Δε μπορώ άλλο δλδ έχω κουραστεί - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σε αυτο δεν εχεις και πολυ αδικο, το τζιντζερ φημιζεται για το καλο που κανει στις δυσπεψιες , κανει καλο στο στομαχι , γι αυτο και βαζω και καφε μεσα .................. οτιδηποτε αδυνατιζει αν ειναι καυτερο , δλδ εχει μεσα καψαικινη , οπως οι καυτερες πιπεριες , η μουσταρδα η καυτερη , ετσι λειτουργει και το τζιντζερ , ειναι καυτερο ...........στι αρχες μου εκλεινε την ορεξη , τωρα πια σκετο το τζιντζερ, οχι .....το μαγνησιο δεν εχει καμμια σχεση με τον μεταβολισμο , ειναι φυσικο ηρεμιστικο ......οσον αφορα την ξυλιτολη δεν ξερω τι θερμιδικη αξια εχει .......ιδεα δεν εχω .....
    Καλημερα, η ξυλιτολη εχει περιπου το 2/3 της ζαχαρης αλλα δεν εχει υδατανθρακες και μεταβολιζεται απο τον οργανισμο κανονικα οπως αλλα γλυκαντικα που ειναι για διαβητικους .Εγω χρονια παιρνω μια στεβια (μετα απο πολλες μαρκες που εχω δοκιμασει και απο εξω) και θεωρω και γευστικα πως ειναι καλυτερη ειναι της intermed (slimfix stevia) και παραγγελνω απο site συνηθως φαρμακεια γιατι ετσι την βρισκω πολυ πιο οικονομικα.Νομιζω γενικα οτι αποδιδει την πιο καλη γλυκύτητα τουλαχιστον για τα γουστα μου

  2. #17
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Τζιντζερ Μακ ειχα παρει και οχι μονο δεν μου εκλεινε την ορεξη αλλα μου την ανοιγε κιολας, πεταμενα λεφτα, το δωσα στη θεια μου ως μπαχαρικο και οχι ως αδυνατιστικο. Το ψωμι ολικης εννοεις ενα ευρω τη μερα; Γιατι ετσι οπως το ειδα νομιζα με ενα ευρω διαρκει 20 μερες λεω κι εγω! Στεβια δεν νομιζω να περναω για μηνες με μονο 4 ευρω........και δεν πινεται κιολας........ειχα διαβασει για ενα αλλο ειδος ζαχαρης υγιεινο που δεν παχαινει, νομιζω ξυλιτολη τη λεγανε την εχουν στα βιολογικα και εχει πολυ ωραια γευση αλλα ειναι ακριβη λογικα...........Δικιο εχεις στην τελευταια προταση, μου δινετε και οι δυο κουραγιο, ευχαριστω!!!!! Α εχω παρεθ μαγνησιο και σταματησα να παιρνω πολλα κια, δεν ξερω αν φταιει αυτο!!!!!!! Και εχω και πολυ καλυτερη διαθεση, πρεπει να παιρνεις ομως 6 χαπια την ημερα, ενεργοποιει το μεταβολισμο!!!!!!
    Καλημερα λουλουδι Οπως ειπα και στην απαντηση μου στον Μακ αν θες ψαξε αυτη τν στεβια νομιζω αν την δοκιμασεις θα σε ικανοποιησει και δεν εχει και καθολου θερμιδες.Για το ψωμι που λες παλια εφτιαχνα μονη μου ψωμακια με αλευρι ολικης (αρχικα το ζυμωνα μετα ειχα παρει αρτοπαρασκευαστη ) .Εβαζα μονο αλευρι ολικης ,τα εψηνα στον φουρνο και οταν κρυωναν τα εβαζα στην καταψυξη...Ετσι οποτε ηθελα εβγαζα ενα δυο απο την προηγουμενη μερα .Τωρα παιρνω απο σουπερμαρκετ το ψωμι 10 καραμολεγκος ολικης γιατι απο οσο εχω ψαξει ειναι το μονο που δεν εχει ζαχαρη και ειμαι πολυ ικανοποιημενη.Παλι καταψυξη ξεχωριστα και οποτε θελω βγαζω και το βαζω στην τοστιερα για να ειναι ψημενο.1μιση ευρω νομιζω κανει και εμενα μου κρατανε για 20-30 μερες. Χαιρομαι που εισαι καλυτερα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by ailouros View Post
    λουλουδάκι, μη σε παίρνει απο κάτω! Αν το βάλεις πείσμα θα τα καταφέρεις. Είναι όλα στο μυαλό.
    Δε χρειάζεται να τα παίρνουμε τόσο στα σοβαρά, στο κάτω κάτω εμείς είμαστε τα αφεντικά στη ζωή μας.
    Όλα καλά θα πάνε!
    Αίλουρε συγγνώμη, τώρα είδα το μήνυμά σου!!!!!!!! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το μήνυμά σου, είναι ενθαρρυντικό, με βοηθάει πολύ και το μαγνήσιο να ηρεμώ όπως λέει ο Μακ και δεν τα παίρνω όλα πλέον τόσο στα σοβαρά, ίσως μου έλειπε μαγνήσιο τελικά!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    γυμναστικη και διατροφή..πρεπει να εχεις εγκρατεια..ξερω τα χαπια..φανταζομαι περνεις αγωγη για την ψυχωση η για συντηρηση σ ανοιγουν την ορεξη....αλλα πανω από όλα θελει θεληση.....
    το σημαντικοτερο όμως(επειδή βαριέμαι να διαβαζω τα σεντονια...) με την ψυχωση εισαι καλυτερα...εχεις παρανοικες ιδεες?
    Καταρχας σε ευχαριστω. Κατα δευτερον δεν μου αρεσει που προσβαλλεις τους συνομιλητες μου. Κατα τριτον ναι ειμαι καλυτερα με την ψυχωση εχω καποιες ιδεες αλλα 100% πολυ λιγοι θεραπευονται! Σ' ευχαριατω και παλι για την απαντηση σου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σε αυτο δεν εχεις και πολυ αδικο, το τζιντζερ φημιζεται για το καλο που κανει στις δυσπεψιες , κανει καλο στο στομαχι , γι αυτο και βαζω και καφε μεσα .................. οτιδηποτε αδυνατιζει αν ειναι καυτερο , δλδ εχει μεσα καψαικινη , οπως οι καυτερες πιπεριες , η μουσταρδα η καυτερη , ετσι λειτουργει και το τζιντζερ , ειναι καυτερο ...........στι αρχες μου εκλεινε την ορεξη , τωρα πια σκετο το τζιντζερ, οχι .....το μαγνησιο δεν εχει καμμια σχεση με τον μεταβολισμο , ειναι φυσικο ηρεμιστικο ......οσον αφορα την ξυλιτολη δεν ξερω τι θερμιδικη αξια εχει .......ιδεα δεν εχω .....
    https://www.medlook.net/%CE%91%CE%B8...7-41-1443.html

    Quote Originally Posted by takecareofyourself View Post
    Καλημερα, η ξυλιτολη εχει περιπου το 2/3 της ζαχαρης αλλα δεν εχει υδατανθρακες και μεταβολιζεται απο τον οργανισμο κανονικα οπως αλλα γλυκαντικα που ειναι για διαβητικους .Εγω χρονια παιρνω μια στεβια (μετα απο πολλες μαρκες που εχω δοκιμασει και απο εξω) και θεωρω και γευστικα πως ειναι καλυτερη ειναι της intermed (slimfix stevia) και παραγγελνω απο site συνηθως φαρμακεια γιατι ετσι την βρισκω πολυ πιο οικονομικα.Νομιζω γενικα οτι αποδιδει την πιο καλη γλυκύτητα τουλαχιστον για τα γουστα μου
    Θα ηθελα να δοκιμασω πολυ την ξυλιτολη γιατι η στεβια δεν μ'αρεσει αλλα θα ειναι ακριβη.........

    Quote Originally Posted by takecareofyourself View Post
    Καλημερα λουλουδι Οπως ειπα και στην απαντηση μου στον Μακ αν θες ψαξε αυτη τν στεβια νομιζω αν την δοκιμασεις θα σε ικανοποιησει και δεν εχει και καθολου θερμιδες.Για το ψωμι που λες παλια εφτιαχνα μονη μου ψωμακια με αλευρι ολικης (αρχικα το ζυμωνα μετα ειχα παρει αρτοπαρασκευαστη ) .Εβαζα μονο αλευρι ολικης ,τα εψηνα στον φουρνο και οταν κρυωναν τα εβαζα στην καταψυξη...Ετσι οποτε ηθελα εβγαζα ενα δυο απο την προηγουμενη μερα .Τωρα παιρνω απο σουπερμαρκετ το ψωμι 10 καραμολεγκος ολικης γιατι απο οσο εχω ψαξει ειναι το μονο που δεν εχει ζαχαρη και ειμαι πολυ ικανοποιημενη.Παλι καταψυξη ξεχωριστα και οποτε θελω βγαζω και το βαζω στην τοστιερα για να ειναι ψημενο.1μιση ευρω νομιζω κανει και εμενα μου κρατανε για 20-30 μερες. Χαιρομαι που εισαι καλυτερα
    Με βοηθαει το μαγνησιο απο τοτε που το παιρνω ειμαι ηρεμηη.. Θα το ψαξω το ψωμι που λες αλλα περνας τοσες πολες μερες;;; Μωρε μπραβο!
    Last edited by λουλούδι; 21-01-2018 at 18:08.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σευχαριστω Λουλουδι για τις πολυτιμες πληροφοριες για το μαγνησιο .......

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σευχαριστω Λουλουδι για τις πολυτιμες πληροφοριες για το μαγνησιο .......
    Παρακαλώ, τιμή μου!!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    3
    Καλησπέρα!
    Το ότι αναγνωρίζεις μια "λανθασμένη" συμπεριφορά και αποφασίζεις να μιλήσεις γι αυτό, πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό βήμα! Υπάρχουν άπειρα άτομα που μοιράζονται το ίδιο πρόβλημα, όπως εσύ αποκάλεσες.. Πολλά από αυτά δεν θέλουν καν να το συζητήσουν και κλείνονται στον εαυτό τους.. Άλλα όμως κάνουν ένα βήμα μπροστά και παίρνουν την απόφαση να αλλάξουν συμπεριφορά και κατ' επέκταση ζωή. Δε θα σου πω ποιο από αυτά να είσαι, αλλά ποιό από αυτά θα συμβούλευες κάποιον άλλον να είναι!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Katebel View Post
    Καλησπέρα!
    Το ότι αναγνωρίζεις μια "λανθασμένη" συμπεριφορά και αποφασίζεις να μιλήσεις γι αυτό, πιστεύω ότι είναι ένα πολύ καλό βήμα! Υπάρχουν άπειρα άτομα που μοιράζονται το ίδιο πρόβλημα, όπως εσύ αποκάλεσες.. Πολλά από αυτά δεν θέλουν καν να το συζητήσουν και κλείνονται στον εαυτό τους.. Άλλα όμως κάνουν ένα βήμα μπροστά και παίρνουν την απόφαση να αλλάξουν συμπεριφορά και κατ' επέκταση ζωή. Δε θα σου πω ποιο από αυτά να είσαι, αλλά ποιό από αυτά θα συμβούλευες κάποιον άλλον να είναι!!
    Το δεύτερο, να 'σαι καλά, σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω λεω Λουλουδι , ζησε το σημερα , και οταν εισαι ψυχολογικα ετοιμη για την αλλαγη , τοτε ορμα ...........
    μην αναβαλλεις το να αισθανεσαι καλα για εναν αοριστο χρονο επειδη εχεις τωρα μερικα εξτρα κιλα , δεν ειναι αδιορθωτο το ναδυνατισεις , υγιης εισαι .....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω λεω Λουλουδι , ζησε το σημερα , και οταν εισαι ψυχολογικα ετοιμη για την αλλαγη , τοτε ορμα ...........
    μην αναβαλλεις το να αισθανεσαι καλα για εναν αοριστο χρονο επειδη εχεις τωρα μερικα εξτρα κιλα , δεν ειναι αδιορθωτο το ναδυνατισεις , υγιης εισαι .....
    Να 'σαι καλά Μακ σ' ευχαριστώ...........

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν μπορω να βρω τι φταει... Εχω κουραστει να ζω..
    By kosyuv in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 01-12-2015, 06:17
  2. δεν μπορω αλλο
    By kellyjo92 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 14-11-2012, 22:49
  3. Δεν μπορω αλλο....
    By alexandra79 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 105
    Last Post: 23-12-2009, 21:25
  4. Δεν μπορώ άλλο
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 08-11-2009, 10:40
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ..........
    By Aggela19 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 22-05-2008, 10:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •