ειμαι συνεχεια σπιτι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311

    ειμαι συνεχεια σπιτι

    γυρισαμε ελλαδα οταν ημουν 14. εφυγα για σπουδες καναδα, και μετα βρεθηκα στη βρετανια. ειμαι η μονη πλεον απτην οικογενεια μου που βρισκομαι καναδα, δλδ δεν εχω εδω ουτε αδερφια ουτε θειους ουτε κανεναν. ειμαι σε αλλη πολη απο αυτη που μεγαλωσα οποτε δεν εχω και κανεναν συμμαθητη να ανταλλασω μια κουβεντα. ο μονος λογος που μενω εδω ειναι η εργασια...αν εβρισκα δουλεια ελλαδα θα γυριζα με την πρωτη πτηση και ας αφηνα ολα μου τα υπαρχοντα εδω..ειναι λιγο περιεργο φιλινγκ διοτι αγαπω και τις δυο χωρες, και οταν ειμαι ελλαδα μου λειπει ο καναδας. αλλα πιο πολυ μου λειπει η ελλαδα. απο τοτε που ξεκινησα να δουλευω καπου 7 χρονια πριν ανακαλυψα τι σημαινει στενοχωρια. εχω αλλαξει καπου 12 δουλειες διοτι δεν μπορω να συμπλευσω με πολλους, δεν μπορω να συνηθισω καμια εργασια και κανενα περιβαλλον. δεν τα παω κοινωνικα καθολου καλα επισης. συνεχεια σκεφτομαι πως θελω να γυρισω πισω αλλα δεν εχω καταφερει ακομα ουτε συνεντευξη να κανω με καμια εταιρια ελλαδα. και βρετανια και εδω ειμαι συνεχεια κλεισμενη σπιτι. εχω προσπαθησει να κανω παρεες..να βγαινω..αλλα δεν ειναι το δυνατο μου σημειο. οταν παω στη δουλεια ειμαι καλα λεω αστεια..ιτς οκ..περναει η ωρα. αλλα απαξ και γυρισω σπιτι θελω απλα να ειμαι ξαπλα στο κρεβατι. δεν νιωθω πως εχω καταθλιψη..διοτι σπιτι τραγουδαω ..χορευω..ειμαι καλα. απλα για καποιο λογο δεν θελω να βγαινω. με ποναει παρα πολυ που ειμαι μακρυα απτην οικογενεια μου, αλλα η κριση μας τσακισε.
    Last edited by teras; 22-01-2018 at 01:29.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Τι θα ηθελες να αλλαξει σε αυτο? Στο θεμα των εξοδων και της κοινωνικοποιησης εννοω.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    δεν μπορω να το εξηγησω ρε σαβ..φανταζομαι τον εαυτο μου να βγαινει, να εχει παρεες, να ειναι χαπυ..αλλα δεν μπορω να το υλοποιησω. οι περισσοτεροι φιλοι μου ελλαδα ειναι πλεον παντρεμενοι με παιδια, και οι δικοι μου νομιζουν οτι φταιει το οτι δεν εχω παντρευτει (λολ). δεν εχω τη διαθεση καν να βγω. και φυσικα δεν ξερω και πολλα ατομα εδω οποτε δεν ειναι οτι μου ειναι ευκολο να γνωρισω και νεα ατομα..ειναι δυσκολο διοτι ολα ειναι με πληρωμη εδω. πχ να παω σε καποιο χομπυ πρεπει να πληρωσω και τωρα προτιμω να σωσω καποια λεφτα. περσυ που ηρθα στην αρχη ημουν μεστην ενεργεια. τωρα οσο περναει ο καιρος βαλτωνω. αρχιζω κανω λαθη στη δουλεια, σταματησα να λεω και τις τυπικες καλημερες, οταν ενας πελατης μου μιλαει εντονα με πιανουν γελια..τα εχω απαξιωσει ολα. ο μανατζερ μου με εκραζε οτι ειμαι πολυ επιθετικη και μου ρθαν γελια. ολο το σκ εχω μεινει ξαπλα στο κρεβατι. δεν θα λουστω καν για αυριο, διοτι δεν εχει καμια σημασια. οπου παω μετα απο λιγο το βαριεμαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Αντιδραση για την αντιδραση δηλαδη. Δεν εχω αυτο που θελω, οποτε ας πηδηξω και ο,τι εχω.
    Να σου πω, το τιντερ που ειπες οτι το εσβησες την επομενη μερα, τι φαση ειναι? Αφου εκει ειναι τοσο διαδεδομενο και δημοφιλες γιατι δεν εκλεισες καμμια συναντηση απο κει?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    για πολλους λογους..πρωτον ντρεπομαι. δευτερον εδω μου παιρνει μια δεκαετια να ανοιχτω με νορμαλ συνθηκες..να παω σε ραντεβου μ εναν αγνωστο απτο ιντερνετ θα ηταν τουλαχιστον για να το βιντεοσκοπησει καποιος και να το βαλει γιουτιουμπ να γελαμε για μηνες. τριτον, οι περισσοτεροι θελουν απλα σεξ και γω δεν μπορω ετσι με το καλημερα.
    δεν μπορω ομως να βρω τον λογο γιατι αντιδραω ετσι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ε δεν μπορει ΟΟΟΟΛΟΙ στο τιντερ να θελουν κατευθειαν συναντηση για σεξ. Υπερβαλλεις.
    Κανεις πρωτα λιγο τσατ λογικα, μετα ανταλλασεις κανενα σκαηπ ή κατι μεσεντζεροειδες τελοσπαντων και αν στο γραπτο κυλαει το πραγμα μιλας και στο τηλ. Αν παει καλα, κανεις και μια βιντεοκληση ξερωγω. Ε μετα βγαινεις να γνωρισεις και τι σκατα ειναι αυτος ο ανθρωπος, πας για ενα μπεργκερ, μια βολτα, κατι τελοσπαντων και μετα ο καθενας σπιτι του. Και αν απογοητευτεις, δεν τον ξαναβλεπεις δε σε ξαναβλεπει.
    Καπως ετσι δεν πανε αυτα?
    Σαν εσενα, προβλημα κοινωνικοποιησης εχουν εκατομμυρια ανθρωποι, σιγουρα καποιοι απο αυτους θα ειναι και στο τιντερ και σε ο,τι αντιστοιχο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Εγώ θα έλεγα πως είσαι τυχερή που έχεις το σπίτι σου,την δουλειά σου,την υγεία σου και δεν έχεις τους γονείς σου να σε πρήζουν. Εγώ ακόμη και που μένω σε άλλη πόλη,πάλι προσπαθούν να με ελέγξουν και δε μου αρέσει αυτό. Μακάρι να μπορούσα και εγώ να την κάνω-->ακριβής μετάφραση να είχα τα @@ να τα παρατήσω όλα εδώ πέρα και την να κάνω για μια τόσο μακρινή χώρα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Εγώ θα έλεγα πως είσαι τυχερή που έχεις το σπίτι σου,την δουλειά σου,την υγεία σου και δεν έχεις τους γονείς σου να σε πρήζουν. Εγώ ακόμη και που μένω σε άλλη πόλη,πάλι προσπαθούν να με ελέγξουν και δε μου αρέσει αυτό. Μακάρι να μπορούσα και εγώ να την κάνω-->ακριβής μετάφραση να είχα τα @@ να τα παρατήσω όλα εδώ πέρα και την να κάνω για μια τόσο μακρινή χώρα
    εμενα με λυπει που δεν ειμαι μαζι τους. θα ηθελα να ειμαι εκει να τους φροντιζω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Προσωπικά θεωρώ ότι οι γονείς δεν κάνουν τα παιδιά τους για να τους φροντίζουν στα γεράματα. Εγώ αν γίνω ποτέ πατέρας δε θα ήθελα το παιδί μου αντί να έχει δική του οικογένεια,να κάθεται με εμένα τον κ...γερο και την γριά μητέρα στο σπίτι και να μας ξεσκατίζει. Θα ήθελα να έρχεται το παιδί μας να μας επισκέπτεται αλλά όχι να το έχω να μιζεριάζει μαζί μου.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ε δεν μπορει ΟΟΟΟΛΟΙ στο τιντερ να θελουν κατευθειαν συναντηση για σεξ. Υπερβαλλεις.
    Σαν εσενα, προβλημα κοινωνικοποιησης εχουν εκατομμυρια ανθρωποι, σιγουρα καποιοι απο αυτους θα ειναι και στο τιντερ και σε ο,τι αντιστοιχο.
    η υπερβολη ειναι κατι που με διακρινει. οπως και το πεισμα. σαν γαιδουρι πεισμωνω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ε δεν μπορει ΟΟΟΟΛΟΙ στο τιντερ να θελουν κατευθειαν συναντηση για σεξ. Υπερβαλλεις.
    Κανεις πρωτα λιγο τσατ λογικα, μετα ανταλλασεις κανενα σκαηπ ή κατι μεσεντζεροειδες τελοσπαντων και αν στο γραπτο κυλαει το πραγμα μιλας και στο τηλ. Αν παει καλα, κανεις και μια βιντεοκληση ξερωγω. Ε μετα βγαινεις να γνωρισεις και τι σκατα ειναι αυτος ο ανθρωπος, πας για ενα μπεργκερ, μια βολτα, κατι τελοσπαντων και μετα ο καθενας σπιτι του. Και αν απογοητευτεις, δεν τον ξαναβλεπεις δε σε ξαναβλεπει.
    Καπως ετσι δεν πανε αυτα?
    Σαν εσενα, προβλημα κοινωνικοποιησης εχουν εκατομμυρια ανθρωποι, σιγουρα καποιοι απο αυτους θα ειναι και στο τιντερ και σε ο,τι αντιστοιχο.
    συνηθως για σεξ είναι.....εξω θα βγεις πρωτα αλλα στο σεξ θα θελει να καταληξει ο άλλος...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    αποκτησε χομπυ εάν θες να βγαινεις εξω..γυμναστηριο-καποιο αθλημα-ομαδες για περιβάλλον-βιβλιου0- οτιδήποτε ...εάν εισαι και αγγλια θα υπαρχουν παρα πολλα....με το να καθεσαι θα εισαι στα ιδια...στο χερι σου ειναι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    συνηθως για σεξ είναι.....εξω θα βγεις πρωτα αλλα στο σεξ θα θελει να καταληξει ο άλλος...
    Να ανησυχεις αν θελει να σε γνωρισει και δεν θελει σεξ. Που το βλεπετε το κακο να ελκυεις καποιον και σεξουαλικα δεν το αντιλαμβανομαι. Μαλλον ειναι ο τροπος σκεψης ο καχυποπτος και σαφως λανθασμενος, με θελει μονο για σεξ αλλιως δεν θα εβγαινε βολτα μαζι μου.
    Ανοιξτε ενα θεμα μετα για καποιον που βγηκατε 3-4 φορες, περασατε αρκετα καλα, αλλα δεν εκανε καμια κινηση να σας ριξει στο κρεβατι. Μηπως ειναι γκεη? Μηπως μπαη? Μηπως δεν του κανει κουκου? Για πειτε ρε παιδιά τι να φταιει?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Earth - Milky Way
    Posts
    105
    Το tinder είναι για σεξ, και δεν βρίσκω τίποτε το κακό σε αυτό. Μακάρι να ήμουν ελεύθερη (διότι σε σχέση εδώ και 11 χρόνια, δεν τα πρόλαβα αυτά τα apps ) να το χρησιμοποιούσα λίγο! Κάντε λίγο σεξ παιδιά, δεν είναι κακό! Παράγει ο εγκέφαλος σεροτινίνη, ενδορφίνες, και πολλά άλλα που σας κάνουν να αισθάνεστε ευτυχισμένοι.

    @teras, αν θες λίγο εξάσκηση κοινωνική, κάνε λογαριασμό στο couchsurfing, ξεκίνα να κάνεις 2ημέρα ταξιδάκια εκεί γύρω και να φιλοξενείσαι, όπως επίσης να φιλοξενείς κόσμο στο σπίτι σου. Γενικά, προσπάθησε να βγαίνεις λίγο από το σπίτι. Δεν χρειάζεται πάντα να ξοδεύεις λεφτά. Ακόμη και το να πας σε ένα πάρκο, να σε δει λίγο ήλιος, να απορροφήσεις βιταμίνη D, ακόμη κι αυτό θα βοηθήσει στην ψυχολόγία σου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Τι σκτ ειναι αυτο το τιντερ και ολοι μπαινουν μονο για σεξ?!
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαι κλεισμένος στο σπίτι εδώ και 4 χρόνια.
    By Bizarro in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 120
    Last Post: 15-09-2017, 13:18
  2. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  3. ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ!!!
    By ΜΑΡΙΑ1967 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 55
    Last Post: 19-09-2014, 04:10
  4. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24
  5. ΤΙ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
    By boxofkiki in forum Παχυσαρκία
    Replies: 20
    Last Post: 04-07-2007, 23:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •