ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    τι κανετε στη πραξη για να ερθετε ξανα κοντα;
    τρελαινουν τα μηχανακια της agb

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    τρελαινουν τα μηχανακια της agb
    Και εγώ Αλέξανδρε το ίδιο με εσένα σκέφτηκα! Αυτό κάνουν μάλλον.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    Από τη στιγμή που συζητήσαμε με τον άντρα μου και καταλάβαμε όλα αυτά τα λάθη που κάναμε και μας έφεραν σε αυτή τη κατάσταση, αποφασίσαμε να βρούμε τρόπους για να έρθουμε πάλι πιο κοντά. Προσπαθούμε να βρίσκουμε περισσότερο χρόνο να περνάμε μαζί, να φεύγουμε οι δυο μας διήμερα, βρήκαμε ένα χόμπυ κοινό για να περνάμε ακόμα περισσότερο χρόνο μαζί. Και τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα ανάμεσά μας. Και δεν εθελοτυφλώ σχετικά με τον άλλον, ξέρω πολύ καλά ότι για εκείνον ήμουν απλά ένας τρόπος για να μην σκέφτεται την πρώην του, να την ξεπεράσει. Απλά το λίγο διάστημα που ήμασταν μαζί με έκανε να νιώσω πράγματα που είχα καιρό και χωρίς να το καταλάβω, τον ερωτεύτηκα. Γέμισε το κενό που είχε αφήσει ο άντρας μου εκείνο το διάστημα με τη συμπεριφορά του. Και τώρα παλεύω με τα αυτά τα συναισθήματα. Θέλω να τον βγάλω από το μυαλό μου και να δώσω όλη την ενέργεια μου στο να βοηθήσω το γάμο μου. Όμως είναι πολύ δύσκολο, ειδικά όταν κάποιες στιγμές πέφτω πάνω του τυχαία.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    αγαπη εγω εχω μια αποροια στον αντρα σου ειπες ότι ειχες παραλληλη σχεση?>

  5. #20
    Καλησπερα, το πιο εντιμο ειναι να του το πεις, γνωμη μου βεβαια, γιατι και θα σου φυγει το 'σαρακι' το μαθει μη το μαθει, αλλα σημαντικοτερο να εισαι ειλικρινεις, να παρεις τις οποιες ευθυνες, και να προχωρησετε αγαπημενοι

    Εστάλη από Blade S6 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    αγαπη εγω εχω μια αποροια στον αντρα σου ειπες ότι ειχες παραλληλη σχεση?>
    Όχι στον άντρα μου δεν έχω πει τίποτα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by agapi1976 View Post
    Όχι στον άντρα μου δεν έχω πει τίποτα.
    θα σου προτεινα να του το πεις είναι κριμα να τον κοροιδευεις ετσι.....εάν πραγματικα θες να χτισεις κατι καινουργιο με τον αντρα σιυ πρεπει να το μαθει...αλλιως με τα ψεματα........δεν θα χτισεις τπτ καινουργιο....παλι στα ιδια θα πεσεις και προφανως στην θεση του "εραστη" σου θα βρεθει άλλος καινούργιος σε λιγο καιρο....

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    9
    Να μην του πεις τιποτα. Ασε ολους τους "συμβουλατορες εκ του ασφαλους"...κανε την προσπαθεια σου κ αυτο που πιστευεις εσυ. Αν σε ταλανιζει κανα ψυχολογικο πες το εδω μεσα, για σχεσεις κλπ προφανως κ δεν ειναι το καταλληλο μερος.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν νομιζω πως ο αντρας της ειναι καν αιτια προβληματισμου, δεν μας απασχολει. Νομιζω ο προβληματισμος ειναι πως θελει να πει στον γκομενο πως ειναι ερωτευμενη μαζι του επειδη ηθελε να χωρισει τον αντρα της αλλα εκείνος της ειπε μπάστα, δεν ηθελε κατι παραπανω...αλλα η θεματοθετρια εχει αμφιβολιες για το αν το εννοουσε. Γιατι λεει "να του το πω να με απορριψει να παω παρακατω". Σωστα δεν καταλαβα agapi? Εγω συμφωνω. Να του το πεις για να πας οντως παρακατω. Η θα σε δεχτει ο αλλος και θα ζησετε εσεις καλα κι εμεις καλυτερα και θα παει κι ο αντρας σου παρακατω με καποια που ειναι ερωτευμενη μαζι του, η θα σε απορριψει και θα προσπαθησεις για τον γαμο σου ως καβατζα, γιατι οπως σε κοβω αυτο ειναι. Και αμα δεν πιασει ουτε αυτο δεν επιασε, τι να κανουμε, θα πας παρακατω, θα ξερεις οτι προσπαθησες τουλαχιστον.
    Παντως το οτι ο αντρας σου σου ειπε να χωρισετε, υποτιθεται προσπαθειτε να σωσετε τον γαμο σας και εσυ μεσα σε ολα αυτα σκεφτεσαι τον αλλον δεν ειναι καλος οιωνος...πολυ χλωμα τα πραγματα. Ψοφια.
    Η μονη σωτηρια θα ηταν να γινοταν μεσα σου το κλικ και να εβγαινε ο γαμος απο το στατους καβατζας στο μυαλο σου για να προσπαθησεις οντως. Και τοτε και παλι ααααααν βοηθουσε αυτο. Γιατι και ο αντρας σου απο οτι καταλαβαινω εχει τα δικα του πραγματα που σκεφτεται...η ισως νιωθει αντιστοιχα....
    καλημερα ναταλακι..θυμασε καποτε τι σου ειχα πει??να στο θυμησω..σου ειχα πει θα περιμενο το επομενο θεμα οπου την απιτια θα την εχει κανει γυναικα για να δω τη θεση θα παρεις....θυμηθηκες??
    και μου ειχες πει οτι το ιδιο θα εκανες και τοτες..δεν το βλεπω ομως.ουτε φτυαρι πηρες να θαψεις ουτε τανκς για να περασεις απο πανω οπως ειχες πει χαρακτιριστηκα..
    να σου θυμισω και σε ποιο θεμα τα ειπαμε αυτα???
    στο θεμα της κυριας ιφιγενειας (με απατησε επι πληρωμει)
    η κοπελα λεει οτι αγαπαει τον ανδρα της αλλα τον απατησε κι ολας συνεχιζει να ειναι με τον ανδρα της αλλα σκεφτετε τον αλλον..δεν θα πεις τη σοι αγαπη ειναι αυτη??οπως ειχες πει για τον ανδρα της ιφιγενειας?
    αντε ντε περιμενο να παρεις το φτυαρι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by agapi1976 View Post
    Καλησπέρα. Πριν ένα χρόνο αν άκουγα για περιπτώσεις απιστίας σε ένα ζευγάρι θα το καταδίκαζα. Όμως τελικά τα φέρνει έτσι η ζωή και τελικά δεν πρέπει να κρίνουμε τους ανθρώπους σε καμία περίπτωση. Είμαι παντρεμένη πολλά χρόνια με 2 παιδιά και πέρυσι το καλοκαίρι γνώρισα κάποιον. Με τον άντρα μου η αλήθεια είναι ότι είχαμε απομακρυνθεί, η σχέση είχε βαλτώσει και απλά τα αφήναμε όλα στη τύχη τους. Ήμασταν σαν 2 φίλοι που συγκατοικούσαν. Όταν λοιπόν ήρθε στη ζωή μου εκείνος, ο οποίος μόλις είχε βγει από μία σχέση, άλλαξαν όλα. Η ζωή μου γέμισε πάθος με όλα αυτά που βλέπουμε στις ταινίες. Προσπαθούσα να βρω χρόνο για να τον βλέπω και να περνάμε χρόνο μαζί. Εκείνος φυσικά πολύ ξεκάθαρος ότι είναι απλά μια περιπέτεια όλο αυτό και πολλές φορές μου έλεγε ότι δεν πρέπει να μπλέξω μαζί του. Εγώ φυσικά θολωμένη από το πάθος ούτε που το άκουγα. Και εκείνος όμως μία που μου το έλεγε και μετά πάλι με προσέγγιζε. Χωρίς να πολυλογώ λοιπόν κάναμε πολλά πράγματα μαζί(πηγαίναμε για καφέ, σε συναυλίες, σινεμά, ακόμα και για μίνι διακοπές). Η επικοινωνία μας καθημερινή και εγώ έτοιμη να τα διαλύσω όλα για χατίρι του. Ένιωθα ότι είναι το άλλο μου μισό και εκείνος από τη πλευρά του μου έδινε την αίσθηση ότι το μόνο εμπόδιο ανάμεσά μας ήταν ο γάμος μου.Την ημέρα όμως που ήμουν έτοιμη να του πω ότι για εκείνον θα τα παρατούσα όλα, γύρισε και μου είπε ότι αγαπά την πρώην του και δεν μπορεί να την ξεχάσει. Και εκείνο το βράδυ ο άντρας μου μου είπε να χωρίσουμε. Δεν είχε καταλάβει κάτι απλά δεν άντεχε όλη αυτήν την κατάσταση μεταξύ μας. Καθίσαμε και ανοίξαμε τη καρδιά μας ο ένας στον άλλο, καταλάβαμε τα λάθη και είπαμε να προσπαθήσουμε να τα διορθώσουμε. Το θέμα είναι ότι εγώ νομίζω είμαι ερωτευμένη με τον άλλον. Τον άντρα μου τον αγαπώ, είμαστε μαζί πολλά χρόνια και μοιραζόμαστε 2 παιδιά, για τα οποία αξίζει να το παλέψουμε. Και πραγματικά προσπαθώ, έχω σταματήσει να τον βλέπω απλά είναι οι συνθήκες τέτοιες που τον πετυχαίνω τυχαία καθημερινά και δεν είναι εύκολο να ελέγξω τα συναισθήματα μου. Και αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν πρέπει να μάθει το πως αισθάνομαι. Να φύγει αυτό το βάρος από πάνω μου. Σκέφτομαι ότι λέγοντας του το θα με απορρίψει και θα μπορέσω να συνεχίσω παρακάτω. Τώρα το μόνο που καταφέρνω είναι να τον σκέφτομαι συνέχεια και να αναπολώ τις στιγμές που περάσαμε μαζί. Πείτε μου τη γνώμη σας, ειλικρινά με ενδιαφέρει. Πριν όμως κρίνετε αυστηρά σκεφτείτε ότι κάποιες φορές δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα και κυρίως τη καρδιά...........
    καλημερα.
    ως προς το θεμα του ερωτα, σε εχει απορριψει ηδη, αν μετα απο οσα κανατε εκεινος σου λεει οτι θελει την πρωην του.
    το να το πεις η να μην το πεις, ειναι δικη σου επιλογη, οπως νοιωσεις καλυτερα, αλλα δεν νομιζω οτι θα παιξει καποιον ρολο στο τι θα κανει εκεινος, μετα απο αυτα που σου ειπε για τα αισθηματα του.

    τωρα, το αν θα παραμεινεις με τον ανδρα σου για να κανετε μια προσπαθεια, επειδη δεν σε θελει ο αλλος, κι οχι επειδη ειναι η επιλογη σου, αποφασισε το εσυ..

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    ως προς το θεμα του ερωτα, σε εχει απορριψει ηδη, αν μετα απο οσα κανατε εκεινος σου λεει οτι θελει την πρωην του.
    το να το πεις η να μην το πεις, ειναι δικη σου επιλογη, οπως νοιωσεις καλυτερα, αλλα δεν νομιζω οτι θα παιξει καποιον ρολο στο τι θα κανει εκεινος, μετα απο αυτα που σου ειπε για τα αισθηματα του.

    τωρα, το αν θα παραμεινεις με τον ανδρα σου για να κανετε μια προσπαθεια, επειδη δεν σε θελει ο αλλος, κι οχι επειδη ειναι η επιλογη σου, αποφασισε το εσυ..
    Ξέρω ότι με έχει ήδη απορρίψει, αυτό το έχω καταλάβει. Με τον άντρα μου έχω αποφασίσει να είμαι μαζί του από επιλογή και όχι επειδή δεν με ήθελε ο άλλος. Απλά η γνωριμία μου με εκείνον έγινε σε μία περίοδο πολύ ευάλωτη για μένα. Ο άντρας μου δεν έδειχνε κανένα ενδιαφέρον για μένα και με τον άλλον άρχισα να κάνω και να νιώθω πράγματα που είχα ξεχάσει εδώ και πολύ καιρό. Και χωρίς να το καταλάβω τον ερωτεύτηκα. Δεν ήταν επιλογή μου να αισθανθώ έτσι. Απλά έγινε. Με τον άντρα μου όμως επειδή φτάσαμε στο χωρισμό, πάνω σε μία μεγάλη και ειλικρινή συζήτηση, συνειδητοποίησα ότι δεν αξίζει να πετάξω τόσα χρόνια γάμου χωρίς έστω να το παλέψω άλλη μία φορά. Και από κοινού λοιπόν αποφασίσαμε να διορθώσουμε την κατάσταση. Έλα όμως που αυτή η ρημάδα η καρδιά δεν υπακούει πάντα.Είμαι ερωτευμένη με τον άλλον και ψάχνω ειλικρινά κάτι για να βγω από αυτήν την κατάσταση. Θέλω να πάψω να αισθάνομαι έτσι για εκείνον και να αφοσιωθώ στην οικογένεια μου. Είναι πάρα πολύ δύσκολο............................

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by agapi1976 View Post
    Ξέρω ότι με έχει ήδη απορρίψει, αυτό το έχω καταλάβει. Με τον άντρα μου έχω αποφασίσει να είμαι μαζί του από επιλογή και όχι επειδή δεν με ήθελε ο άλλος. Απλά η γνωριμία μου με εκείνον έγινε σε μία περίοδο πολύ ευάλωτη για μένα. Ο άντρας μου δεν έδειχνε κανένα ενδιαφέρον για μένα και με τον άλλον άρχισα να κάνω και να νιώθω πράγματα που είχα ξεχάσει εδώ και πολύ καιρό. Και χωρίς να το καταλάβω τον ερωτεύτηκα. Δεν ήταν επιλογή μου να αισθανθώ έτσι. Απλά έγινε. Με τον άντρα μου όμως επειδή φτάσαμε στο χωρισμό, πάνω σε μία μεγάλη και ειλικρινή συζήτηση, συνειδητοποίησα ότι δεν αξίζει να πετάξω τόσα χρόνια γάμου χωρίς έστω να το παλέψω άλλη μία φορά. Και από κοινού λοιπόν αποφασίσαμε να διορθώσουμε την κατάσταση. Έλα όμως που αυτή η ρημάδα η καρδιά δεν υπακούει πάντα.Είμαι ερωτευμένη με τον άλλον και ψάχνω ειλικρινά κάτι για να βγω από αυτήν την κατάσταση. Θέλω να πάψω να αισθάνομαι έτσι για εκείνον και να αφοσιωθώ στην οικογένεια μου. Είναι πάρα πολύ δύσκολο............................
    σχολιασα το οτι σου ξεκαθαρισε απολυτως τι αισθανεται, γιατι εσυ ειπες οτι αν επαιρνες μια απορριψη ισως σε βοηθουσε να ξεκουνηθεις.
    την πηρες.
    σε βοηθησε?

    καταλαβα απολυτως πως εγινε και γιατι, δεν το κρινω και δεν το συζητησα αυτο.
    συμβαινουν αυτα.
    εσυ ειπες οτι ησουν ετοιμη να τα γκρεμισεις ολα αν ηθελε ο αλλος να προχωρησετε σε σχεση μαζι.
    απο αυτο συμπερανα οτι μενεις, επειδη δεν θελει κατι τεοτιο εκεινος.

    το αν μπορεις να αφοσιωθεις επειδη πηρες μια αποφαση ενω τα αισθηματα σου θελουν αλλα, δεν το ξερω εγω, εσυ θα μας το πεις, οταν το δοκιμασεις.
    ουτε ξερω πως παυει κανεις να αισθανεται κατι.
    ισως η απορριψη οπως ειπες κι εσυ, να βοηθαει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by agapi1976 View Post
    Ξέρω ότι με έχει ήδη απορρίψει, αυτό το έχω καταλάβει. Με τον άντρα μου έχω αποφασίσει να είμαι μαζί του από επιλογή και όχι επειδή δεν με ήθελε ο άλλος. Απλά η γνωριμία μου με εκείνον έγινε σε μία περίοδο πολύ ευάλωτη για μένα. Ο άντρας μου δεν έδειχνε κανένα ενδιαφέρον για μένα και με τον άλλον άρχισα να κάνω και να νιώθω πράγματα που είχα ξεχάσει εδώ και πολύ καιρό. Και χωρίς να το καταλάβω τον ερωτεύτηκα. Δεν ήταν επιλογή μου να αισθανθώ έτσι. Απλά έγινε. Με τον άντρα μου όμως επειδή φτάσαμε στο χωρισμό, πάνω σε μία μεγάλη και ειλικρινή συζήτηση, συνειδητοποίησα ότι δεν αξίζει να πετάξω τόσα χρόνια γάμου χωρίς έστω να το παλέψω άλλη μία φορά. Και από κοινού λοιπόν αποφασίσαμε να διορθώσουμε την κατάσταση. Έλα όμως που αυτή η ρημάδα η καρδιά δεν υπακούει πάντα.Είμαι ερωτευμένη με τον άλλον και ψάχνω ειλικρινά κάτι για να βγω από αυτήν την κατάσταση. Θέλω να πάψω να αισθάνομαι έτσι για εκείνον και να αφοσιωθώ στην οικογένεια μου. Είναι πάρα πολύ δύσκολο............................
    καλα παραμυθιάζεις τον αντρα σου αλλα και εμας?
    σιγα μην ηθελες να μεινεις με τον αντρα σου.....απλα επειδή δεν σε ηθελε ο εραστης αναγκαστηκα θα μεινεις για να μην εισαι μονη σου..
    εγω προσωπικα θα σου ελεγα να τα πεις όλα στον αντρα σου και να χωρισεις....να αρχισεις μια καινουργια ζωη.....με τα ψεματα δεν θα χτισεις τπτ.....θα εισαι μονίμως μια γυναικα που θα εχει ανεκπλήρωτα πραγματα και θα ψάχνεσαι....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    καλα παραμυθιάζεις τον αντρα σου αλλα και εμας?
    σιγα μην ηθελες να μεινεις με τον αντρα σου.....απλα επειδή δεν σε ηθελε ο εραστης αναγκαστηκα θα μεινεις για να μην εισαι μονη σου..

    εγω προσωπικα θα σου ελεγα να τα πεις όλα στον αντρα σου και να χωρισεις....να αρχισεις μια καινουργια ζωη.....με τα ψεματα δεν θα χτισεις τπτ.....θα εισαι μονίμως μια γυναικα που θα εχει ανεκπλήρωτα πραγματα και θα ψάχνεσαι....
    Συμφωνώ απόλυτα

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Το χολιγουντ και η νεα σας ταξη μεσα.Απο την Εκκλησιαστικη καταπιεση που σωστα επρεπε να χαλαρωσει φτασαμε στον ξεπεσμο των παντων.

    Σε μια εποχη που εχεις ολο το χρονο να περασεις καλα να διασκεδασεις,να χαρεις με τον συντροφο σου πριν παντρευτειτε ή ακομα και μετα το γαμο.Χρονια ολοκληρα να αποφασισεις αν θες να εισαι μ αυτον.Φτανει η στιγμη και λες τι?Ας κανω και 2 παιδια κλαιν.Λες και ειναι αξεσουαρ.Ε να γινω μανα για κοινωνικους λογους ή βιολογικους.Παει ο καθενας αμολαει παιδια και μετα λεει οχι θελω να ζησω.ΝΑ ΜΗ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ.Παιδια ανελαβες να μεγαλωσεις οχι κουταβια που τα ξεφορτωνεσαι στην τελικη καπου(αν και φιλοζωος).

    Αν ησουν μονο παντρεμενη ας εκανες οτι ηθελες,χωρισε και τραβα κυνηγα το παθος σου.Τωρα σου λεω μη πεις τιποτα ποτε σε κανεναν και κοιτα να εισαι το σωστο προτυπο για τα παιδια κι εσυ και ο αντρας σου.Η ξενερα παντα ερχεται,σε εσας μπορει να ηρθε και λιγο νωριτερα δε πειραζει live with it.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 22:04
  4. Δεν ξερω τι να κανω!
    By giwtou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 29-11-2010, 18:38
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •