Οδυνηρες μνημες - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 123 of 123
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    savatage ειμαστε πανω κατω στα ιδια μονο που εγω ειχα θεμα με την μανα μου.Ο πατερας μου την πρωτη του μαλακια την εκανε στα 25 μου οποτε ηταν διαχειρισιμη,ειναι καλος γενικα.Και η μανα μου εινα ικαλος ανθρωπος απλα ηταν μια χαζη χωριατισσα που δεν ειχε τροπους κα ιπου οταν πιεστηκε ψυχολογικα απο ενα οντως τρομερο συμβαν που της συνεβη,αρχισε να ξεσπαει πανω μας για ψυλλου πηδημα,σε ηλικιες ευαισθητες(12-13-14) μεχρι που εφαγε μια χαστουκα φοβερη απο μενα οταν εδινα πανελληνιες κι απο τοτε ειναι αρνακι(απολυτα δικαιολογημενη χαστουκα μιλαμε για συσσωρευση καταπιεσης τοσων χρονων και τολμησε να παει να μου τα κανει και στις πανελληνιες)

    Εχω κι εγω επισης μεγαλυτερη αδερφη που εκμεταλλευεται την κατασταση,αν και μας αγαπανε και τους δυο εξισου την αδερφη μου την προσεχουν πιο πολυ γιατι ειναι η κορη που πρεπει να παντρεψουν να ησυχουν κι εγω ειμαι ο μαλακας που και καλα θα βρω την ακρη.Εχει ζησει η αδερφη μου εργενικη ζωη 10 χρονια τωρα ανεξαρτητη γιατι της εχουν δωσει σπιτι κι εγω παλευω να βρω δικο μου μερος οχι τοσο γιατι μου φαιρονται ασχημα,δεν εινα ικακοι ανθρωποι αλλα γιατι ειναι ΑΦΥΣΙΚΟ.
    Το γεγονος οτι αναλυεις τωρα αυτα με τον πατερα σου ξερεις γιατι το κανεις,γιατι ζεις μαζι τους τους τρως στη μαπα νευριαζεις τσακωνεσαι δε μπορεις να βρεις λυσεις οποτε αρχιζεις και θυμασαι τι τραβηξες απο αυτους που κανονικα πρεπει να τ αφηνουμε πισω στη ζωη μας και να κοιταμε το μελλον κα ιφυσικα να μη τα κανουμε στα παιδια μας.
    Εγω οσο ζουσα μονος μου ειχα αψογες σχεσεις με τους γονεις ακομα και με την μανα μου που την αντιπαθω,την ειχα συγχωρεσει και της εκανα τα χατηρια μη τη στεναχωρω.Αλλα οταν γυρισα παλι στο πατρικο παλι αρχισα να τσακωνομαι να τους βριζω,να θυμαμαι τα παλια κτλ.Τωρα δε τσακωνομαι προσπαθω οσο μπορω να μην εχω επαφη μαζι τους και ψαχνω απεγνωσμενα απλα να βρω μια δουλεια μπας και φυγω.

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    Εγω οσο ζουσα μονος μου ειχα αψογες σχεσεις με τους γονεις ακομα και με την μανα μου που την αντιπαθω,την ειχα συγχωρεσει και της εκανα τα χατηρια μη τη στεναχωρω.Αλλα οταν γυρισα παλι στο πατρικο παλι αρχισα να τσακωνομαι να τους βριζω,να θυμαμαι τα παλια κτλ.Τωρα δε τσακωνομαι προσπαθω οσο μπορω να μην εχω επαφη μαζι τους και ψαχνω απεγνωσμενα απλα να βρω μια δουλεια μπας και φυγω.
    Εχεις δικιο σε αυτο. Οσο ζεις μακρια τα βλεπεις αλλιως τα πραγματα. Οι μνημες θαμπωνουν, αμα σου λειπουν κιολας μεγεθυνεις τα θετικα τους και τις καλες στιγμες. Αμα βρεθεις ξανα στο ιδιο νοσηρο περιβαλλον, ξαναζωντανευουν οι μνημες και τα συναισθηματα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Γιαυτό λέω και εγώ.. Καλύτερα άστεγος παρά στο πατρικό μου ξανά. Μια βόλτα κάθε 2 εβδομάδες για καμμιά ώρα έτσι για τα τυπικά και πολύ λέω και άντε γεια..

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. Μνήμες του νερού...
    By Nefeli- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 184
    Last Post: 08-08-2018, 17:15
  2. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 19:17
  3. Οταν ξυπνανε οι μνημες
    By Donnie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 04-02-2013, 10:18
  4. Μπορούν να αλλοιωθούν οι μνήμες συνειδητά;
    By AnnaKalamaria in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-05-2011, 21:54

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •