ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1

    ΟΙ ΣΤΟΧΟΙ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

    Γεια σας! Ειπα να ανοιξω ενα καινουργιο θεμα και να γραφει εδω οποιος επιθυμει τι καταφερε να κανει..τους στοχους του..την προοδο του στο 'ταξιδι' του και οτιδηποτε αλλο εχει σχεση με την αυτοβελτιωση του καθενος(ειτε ψυχικη ειτε σωματικη).
    Ξεκιναω! Ειμαι 22 χρονων...
    1 Ιανουαριου 2018 ζυγιζα 85 κιλα περιπου(1,73υψος) ,περασα καταθλιψη ,μια πολυ δυσκολη χρονια το 2017 καθως μεσα σε αυτον τον χρονο εβαλα 25+κιλα (οποιος θελει να καταλαβει περισσοτερα εχω κανει post),χαλια ψυχολογικα ,εφιαλτες,αρνητικες σκεψεις,καμια εξοδος..γενικα ενα τιποτα!
    17 Ιανουαριου 2018: Ζυγιζω 83,5 κιλα ...ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα γιατι αποφασισα να φροντιζω τον εαυτο μου...οποτε εχει καλο καιρο βγαινω περπαταω ασκουμαι τρωω καλα και υγιεινα ,συνεχεια εχω θετικες σκεψεις.Βλεπω βιντεo στο youtube που μου θυμιζουν τους στοχους μου και ενισχυουν τα κινητρα μου!Κυριως ξενο youtube βλεπω και μεταμορφωσεις ανθρωπων και τα λογια τους προσωπικα με βοηθανε..Απο εκει που ειχα περιεργες διατροφικες συμπεριφορες και διαφορα αλλα ,τωρα νιωθω πολυ καλα και χαρουμενη!! Περιμενω να μαθω και εσεις τι πετυχατε ή τι θελετε να πετυχετε!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    μηπως εκανες καποιο λαθος με τις ημερομηνιες;

  3. #3
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    μηπως εκανες καποιο λαθος με τις ημερομηνιες;
    Οχι Αν και το θεμα δεν ειναι οι ημερομηνιες...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    πολύ ωραίο θέμα! Μπράβο σου για την προσπάθεια! Eυχομαι να πετύχεις σε όλα αυτά που θέλεις.
    Εμένα ο στόχος μου είναι απλά να μην παίρνω τίποτα στα σοβαρά, να μην απογοητεύομαι να μην στεναχωριέμαι και να συνεχίζω την γυμναστική και την διατροφή μου.. δεν με νοιάζει πια να χάσω τόσα κιλά πχ μεχρι τον τάδε μήνα.
    Απλά να είμαι καλά και με τον ρυθμό μου σιγά σιγά να τα χάνω. Αυτό.
    Το διατροφικό μου ημερολόγιο! -> https://potatosdreams.blogspot.gr/

  5. #5
    Quote Originally Posted by ailouros View Post
    πολύ ωραίο θέμα! Μπράβο σου για την προσπάθεια! Eυχομαι να πετύχεις σε όλα αυτά που θέλεις.
    Εμένα ο στόχος μου είναι απλά να μην παίρνω τίποτα στα σοβαρά, να μην απογοητεύομαι να μην στεναχωριέμαι και να συνεχίζω την γυμναστική και την διατροφή μου.. δεν με νοιάζει πια να χάσω τόσα κιλά πχ μεχρι τον τάδε μήνα.
    Απλά να είμαι καλά και με τον ρυθμό μου σιγά σιγά να τα χάνω. Αυτό.
    Μπραβο ailouros,πολυ καλυτερα ετσι,αλλιως υπαρχει μια πιεση προς τον εαυτο σου και αγχωνεσαι κιολας! Ενω,ετσι στην πραγματικοτητα,με συνεση βλεπεις καλυτερα αποτελεσματα...Και εγω στην αρχη οταν ειδα την ζυγαρια..λιγο περιμενα το κατι παραπανω,ομως επειδη ειχα χασει το καλοκαιρι γρηγορα σχετικα κιλα και απο 76 πηγα στα 70...μετα τα κιλα μπηκαν πολυ ευκολα διπλασια.Και επειδη εχω και γνωσεις διατροφης καθως το σπουδαζω ειπα να τις εφαρμοσω ,ετσι ο στοχος μου ειναι 3-4 κιλα τον μηνα...για να μην στερουμαι και κανοντας την γυμναστικη που μ'αρεσει...Εξαλλου καλυτερα η ζυγαρια να ειναι εκει ,οκ σαν ενα κινητρο...αλλα να μην επηρεαζομαστε απο το νουμερο οσο μπορουμε γιατι ειναι και οι ορμονες ,κατακρατησεις ,κολλαει και αυτη με το καιρο καπου!!Το θεμα ειναι να μην τα παρατησουμε και να μας αρεσει αυτο που κανουμε καθ' ολη την διαρκεια Καλημερα!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Takecareofyourself πολύ χαίρομαι για σένα, μακάρι κι εγώ έτσι αλλά έχω πολλή συσσωρευμένη αρνητική ενέργεια μέσα μου, δεν πρόσεχα τον εαυτό μου όλα αυτά τα χρόνια!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Λουλουδι, όλοι κάναμε λάθη στο παρελθόν.. δεν ήμασταν ούτε οι γκουρού του fitness στην κοιλιά της μάνας μας, ούτε γεννηθήκαμε όλοι με πτυχίο ψυχολογίας. Μη μαστιγώνεις τον εαυτό σου για κανένα λάθος, απο εμάς εξαρτάται και μόνο για το αν θα προσπαθήσουμε να είμαστε η καλύτερη έκδοση του εαυτού μας. Δεν χρειάζεται να κρατάς αρνητική ενέργεια, μόνο στον εαυτό σου κάνεις κακό.
    Το διατροφικό μου ημερολόγιο! -> https://potatosdreams.blogspot.gr/

  8. #8
    Quote Originally Posted by ailouros View Post
    Λουλουδι, όλοι κάναμε λάθη στο παρελθόν.. δεν ήμασταν ούτε οι γκουρού του fitness στην κοιλιά της μάνας μας, ούτε γεννηθήκαμε όλοι με πτυχίο ψυχολογίας. Μη μαστιγώνεις τον εαυτό σου για κανένα λάθος, απο εμάς εξαρτάται και μόνο για το αν θα προσπαθήσουμε να είμαστε η καλύτερη έκδοση του εαυτού μας. Δεν χρειάζεται να κρατάς αρνητική ενέργεια, μόνο στον εαυτό σου κάνεις κακό.
    Ετσι ακριβως ,εξαλλου λουλουδι ολοι κανουμε λαθη,ανθρωποι ειμασται.Το θεμα ειναι και να πεσεις να ξανασηκωθεις και να συνεχισεις να προσπαθεις...Δεν υπαρχει η τελεια διαιτα ή καποιο χαπι που ξαφνικα ολα θα γινουν πανευκολα...Βρες κατι που να ειναι για τα μετρα σου ,να σου αρεσει,ακολουθησε το οσο μπορεις πιστα και θα δεις αλλαγη σιγα σιγα...
    Εγω οσο εκανα διαιτες,σκεφτομουν αρνητικα και το πως ημουν πριν,δεν με βοηθουσα...Ομως,αποδεχοντας με οπως ειμαι τωρα,κανοντας διατροφη και πραγματα που μ'αρεσουν ειμαι πολυ καλυτερα...Σκεψου οταν εχασα τον μπαμπα μου παλι μ'επιασε μια μανια να ελεγχω το βαρος μου...και απο εκει που ημουν 62 κιλα θελοντας να χασω(γιατι εχω και ιστορικο με διατροφικες διαταραχες και δεν ηξερα πως μαλλον να διαχειριστω το πενθος και ολη την στεναχωρια),εβαλα αρκετα κιλα και οσο πιο αυστηρη γινομουν μαζι με τον εαυτο μου ,μονο εβαζα.Και να ξερεις οτι γενικα η στερηση δεν βοηθαει,φοβαται στην ουσια το μυαλο σου με αυτον τον τροπο και μπαινει σε διαδικασια επιβιωσης ετσι μολις βρει την 'ευκαιρια',υπερφαγικο!...Τα τελευταια 10 κιλα δεν καταλαβα καν πως μπηκαν και στεναχωριομουν γιατι ελεγα τοσος καιρος διαιτα κτλ κτλ...Τωρα μετα απο 2 εβδομαδες διατροφης..1μιση κιλο,μια χαρα ειναι! Νιωθω καλα,τρωω και απολαμβανω την καθε μου ημερα...και σιγα σιγα θα φτασω εκει που θελω να φτασω...Μην βαζεις ημερομηνιες και λες τοτε θα ειμαι τοσο...Σημασια εχει η προοδος που κανεις

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!!!!!! Αιλουρε σου απαντησα στο θεμα μου. Takecareofyourself πολυ χαιρομαι για σενα, μου δινετε κουραγιο, αληθεια!
    Last edited by λουλούδι; 21-01-2018 at 14:15.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    ωραια σειρα μου εγω θελω να αποκτησω 400 εκατομυρια ευρω..ελπιζω μεσα στο 2018 να το καταφερω

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    πολυ θετικο ποστ για να το κανω χαντλ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Takecareofyourself πολύ χαίρομαι για σένα, μακάρι κι εγώ έτσι αλλά έχω πολλή συσσωρευμένη αρνητική ενέργεια μέσα μου, δεν πρόσεχα τον εαυτό μου όλα αυτά τα χρόνια!

    Να εισαι επιεικης με τον εαυτο σου , Λουλουδι .................................... τα σφαλλειν εστι ανθρωπινον ....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    και το εμμένειν σατανικόν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Να εισαι επιεικης με τον εαυτο σου , Λουλουδι .................................... τα σφαλλειν εστι ανθρωπινον ....
    Σε ευχαριστώ Μακ

  15. #15
    Καλησπερα σε ολους,εχω 1 μηνα που κανω διατροφη και γυμναστικη,νιωθω πολυ καλυτερα κανω πραγματα που μ'αρεσουν εχω χασει γυρω στα 3 κιλα και δεν συνεβη κανενα υπερφαγικο...
    Ολες οι λυσεις μεσα μας ειναι.Εχω δρομο ακομη μπροστα μου αλλα κυριως χαιρομαι που ειμαι καλα ψυχολογικα Οταν καταφερω τον στοχο μου μπορει να ανεβασω φωτογραφια (πριν-μετα) Νομιζα καπου το ειδα,ξερετε αν γινεται αυτο καποιος?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μικροί Στόχοι
    By sweetOctober in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 09:27
  2. μελλοντικοί στόχοι
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-07-2012, 14:05
  3. Νέα χρονιά..νέοι στόχοι...νέα όνειρα..
    By lipimeni in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2012, 18:44
  4. οι φετινοι μας στοχοι...
    By elenitsa091193 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 01-02-2011, 13:21
  5. ΝΕΟΙ ΣΤΟΧΟΙ!!!
    By mtsek85 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 23
    Last Post: 09-05-2009, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •