αυτοκτονια vs στρατος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Περιμένω να μας απαντήσει ο φίλος, αν δε θέλει να παει του εχω τροπο παντως

  2. #17
    Mrgilleas
    Guest
    ειμαι και υπερ να πηγαινει καποιος στρατο και κατα μαζι.υπερ ειμαι να πηγαινει ο καθε Ελληνας στρατο μιας και εχουμε γειτονικα κρατη που ειναι εχθρικα απεναντι μας και κυριως η τουρκια μιας και ειναι ο 8ος στρατος στο ΝΑΤΟ και ειναι ισχυρη στρατιωτικα και ολο μας απελει τωρα με τους υδρογονανθρακες και γενικα θελει ποσα νησια δικα μας και ειναι αρκετα εκατιμμυρια



    και μην ξεχναμε οτι τα παιδια της τουρκιας κατω των 14 ετων ειναι 14 εκατομμυρια παραπανω απο μια Ελλαδα οταν στην Ελλαδα ειμαστε 10.750.000 βγαλε 750.000 αλλοδαπους 9.903.000 ηταν οι Ελληνες στην απογραφη του 2011 που στην ουσια αυτοι θα υπερασπιστουν τη χωρα μιας και οι ξενοι ηρθαν για δουλεια εδω και οχι να στηριξουν στρατιωτικα τη χωρα μας σε ενα πολεμε.Αρα εχουμε και λεμε 9.903.000 Ελληνες βγαλε ηλικιωμενους 2.500.000 ανω των 65 ετων που δεν μπορουν να πολεμησουν λογω γηρατος παμε 7.400.000 βγαλε 400.000 νεους Ελληνες υγιεις και γερους που μεταναστευσαν απο το 2011 σε αλλες χωρες λογω του brain drain και εχουν βρει δουλεια και σε ενα πολεμο σιγα μην ερθουν να πολεμησουν απο το εξωτερικο εδω μιας και εχουν βρει καλες δουλειες εκει παμε 7.000.000 βγαλε περιπου 600.000-800.000 αναπηρους παμε 5.200.000 βγαλε 1.400.000 μαθητες παιδια που δεν μπορουν να πολεμησουν λογω του νεαρου της ηλικιας τους παμε 3.800.000 αφαιρουμε τους μισους γιατι ειναι γυναικες και δε πολεμανε μιας μονο οι γυναικες στελεχη πανε σε πολεμο 1.600.000 ποσοι εχουν παρει ι5 για παθησεις οχι τοσο σοβαρες που δεν θεωρεισαι αμεα αν την εχεις οπως καταθλιψη,κρισεις πανικου παμε 1.200.000 και αν βγαλες ποσοι θα λιποτακτησουν πεφτουμε κατω απο 1.000.000.



    Στην ουσια στην Ελλαδα εμειναν οι δημοσιοι υπαλληλοι.οι ηλικιωμενοι,τα αμεα,αλλοδαποι και εργατες ανειδικευτοι ολοι οι μορφωμενοι με γνωσεις και αριστη υγεια και σωματικη κα ψυχικη πηγαν στο εξωτερικο.Δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα αμα το καταργησουμε και τελειως το στρατο και εχουμε μισθοφορικο ουτε 100.000 ανδρες δεν θα χουμε δεδομενου και της οικονομικης κρισης που εχουμε.



    Κατα του στρατου ειμαι αλλα σε μικροτερο βαθμο διοτι οι στρατιωτικοι δινουν περισσοτερη σημασια στις λεπτομερειες οπως να ξυριζεσαι να κανεις αγγαρειες και να σου φωναζουν λες και εισαι σκουπιδι και λιγοτερο να σε εκπαιδευσουν σε πραγματικες συνθηκες πολεμου με πραγματικα πυρα και ασκησεις.θελει πιο πολυ να ειμαστε ετοιμοπολεμοι μιας και η τουρκια ειναι η χειροτερη και απροβλεπτος γειτονας χωρα και αν θελουμε να εχουμε ασφαλεια πρεπει να ειμαστε ετοιμοπολεμοι και οχι να καθαριζουμε τις τουαλετες και τις πευκοβελονες με αυτη την σκεπτικη ειναι αχρηστη η θητεια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Εγω πήρα τρελοχαρτο. Ειναι πιο ευκολο αποσο ισως νομιζεις. Αρκει να εχεις χαρτια απο ειδικους.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Κι εγώ αύριο φεύγω για Έβρο και είμαι γαμ..ετα ψυχολογικά δεν ξέρω τι θα συναντήσω και αν θα αντέξω

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Κι εγώ αύριο φεύγω για Έβρο και είμαι γαμ..ετα ψυχολογικά δεν ξέρω τι θα συναντήσω και αν θα αντέξω

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App
    σε καταλαβαινω και εγω φιλε μου ετσι ημουν........ τι θα συναντησω, πως θα ειναι ο κοινοβιος με αλλα παιδια... ουφ στρατος σου λεει μετα.. η μιση ελλαδα για να μην πω και παραπανω παει με το ζορι

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φιλε Lord of light δεν χρειαζεται να έχεις κανένα χαρτί ούτε να σε παρακολουθει καποιος για να παρεις ι5 ψυχολογικο η τρελοχαρτο οπως το λενε. Απλα πρεπει να περασεις τη διαδικασια. Το φιλο περιμενω να μας απαντησει.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    169
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φιλε Lord of light δεν χρειαζεται να έχεις κανένα χαρτί ούτε να σε παρακολουθει καποιος για να παρεις ι5 ψυχολογικο η τρελοχαρτο οπως το λενε. Απλα πρεπει να περασεις τη διαδικασια. Το φιλο περιμενω να μας απαντησει.
    Εγω παντως με τα χαρτια μου πήγα. Φυσικα και περασα και εγω τη διαδικασια, αλλα ειναι ενα συν αν εχεις χαρτια απο ειδικους και αλλο να πας ετσι χωρις τιποτα.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ναι φίλε αν δεν έχεις χαρτιά θα σου ζαλίσουνε λίγο στην επιτροπή αλλά στη προκειμένη περίπτωση ο φίλος μπορεί να πάει χώρις τίποτα και να πάρει αναβολή γι αυτό και το ξεκαθάρισα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Στρατος
    By mateo in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 14
    Last Post: 06-01-2014, 16:33
  2. στρατός
    By cozanostra13 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 16
    Last Post: 28-10-2013, 16:34
  3. στρατός
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 5
    Last Post: 18-12-2009, 00:50
  4. ΙΔΨ και στρατός.
    By genehunter in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 7
    Last Post: 13-10-2009, 14:22
  5. Στρατος..
    By νικος32 in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 15
    Last Post: 20-11-2007, 14:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •