Πρόταση για ανοιχτό ή κλειστό προφίλ στο φόρουμ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 107
  1. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    383
    Update:

    νομίζω πως η λειτουργία που ενεργοποιήθηκε είναι δώρο-άδωρο.
    Δεν μπορεί κάποιος να δει το προφίλ, αλλά μπορεί να αναζητήσει τα posts του με άλλο τρόπο.
    Το ελέγχω τώρα λίγο περισσότερο για να καταλάβω και το προωθώ στους τεχνικούς μας για πιο ασφαλή πληροφόρηση.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Update:

    νομίζω πως η λειτουργία που ενεργοποιήθηκε είναι δώρο-άδωρο.
    Δεν μπορεί κάποιος να δει το προφίλ, αλλά μπορεί να αναζητήσει τα posts του με άλλο τρόπο.Το ελέγχω τώρα λίγο περισσότερο για να καταλάβω και το προωθώ στους τεχνικούς μας για πιο ασφαλή πληροφόρηση.
    αυτο ελεγα τοση ωρα το θεμα ειναι δηλαδη να κανουμε αυτους που μπαινουν στο φορουμ πιο αντιδραστικους απο πριν του τυπου δε μπορεις μπορω? η να τους πουμε οτι ειναι προς οφελος τους να βοηθουν ο ενας τον αλλο

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Ναταλία να σου πω ιστορία βγαλμένη από τη ζωή μια φίλη μου πάνω σε στιγμή αδυναμίας ασ πούμε ότι μου είπε ότι είναι κακιά ξέρεις τι της είπα εγώ μέσες άκρες που να δεις τους άλλους εν ολίγοις χέστηκα γτ την ήξερα κι είχα δική μου γνώμη άσχετα τι έλεγε κάπως έτσι σκέφτονται πολλοί οπωσ κ για σένα το τι θα πεις ένα είκοσι τα εκατό μετράει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Για να το βάλω το παράδειγμα σε σένα ούτε χρειάζεται να πεισ το σωστό ούτε η ανάλυση ούτε τίποτα όποιος θέλει να δει βλέπει δε χρειάζεται να σπαταλάς το μυαλό σου μόνο εκεί που θέλεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Οσοι λετε οτι δεν σας πειραζει ακομα και να ταυτοποιηθειτε σκεφτειτε, τα ιδια θα λεγατε αμα μενατε σε κανα χωριο τυπου κολοκοτρωνητσι με σχιζοφρενεια; Δεν φερουν ολα τα προβληματα το ιδιο κοινωνικο στιγμα και δεν εχει το περιβαλλον του καθε μελους τις ιδιες αποψεις για αυτα τα θεματα...οποτε ωραια η διαφανεια για την οποια μιλατε αλλα για μερικους ειναι σημαντικο να μπορουν να βοηθηθουν ανωνυμα.

    Οσο για το σκεπτικο σου aeon συμφωνω, οντως μπορει καποιος να γραφτει στο φορουμ μονο και μονο για να δει τα ποστς καποιου μελους. Αλλα και παλι, στην καλοβουλη περιπτωση καποιο συγκεκριμενο θεμα/προβλημα τον εφερε εδω και θα γραφτει για να δει τυχον αλλα γραφομενα καποιου μελους πανω σε αυτο το θεμα. Δεν το βρισκω κακο. Ειδικα η διαδικασια που περιγραφεις με τα registered και qualified members ειναι και επιπλεον δικλειδα ασφαλειας και προσφερει στο νεο μελος την δυνατοτητα να εξερευνησει το φορουμ πανω στο προβλημα του αν οντως αυτο τον εφερε εδω και οχι το οτι ακολουθει καποιο μελος...θελοντας και μη ακομα και αυτο να ειναι το κινητρο του αμα οντως εχει συγκεκριμενο θεμα θα επιμεινει και θα ψαχτει, θα συζητησει, θα μας γνωρισει και θα τον γνωρισουμε. Και θα φτασει και στα τοσο ενδιαφεροντα ποστς του ταδε μελους που τον τραβηξανε. Αλλα μπορει να εχει ωφεληθει και αλλο στη πορεια. Και οι μουφα τυποι θα εχουν ξεσκαρταριστει επειδη δυσκολο να ασχοληθει καποιος τοσο απλα για να κανει stalking η trolling, αμα το κανει τι σκατα, θα φανει στο ειδος των μηνυματων του...

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οσοι ειναι στο φορουμ καιρο ξερουν τι παιζει παω κατω

    αντε να μπει και καπιος και να βγει μετα ετσι δε βγαζει ευκολα συμπερασμα λιγο πολυ σε ολους γυαλιζει λιγο το ματι τους αναλογα με τη φυση του σε αλλον φαινεται και αλλος δε φαινεται

    αν τωρα καπιος σου μιαζει παρα πολυ εκει θα σε γνωρισει σα να ειναι η μοιρα σου αφου δε μπορεις να της κρυφτεις της δινεσαι πρωτος και ετσι τη ξεγελας

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Εμένα Ναταλία φαίνεται κάνει μπαμ για αυτό λέω ότι είμαι άσχημος όταν ήμουν νέος πριν το πάθω ωραίος ημουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    για μενα είναι αδιαφορο το παρον ζητημα! από τι στιγμη που μπορουν να αλλαχθουν καποια ποστς που αποκαλυπτουν ταυτοτητα μελους από τους διαχειριστες όλα τα αλλα είναι ισως στα κομπλεξ (με την καλη εννοια) του καθενος

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Και εγω το βρισκω καλη ιδεα αυτο με τα γκρουπ των μελων, σωστο σκεπτικο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by black angel View Post
    για μενα είναι αδιαφορο το παρον ζητημα! από τι στιγμη που μπορουν να αλλαχθουν καποια ποστς που αποκαλυπτουν ταυτοτητα μελους από τους διαχειριστες όλα τα αλλα είναι ισως στα κομπλεξ (με την καλη εννοια) του καθενος
    Αν παρακολουθουσες το θρεντ στο οποιο ξεκινησε η συζητηση, το "διαγραφη λογαριασμου", θα ηξερες γιατι δεν ισχυει αυτο που λες με την αλλαγη στοιχειων. Τα εχουμε χιλιοπει και εγω και κανα δυο μελη ακομα οτι δεν χρειαζεται να δωσεις ονομα η διευθυνση η οτιδηποτε τετοιο να για να ταυτοποιηθεις, καποιος μπορει να μην δινει καμια τετοια λεπτομερεια αλλα ο συνδιασμος των θεματων που εχει ανοιξει και οι λεπτομερειες (σχετικα με γεγονοτα η καταστασεις πανω σε αυτο που τον απασχολει) να κανουν δυνατη την ταυτοποιηση του μελους.
    Σε παροτρυνω να ριξεις μια ματια στο πρωτο μου θεμα, να δεις ποσο συγκεκριμενα γεγονοτα περιγραφω, και να μου προτεινεις τι αλλαγες θα μπορουσαν να γινουν για να μη χαλασει η λογικη συνεχεια του θεματος με ολες τις απαντησεις κλπ. Μετα σε παροτρυνω να δεις τα υπολοιπα θεματα που εχω ανοιξει και να μου πεις ποιες νομιζεις οτι ειναι οι πιθανοτητες να υπαρχει αλλο ατομο σε ολη την Ελλαδα με τον συγκεκριμενο συνδιασμο θεμάτων και βιωματων. Δεν ειμαι ξεχωριστη χιονονυφαδα, ειναι ισως κοινοτυπα τα θεματα μου ενα προς ενα, αλλα αμα το δεις πιο ολιστικα θα καταλαβεις οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην με αναγνωρισει γνωστος μου αμα βρεθει στο φορουμ. Καμια,ειμαι βεβαιη. Δεν ειναι ιδεα μου ουτε κομπλεξ.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    το διαβαζα ναταλια το εν λογω θεμα, και ο διαχειριστης ειπε ξεκάθαρα ότι μπορει να γινει αλλαγη των ποστ που σε ταυτοποιουν με μια λογικη συνεχεια βεβαίως στο θεμα.

    θα διαβασω το πρωτο θεμα σου

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Σε παροτρυνω να ριξεις μια ματια στο πρωτο μου θεμα, να δεις ποσο συγκεκριμενα γεγονοτα περιγραφω, και να μου προτεινεις τι αλλαγες θα μπορουσαν να γινουν για να μη χαλασει η λογικη συνεχεια του θεματος με ολες τις απαντησεις κλπ. Μετα σε παροτρυνω να δεις τα υπολοιπα θεματα που εχω ανοιξει και να μου πεις ποιες νομιζεις οτι ειναι οι πιθανοτητες να υπαρχει αλλο ατομο σε ολη την Ελλαδα με τον συγκεκριμενο συνδιασμο θεμάτων και βιωματων. Δεν ειμαι ξεχωριστη χιονονυφαδα, ειναι ισως κοινοτυπα τα θεματα μου ενα προς ενα, αλλα αμα το δεις πιο ολιστικα θα καταλαβεις οτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην με αναγνωρισει γνωστος μου αμα βρεθει στο φορουμ. Καμια,ειμαι βεβαιη. Δεν ειναι ιδεα μου ουτε κομπλεξ.
    Αν το πραγματικο σου ονομα είναι ναταλια πες τους διαχειριστες να σου αλλαξουν το ονομα, στο 1ο θεμα σου που διαβασα στα γρηγορα τα ποστ σου απλα αλλαξε ημερομηνίες ηλικιες και πιστευω εισαι οκ, καθως και ολες τις παραθεσεις βεβαιως

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Ρε Ναταλία μήπως μπερδεύεις το φακελωμα που κάνουμε εμείς κάθε μέρα με γνωστούς σου δηλαδή εγώ ξέρω ότι είσαι η Ναταλία με αυτά τα προβλήματα γτ συμμετείχα στη συζήτηση για να έρθει κάποιος γνωστός σου πρέπει να ξέρει ποιος είναι η Ναταλία για να κουτσομπολεψει εσύ το λεσ ότι γραφεισ άμα το λεσ είναι σαν να τους λεσ κουτσομπολεψτε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,826
    Πριν από σένα την έπεφτα στη ρεα πριν από αυτήν σε μια άλλη ανά δύο τρία χρόνια περνάει από εδώ καμία καλή δηλαδή τι άλλο να σου πούμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by black angel View Post
    Αν το πραγματικο σου ονομα είναι ναταλια πες τους διαχειριστες να σου αλλαξουν το ονομα, στο 1ο θεμα σου που διαβασα στα γρηγορα τα ποστ σου απλα αλλαξε ημερομηνίες ηλικιες και πιστευω εισαι οκ, καθως και ολες τις παραθεσεις βεβαιως
    Οχι δεν με λενε ετσι. Οχι δεν ειναι μονο οι ηλικιες το προβλημα. Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι δυσκολο να καταλαβεις πως ειναι ευκολα αναγνωρισιμες οι λεπτομερειες της ζωης καποιου που ξερεις και αλλο ονομα να εχει δωσει. Τα γεγονοτα τα οποια εχω συζητησει ειναι το προβλημα, οχι οι ημερομηνιες, ελεος. Και ναι σαν τιτλοι και ζουμια ειναι κοινοτυπα τα θεματα, αλλα οι λεπτομερειες του πως εγινε το καθετι που υπηρχε λογος που τα ανεφερα γιατι αυτα με προβληματιζαν, καθως και ο συνδιασμος των θεματων οχι, δεν ειναι οκ.
    Οχι δεν φτανει μια αλλαγη ονοματος και ηλικιας. Που ξερεις οτι αυτα δεν ειναι ηδη ψευτικα;
    Τεσπα. Ηδη εχω στειλει πμ στον aeon, δεν εχει σημασια να το συζηταω εδω.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πληροφορίες για κλειστό πρόγραμμα ΚΕΘΕΑ
    By Antriana in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 2
    Last Post: 23-06-2012, 09:49
  2. ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΥΘΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    By Remedy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 244
    Last Post: 24-09-2011, 21:55
  3. Ανοιχτό Ψυχοθεραπευτικό Κέντρο
    By Winston_man in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 23-06-2008, 02:17
  4. ΑΝΟΙΧΤΟ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
    By effie in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 13-10-2006, 12:48
  5. ΑΝΟΙΧΤΟ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
    By MARTZI in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 1
    Last Post: 07-12-2005, 17:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •