Κριτηρια επιλογης ψυχιατρου - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 85 of 85
  1. #76
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Και το τρολαρισμα απαγορευεται κι οταν το κανεις τρως μπαν, αλλα δεν το γράφει αναλυτικα.
    Τι θα τους πεις; "αφου δεν το γραψατε θα τρολαρω οσο θελω" ?
    Αυτο που κανεις με τα μπολντ ισοδυναμει με τρολαρισμα. Δεν το καταλαβαινεις οτι ειναι ενοχλητικο;
    Αν δεν το καταλαβαινεις εσυ, το καταλαβαινουμε εμεις και διαμαρτυρομαστε.
    Κι αυτο που κανεις να παραπονιεααι στο θεμα της σαβ για τις παρατηρησεις σου, τρολαρισμα ειναι.

    Ολ δε μπεστ
    Πριν απαντήσω στις μπούρδες τις οποίες μόλις εξέθεσες, θα ήθελα να σε ρωτήσω Remedy αν εκπροσωπείς την διαχείριση, γιατί εγώ στο σχόλιο #73 του παρόντος, ήμουν πολύ συγκεκριμένος στο ότι ζητούσα να μου απαντήσει η διαχείριση.

    All the best,
    M87



  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ο καλος ψυχιατρος δεν θα σε πλακωσει με το καλημερα στα αντικαταθλιπτικα , αυτο ειναι το κριτηριο ........

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Πριν απαντήσω στις μπούρδες τις οποίες μόλις εξέθεσες, θα ήθελα να σε ρωτήσω Remedy αν εκπροσωπείς την διαχείριση, γιατί εγώ στο του παρόντος, ήμουν πολύ συγκεκριμένος στο ότι ζητούσα να μου απαντήσει η διαχείριση.

    All the best,
    M87
    Εσυ μπορει να ζητουσες να σου απαντησει κι ο τσιπρας.
    Τι με νοιαζει εμενα;
    Δεν χρειαζεται κανενας μας να σου παρει την αδεια για να απαντησει σε οποιοδηποτε σχολιο του φορουμ.

    ΑΥΤΑΠΌΔΕΙΚΤΑ σαν μέλος μιλαω και στα 2 μου μνμτα που απαντουν στις μπουρδες σου περι μπολντ. Δεν προσεξες οτι ειπα "ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΣΤΕ";
    Τα μελη διαμαρτυρόμαστε, ο διαχειριστης που να διαμαρτυρηθεί; στον εαυτο του;
    Ο διαχειριστης Πραττει, δεν διαμαρτυρεται.
    Μακαρι να μιλουσες σαν ανθρωπος οπως ολοι εδω μεσα και να εκθεσεις χωρις τρολαρισματα και σπαμαρισματα τις πιο σπαστικες αποψεις. Στηριζω την πολυφωνια.
    Εσυ ομως δεν θες να πεις την αποψη σου. Θελεις να την επιβαλεις σε οσους διαφωνουμε, με τρολαρισματα. Επαναληψεις και μπολντ.
    Ε δεν γινεται.
    Παρτο απόφαση και τελειωνε.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ο καλος ψυχιατρος δεν θα σε πλακωσει με το καλημερα στα αντικαταθλιπτικα , αυτο ειναι το κριτηριο ........
    Ο ψυχιατρος που δεν ειναι ψυχοθεραπευτης ομως, μονο φαρμακα εχει να σου δωσει, η να σε διωξει. Δεν εχει αλλη θεραπεια. Και πως θα σε διωξει αν εισαι ασθενης; θα σου προτεινει καποιο φαρμακο εστω για λιγο.
    Αρα, ο ασθενης πρεπει να ξεκινησει απο αλλου κι οχι απο ψυχιατρο αν εχει υπονοιες οτι δεν χρειαζεται φαρμακα.

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Εσυ μπορει να ζητουσες να σου απαντησει κι ο τσιπρας.
    Τι με νοιαζει εμενα;
    Δεν χρειαζεται κανενας μας να σου παρει την αδεια για να απαντησει σε οποιοδηποτε σχολιο του φορουμ.
    Γουάου...

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΑΥΤΑΠΌΔΕΙΚΤΑ σαν μέλος μιλαω και στα 2 μου μνμτα που απαντουν στις μπουρδες σου περι μπολντ. Δεν προσεξες οτι ειπα "ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΣΤΕ";
    Το μόνο πράγμα το οποίο είναι αυταπόδεικτο με σένα Remedy είναι ότι λες μ*******.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Τα μελη διαμαρτυρόμαστε, ο διαχειριστης που να διαμαρτυρηθεί; στον εαυτο του;
    Ο διαχειριστης Πραττει, δεν διαμαρτυρεται.
    Διαμαρτύρεται και εκείνος (π.χ. εδώ στο σχόλιο 77 https://www.e-psychology.gr/forum/th...BF%CF%85/page6) με τον τρόπο του. Αυτή τη στιγμή όμως είναι απασχολημένος. Προσπαθεί να σκεφτεί τι θα απαντήσει στα όσα του είπα εδώ (https://www.e-psychology.gr/forum/th...97%CE%A3/page6).

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Μακαρι να μιλουσες σαν ανθρωπος οπως ολοι εδω μεσα και να εκθεσεις χωρις τρολαρισματα και σπαμαρισματα τις πιο σπαστικες αποψεις. Στηριζω την πολυφωνια.
    Ναι αμέ... Πως το θες; Εσύ στηρίζεις την πολυφωνία και ο Aeon τις δημοκρατικές μεθόδους. Δημοκρατικές όπως λέμε την αναδρομική διαγραφή δέκα μηνυμάτων μου εδώ (https://www.e-psychology.gr/forum/th...B7%CF%82/page3).

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Εσυ ομως δεν θες να πεις την αποψη σου. Θελεις να την επιβαλεις σε οσους διαφωνουμε, με τρολαρισματα. Επαναληψεις και μπολντ. Ε δεν γινεται. Παρτο απόφαση και τελειωνε.
    Άσε μας και ΄συ κουκλίτσα μου...

    Αν θες μπορούμε να τελειώσουμε αυτό το οποίο αφήσαμε στη μέση σχετικά με το πότε πρέπει να σε διώξει ο ψυχοθεραπευτής.
    Εναλλακτικά μπορείς να απαντήσεις στα όσα κάνεις γαργάρα εδώ και τρείς μέρες στο παρόν νήμα (σχόλια 50 και 51 στη σελίδα 4 του παρόντος).
    Αν δεν βολεύεσαι με τα παραπάνω δύο, έλα στο ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ να μου πεις πόσο άδικο έχω και να μου εξηγήσεις - με τους δικούς σου στρεβλούς παραλογισμούς - με ποιούς τρόπους έχει δίκιο ο Aeon.

    Περιμένω.
    Last edited by M87; 24-01-2018 at 22:19.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Περιμένω
    Περιμενε.
    Μην κουνησεις!
    Θα σου πω εγω, ποτε.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Ο ψυχιατρος που δεν ειναι ψυχοθεραπευτης ομως, μονο φαρμακα εχει να σου δωσει . Και πως θα σε διωξει αν εισαι ασθενης; θα σου προτεινει καποιο φαρμακο εστω για λιγο.
    .
    Aληθεια ειναι αυτο , αλλα στις πρωτες συνεδριες ειναι καλυτερα να σου φτιαξει ενα ακριβες ψυχολογικο προφιλ ........ αυτο εννοω οχι με το καλημερα φαρμακα .........

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Aληθεια ειναι αυτο , αλλα στις πρωτες συνεδριες ειναι καλυτερα να σου φτιαξει ενα ακριβες ψυχολογικο προφιλ ........ αυτο εννοω οχι με το καλημερα φαρμακα .........
    Αν δεν ειναι ψυχοθεραπευτης, διοτι εχει και ψυχιατρους που ειναι ψυχοθεραπευτες, δεν θελει και πολλες συνεδριες να σου φιαχνει προφιλ. Ακουει ποιο ειναι το προβλημα σου, καταληγει τι τρέχει συμφωνα με τις γνωσεις και την πείρα του, και σου δινει φαρμακο για τα συμπτωματα σου. Αυτη ειναι ειδικοτητα του αν κανει μονο φαρμακοθεραπεια.
    Η ευσυνειδησια του θα ειναι, αν καταλαβει οτι δεν χρειαζεσαι φαρμακα, να μην στα δωσει για να δικαιολογησει την αμοιβη του, αλλα να σε στειλει σε ψυχοθεραπευτή. Σπανιο θαρρώ... ολο και κατι θα σου δωσει αν πας κι αναφερεις συμπτωματα.

    Οπως κι η ευσυνειδησια του ψυχολογου- ψυχοθεραπευτη ειναι, αν καταλαβει οτι χρειαζεσαι φαρμακα, να σε στειλει αμεσως σε γιατρο. Να μην το καθυστερεί για να μην σε χασει απο πελατη και μεινεις στον γιατρο.

  9. #84
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Έχει ξεχωριστό χώρο αναμονής και δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσει κάποιος τι λες εκτός και να κρυφακούει έξω από την πόρτα :P
    Καλημέρα αγαπητέ serios.
    Αν δεν σε ενοχλεί, θα ήθελα να μου πεις τι θα σε ενοχλούσε (και χωρίς ιδιαίτερη ανάλυση φυσικά)
    αν είχαν μαζευτεί ένα τσούρμο έξω από την πόρτα και άκουγαν τα πάντα από όσα έλεγες.

  10. #85
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Ξέχασες να ρωτήσεις το βασικότερο:

    Έχετε πετύχει ποτέ ψυχίατρο / ψυχολόγο / ψυχοθεραπευτή ο οποίος να ισχυρίζεται ότι έχει αποθεραπεύσει οποιονδήποτε για οτιδήποτε;
    Κάπου εδώ λατρευτέ επαναστάτη, να σε ρωτήσω κι εγώ τι προτείνεις (;) αφού έχεις βγάλει σκάρτους όλους του ψυχίατρους
    και τους ψυχολόγους. Θα σε παρακαλέσω να περιορίσεις τον χειμαρρώδη λόγο σου στην λύση με συγκεκριμένη απάντηση.

    Σε βλέπω πολύ δυναμικό, τι τα θες τα σεντόνια;

    Ακούω......

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    By M87 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 11-08-2016, 20:28
  2. Λιγο απο ολα.... με δυσκολια επιλογης θεματος.
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 05-05-2010, 17:14
  3. Με τι κριτήρια να επιλέξω τον σύντροφό μου?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 25-07-2009, 19:57
  4. Με ποια κριτήρια κλειδώνει ένα θέμα ?
    By sabb in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 22-02-2009, 22:35
  5. Θεραπεία επιλογής για άγχος, διαταραχή πανικού
    By NikosD. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 12-01-2006, 17:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •