Δεν αντέχω άλλο... Αλλά ούτε μπορώ να αυτοκτονήσω γιατί είμαι δειλή. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Magenta, καλησπερα! να ξερεις οτι εχεις ακομα δρομο για τον πατο - οπως λες-ουτε την γευση δεν εχεις παρει ακομα! Ευχομαι να μην την παρεις πωτες αλλα αν συνεχησεις ετσι θα την παρεις!
    Σε ενοχλει αν καταλαβα καλα να σε κρινουν ανθρωποι οπου ειναι καλα, και υγειες !! Προσωπικα πλεον ειμαι αρκετα καλα!! ειναι κανα 2 μηνες που σχεδον εχω γινει καλα, ειμαι χαρουμενος, εχω δουλεια, τελειωνω το σπιτι μου, εχω φιλες - φολους που με αγαπαν και τους αγαπω! λεφτα πολλα δεν εχω αλλα ουτε ειμαι κι αφραγκος! ναρκωτικα δεν περνω , κι προσπαθω να παω κι διακοπες! αρα αν με εβλεπες , εξω θα με ελεγες φλωρο, ξενεροτο κι οτι επειδη δεν εχω προβληματα δεν μπορω να σε καταλαβω ε?
    Δυστυχως ομως, τα πακετα και τις ψευτηλες που εχω παθει ουτε σε εφιαλτες μπορει να μην τα εχεις ζησει, οσο για την φτωχεια, προσωπικα εχω βγαλει και δρομο αρα δεν υπαρχει καποιος που να μπορει να μου πει για φτωχιες και τετοια!! Οσο για την υγεια μου κι για πονους ,προσωπικαεχω πεθανει κι ξανα ηρθα χαρις την ναλαξωνη οπου μολις ειχαν τροφοχοτηθει τωτες τα ασθενοφορα!! γιαλιγα λεπτα η καρδια μου δεν δουλευε καθολου! - προσωπικαδεν θυμαμαι να ειδα κανενα φως, ουτε καμια νεραιδα γκομεναρα να ερθει να με παρει, οπως κουω απο μεταθανατιες εμπειριες ,εμενα ηταν ολα μαυρα!! κι απλα θυμαμαι οτι εβριζα το ασθενοφορο διοτις πηγε στραφη τα λεφτα που ειχα δωσει για να παρω την δωση μου!! - αρα υπαρχουν κι χειροτερα !!! Οσο για αξιοπρεπεια αστω, την εχω πατησει κατω!!!! Οσο για τα αφεντικα που λες εκει συμφωνω απολυτα μαζι σου , εχω ακριβως την ιδια κοσμοθεωρια!! αλλα οχι για σεξουαλικους λογους ! αλλα για ταξικους λογους!!
    Αυτο ομως που με βοηθησαι ειναι μια λεξη, η αυτογνωσια!!!!! Ευχομαι κι εσυ να βρεις την δυναμη πριν ειναι αργα, να γινεις καλα!! και μπορεις οταν ριξεις το εγωισμο!! οταν λες οτι δεν γουσταρεις τα φαρμακα !! η οτι δεν κανει ο γιατρος σου δεν σε βοηθαει αυτο, απεναντιας βολεβεσαι στην "μαυριλα" αν θες, υπαρχει και η αλλη πλευρα!! αλλα θα πρεπει να μην εχεις επαρση!! Αν δεν σου κανει ο γιατρος τραβα αλλου!! τα φαρμακα θελουν μηνες για να φερουν καποια αλλαγη!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Magenta, καλησπερα! να ξερεις οτι εχεις ακομα δρομο για τον πατο - οπως λες-ουτε την γευση δεν εχεις παρει ακομα! Ευχομαι να μην την παρεις πωτες αλλα αν συνεχησεις ετσι θα την παρεις!
    Σε ενοχλει αν καταλαβα καλα να σε κρινουν ανθρωποι οπου ειναι καλα, και υγειες !! Προσωπικα πλεον ειμαι αρκετα καλα!! ειναι κανα 2 μηνες που σχεδον εχω γινει καλα, ειμαι χαρουμενος, εχω δουλεια, τελειωνω το σπιτι μου, εχω φιλες - φολους που με αγαπαν και τους αγαπω! λεφτα πολλα δεν εχω αλλα ουτε ειμαι κι αφραγκος! ναρκωτικα δεν περνω , κι προσπαθω να παω κι διακοπες! αρα αν με εβλεπες , εξω θα με ελεγες φλωρο, ξενεροτο κι οτι επειδη δεν εχω προβληματα δεν μπορω να σε καταλαβω ε?
    Δυστυχως ομως, τα πακετα και τις ψευτηλες που εχω παθει ουτε σε εφιαλτες μπορει να μην τα εχεις ζησει, οσο για την φτωχεια, προσωπικα εχω βγαλει και δρομο αρα δεν υπαρχει καποιος που να μπορει να μου πει για φτωχιες και τετοια!! Οσο για την υγεια μου κι για πονους ,προσωπικαεχω πεθανει κι ξανα ηρθα χαρις την ναλαξωνη οπου μολις ειχαν τροφοχοτηθει τωτες τα ασθενοφορα!! γιαλιγα λεπτα η καρδια μου δεν δουλευε καθολου! - προσωπικαδεν θυμαμαι να ειδα κανενα φως, ουτε καμια νεραιδα γκομεναρα να ερθει να με παρει, οπως κουω απο μεταθανατιες εμπειριες ,εμενα ηταν ολα μαυρα!! κι απλα θυμαμαι οτι εβριζα το ασθενοφορο διοτις πηγε στραφη τα λεφτα που ειχα δωσει για να παρω την δωση μου!! - αρα υπαρχουν κι χειροτερα !!! Οσο για αξιοπρεπεια αστω, την εχω πατησει κατω!!!! Οσο για τα αφεντικα που λες εκει συμφωνω απολυτα μαζι σου , εχω ακριβως την ιδια κοσμοθεωρια!! αλλα οχι για σεξουαλικους λογους ! αλλα για ταξικους λογους!!
    Αυτο ομως που με βοηθησαι ειναι μια λεξη, η αυτογνωσια!!!!! Ευχομαι κι εσυ να βρεις την δυναμη πριν ειναι αργα, να γινεις καλα!! και μπορεις οταν ριξεις το εγωισμο!! οταν λες οτι δεν γουσταρεις τα φαρμακα !! η οτι δεν κανει ο γιατρος σου δεν σε βοηθαει αυτο, απεναντιας βολεβεσαι στην "μαυριλα" αν θες, υπαρχει και η αλλη πλευρα!! αλλα θα πρεπει να μην εχεις επαρση!! Αν δεν σου κανει ο γιατρος τραβα αλλου!! τα φαρμακα θελουν μηνες για να φερουν καποια αλλαγη!!
    Κατ αρχάς μπράβο για την δύναμη και την αισιοδοξία που έχεις παρ' όλα τα ζόρια που τράβηξες. θα σταθώ μόνο σε ένα σημείο, τον εγωισμό- έπαρση. Ειναι η σπίθα που ανάβει το φυτίλι για όλα τα προβλήματα. Όποιος το κατανοήσει μέσω της αυτογνωσίας σώζεται.
    Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι ο ναρκισσισμός διακρίνεται σε όλες τις διαταραχές και σαφώς ο υπέρμετρος εγωισμός- ναρκισσισμός δεν είναι σύμπτωμα μιας διαταραχής αλλά η αιτία.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Εχω βαρεθει να βλεπω τον πανου να μπαινει σε θρεντ ατομων με αυτοκτονικο ιδεασμο και να γραφει αρνητικα για εκεινους, χωρις ουσιαστικες συνεπειες.

    Τα σχολια του πανου οσο και του georgegr1 ειναι απαραδεκτα και στη περιπτωση του δευτερου, ουρανομηκους αγνοιας γυρω απο θεματα ψυχοπαθολογιας.

    Αν ειστε τοσο εμμονικοι με το ρολο του εγωκεντρισμου και του ναρκισσισμου, στο βαθμο που να ειστε διατεθιμενοι να φορτωσετε ατομα με αυτοκτονικο ιδεασμο με ακομη περισσοτερη ενοχικοτητα απ' οση ηδη εχουν, ισως πρεπει να προβληματιστειτε και να αναζητησετε το λογο που το κανετε. Για το καλο των γυρω σας οσο και για το ιδιο σας το καλο.
    Last edited by oboro; 25-06-2019 at 14:50.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Πολύ σωστά τα λες oboro, δεν πρέπει να τα ρίχνουμε όλα στον εγωισμό. Βέβαια, άνθρωποι που έχουν κάνει την απόλυτη υπέρβαση του εγωισμού τους σταματάνε να ενοχλούνται με τα προβλήματα της παρούσας ζωής, αλλά δε νομίζω ότι οι δύο που έκαναν τα σχόλια περί εγωισμού έχουν πετύχει κάτι τέτοιο για να απαιτούν και από τους άλλους να το κάνουν.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σε θρεντ ατομου με αυτοκτονικο ιδεασμο δεν εχει δικαιωμα να το απαιτησει ουτε ο Σινταρτα ο ιδιος.


    (οχι οτι οποιοσδηποτε τοσο φιλευσπλαχνος θα διανοουνταν να το κανει δηλαδη, αλλα τελος παντων)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    ο panou λέει σε μια κοπέλα ταλαιπωρημένη με αυτοκτονικό ιδεασμό, ότι υπήρξε σε χειρότερη κατάσταση από αυτή και κατάφερε να αναστηθεί και να πατήσει στα πόδια του, πράγμα που σημαίνει ότι ναι γίνεται, ότι υπάρχει ελπιδα και μπορεί να το κάνει κι αυτη
    κάνοντας πέρα τις αυτοκτονίκες ιδέες και δουλεύοντας λίγο με τον εαυτό της και την αυτογνωσία της.
    Όσο για τον ναρκισσισμό και την έπαρση, δεν έκανα εγώ καμία διάγνωση δεν είμαι ψυχολόγος, αυτά εννοείται ότι είναι στοιχεία της προσωπικότητας της εφόσον όπως λέει διαγνώστηκε με οριακή διαταραχή.
    Αν δεν τα δουλέψει κσι διορθωσει μόνη, με ειδικούς και δεν ξέρω τι άλλο (Ίσως ο panou μπορεί να βοηθήσει σε αυτό γιατί βλέπει στην κοπέλα τον πιο παλιό εαυτό του), δεν θα μπορέσει να ορθοποδησει.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Σκεψου να ησουν και ειδικος δηλαδη, ετσι;


    Παλι λανθασμενες κι επικινδυνες τοποθετησεις γυρω απο εξαιρετικα συνθετα θεματα ψυχοπαθολογιας, με την απαραιτητη φυσικα ατσαλινη σιγουρια και απολυτοτητα του "μη ειδικου."
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Σκεψου να ησουν και ειδικος δηλαδη, ετσι;


    Παλι λανθασμενες κι επικινδυνες τοποθετησεις γυρω απο εξαιρετικα συνθετα θεματα ψυχοπαθολογιας, με την απαραιτητη φυσικα ατσαλινη σιγουρια και απολυτοτητα του "μη ειδικου."
    Βρε άνθρωπε σαν μη ειδικός τι παραπάνω μπορείς να προτείνεις σε κάποιον πέρα από την αυτογνωσία και να μιλήσει και εμπιστευθεί κάποιον ειδικό? Το ότι έχει ναρκισσισμό, ζήλεια, κτλ αυτό είναι στάνταρ λέμε εφόσον διαγνώστηκε επίσημα με οριακή, δεν διεγνωσα εγω κατι. Τι δε καταλαβαίνεις?
    Το τελευταίο πράγμα που θέλει και να στο επιβεβαιώσει και η ίδια, είναι να δείξεις λύπηση κτλ. ο οριακος άμα τον λυπηθείς θα σε παει γαμιοντας, το έχω ζησει

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Εισαι και αντικειμενικος λοιπον, περα απο μη ειδικος. Αφου το εχεις ζησει.

    Πλεον ο θεος να φυλαει το φορουμ αυτο, αν υπαρχει και δεν ειναι ναρκισσιστης, οριακος, παθων που τον πηγαιναν μαμιωντας κλπ
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αν έχεις να πεις, να προτείνεις κάτι στο θέμα της πες το, δεν έχει ουσία η συζητηση

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Εδω μεσα γραφεις κι εδω μεσα θα σχολιαζω. Δημοσιο φορουμ ειναι.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Εδω μεσα γραφεις κι εδω μεσα θα σχολιαζω. Δημοσιο φορουμ ειναι.
    Ε αφού είναι δημόσιο γράφω κι εγώ ότι γουστάρω, ποιο το θέμα σου δικαστή Τρεντ? Σχεδόν πουθενά δεν απαντάς στα θέματα, τον δικαστή κάνεις σε άσχετους, κοίταξε το σίγουρα στο έχουν πει και εκτος φόρουμ

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Οχι, δεν γραφεις ο,τι γουσταρεις. Δημοσιο δε σημαινει αναρχο. Τα εχεις λιγο μπερδεψει.

    Το ιστορικο των αναρτησεων μου σιγα μην το εχεις ψαξει για να ξερεις που απανταω περισσοτερο και που οχι και με τι περιεχομενο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Neo Iraklio
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by magenda View Post
    Είχα μικρότερη πλέον όχι, δεν θέλω να ξαναπάρω φάρμακα δεν μου κάνουν καθόλου καλό προτιμώ dbt αλλά δύσκολο να βρω γιατρό που να την κάνει.. Είχα βρει έναν αλλά έπαιρνε 150 ευρώ κ πάλι δεν με βοήθησε ιδιαίτερα τσάμπα πέταξα τα λεφτά μου... Γενικά δεν με βοηθάει η ψυχοθεραπεία καθόλου είμαι πολύ απογοητευμένη από τους γιατρούς...
    Και γω με οριακή είμαι και συμφωνώ ότι οι ψυχίατροι δεν μπορούν να βοηθήσουν. Χρειάζεται ψυχοθεραπεία. Ψάχνω και γι αυτό μπήκα στο φόρουμ για να δω τι θα κάνω. Προς το παρόν έχω επιλέξει την RECBT και έχω καταφέρει να πάω διακοπές και να περάσω καλά μετά από χρόνια. Δουλεύεις; Αν ναι, τότε θα σου έλεγα να δοκιμάσεις κι εσύ. Πάντως και γω είμαι δύσκολα γιατί μ έχει αποκλείσει η οικογένειά μου και φοβάμαι να προχωρήσω μόνη.

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    5
    kalhspera pasxw kai egw akribos apo to idio syndromo me sena edw kai 4 xronia mono pou to apektisa poigenontas psixiatrio athela bebea exw paei 3 fores mexri twra kai to mono pou sou kanoun einai kako kai se apokovoun apo ton kosmo eimai albanos sthn katagogi kai imai to idio apelpismenos me sena tote pou egrafes afto twra exw ksemini kai egw stin idia katastasi edw albania den exw kanenan kai aimai ksenos + pou den mporw -pleon na dimiourgisw kai na doulepsw me to zwri zw pou leei o logos kai einai apo ekines tis kolo enesis pou sou kanoun eki mexoun apodinamwsei kai barieme kai thn gymnastiki pleon metabias odigaw to amaksi kai parakalaw na pethanw mera me tin mera .esy pws eisai twra zeis ?blepw sto foroum oti eisai anenergh gia xronia pistebw pws ola lynonte me ligi agaph kai na brehi enas anthropos na mas dexti me afthn thn morfh katathlipsis pou exoumai pia

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ rTMS η τελευταια λυση!?
    By joanna22 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 18-04-2023, 18:09
  2. Μια βοηθεια γιατι δεν αντεχω αλλο
    By prisonsoul in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 0
    Last Post: 05-09-2017, 14:21
  3. Replies: 63
    Last Post: 09-03-2015, 20:13
  4. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ....
    By Rigi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 01-03-2011, 18:02
  5. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 16:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •