ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Takecareofyourself η ασθένεια όσο πάει και χειροτερεύει!! Χρειάζομαι όλο και περισσότερα φάρμακα, δυστυχώς!! Συμπληρώματα για την πάθησή μου δεν υπάρχουν ή πρέπει να παίρνονται σε συνδυασμό με τα χάπια και παχαίνουν και αυτά, άσε που είναι και πανάκριβα!! Για αδυνάτισμα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που να κάνουν κάτι!! Είχα πάρει κάποια χάπια αδυνατίσματος και μου άνοιγαν κι άλλο την όρεξη!! Και με πόναγε και το στομάχι μου, ήταν επικίνδυνα!!
    GeorgeGr1 τι γίνεται όμως όταν είναι μπροστά μας η κριτική;

  2. #32
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Takecareofyourself η ασθένεια όσο πάει και χειροτερεύει!! Χρειάζομαι όλο και περισσότερα φάρμακα, δυστυχώς!! Συμπληρώματα για την πάθησή μου δεν υπάρχουν ή πρέπει να παίρνονται σε συνδυασμό με τα χάπια και παχαίνουν και αυτά, άσε που είναι και πανάκριβα!! Για αδυνάτισμα δεν υπάρχουν συμπληρώματα που να κάνουν κάτι!! Είχα πάρει κάποια χάπια αδυνατίσματος και μου άνοιγαν κι άλλο την όρεξη!! Και με πόναγε και το στομάχι μου, ήταν επικίνδυνα!!
    GeorgeGr1 τι γίνεται όμως όταν είναι μπροστά μας η κριτική;
    Καλημερα λουλουδι,τοτε οτι καλυτερο μπορεις να κανεις για να δεις αποτελεσματα ειναι διατροφη και ασκηση...δεν γινεται,σιγα σιγα θα βοηθησει αυτο και στο να νιωθεις καλυτερα και στη φυσικη σου κατασταση Βρες τα κινητρα σου ,εμενα αυτα με πεισμωνουν

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλησπέρα takecareofyourself, σ'ευχαριστώ που βοηθάς!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by takecareofyourself View Post
    Γεια σας! Ειπα να ανοιξω ενα καινουργιο θεμα και να γραφει εδω οποιος επιθυμει τι καταφερε να κανει..τους στοχους του..την προοδο του στο 'ταξιδι' του και οτιδηποτε αλλο εχει σχεση με την αυτοβελτιωση του καθενος(ειτε ψυχικη ειτε σωματικη).
    Ξεκιναω! Ειμαι 22 χρονων...
    1 Ιανουαριου 2018 ζυγιζα 85 κιλα περιπου(1,73υψος) ,περασα καταθλιψη ,μια πολυ δυσκολη χρονια το 2017 καθως μεσα σε αυτον τον χρονο εβαλα 25+κιλα (οποιος θελει να καταλαβει περισσοτερα εχω κανει post),χαλια ψυχολογικα ,εφιαλτες,αρνητικες σκεψεις,καμια εξοδος..γενικα ενα τιποτα!
    17 Ιανουαριου 2018: Ζυγιζω 83,5 κιλα ...ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα γιατι αποφασισα να φροντιζω τον εαυτο μου...οποτε εχει καλο καιρο βγαινω περπαταω ασκουμαι τρωω καλα και υγιεινα ,συνεχεια εχω θετικες σκεψεις.Βλεπω βιντεo στο youtube που μου θυμιζουν τους στοχους μου και ενισχυουν τα κινητρα μου!Κυριως ξενο youtube βλεπω και μεταμορφωσεις ανθρωπων και τα λογια τους προσωπικα με βοηθανε..Απο εκει που ειχα περιεργες διατροφικες συμπεριφορες και διαφορα αλλα ,τωρα νιωθω πολυ καλα και χαρουμενη!! Περιμενω να μαθω και εσεις τι πετυχατε ή τι θελετε να πετυχετε!
    μπραβο σου που εχασες βαρος, χρειαζεται επιμονη, υπομονη και λιγο πεπατημα.

    και εγω κατα τον ιδιο τροπο με σενα πηρα αποτομα βαρος ενω τοσο πολυ δεν ειχα παρει ποτε σε ολη μου την ζωη..
    μου ηρθαν τα ''πανω-κατω''..εκλαιγα ολη μερα και συγχρονως ειχα τον αδερφο μου να μου φωναζει καθημερινα για τα κιλα που πηρα (μαλωσαμε)..
    σε καταλαβαινω!!!! και εγω με καταθλιψη αλλα οχι μονο!
    και με το ενα μου χερι σε γυψο..πως να γυμναστω να ανεβασω τις καυσεις μου?
    μετα αρχισε εντονος κνησμος σε ολο μου το σωμα οταν ζεσταινομουν λιγο παραπανω απο το κανονικο..εκανα εξετασεις , δεν ειναι παθολογικο, μαλλον ψυχοσωματικο μου λενε οι γιατροι..

    Ξεκινησα δειλα-δειλα μια διατροφη που ειδα σε μια σελιδα , τυχαια, στο διαδυκτιο, μου αρεσε, ταιριαζε με την ψυχοσυνθεση μου και τις διατροφικες μου συνηθειες και τωρα εχω αρχιζει να χανω..σε καπως γρηγορο βαθμο θα ελεγα...
    [I]Love...[/I]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Σ'ευχαριστώ!! Είσαι πραγματικά πολύ καλή και πολύ γλυκιά!! Με τα φάρμακα δεν γίνεται κάτι άλλο τα έχω αλλάξει 1.000.000 φορές με αποτέλεσμα να πηγαίνω πίσω στη θεραπεία μου!! Είναι τα μόνα που με βοηθάνε αλλά δυστυχώς παχαίνουν!!
    κι εγω επαιρνα ψυχοφαρμακα για πολλα χρονια, πηρα 12 κιλα την στιγμη που δεν ειχα παρει ποτε τοσο βαρος σε ολη την ζωη μου.
    Τα φαρμακα δεν τα σταματησα, αλλα...βρηκα το θαρρος και πηγαινα γυμναστηριο καθε μερα ή μερα παρα μερα και μειωσα τις θερμιδες που επαιρνα.
    Της γιατρου μου της εκανε τρομερη εντυπωση που με τοσα πολλα φαρμακα εχασα 12 κιλα σε συντομο χρονικο διαστημα!!
    [I]Love...[/I]

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    κι εγω επαιρνα ψυχοφαρμακα για πολλα χρονια, πηρα 12 κιλα την στιγμη που δεν ειχα παρει ποτε τοσο βαρος σε ολη την ζωη μου.
    Τα φαρμακα δεν τα σταματησα, αλλα...βρηκα το θαρρος και πηγαινα γυμναστηριο καθε μερα ή μερα παρα μερα και μειωσα τις θερμιδες που επαιρνα.
    Της γιατρου μου της εκανε τρομερη εντυπωση που με τοσα πολλα φαρμακα εχασα 12 κιλα σε συντομο χρονικο διαστημα!!
    Willofairy μου σ'ευχαριστώ για την συμβουλή, η αλήθεια είναι ότι μπορεί να μην έχω λεφτά για γυμναστήριο, έχω όμως χρόνο για περπάτημα, αλλά πρώτον κάνει χάλια καιρό συνεχώς τον τελευταίο καιρό και δεν μου κάνει καρδιά, δεύτερον και σημαντικότερον, το περπάτημα μου ανοίγει την όρεξη, και τρίτον πρέπει να περπατάω τουλάχιστον 2-3 ώρες για να δω διαφορά και λόγω της ψύχωσης τα παρατάω, δεν έχω το κουράγιο!!!! Στο τελευταίο με καταλαβαίνει και ο γιατρός μου, αφού ήταν να περάσω επιτροπή και μου είπε να τους πω για τη βαρεμάρα που νιώθω, είναι σύμπτωμα!!!!!!!! Μου είπε κιόλας να τους πω ότι παρατάω πάντα ότι ξεκινάω!!!!!!! Και δεν είναι μόνο αυτά, η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα, άντε πες περπατάω 3 ώρες και χάνω 5 κιλά σε ένα μήνα -μετά θα τα παρατήσω, δεν μπορώ παραπάνω.......τα υπόλοιπα που μου συμβαίνουν; Πως λύνονται; Θα τα ξαναπάρω πάλι αν δεν κάνω κάτι δραστικό! Όπως λες κι εσύ ότι έκλαιγες και πήρες 12 κιλά, εγώ πήρα 50!!! Δυστυχώς, από χάλια ψυχολογία και από ψυχοφάρμακα!!!!!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Λοιπόν εγώ τι θέλω!! Θέλω να δω πιο αισιόδοξα τη ζωή, να αυξήσω την αυτοπεποίθηση μου, να μην βλέπω αρνητικά τα πράγματα, να εμπιστεύομαι και να μην φοβάμαι τους ανθρώπους και να κάνω σχέση!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #38
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    μπραβο σου που εχασες βαρος, χρειαζεται επιμονη, υπομονη και λιγο πεπατημα.

    και εγω κατα τον ιδιο τροπο με σενα πηρα αποτομα βαρος ενω τοσο πολυ δεν ειχα παρει ποτε σε ολη μου την ζωη..
    μου ηρθαν τα ''πανω-κατω''..εκλαιγα ολη μερα και συγχρονως ειχα τον αδερφο μου να μου φωναζει καθημερινα για τα κιλα που πηρα (μαλωσαμε)..
    σε καταλαβαινω!!!! και εγω με καταθλιψη αλλα οχι μονο!
    και με το ενα μου χερι σε γυψο..πως να γυμναστω να ανεβασω τις καυσεις μου?
    μετα αρχισε εντονος κνησμος σε ολο μου το σωμα οταν ζεσταινομουν λιγο παραπανω απο το κανονικο..εκανα εξετασεις , δεν ειναι παθολογικο, μαλλον ψυχοσωματικο μου λενε οι γιατροι..

    Ξεκινησα δειλα-δειλα μια διατροφη που ειδα σε μια σελιδα , τυχαια, στο διαδυκτιο, μου αρεσε, ταιριαζε με την ψυχοσυνθεση μου και τις διατροφικες μου συνηθειες και τωρα εχω αρχιζει να χανω..σε καπως γρηγορο βαθμο θα ελεγα...

    Willowfairy χαιρομαι που βρηκες κατι που να σου αρεσει και το ακολουθεις,οταν καποια στιγμη βαρεθεις κατι απο αυτα που τρως προσθεσε καινουργια και 'παιξε' με μικροαλλαγες στα γευματα σου,γιατι εγω ετσι την ειχα πατησει μεσα στο καλοκαιρι...που ενα μηνα τα ειχα παει πολυ καλα ομως στερητικα ,μετα φοβομουν να αλλαξω κατι αλλα παραλληλα το ειχα βαρεθει το πλανο της διατροφης μου γιατι ηταν αρκετα συγκεκριμενα καποια τροφιμα (παλι στην παγιδα των ασφαλη τροφιμων ) και ετσι ειχα παρει για καποιο καιρο παλι την κατω βολτα,και ολη η προσπαθεια μου γυρισε μπουμερανγκ τοτε,τωρα δοξα τω θεο το βρηκα και συνεχιζω πολυ καλα...Και εγω ειχα τσακωμους με τον αδερφο μου,δεν με καταλαβαινε αλλα τωρα εχει παει στρατο και οποτε ερχεται ειμασται καλα...αν δεν εισαι στην θεση του αλλου δεν καταλαβαινει...και ειδικα αν και εσυ ο ιδιος δεν τον αφηνεις να δει πολλα ...Ο αδερφος σου θα σε αγαπαει οσα κιλα και αν εισαι αρκει να εισαι καλα,πιστευω οτι εβλεπε οτι δεν ησουν καλα και απλως πιαστηκε απο καπου για να σου μιλησει και αυτο ισως δεν ηταν και οτι πιο σωστο για εσενα...Και εμενα μου ειχε κανει θεμα γι'αυτο και με ειχε πειραξει,αλλα στην περιπτωση μου επειδη εχω παρελθον με ανορεξια ,το θεμα των κιλων δεν το πολυαναφερουν γιατι δειχνουν οι περισσοτεροι κατανοηση στην δυσκολη περιοδο που περασα αλλα εχουν και τον φοβο του παρελθοντος...Συνεχισε ετσι ,και ενημερωνε μας για βελτιωση-αποριες σου!!!

  9. #39
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    πρέπει να περπατάω τουλάχιστον 2-3 ώρες για να δω διαφορά και λόγω της ψύχωσης τα παρατάω, δεν έχω το κουράγιο!!!! Στο τελευταίο με καταλαβαίνει και ο γιατρός μου, αφού ήταν να περάσω επιτροπή και μου είπε να τους πω για τη βαρεμάρα που νιώθω, είναι σύμπτωμα!!!!!!!! Μου είπε κιόλας να τους πω ότι παρατάω πάντα ότι ξεκινάω!!!!!!! Και δεν είναι μόνο αυτά, η ψυχολογία μου είναι στα τάρταρα, άντε πες περπατάω 3 ώρες και χάνω 5 κιλά σε ένα μήνα -μετά θα τα παρατήσω, δεν μπορώ παραπάνω
    Λουλουδιιιιιιιι,καλησπερα και σημερα..χιχι ,μην ξεκινησεις περπατημα τοσες ωρες....λογικο να το βαρεθεις ,οτι κανουμε ψυχαναγκαστηκα εχει και ημερομηνια ληξης...ο γιατρος σου δεν στα λεει αυτα?Ξεκινα με οτι σου αρεσει,30 λεπτα την ημερα 3-4 φορες την εβδομαδα,μετα αν θες το ανεβαζεις...αλλα και παλι οχι πανω απο 1 ωρα την ημερα...εξαλλου απο οσο ξερω ,οσο και να καψεις (κυριως λιπος) θα ειναι μεχρι την 1 ωρα..μετα ειναι και ο μυικος ιστος...που αυτον τον θελουμε...οσο περισσοτερο μυικο ιστο εχεις τοσο περισσοτερες καυσεις κανει ο οργανισμος σου...Ολα με μετρο χρειαζονται...και αυτο με τον χαλια καιρο και εγω δεν το μπορω...με νευριαζει γιατι βγαινω πλεον πολυ συχνα ομως ο καιρος μου τα χαλαει...ομως και σπιτι να κατσω πλεον ουτε το φοβαμαι και ειμαι καλα...Οταν ο καιρος βελτιωθει,να βγαινεις 4-5 ηωρα ετσι για κανα μισαωρο να περπατας καπου ηρεμα...θα νιωθεις πολυ ωραια...

  10. #40
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Λοιπόν εγώ τι θέλω!! Θέλω να δω πιο αισιόδοξα τη ζωή, να αυξήσω την αυτοπεποίθηση μου, να μην βλέπω αρνητικά τα πράγματα, να εμπιστεύομαι και να μην φοβάμαι τους ανθρώπους και να κάνω σχέση!
    Καλησπερα Αντρεα,να τη δεις πιο αισιοδοξα τη ζωη γιατι μια την εχουμε...αξιζει να τα βλεπουμε θετικα και να ζουμε καθε μερα ξεγνοιαστα!!Και εγω θελω σχεση καποια στιγμη,τωρα εχω αλλες προτεραιοτητες στο μυαλο μου ,χιχι

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σ'ευχαριστώ πολύ takecareofyourself!

  12. #42

  13. #43
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Την εχω δει...ειμαι και συνδρομητρια χαχαχα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by takecareofyourself View Post
    Την εχω δει...ειμαι και συνδρομητρια χαχαχα
    Χαχαχα έγινα κι εγώ εντωμεταξύ μετά ανακάλυψα πως είχε πάει στο "The Voice" και είναι κόρη της Μπέσσυ Αργυράκη και πολύ χάρηκα!! Πολύ καλή κοπέλα φαίνεται όπως επίσης είδα και άλλα βίντεο με αδυνάτισμα στα ελληνικά!!! Inspiration.

  15. #45
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Χαχαχα έγινα κι εγώ εντωμεταξύ μετά ανακάλυψα πως είχε πάει στο "The Voice" και είναι κόρη της Μπέσσυ Αργυράκη και πολύ χάρηκα!! Πολύ καλή κοπέλα φαίνεται όπως επίσης είδα και άλλα βίντεο με αδυνάτισμα στα ελληνικά!!! Inspiration.
    Ετσι καλα κανεις!! Και 'γω εχω δει τις ελληνιδες που εχουν ανεβασει ,αλλα και ξενες.Ειναι μια Crystal Breeze ,Megan margot και μια Hannah( αλλα vegan η τελευταια ) ...Εχουν βγαλει καποια ωραια videos,αμα γνωριζεις αγγλικα ειναι ωραια να τα δεις !!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μικροί Στόχοι
    By sweetOctober in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 09:27
  2. μελλοντικοί στόχοι
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-07-2012, 14:05
  3. Νέα χρονιά..νέοι στόχοι...νέα όνειρα..
    By lipimeni in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2012, 18:44
  4. οι φετινοι μας στοχοι...
    By elenitsa091193 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 01-02-2011, 13:21
  5. ΝΕΟΙ ΣΤΟΧΟΙ!!!
    By mtsek85 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 09-05-2009, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •