Φιλία- Μοναχικότητα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    ισχυουν καποια που λες. εσυ πως νιωθεις ομως οταν σε απορριπτουν οι αλλοι?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Δεν μου αρέσει, όχι ότι με νοιάζει και πάρα πολύ αλλά από εκεί και πέρα έγινε κάτι βλέπω ότι δεν οδηγεί πουθενά πάω παρακάτω. Δεν θα σκάσω κιόλας.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    η εχεις μαθει να κοντρολαρεις τα συναισθηματα σου, η μπορει κατι να φοβασαι. πχ μην απορριφθεις πρωτη. η μπορει να τα θες ολα ναναι οπως τα θες εσυ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Ισχύουν αυτά δηλαδή ότι ελέγχω τα συναισθήματα μου, όμως μήπως δίνω πολύ αξία σε όλα αυτά? Ουσιαστικά γνωρίζω κατά βάθος ότι ακόμα και να είχα όλα όσα ονειρεύομαι πάλι πιστεύω δεν θα αναζητούσα για πραγματικές φιλίες, δεν θα με ενοιαζε γιατι θα ήμουν τόσο καλά με εμένα και αυτό θα με εκανε να επιλέγω τους ανθρώπους που θέλω να είναι δίπλα μου.
    Ουσιαστικά το ζητούμενο για εμένα είναι το να μπορώ να επικοινωνώ σωστά με τους άλλους. Αυτό έχω καταλάβει, το ξέρω είμαι περίεργος και ιδιορρυθμος ανθρωπος

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    γενικα δεν θες φιλους?η απλα δεν θες γιατι τους φιβασαι? η γιατι ισως δεν ξερεις πως να τους πλησιασεις?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Δεν εχω πρόβλημα με το να εχω φιλους αλλα τωρα δεν εχω τη διαθεση να ασχοληθω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    μαλλον το πρόβλημα πηγαζει από εσενα..δεν τα εχεις καλα με τον εαυτο σου..και βλέπεις ολους τους αλλους σαπιους και ότι δεν ταιριαζεις....
    ισως θα πρεπει να προσπαθήσεις περισσοτερο και να δωσεις ευκαιριες στον κοσμο να σε γνωρισει και να γνωρίσεις..
    τωρα εχεις καπιους εστω γνωστους ν βγαινεις εξω?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Ναι εχω γνωστούς αλλά δεν θέλω όταν βγαίνω να γινομαι χειροτερα προς το παρον καλύτερα μονη μου.
    Δεν τους θεωρω εγώ σάπιους οι συμπεριφορές και ο τρόπος τους το αποδεικνύουν

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις να επικοινωνησεις με τους αλλους αλλα για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι οτι δε καταλαβαινεις οτι οπιος μας αρεσει δεν ειναι παντα σε θεση να βγαλει ακρη.αλλον συνηθως διαλεγουμε και αλλος βγαζει ακρη :-/ αλλον ξερουμε και αλλος μας ξερει αλλος εχει τα ψυχολογικα και αλλος παει σε ψυχολογο

    αλλα ντ αλλα δηλαδη

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Tania96 View Post
    Ναι εχω γνωστούς αλλά δεν θέλω όταν βγαίνω να γινομαι χειροτερα προς το παρον καλύτερα μονη μου.
    Δεν τους θεωρω εγώ σάπιους οι συμπεριφορές και ο τρόπος τους το αποδεικνύουν
    μα είναι δυνατον να είναι ολοι σκαρτη? μηπως εχεις καποιες ανασφάλειες?μηπως εισαι ανθρωπος που δεν σ αρεσει να συνανστρεφεσαι με αλλους? το εχεις ψαξει το θεμα? ειχες ποτε καποιον κολλητο στην ζωη σου? σορυ π ρωταω αλλα δν μπορω να διαβασω ολο το θεμα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Δεν λέω ότι είναι σκάρτοι απλώς τα άτομα που έτυχε να γνωρίζω δεν είναι τα άτομα με τα οποία θα βγω και θα μιλήσω και θα περάσω καλά είναι άλλης νοοτροπίας.
    Όχι δεν είχα αυτό που λέμε φίλους, εξαρτάται τι εννοούμε φίλος. Αυτός που ξέρει τα πάντα για εσένα? Όχι τέτοιο δεν είχα
    Ανασφάλειες σίγουρα έχω απλώς προς το παρον δεν εχω διαθεση να συναναστρέφομαι με άλλους θέλω να κάνω focus στη πραγματοποίηση των στόχων μου.
    Μου αρέσει να συναναστρέφομαι με άλλους όταν όμως έχω καλή διάθεση και μπορούν να το καταλάβουν και οι άλλοι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Tania96 View Post
    Δεν λέω ότι είναι σκάρτοι απλώς τα άτομα που έτυχε να γνωρίζω δεν είναι τα άτομα με τα οποία θα βγω και θα μιλήσω και θα περάσω καλά είναι άλλης νοοτροπίας.
    Όχι δεν είχα αυτό που λέμε φίλους, εξαρτάται τι εννοούμε φίλος. Αυτός που ξέρει τα πάντα για εσένα? Όχι τέτοιο δεν είχα
    Ανασφάλειες σίγουρα έχω απλώς προς το παρον δεν εχω διαθεση να συναναστρέφομαι με άλλους θέλω να κάνω focus στη πραγματοποίηση των στόχων μου.
    Μου αρέσει να συναναστρέφομαι με άλλους όταν όμως έχω καλή διάθεση και μπορούν να το καταλάβουν και οι άλλοι.
    δεν λεω καλο είναι να πραγματοποίησης και τους στοχους σου..αλλα τι? θα εισαι μονη? δεν πρεπει να εχεις ορισμένους ανθρώπους διπλα σ? από την φυση μας ειμαστε κοινωνικα οντα......
    τωρα δεν εχεις καλη διαθεση? επισης ασχολείσαι με κατι ώστε να συνανστρεφεσαι με ανθρώπους?....ισως θα πρεπει να αρχισεις να προσεγγίζεις ανθρώπους και να μην τους αποριπτεις με την μια..πρεπει να γνωρίσεις καποιον βαθυτερα για να καταλάβεις ορισμενα πραγματα.....αλλα σιγουρα με καποιον αν δεν περνας καλα...καλυτερα να μην συνεχιζεις ώστε να μην πιεζεσαι...
    απλα από αυτά που ειδα νομιζω ότι με εσενα δεν τα εχεις καλα για αρχη και γι αυτό δεν μπορεις να γνωρίσεις αλλους

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by Tania96 View Post
    Ναι εχω γνωστούς αλλά δεν θέλω όταν βγαίνω να γινομαι χειροτερα προς το παρον καλύτερα μονη μου.
    Δεν τους θεωρω εγώ σάπιους οι συμπεριφορές και ο τρόπος τους το αποδεικνύουν
    τι παθαινεις δλδ? βαριεσαι? επηρεαζεσαι απτις συζητησεις? τους θεωρεις κατωτερους? εχες πολυ συγκεκριμενα γουστα για τα οποια θες να μιλας?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Συναναστρέφομαι καθημερινά με ανθρώπους και άτομα της ηλικίας επικοινωνώ, συζητάω και όλα καλά.
    Από εκεί πέρα για εμένα προτεραιότητα είναι η καριέρα και όταν ακόμα δεν έχω καταφέρει αυτό που θέλω δεν μπορώ να ασχοληθώ με τίποτα άλλο.
    Οπότε ακόμα και όταν βλέπω πως κάτι αξίζει δεν δίνω την ευκαιρία γιατί γνωρίζω ότι δεν θα δώσω την προσοχή που θα ήθελα να δώσω σε ιδανική στιγμή σε ενα ατομο.
    Βαριέμαι με τους ίδιους ανθρώπους να συναναστρέφομαι ξανα και ξανά, μπορώ να συζητήσω τα πάντα σχεδόν και το αντίθετο όχι μόνο δεν θεωρώ κανέναν κατώτερο αλλά τις περισσότερες φορές μιλάω αρκετά φιλικά και ισότιμα. Και πολλές φορές αυτό μου έχει στοιχίσει γιατί εμένα με θεωρούν α νταξει μιλάει φιλικά ενώ εξωτερικά φαίνομαι σνομπ και ψυχρή και όταν μιλάω φιλικά με θεωρούν κατώτερη.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν έχω καταφέρει αυτό που θέλω δεν μπορώ να ασχοληθώ με τίποτα άλλο.
    αυτα μονο οι προεδροι τα λενε.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. μοναξια και μοναχικοτητα στη ψυχωση
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 18-04-2017, 12:25
  2. Φιλια.
    By keep_walking in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 27-08-2011, 16:32
  3. Φιλία
    By Satine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 11-03-2010, 23:53
  4. φιλια
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 28
    Last Post: 07-01-2010, 16:18
  5. σκεφτομουν την μοναχικοτητα..
    By Adzik in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 08-02-2008, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •