ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Φίλη μου δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με αυτόν τον τίτλο....πάντως σίγουρα γράφοντας τον θα περίμενες να τον διαβάσουμε (αλλιώς δεν θα είχε νόημα να τον γράψεις).ʼρα κάτι περιμένεις....κι απο κάποιους...έστω κι αν αυτό το κάτι είναι απλώς να διαβάσουμε το μήνυμα σου... σίγουρα δεν είναι τίποτα...κι έστω κι αν αυτοί οι κάποιοι δεν είμαστε ίσως οι καταλληλότεροι άνθρωποι...δεν παύουμε να είμαστε κάποιοι και σε ευχαριστούμε που μοιράζεσαι αυτό το θρέντ μαζί μας.
    Σαν ανεπίσημος εκπρόσωπος αυτών των κάποιων που απλώς έτυχε να μπώ αυτήν την ώρα στο σάιτ...θέλω να σου πω οτι εγώ και φαντάζομαι και πολλοί άλλοι περιμένουμε κάτι απο σένα ,ο κόσμος όλος περιμένει κάτι απο σένα....περιμένει τα φώτα σου γι αυτά που περνάς και που ταυτόχρονα περνούν και πολλοί άλλοι.Ένα δικό σου βήμα μπροστά...μπορεί να αποτελέσει ένα βήμα μπροστά για όλον τον κόσμο.Σίγουρα βέβαια αυτό δεν μας το χρωστάς...ούτε είσαι υποχρεωμένη να μας το δώσεις.....ωστόσο αν μας το έδινες θα είμασταν ευγνώμονες ...γιατί το περιμένουμε κι απο σένα....με άλλα λόγια ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ ΤΗΝ HELENA...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Helena,

    για κάποιο σοβαρό λόγο είσαι πικραμένη, απογοητευμένη , μπορεί και θυμωμένη με τους γύρω σου (συγγενείς και φίλους).

    Οταν θέλουμε κάτι από κάποιον , ακόμα και απο τις δυνάμεις του Συμπαντος, πρέπει να μάθουμε να το ζητάμε. Ειμαστε άτομα ελεύθερης βούλησης που σημαίνει ότι κάθε λεπτό, κάθε στιγμή παίρνουμε αποφάσεις. Αποφάσεις, αποφάσεις, αποφάσεις. Ετσι είναι η ζωή μας.

    Κανείς δεν μπορεί αν επέμβει στην ελεύθερη βουλησή μας. ΚΑΝΕΙΣ. Και κανείς δεν εχει το δικαίωμα να προσφέρει βοήθεια ή και συμβουλή αν δεν του ζητηθεί.

    ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ? ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ?
    Νάσαι σίγουρη όταν ζητάμε κάτι ακόμα και οι ουρανοί συνωμοτούν για να μας το προσφέρουν..

    Και εμείς εδω, στη διαθέσή σου. Ο,τι και όπως μπορούμε να σου σταθούμε. Για ότι εσύ αποφασίσεις ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •