιντζερ σε σκονη παντα , ...............το απογευμα θα φαω παλι κατι ελαφρυ , και το βραδυ ενα κανονικο παλι γευμα , με πρωτεινες , αφηνοντας να περασουν 2-3 ωρες μεχρι να κοιμηθω ..........οχι γλυκα , οχι πλλους υδατανθρακες, πατατες μονο ψητες η βραστες , ψωμι παντα ολικης , μακαρονια και ρυζι ολικης , πολλες σαλατες πρασινες , ντοματες , αγγουρι , πιπεριες , αυγα που σε μπουχτιζουν , βραστα , εχουνε μονο 80 θερμιδες εκαστον , και οταν σηκωθω απο το τραπεζι , παντα σηκωνομαι πεινασμενος ελαφρως , διοτι το σημα στον εγκεφαλο οτι χορτασες κανει 20 λεπτα να παει ...........μην περιμενεις να χασεις ανω του 1% βαρους/βδομαδα , ειναι το απολυτο max , και καποια στιγμη στον μηνα πανω , κολλαει ο οργανισμος ( και θα ξανακολλησει ) , δεν χανει , μεχρι να ξαναρχισει να χανει , οποτε μην ζυγιζεσαι παρα μια φορα τον μηνα , διοτι μπορει να δεις ενα νουμερο και να σε απογοητευσει .....μην προσπαθεις να κανεις διαιτα πείνας , θα τα ξαναπαρεις τα κιλα , και με το παραπανω , κανε λογικα πραματα , και θα αμοιφθεις , μην στερεισαι πολλα πραματα , παλι θα ξανακυλησεις ......α , και σοκολατα μαυρη , η με στεβια ,για γλυκο , αντικατεστησε την ζαχαρη με στεβια .....και αμυγδαλα .......οχι στα γλυκα , τηγανητα , πολλα λιπαρα , αναψυκτικα , ασπρο αλευρι ........φαντασου αμα βαλεις και λιγο περπατημα στην ζωη σου ...τελος Μαιου θαμαι στα κιλα μου , αλλα εχω υπομονη , δεν βιαζομαι , ουτε απογοητευομαι ......δεν ακολουθω καμμια διαιτα , αλλα ξερω απο διατροφη λογω πολυχρονης γυμναστικης .....
    τρωγε και φρουτα , το ξεχασα , ολο και κατι θαχω ξεχασει ......και μην παραλειπεις γευματα ......τρωγε εστω και κατι μικρο......
    Επισης τρωγε λιπαρα ψαρια , οπως σολωμο η τονο , αδυνατιζουν .........και διαφορους ξηρους καρπους , οχι μονο αμυγδαλα , κατα προτιμηση αναλατους ............καλυτερα σαλατες παρα φρουτα , μονο το μηλο δεν παχαινει καθολου ........και γιαουρτι με 2% λιπαρα , γαλα δε με 1,5 % λιπαρα , το γιαουρτι εχει μεγαλη βιολογικη αξια , βαζε και μελι μεσα ........

    Στις γιορτες εκανα παρασπονδιες , αλλιως θαχα χασει παραπανω .........

    δυασκολο σε μια παραγραφο να περιγραψεις την σωστη διατροφη , που ειναι ολοκληρη επιστημη .....
    Last edited by Macgyver; 18-01-2018 at 08:11.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γεια σου αγαπητη λουλουδα , θα σου γραψω μερικα πραματα για να χασεις κιλα .......κι εγω ειχα παρει κιλα χρονια τωρα απο ενα φαρμακο , και αποφασισα να τα χασω , πολυ πιο δυσκολο για μενα αφου ειμαι μεγαλος , αρα αργος μεταβολισμος .......ξεκινησα 4/12/17 απο 107 κιλα , για να καταληξω 84 κιλα τον Μαιο , που ειναι ακριβως τα κιλα μου , τωρα ειμαι 102 κιλα .......δεν κανω ουτε γυμναστικη , ουτε πολυκινουμαι ( κτθλψη βλεπεις ) ........αλλα εχω δωσει βαση στις πρωτεινες στην διατροφη μου , και στα προιοντα ολικης αλεσης ( δεν επηρρεαζουν την ινσουλινη , ορμονη που ευνοει την μετατροπη σε λιπος των τροφων ) ........το πρωι , για να παρει μπρος ο μεταβολισμος ( πολυ σημαντικο ) πινω ενα δυνατο Ελληνικο καφε , και ενα ροφημα με τζιντζερ μεσα ( το βρισκεις σε καταστημα υγιεινων τροφων ,σε σκονη ) , αμφοτερα επιταχυνουν τον μεταβολισμο , και το τζιντζερ κοβει την ορεξη .......τρωω ενα καλο πρωινο, με βαση στις πρωτεινες , ας πουμε ενα τοστ με ψωμι ολοκης αλεσης , με τυρι με λιγα λιπαρα , και γαλοπουλα , πολυ σημαντικο να μην παραλειπεις γευματα .....για δεκατιανο θα φαω κανα κομματι τυρι , με ψωμι , η ακομη καλυτερα μπολικα αμυγδαλα .........μεσημερι η ψαρι , η κατι λαδερο , πχ. φασολακια πρασινα , η σουβλακι ( χωρις πιτα ) γαλοπουλα , η κοτοπουλο , η κοντρα μπριζολα , ει δυνατον με σαλατα .......το μεσημερι πινω αλλον ενα καφε, ναναι ο μεταβολισμος σε εκρηγορση , η τζιντζερ σε σκονη παντα , ...............το απογευμα θα φαω παλι κατι ελαφρυ , και το βραδυ ενα κανονικο παλι γευμα , με πρωτεινες , αφηνοντας να περασουν 2-3 ωρες μεχρι να κοιμηθω ..........οχι γλυκα , οχι πλλους υδατανθρακες, πατατες μονο ψητες η βραστες , ψωμι παντα ολικης , μακαρονια και ρυζι ολικης , πολλες σαλατες πρασινες , ντοματες , αγγουρι , πιπεριες , αυγα που σε μπουχτιζουν , βραστα , εχουνε μονο 80 θερμιδες εκαστον , και οταν σηκωθω απο το τραπεζι , παντα σηκωνομαι πεινασμενος ελαφρως , διοτι το σημα στον εγκεφαλο οτι χορτασες κανει 20 λεπτα να παει ...........μην περιμενεις να χασεις ανω του 1% βαρους/βδομαδα , ειναι το απολυτο max , και καποια στιγμη στον μηνα πανω , κολλαει ο οργανισμος ( και θα ξανακολλησει ) , δεν χανει , μεχρι να ξαναρχισει να χανει , οποτε μην ζυγιζεσαι παρα μια φορα τον μηνα , διοτι μπορει να δεις ενα νουμερο και να σε απογοητευσει .....μην προσπαθεις να κανεις διαιτα πείνας , θα τα ξαναπαρεις τα κιλα , και με το παραπανω , κανε λογικα πραματα , και θα αμοιφθεις , μην στερεισαι πολλα πραματα , παλι θα ξανακυλησεις ......α , και σοκολατα μαυρη , η με στεβια ,για γλυκο , αντικατεστησε την ζαχαρη με στεβια .....και αμυγδαλα .......οχι στα γλυκα , τηγανητα , πολλα λιπαρα , αναψυκτικα , ασπρο αλευρι ........φαντασου αμα βαλεις και λιγο περπατημα στην ζωη σου ...τελος Μαιου θαμαι στα κιλα μου , αλλα εχω υπομονη , δεν βιαζομαι , ουτε απογοητευομαι ......δεν ακολουθω καμμια διαιτα , αλλα ξερω απο διατροφη λογω πολυχρονης γυμναστικης .....
    τρωγε και φρουτα , το ξεχασα , ολο και κατι θαχω ξεχασει ......και μην παραλειπεις γευματα ......τρωγε εστω και κατι μικρο......
    Επισης τρωγε λιπαρα ψαρια , οπως σολωμο η τονο , αδυνατιζουν .........και διαφορους ξηρους καρπους , οχι μονο αμυγδαλα , κατα προτιμηση αναλατους ............καλυτερα σαλατες παρα φρουτα , μονο το μηλο δεν παχαινει καθολου ........και γιαουρτι με 2% λιπαρα , γαλα δε με 1,5 % λιπαρα , το γιαουρτι εχει μεγαλη βιολογικη αξια , βαζε και μελι μεσα ........

    Στις γιορτες εκανα παρασπονδιες , αλλιως θαχα χασει παραπανω .........

    δυασκολο σε μια παραγραφο να περιγραψεις την σωστη διατροφη , που ειναι ολοκληρη επιστημη .....
    Συμφωνω με το macgyver ,ειδικα για την τελευταια φραση σου...Γιατι μην ξεχνας λουλουδι ειναι τι βοηθαει τον καθεναν!!Τι ειναι για τα μετρα σου και τα γουστα σου.Εμενα ,πχ μ'αρεσουν πιο πολυ αυτη την περιοδο οι γλυκιες γευσεις...ετσι καθημερινα πρωινο και βραδυνο ειναι προς το γλυκο(πχ πρωινο φετα ψωμι ολικης με φυστικοβουτυρο και μελι+ γαλα με χαμηλα λιπαρα + τσαι) και βραδυνο (γιαουρτι με μελι ξηρους καρπους κτλ).Μονο το μεσημεριανο μου ειναι αλμυρο...να βρεις τροφιμα που σου αρεσουν και αν εχεις 'απαγορευμενα' τροφιμα στο μυαλο σου μην τα στερεισαι συνεχεια...γιατι μετα θα πεσεις με τα μουτρα ...Αν εχεις πχ μια φορα την εβδομαδα ενα μικρο γλυκακι που σε ικανοποιει ή το αγαπημενο σου γευμα δεν χαθηκε ο κοσμος..Το θεμα ειναι σταθερα βηματα Και μην σκεφτεσαι το πως ησουν καποτε...εγω εχω ποσες φωτογραφιες απο περσι που ημουν 25 κιλα κατω...και με πιανει καμια φορα η στεναχωρια αλλα λεω...''ειναι λογικο περασες τοσα ,δεν χρειαζεται να τα βαζεις με τον εαυτο σου''και διαφορα αλλα Καλημερα!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ δυστυχώς δεν υπάρχουν λεφτά για όλα αυτά ούτε κουράγιο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν χρειαζονται ιδαιτερα χρηματα , Λουλουδι , το τζιντζερ το φακελλακι που κραταει 20 μερες , κανει 2.5 ευρω , ψωμι ολικης για 20 μερες , 1 ευρω , στεβια για μηνες , 4 ευρω .....και αμα χασεις τα πρωτα κιλα , θα ανεβεις ψυχολογικα , και θα βρεις κουραγιο , τωρα ειναι φυσιολογικο να σου φαινεται βουνο .....

  11. #11
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν χρειαζονται ιδαιτερα χρηματα , Λουλουδι , το τζιντζερ το φακελλακι που κραταει 20 μερες , κανει 2.5 ευρω , ψωμι ολικης για 20 μερες , 1 ευρω , στεβια για μηνες , 4 ευρω .....και αμα χασεις τα πρωτα κιλα , θα ανεβεις ψυχολογικα , και θα βρεις κουραγιο , τωρα ειναι φυσιολογικο να σου φαινεται βουνο .....
    Και αν εισαι απο θεσσαλονικη,εχει καταστηματα εν καρπω που εχει αρκετα οικονομικα προιοντα και υγιεινα(εχει και e-shop Νομιζω) Macgyver ποια στεβια παιρνεις ?γιατι παιρνω και εγω πολλα χρονια και εχω δοκιμασεις πολλες εχοντας καταληξει σε σταγονες στεβιας (της intermed)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν χρειαζονται ιδαιτερα χρηματα , Λουλουδι , το τζιντζερ το φακελλακι που κραταει 20 μερες , κανει 2.5 ευρω , ψωμι ολικης για 20 μερες , 1 ευρω , στεβια για μηνες , 4 ευρω .....και αμα χασεις τα πρωτα κιλα , θα ανεβεις ψυχολογικα , και θα βρεις κουραγιο , τωρα ειναι φυσιολογικο να σου φαινεται βουνο .....
    Τζιντζερ Μακ ειχα παρει και οχι μονο δεν μου εκλεινε την ορεξη αλλα μου την ανοιγε κιολας, πεταμενα λεφτα, το δωσα στη θεια μου ως μπαχαρικο και οχι ως αδυνατιστικο. Το ψωμι ολικης εννοεις ενα ευρω τη μερα; Γιατι ετσι οπως το ειδα νομιζα με ενα ευρω διαρκει 20 μερες λεω κι εγω! Στεβια δεν νομιζω να περναω για μηνες με μονο 4 ευρω........και δεν πινεται κιολας........ειχα διαβασει για ενα αλλο ειδος ζαχαρης υγιεινο που δεν παχαινει, νομιζω ξυλιτολη τη λεγανε την εχουν στα βιολογικα και εχει πολυ ωραια γευση αλλα ειναι ακριβη λογικα...........Δικιο εχεις στην τελευταια προταση, μου δινετε και οι δυο κουραγιο, ευχαριστω!!!!! Α εχω παρεθ μαγνησιο και σταματησα να παιρνω πολλα κια, δεν ξερω αν φταιει αυτο!!!!!!! Και εχω και πολυ καλυτερη διαθεση, πρεπει να παιρνεις ομως 6 χαπια την ημερα, ενεργοποιει το μεταβολισμο!!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    γυμναστικη και διατροφή..πρεπει να εχεις εγκρατεια..ξερω τα χαπια..φανταζομαι περνεις αγωγη για την ψυχωση η για συντηρηση σ ανοιγουν την ορεξη....αλλα πανω από όλα θελει θεληση.....
    το σημαντικοτερο όμως(επειδή βαριέμαι να διαβαζω τα σεντονια...) με την ψυχωση εισαι καλυτερα...εχεις παρανοικες ιδεες?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by takecareofyourself View Post
    Και αν εισαι απο θεσσαλονικη,εχει καταστηματα εν καρπω που εχει αρκετα οικονομικα προιοντα και υγιεινα(εχει και e-shop Νομιζω) Macgyver ποια στεβια παιρνεις ?γιατι παιρνω και εγω πολλα χρονια και εχω δοκιμασεις πολλες εχοντας καταληξει σε σταγονες στεβιας (της intermed)
    Αθηνα ειμαι , παιρνω οποια στεβια ναναι , σε σκονη , αλλα η καλυτερη ξερω οτι ειναι η ισοστεβια , ειναι τυπος , οχι μαρκα .................

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Τζιντζερ Μακ ειχα παρει και οχι μονο δεν μου εκλεινε την ορεξη αλλα μου την ανοιγε κιολας, πεταμενα λεφτα, το δωσα στη θεια μου ως μπαχαρικο και οχι ως αδυνατιστικο. !!


    Σε αυτο δεν εχεις και πολυ αδικο, το τζιντζερ φημιζεται για το καλο που κανει στις δυσπεψιες , κανει καλο στο στομαχι , γι αυτο και βαζω και καφε μεσα .................. οτιδηποτε αδυνατιζει αν ειναι καυτερο , δλδ εχει μεσα καψαικινη , οπως οι καυτερες πιπεριες , η μουσταρδα η καυτερη , ετσι λειτουργει και το τζιντζερ , ειναι καυτερο ...........στι αρχες μου εκλεινε την ορεξη , τωρα πια σκετο το τζιντζερ, οχι .....το μαγνησιο δεν εχει καμμια σχεση με τον μεταβολισμο , ειναι φυσικο ηρεμιστικο ......οσον αφορα την ξυλιτολη δεν ξερω τι θερμιδικη αξια εχει .......ιδεα δεν εχω .....
    Last edited by Macgyver; 20-01-2018 at 07:59.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορω να βρω τι φταει... Εχω κουραστει να ζω..
    By kosyuv in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 01-12-2015, 06:17
  2. δεν μπορω αλλο
    By kellyjo92 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 14-11-2012, 22:49
  3. Δεν μπορω αλλο....
    By alexandra79 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 105
    Last Post: 23-12-2009, 21:25
  4. Δεν μπορώ άλλο
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-11-2009, 10:40
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ..........
    By Aggela19 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 22-05-2008, 10:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •