τα παιρνω ολα στραβα? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δεν γεννιέται κανείς με τάση να κρατάει πισινή και φόβο απέναντι στους άλλους.
    ¨Εχεις δει παιδάκι πχ να φοβάται τα ζώα όταν είναι μωρό; Είναι στη φύση του να απλώνει το χέρι του για να το αγγίξει, έχει άγνοια κινδύνου.
    ΟΙ γονείς μας μας μαθαίνουν να φοβόμαστε για να μας προστατεύσουν. Οσο πιο προστατευτικοί είναι εκείνοι, τόσο πιο φοβιτσιάρηδες εμείς :)
    ετσι ειναι, απλα ηλπιζα τοσα χρονια μακρυα απτην οικογενεια θαχα κοψει τον ομφαλιο

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by teras View Post
    μου ειναι πολυ δυσκολο να φοραω προσωπειο και να συμπεριφερομαι σαν αλλη. αν καποιος με ειρωνευτει πχ δεν παιζει να συγκρατηθω. η αν συναντησω καποια στο διαδρομο π δεν συμπαθω θα το δειξω. επισης..καμια φορα .. μπορει πχ να νιωθω απορημενη...η να σκεφτομαι..και αυτο να διαγραφεται πχ ως αηδια στο προσωπο μου. ανετα πηγαινα για διπλωματισα στον οηε.
    Το οτι δε "φορας προσωπειο" μην το λες σαν κατι θετικο. Αν ερθεις σε επαφη με αλλο ατομο που δε φοραει κι αυτο, θα γινει πολεμος.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    οταν γυρισα καναδα, βρηκα κατι συμμαθητες απτο γυμνασιο και μου ειπαν οτι στο σχολειο λεγανε οτι ημουν η πιο αντοικοινωνικη. θυμαμαι πως ημουν κλειστη και δεν μιλουσα. αλλα μου ειπαν πως δεν μιλουσα σε κανενα, τους αγνοουσα ολους και μου ειπαν και κατι που βρηκα απιστευτα αστειο..οτι αν δεν με ενδιεφερε η συζητηση απλα σηκωνομουν και εφευγα χαχα χωρις εξηγηση λολ
    αρα απο παλια ειμαι ετσι

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by teras View Post
    οταν γυρισα καναδα, βρηκα κατι συμμαθητες απτο γυμνασιο και μου ειπαν οτι στο σχολειο λεγανε οτι ημουν η πιο αντοικοινωνικη. θυμαμαι πως ημουν κλειστη και δεν μιλουσα. αλλα μου ειπαν πως δεν μιλουσα σε κανενα, τους αγνοουσα ολους και μου ειπαν και κατι που βρηκα απιστευτα αστειο..οτι αν δεν με ενδιεφερε η συζητηση απλα σηκωνομουν και εφευγα χαχα χωρις εξηγηση λολ
    αρα απο παλια ειμαι ετσι
    Αυτο ειναι πολυ ενδιαφερον τερας! Τοτε τι λογο ειχε η μανα σου να σου λεει οτι ανοιγεσαι πολυ ευκολα και μιλας και λες τα εσωψυχα σου ευκολα και οτι δεν καταλαβαινεις τις προθεσεις των αλλων? Αφου ησουν πολυ κλειστο παιδι.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    διοτι αν καποιος μου μιλησει θα αρχισω αν του λεω τα παντα κ θα τον εμπιστευτω. η σε μια παρεα θα με ρωτησουν πχ τι δουλεια κανεις..κ γω θα αρχισω να λεω ποσο αντιπαθω τον μανατζερ μου, για εναν κρητικο που εχουμε που την πεφτει σε ολες, πως ψαχνω να βρω αλλη δουλεια κτλ.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Και οταν ησουν παιδακι που δε μιλαγες σε ανθρωπο, τι σου ελεγε?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    μπερδευεσε. θα μιλησω μονο αν μου μιλησουν αυτοι. και τοτε και τωρα. εγω να πω γεια..η να ξεκινησω κουβεντα δεν παιζει. αλλα απαξ και μου μιλησουν ειμαι χαζη και λεω ο,τι σκεφτομαι.
    τοτε προσπαθουσαν να με κοινωνικοποιησουν λολ. πηγαινα με την αδερφη μου στις παρεες της, με ειχα γραψει γαλλικα, διοτι ειχε πολλα σχολεια λογω διγλωσσιας της χωρας, πηγαιναμε σε ολα τα χαζα μπολς με ελληνες μηπως και αλλα δεν

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by teras View Post
    μπερδευεσε. θα μιλησω μονο αν μου μιλησουν αυτοι. και τοτε και τωρα. εγω να πω γεια..η να ξεκινησω κουβεντα δεν παιζει. αλλα απαξ και μου μιλησουν ειμαι χαζη και λεω ο,τι σκεφτομαι.
    Δηλαδη απο μεσα σου παιζει και να ψοφας για επικοινωνια απλα φοβασαι να κανεις το πρωτο βημα? Το να τα λες μετα ολα φορα παρτιδα μου μοιαζει λιγο σα να το περιμενες πώς και πώς να σου πιασει κουβεντα καποιος.
    Εκτος αν εδω κολλαει τελικα το Ασπεργκερ που σου ειχε αναφερει η γιατρος. Αν δηλαδη παιζει καποιο ρολο στο να μην μπορεις να διακρινεις τι να πεις και τι οχι, πώς να ξεκινησεις ενα διαλογο γενικου περιεχομενου κλπ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δηλαδη απο μεσα σου παιζει και να ψοφας για επικοινωνια απλα φοβασαι να κανεις το πρωτο βημα?
    Αν δηλαδη παιζει καποιο ρολο στο να μην μπορεις να διακρινεις τι να πεις και τι οχι, πώς να ξεκινησεις ενα διαλογο γενικου περιεχομενου κλπ
    ναι αυτα τα 2 που λες. και μετα μπορει να πω παρα πολλα και ο αλλος να σαστισει η μπορει να με πιασει αγχος και να λεω για τελειως ασχετα πραματα.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    θα τα γραψω να τα πω στη γιατρο, μου αρεσαν :P

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by teras View Post
    ναι αυτα τα 2 που λες. και μετα μπορει να πω παρα πολλα και ο αλλος να σαστισει η μπορει να με πιασει αγχος και να λεω για τελειως ασχετα πραματα.
    Δεν καταλαβαινω γιατι σαστιζουν ομως. Ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια παρλαπιπα που εχουν συναντησει μπροστα τους εισαι, κατι αλλο παιζει εκει. Εννοεις ας πουμε οτι μετα δεν τους αφηνεις να αρθρωσουν λεξη? Κανεις γρηγορο μονολογο? Λες περιεργα προσωπικα πραγματα που συνηθως δε λεγονται στην πρωτη κουβεντα?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δεν καταλαβαινω γιατι σαστιζουν ομως. Ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια παρλαπιπα που εχουν συναντησει μπροστα τους εισαι, κατι αλλο παιζει εκει. Εννοεις ας πουμε οτι μετα δεν τους αφηνεις να αρθρωσουν λεξη? Κανεις γρηγορο μονολογο? Λες περιεργα προσωπικα πραγματα που συνηθως δε λεγονται στην πρωτη κουβεντα?
    αντιπαρερχομαι το παρλαπιπα
    σαστιζουν γιατι μπορει πχ στη κουζινα της δουλειας να μιλησουμε και να τους αρχισω για ποσο βαριεμαι τη δουλεια, η μπορει να γινω παρα πολυ σαρκαστικη και να το θεωρησουν ως επιθετικη η ξερω γω καπως. η μπορει να τους πω προσωπικα οικογενειακα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Το εχεις και με τους Ελληνες αυτο το προβλημα? Ή μηπως ειναι λιγο κρυοκωλοι εκει?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    ειναι παρα πολυ κρυοκωλοι και το παλευω να ερθω ευρωπη η ελλαδα. και με τους ελληνες το εχω ναι, αλλα οχι τοσο πολυ. πχ προχτες στη δουλεια, λεει ενας οο δις τζομπ ις κιλινγκ μι..και θελοντας να παρω μερος στη συζητηση του ειπα οτι ουτως η αλλως μετα τα 20 τα κυταρα μας αρχιζουν και πεθαινουν οποτε πλεον δεν υπαρχει γυρισμος. και μετα απο λιγο ελεγα στον εαυτο μου ποσο καλυτερα ειναι να μην μιλαω λολ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Πώς αντεδρασαν οι αλλοι οταν το ειπες και μετα σκεφτηκες οτι καλυτερα να μην το ελεγες?
    Κοιτα, τα θανατερα αστεια αρεσουν σε λιγους, αλλα αυτους τους λιγους αν τους μαζεψεις ολους μαζι, ειναι τελικα πολλοι, απλα ειναι διασπαρτοι και αναγκαστικά λιγοτεροι απο τους αλλους. Τα ανεκδοτα με τη μικρη Αννουλα τα ξερεις?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. (BINTEO) Τι κάνεις όταν όλα σου πάνε στραβά
    By Terry in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-2016, 17:45
  2. Τι μπορει να πηγε στραβα?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 29-06-2013, 14:14
  3. ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ :(
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 22-03-2013, 19:58
  4. ολα στραβα
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 20-02-2013, 22:14
  5. Όλα τα στραβά σε μενα.
    By Rame in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-2012, 08:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •