ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 95 of 95
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Θα σου πω εγω. Οτι εκανε δεν το εκανε ποτε απο την ενσυναισθηση και τη καλη του τη καρδια, αλλα επειδη γουσταρε να εκπεμπει μια ωραια εικονα του εαυτου του... Τα "καλα παιδια" ειναι οι πιο παρτακηδες και τα πιο κωλοπαιδα στη τελικη...
    χαχαχα καλε εσυ το τερμάτισες!

    Εγώ πάντως δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να είναι καλός άνθρωπος. Δεν θεωρώ όποιον απατά απαραίτητα κακό άνθρωπο, και φιλέσπλαχνος μπορεί να είναι και να βοηθάει τις γιαγιάδες και μια χαρά τύπος. Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως ο γάμος του με την φίλη σου είχε πεθάνει! Δεν είχαν την τέλεια σχέση που περιγράφεις γιατί αν την είχαν δεν θα είχε ερωτευτεί μια άλλη όσο κι αν του κουνιόταν!(αυτό πάλι που μόνο οι γυναίκες κουνιούνται και τους την πέφτουν στους κακομοίρηδες νοικοκυραίους δεν το κατάλαβα ποτέ!)

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν μας χεζεις ρε γιωργο, ειπα μια φορα να το παιξω χαλαρη και να προσπαθησω να δωσω μια χρησιμη κοσμια απαντηση και με μπριζωσατε και εσυ και οι λοιποι απολογητες και υπερασπιστες του "θεσμου της οικογενειας"... :P
    Triggered στο φουλ χαχα
    Ελα βρε ναταλι αμεσως τα περνεις καλαμπουρι σε κανω και το πηρες μετρητης...αφου γελασα κι ολας στο μηνυμα (χαχαχα).

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    χαχαχα καλε εσυ το τερμάτισες!

    Εγώ πάντως δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να είναι καλός άνθρωπος. Δεν θεωρώ όποιον απατά απαραίτητα κακό άνθρωπο, και φιλέσπλαχνος μπορεί να είναι και να βοηθάει τις γιαγιάδες και μια χαρά τύπος. Αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως ο γάμος του με την φίλη σου είχε πεθάνει! Δεν είχαν την τέλεια σχέση που περιγράφεις γιατί αν την είχαν δεν θα είχε ερωτευτεί μια άλλη όσο κι αν του κουνιόταν!(αυτό πάλι που μόνο οι γυναίκες κουνιούνται και τους την πέφτουν στους κακομοίρηδες νοικοκυραίους δεν το κατάλαβα ποτέ!)
    Επετρεψε μου να διαφωνησω...ο καλος ο ανθρωπος αμα ο γαμος του εχει πεθανει στελνει με την καλη του την καρδια τον συντροφο του στο καλο πρωτου κανει οτιδηποτε αλλο...σε διαφορετικη περιπτωση καθεται εκμεταλλευται τον συντροφο που δεν αγαπαει πια για να μην χασει την βολεψη του και την στρωμενη του ζωουλα ενω ζει τον ερωτα αλλου...ειναι ομως δυνατον να περνας γιαγιουλες απεναντι στον δρομο και να μην δειχνεις την ιδια καλοσυνη και ενσυναισθηση σε κατι τοσο σημαντικο οσο η ευτυχια και η αξιοπρεπεια του ανθρωπου που καποτε αγαπησες; Δεν μπορεις να δειξεις την ιδια καλοσυνη σε αυτο τον ανθρωπο και να τον απελευθερωσεις απο τον νεκρο σας γαμο; Ειναι καλοσυνη να τον κρατας σε αγνοια και να του στερεις την δυνατοτητα να χαρει κι εκεινος; Ελα καντε μου τη χαρη με τα αρρωστα γατακια και γεροντακια...λολ.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Παντως να πω την αποψη μου και εγω εννοειτε οτι αποφασισε να γυρισει στον αντρα της επιδει εφαγε σουτι απτον αλλον αφου ηταν ετοιμη να την κανει με τον γκομενκ και μολις τη σουταρε ο αλλος τοτες ξαφνικα θυμηθηκε τον αντρα της που τοσο τον αγαπαει και τον εκτιμαει και καλα γυρισε μετανιωμενη...

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Επετρεψε μου να διαφωνησω...ο καλος ο ανθρωπος αμα ο γαμος του εχει πεθανει στελνει με την καλη του την καρδια τον συντροφο του στο καλο πρωτου κανει οτιδηποτε αλλο...σε διαφορετικη περιπτωση καθεται εκμεταλλευται τον συντροφο που δεν αγαπαει πια για να μην χασει την βολεψη του και την στρωμενη του ζωουλα ενω ζει τον ερωτα αλλου...ειναι ομως δυνατον να περνας γιαγιουλες απεναντι στον δρομο και να μην δειχνεις την ιδια καλοσυνη και ενσυναισθηση σε κατι τοσο σημαντικο οσο η ευτυχια και η αξιοπρεπεια του ανθρωπου που καποτε αγαπησες; Δεν μπορεις να δειξεις την ιδια καλοσυνη σε αυτο τον ανθρωπο και να τον απελευθερωσεις απο τον νεκρο σας γαμο; Ειναι καλοσυνη να τον κρατας σε αγνοια και να του στερεις την δυνατοτητα να χαρει κι εκεινος; Ελα καντε μου τη χαρη με τα αρρωστα γατακια και γεροντακια...λολ.
    Το καλός μαλλον επρεπε να το βαλω σε εισαγωγικα, γενικα δεν πιστευω σε καλους και κακούς ανθρώπους. Πιστεύω πως όλοι έχουμε κι απο τα δύο, όποτε ψιλοειρωνικά το εννοούσα το "καλός". Με την ίδια λογική δεν θεωρώ κακό όποιον απατά ή έχει απατήσει ή θα απατήσει.

    Αν δεχτούμε αυτή τη λέξη όμως (για να συνεννοηθούμε μεταξύ μας) περιγράφοντας έναν τύπο που περνάει απέναντι γιαγιάδες, βοηθάει όποιον έχει ανάγκη κτλ...ε δεν βρίσκω καμιά αντίφαση στο γεγονός οτι ο ίδιος τύπος απατά την γυναίκα του ή είναι άθλιος πατέρας και θάβει την μάνα στα παιδιά της. Η "καλοσύνη" των πρώτων περιγραφών δεν απαιτεί ειλικρίνεια με τον εαυτό σου, δεν απαιτεί να πονέσεις ε΄συ ο ίδιος, δεν απαιτεί καν να ρισκάρεις να χάσεις κάτι που έχεις. Το να βοηθήσω μια γιαγιά στην γειτονιά δεν μου στερεί κάτι άλλο περισσότερο ίσως απο λίγο χρόνο.

    Η άλλη "καλοσύνη", αυτή που περιέγραψες εσύ, το να βρεις το θάρρος να μιλήσεις στον άλλον για να μην τον πληγώσεις, πριν τον προδώσεις, απαιτεί δουλειά με τον εαυτό σου μέχρι εκείνη την στιγμή. απαιτεί θάρρος, απαιτεί δύναμη να πονέσεις και να χάσεις ό, τι έχεις, απαιτεί να μπορείς να δεις εσύ ο ίδιος πρώτα την αλήθεια κια να μην αυτοπαραμυθιάζεσαι.

    Αυτά για μένα δεν είναι αντιφατικά γιατί δεν έχουν καμιά σχέση με καλοσύνη με την ευρύτερη έννοια. Δεν δηλώνουν ούτε καλό άνθρωπο ούτε κακό ούτε τα μεν ούτε τα δε.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Δεν ξερω γιατι μου το κανω..αλλα το κανω και ειναι κουραστικο!
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2020, 18:20
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. Δεν ξέρω τι να κάνω.............
    By existence in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 17-09-2013, 22:04
  4. Δεν ξερω τι να κανω!
    By giwtou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 29-11-2010, 18:38
  5. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
    By Loui in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 11-01-2010, 16:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •