να τον παντρευτω???? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Empneusth, το ερώτημα που θέτεις είναι πολύ δύσκολο... Χμ... ενδιαφέρον να το ανοιξεις σαν θέμα και να δουμε τι απαντήσεις θα πάρεις. Με την προυπόθεση να απαντήσουν όλοι με ειλικρίνεια βέβαια.
    Πάντως θα ήταν λάθος του υποψήφιου γαμπρού να ρωτήσει εμένα για την κόρη μου... οπως ξέρεις λένε πως η κουκουβάγια, το κουκουβαγάκι της το βλέπει για το πιο όμορφο ζωάκι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Με τα σημερινα φαρμακα δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Μαλιστα θα ανακαλυφθουν σε λιγα χρονια και αλλα που
    θα εχουν καθολου παρενεργειες στο σεξ κλπ.
    Οποτε το θεμα ειναι αμα θελεις να προσφερεις ή οχι περισσοτερο.
    Ειναι μια ασθενεια δεν ειναι κατι κακο που εχει κανει καποιος. Οπως καποιος εχει υπερταση, ζαχαρο κλπ.
    Με τα σημερινα φαρμακα ελεγχεται αριστα η κατασταση , ιδιως αμα ειναι καποιος ο οποιος ειναι και ψιλονορμαλ οπως ο δικος σου. Επισης οπως σου ειπα υπαρχουν ηδη σε πειραματικο σταδιο φαρμακα με πολυ λιγοτερες ή καθολου παρενεργειες.
    Επιπροσθετα ενας γαμος κανει και καλο στην ψυχικη υγεια.
    Τωρα η απαντηση της nature δειχνει κατα τη γνωμη μου οτι κοιταζει αποκλειστικα και μονο την παρτη της.
    Να μου λειπουν τετοιες νυφες... Ειμαστε 1% και συμφωνα με τα νεα 1.000.000 Ελληνες αντιμετωπιζουν ψυχωση
    απο ψυχωσικες εμμονες,μανιοκαταθλιψη,σχι ζοφρενεια κλπ.
    Το πολυ πολυ να βρουμε καποιον με το ιδιο προβλημα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    299
    Καλημερα σε ολους! Το ασχημο παντως παιδια ειναι να μενεις διπλα σε καποιον, απλα και μονο γιατι τον λυπασαι. Εαν οντως ισχυει κατι τετοιο deppy, τοτε σε λιγο καιρο οι \"αντοχες\" απεναντι στον συντροφο σου θα \"εξαντληθουν\", θα κουραστεις εσυ η ιδια...και τοτε στα σιγουρα θα φυγεις μακρυα του. Πρεπει λοιπον να αναλογιστεις πολυ \"δυνατα\"... Θα εισαι εκει κοντα του παντα....
    και το λεω εγω αυτο, γιατι το εζησα στο πετσι μου. Παιδια εγω ηταν να παντρευτω τωρα κοντα και με εγκατελειψε μετα απο τεσσερα χρονια αρραβωνα.... Αφηστε τα φαρμακα και τις ιστοριες... Εαν ειναι να νιωσεις ετσι λοιπον, αστον τον ανθρωπο να παρει τον δρομο του....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Τελικά deppy έβγαλές άκρη? Τι θα κάνεις?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Παιδια αν δεν επερνε τα φαρμακα εγω δεν θα τον παντρευομουνα παντως.Υστερα αν εχει σχιζοφρενεια μπορει να το κληρονομιση στα παιδια τους .

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Κι απο σένα θα μπορούσε να κληρονομίσει το παιδί όχι μόνο απο τον σύντροφο..και πάλι όμως η κληρονομικότητα είναι μόνο ένας απο τους πολλούς παράγοντες στη δημιουργία της σχιζοφρένειας. Μπορείς να ανακαλύψεις πολλά άτομα που έχουν πάθει κάποια ψύχωση ενώ οι γονείς τους δεν το έπαθαν ποτέ..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    το ξερω απλα δεν ειναι το ιδιο το αγχος με την σχιζοφρενεια κ το ξερεις οτι αξιζετε πολα ια μενα μετα π μιλισαμε

  8. #23
    βρε παιδια,το βλεπω σοβαρα το παιδι,τον αγαπαω και δεν μενω απο λυπηση.αυτοειναι η αληθεια.
    Εξαλλου πως θα μπορουσα να λυπαμαι καποιον που εχει καλη δουλια και αυκολη-δημοσιο-ωραιο αμαξι,οδηγει, παει εκδρομες,τεχει κολυμπαει,κανει ξενη γλωσσα,παει γυμναστηριο,λατιν χορο οποτε μπορει,και ειναι και τελειος ερωτικα??????????????????????????
    Το ερωτημα προς εσας ειναι αλλο: κατα διαστηματα τον εχω πιασει,για λιγες μερες,-περιορισμενο χρονικα- να ξεφευγει,να παραλογιζεται,να αλλαζει το βλεμμα του,να μιλαει με ανυπαρκτα προσωπα,σας ειπα το περιστατικο με τους σεκιουριταδες που φοβοταν οτι θα τον δειρουν αν φυγει ατην δουλια του πριν τις 2.30 στο δημοσιο..ΑΥΤΟ ΡΩΤΑΩ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ??? Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑΣ??ΕΙΝΑΙ 36 ΧΡ.ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ??ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ. ΑΥΤΑ
    Όλοι έχουμε ψυχή και καρδιά που πονάει..
    και οι άρρωστοι και οι υγιεις..
    Όσοι δεν ναρκώνουν τα αισθήματα τους με φάρμακα,ΠΟΝΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Σαν να μην μας τα λές καλά....δηλαδή έχει σχιζοφρένεια, δεν έχει πάει ποτέ στον γιατρό, και παραμένει λειτουργικός?? Μήπως είναι παρανοική προσωπικότητα χωρίς να έχει κάποια ψύχωση? Δεν είμαι και σίγουρος, μπορεί να τα λέω και λάθος. Κάποιος ειδικός θα τα έλεγε σαφώς καλύτερα..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Δεν το κόβω βέβαια απίθανο να έπαιρνε φάρμακα και να τα έχει κόψει τώρα..

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Όπως και νάχει, δεν ξέρω πώς θα μπορούσε να σου πει κάποιος από το φόρουμ με βεβαιότητα αν είναι ή δεν είναι σχιζοφρένεια ή οτιδήποτε άλλο. Αν δεν κάνω λάθος σε παρελθοντικά μηνύματα έγραφες με πολύ θυμό γιατί σου είχε κρύψει ότι έπαιρνε φάρμακα - ο ίδιος δεν είναι;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •