Αδιέξοδο...(?)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Neverland
    Posts
    11

    Αδιέξοδο...(?)

    Καλησπέρα σας.
    Αποφάσισα να σας γράψω και τη δική μου ιστορία και να διαβάσω τις γνώμες σας καθώς είμαι σε αδιέξοδο και δεν ξέρω πώς να χειριστώ την κατάσταση...

    Τον γνώρισα πριν από 2 χρόνια σε ένα chatroom, κι από τότε μιλούσαμε σχεδόν καθημερινά στο msn και στο τηλέφωνο... από την αρχή φάνηκε το ερωτικό ενδιαφέρον του ενός για τον άλλο, αλλά υπήρχε ένα πρόβλημα... αυτός Αθήνα, εγώ Θεσσαλονίκη. Είχαμε αυτή την επικοινωνία για 3 μήνες, εγώ κάθε μέρα «κολλούσα» όλο και περισσότερο και ένιωθα πως τον ερωτευόμουνα σιγά σιγά. Αυτός πιο επιφυλακτικός, λιγότερο εκδηλωτικός σε λόγια, αλλά έδειχνε συνέχεια το ενδιαφέρον του. Όσον αφορά τις σχέσεις, μου έλεγε ότι κατέληξε πως τελικά ήταν δεσμεύσεις χωρίς νόημα και ότι όλες οι σχέσεις στην ηλικία μας γίνονται για το σεξ, γιατί «τι περιμένεις, να παντρευτείς με τον άλλο?» Είχε πληγωθεί και από πρώην, που όλες τον είχαν κερατώσει είπε... και ότι ήθελε πια free σχέσεις (free στην επικοινωνία, όχι στο να πηγαίνει με πολλές).
    Τελικά κατέβηκα Αθήνα και γνωριστήκαμε κι από κοντά, εκεί ήταν που σιγουρεύτηκα πια ότι ήμουν ερωτευμένη. Στη διάρκεια της συζήτησης μου ανοίχτηκε, μου μίλησε για το παρελθόν του και για διάφορες αποτυχίες και απογοητεύσεις στη ζωή του, που τον κάνανε μοιρολάτρη και κυνικό. Όχι και το καλύτερο φόντο για πρώτο ραντεβού... Τελικά ανέβηκα Θες/νίκη και στις επόμενες συνομιλίες μας του είπα ότι ήμουν ερωτευμένη μαζί του κι ότι ήθελα σχέση... και με προσγείωσε απότομα, μου είπε εντάξει, κι αυτός θα το ήθελε αλλά πιστεύει ότι οι σχέσεις από απόσταση δεν κρατάνε... Εγώ του είπα να το δοκιμάσουμε, κι ότι θα κατέβαινα εγώ όσο πιο συχνά μπορούσα (αυτός είχε οικογενειακά προβλήματα και ήταν πιο δύσκολο να ανέβει). Για να μην τα πολυλογώ, πέρασαν έτσι 2 μήνες στους οποίους απογοητευόμουνα συνέχεια γιατί δεν βόλευε να βρεθούμε όποτε το κανονίζαμε... Μέχρι που μετά από άλλη μια τέτοια απογοήτευση (ήταν να ανέβει αλλά το ακύρωσε πάλι επειδή προέκυψαν προβλήματα), εγώ του είπα ότι δε μπορώ άλλο έτσι χωρίς να βλεπόμαστε, και να μιλάμε φιλικά πια. Αυτός βέβαια μου είχε πει αρκετές φορές πως έβλεπε ότι μου κάνει κακό όλο αυτό, και να το κόψουμε αν είναι για να βρω κάτι πιο κοντά μου, που θα με κάλυπτε (αφού ήθελα σχέση). Έκανα το λάθος να εκλαμβάνω σαν αδιαφορία τη στάση του... και τελικά ξύπνησε ο εγωισμός μου και... πήγα με άλλον... και έκανα το λάθος και του το είπα. Το μετάνιωσα βέβαια, αλλά... από τότε όλα άλλαξαν (κομμένα τα «μωρό μου» και το καθημερινό ενδιαφέρον). Αυτός το έπαιζε άνετος ότι δεν το πήρε σαν κεράτωμα, αφού δεν είχαμε σχέση... Αλλά μου είπε ότι δεν ήμουνα τελικά το άτομο που νόμιζε, και ότι δε θα μπορούσε να μου έχει πια εμπιστοσύνη.

    Τελικά πέρασε άλλο ένα εξάμηνο, εγώ κατέβαινα συχνά – πυκνά και όποτε βρισκόμασταν το κάναμε... και μετά εγώ γινόμουνα χάλια, γιατί έβλεπα ότι για αυτόν ήταν σκέτο σεξ (και κάναμε και μόνο αυτά που ήξερα ότι του άρεσαν), ενώ εγώ ήμουν ερωτευμένη. Έιχα τόσες τύψεις και ενοχές που είχα πάει με άλλον... και προσπαθούσα συνέχεια να του αποδείξω ότι εκείνο δε σήμαινε τίποτα για μένα και ότι αυτόν ήθελα πάντα. (Αυτός βέβαια μου έλεγε «δεν είναι δυνατόν να λες ότι είσαι ερωτευμένη με μένα και να πήγες με άλλον – άρα δεν ένιωθες τίποτα για μένα»). Νομίζω τώρα ότι με εκμεταλλευότανε εκείνη την περίοδο, και ενώ εγώ του έλεγα ότι με πλήγωνε η συμπεριφορά του, αυτός είχε ήσυχη τη συνείδησή του ότι «ξέρεις δεν έχουμε σχέση, αν θες μένεις αν θες φεύγεις, εγώ είμαι ξεκάθαρος, κι έτσι κι αλλιώς δεν πιστεύω αυτά που μου λες – ότι είσαι ερωτευμένη κλπ».
    Anyway, αποφάσισα πολλές φορές να ξεκόψω για να μην πληγώνομαι άλλο, αλλά δεν τα κατάφερα... μέχρι που μου είπε ότι έχει βρει κάποια στην Αθήνα με την οποία βρίσκονται πού και πού και να τα λέμε εμείς φιλικά από κει και πέρα. Πληγώθηκα πολύ, και έπεσα πολύ χαμηλά δυστυχώς, του είπα ότι δεν έχω πρόβλημα που πάει και με άλλη και δεν ήθελα να κοπούν τα ερωτικά μεταξύ μας, αλλά αυτός έλεγε πως προτιμούσε να τα λέμε φιλικά πλέον. Του είπα ότι τον αγαπάω και είναι σημαντικός για μένα... Δεν το πιστεύω ότι για να τον κρατήσω θα έφτανα να δεχτώ να πηγαίνει και με άλλη.

    Η «φιλική» επικοινωνία παρέμεινε φιλική για 5 μήνες, είχα αποφασίσει να ξεκολλήσω και να βρω κάτι άλλο, χωρίς επιτυχία όμως. Μέχρι που ξανάρχισαν τα ερωτικά υποννούμενα... και τελικά πριν 2 μήνες βρεθήκαμε και το ξανακάναμε και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι το βλέπω χαλαρά πλέον. Και του είπα κιόλας ότι δεν έχω πρόβλημα που πηγαίνει με την άλλη! Αλλά είμαι ακόμα ερωτευμένη... και του είπα πως δεν μπορώ να προχωρήσω όσο κρατάει η επικοινωνία μεταξύ μας – μου είπε ότι έχω προχωρήσει εδώ και πολύυυυ καιρό. Αυτό είναι που με τρελαίνει... πώς γίνεται να ξεγυμνώνεις την καρδιά σου σε κάποιον, να του λες ότι τον αγαπάς και θα έκανες τα πάντα για αυτόν και να σου λέει «δε σε πιστεύω???» Ας μου πει ότι απλά δε νιώθει κι αυτός το ίδιο, θα το δεχτώ. Αλλά όχι να βγάζει άκυρα τα συναισθήματά μου και την αγάπη μου!... μετά από 2 χρόνια, πώς φτάσαμε ως εδώ? Δεν το αντέχω αυτό... και δεν ξέρω τι θα μπορούσα να κάνω για να τον πείσω, και η απόσταση ήταν πάντα εναντίον μου... Και είμαστε και οι 2 δύσκολοι άνθρωποι, η κατηγορία «είμαι ανεξάρτητος και εγωκεντρικός και σχεσοφοβικός (άκου όρος!) αλλά κατά βάθος επιθυμώ όσο τίποτα άλλο την οικειότητα και το δέσιμο με το αντικείμενο του έρωτά μου».

    Τώρα θα φύγει φαντάρος σε ένα μήνα, συνεχίζει να έχει προβλήματα με την οικογένεια, και γενικά μου είπε πως για αυτό δεν μου λέει να είμαστε μαζί – γιατί δε θέλει σχέση. Είχε απογοητευτεί πολύ στο παρελθόν, και είναι και τρομερά ανασφαλής... συνέχεια μου τόνιζε ότι ήταν πρόβλημα η απόσταση κλπ, γιατί είναι από τους τύπους που όταν κάνει σχέση θέλει συνεχή επικοινωνία (είναι παιδί χωρισμένων γονιών και τρομερά ανασφαλής). Μου δίνει την εντύπωση ότι σχέση θα κάνει πλέον όταν θα είναι με αυτή που στο τέλος θα παντρευτεί κιόλας, τότε μόνο θα δώσει πράγματα... δεν ξέρω τι νιώθει για μένα, δεν τολμάω να τον ρωτήσω... αν και όποτε βρισκόμαστε, νιώθω ότι σχεδόν με το ζόρι συγκρατεί τον εαυτό του, φάινεται άνετος, υψώνει ένα τοίχο να με κλείσει απέξω γιατί φοβάται να έρθει κοντά και προτιμάει να είναι μόνος από το να ξαναπληγωθεί. Σκέφτομαι να ξεκόψω για ένα διάστημα να δω αν θα επικοινωνήσει αυτός πρώτος, αλλά δε θέλω να παίξω τέτοια παιχνίδια. Και δυστυχώς με επηρεάζει πολύ η επικοινωνία μαζί του, αν έχουμε να μιλήσουμε πάνω από 3-4 μέρες χαλιέμαι... και επικοινωνώ πρώτη εγώ σχεδόν πάντα. Δεν ξέρω τι είναι το καλύτερο να κάνω και πώς να συμπεριφερθώ όταν τον ξαναδώ, και φοβάμαι πως με έχει δεδομένη... από την άλλη, μόνο έτσι νομίζω ότι θα μπορούσα να τον κερδίσω, με το να του δείχνω συνέχεια ενδιαφέρον... μόνο που η κατάσταση δεν αλλάζει, και κουράστηκα να δίνω τόσο καιρό χωρίς να παίρνω τίποτα...
    (Sorry για το σεντόνι, έιναι και το μισό από αυτό που έγραψα αρχικά!)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Θέλεις να μας πείς την ηλικία σου, και του παιδιού...?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δεν ξερω τι να σου πω, δε σηκωνει ζυγαρια το θεμα. Δηλαδη του στυλ ολη αυτη η ιστορια σου εχει κανει περισσοτερα καλα ή αρνητικα. Εσυ με αυτον τον ανθρωπο μπορεις να σε φανταστεις να περνας την υπολοιπη ζωη σου ομορφα μαζι του? Θες καταρχας κατι τοσο μελλοντικο και δεσμευτικο οπως γαμος? αλλιως πρεπει να σου πω και την αποψη μου, πιστευω οτι και τωρα που θα παει φανταρος, οταν ερχεται στις αδειες θα του αρεσει να εισαι εκει,να... ανανεωνεται. αλλα απο οτι καταλαβαινω ειστε σχετικα μικροι στην ηλικια και οι δυο, και δεν ειναι λιγο νωρις για σχεδια? ειδικα με εναν ανθρωπο που εχει δειξει τοσα δειγματα \"σχεσοφοβιας\" οπως λες. Τι αλλο σας ενωνει? Το σεξ απο μονο του ποτε δεν ειναι αρκετο, οσο για την αγαπη, πολλες φορες την μπερδευουμε με αλλα πραγματα. Εχετε κατι κοινο που να μπορει να στηριχτει μια σχεση? οπως επικοινωνια, κοινα ενδιαφεροντα, να εκπεμπετε στο ιδιο μηκος κυματος κτλ κτλ..?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Astarati νομίζω πως εάν δεν ξεπεράσεις το φτύσιμο που σου ρίχνει κάποιος δεν θα ερωτεύεσαι το ίδιο το άτομο αλλά το φτύσιμο που σου ρίχνει. Μάλον το ξέρεις και η ίδια αλλά περιμένεις απο άλλους να σου το πούνε (όπως μπορεί να το περιμένει και ο κάθενας). Είναι λίγο αυστηρό το ύφος μου και ελπίζω να μην το εκλάβεις ως σκληρό αλλά ώς την γνώμη κάποιου που σου τα είπε έξω απ\'τα δόντια.

    Επίσης συμφωνώ με αυτά που λέει η carrie. Η σεξουαλική έλξη δεν είναι αρκετή για να εποικοδομηθεί μια υγιής σχέση.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    η ροζιτα σωκου μενει να γραφτει εδω μεσα για να δινει σωστες απαντησεις στα σωστα θεματα....
    Νυσαφι πια με το νυφογκομενοπαζαρο εδω μεσα.....
    Τουλαχιστον ο αντμιν ας αλλαξει το τιτλο του φορουμ και ας το ονομασει,
    www.tithakanwmetongkomenomoy.gr να ξερουμε και τι μας γινεται....

    Τα 2000++ μυνηματα μου εδω μεσα, μου δινουν δικαιωμα να εχω αποψη για το τι διαβαζα περυσι - τι προπερσι και τι φετος.

    ΥΓ....... και για οσους ανησυχουν για την υγεια μου ειναι στα πολυ καλα της,
    και ψυχολογικα και σωματικα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by krino


    Τα 2000++ μυνηματα μου εδω μεσα, μου δινουν δικαιωμα να εχω αποψη για το τι διαβαζα περυσι - τι προπερσι και τι φετος.


    όταν ένας δημόσιος χώρος δεν μας εκφράζει πιά, απλά, παίρνουμε το καπελλάκι μας... ή τελειώνουμε το βιβλίο που έχουμε αρχίσει ( σπίτι μας ).

    Ας ψαχτεί ο καθένας, ΤΙ, τον κάνει να κάνει το logg in .

    έτσι

  7. #7
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    56
    Aγαπητή astarti, εισαι μικρούλα κι αυτό φαίνεται απο το τρόπο που αντιμετωπίζεις τις σχεσεις με το αντίθετο φύλο. Περίμενε και σίγουρα κάποιος δε θα υπολογίζει αποστάσεις, προβλήματα, ανασφάλειες και θα είναι κοντά σου για να σ αγαπάει και να βρίσκετε μαζί λύσεις. Ο νεαρός δεν σ αγαπάει. Απλά επιβεβαιώνεται που καποια Θεσσαλονικιά λυώνει γι αυτόν χωρίς να του κοστίζει και τίποτα. Είμαι Θεσσαλονικιά και παντρευτηκα ενα Αθηναίο. Κάτι ξέρω απο αποστάσεις!!! Ο ερωτας δεν ειναι κατι που μετριεται με τα χιλιομετρα αλλα με τα συναισθήματα. Μια μικρουλα συμβουλή
    ΦΥΓΕ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Neverland
    Posts
    11
    Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    krino,
    με στεναχώρησε πολύ η θέση σου :(
    Παρακολουθώ εδώ και καιρό το φόρουμ και είσαι από τα μέλη που σέβομαι, έχω συμφωνήσει μαζί σου σε πολλά πράγματα και εκτιμώ τη γνώμη σου. Σίγουρα το φόρουμ δεν είναι για να δίνει λύσεις στον καθένα στα γκομενικά του, αλλά στη συγκεκριμένη υποκατηγορία νόμιζα ότι θέτουμε προβληματισμούς για τις σχέσεις μας με τους άλλους μπας και καταλάβουμε - ανάλογα και με τα βιώματα των άλλων - λίγο καλύτερα το θέμα \"ανθρώπινες σχέσεις\". Δεν ζητάω από καμία εκκολαπτόμενη... \"ροζιτα σωκου\" να μου πει τι να κάνω, απλά ήθελα να βγάλω από μέσα μου μια κατάσταση που με έχει φθείρει ψυχολογικά, και να ξεμπερδέψω συναισθήματα και λογική διαβάζοντας τις γνώμες αυτών που θα είχαν την καλοσύνη να μου αφιερώσουν λίγο χρόνο...

    vince,
    είναι 27 και είμαι 25. Όσο αυστηρό και αν είναι το ύφος σου... η αλήθεια πονάει λένε... ναι, μάλλον θέλω να ακούσω από τους άλλους αυτό που δεν θέλω να παραδεχτώ στον εαυτό μου...

    carrie,
    Η αλήθεια είναι πως αν μιλήσω ειλικρινά... δε μπορώ να φανταστώ την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του... το μόνο που ξέρω είναι ότι τώρα θέλω να είμαστε μαζί. Ίσως και να είναι εγωισμός αυτό... να μη μπορώ να δεχτώ ότι δεν μπορεί να πέρασαν 2 χρόνια έτσι χωρίς να καταλήξουν κάπου, χωρίς να μου δώσει την ευκαιρία να δούμε πώς θα πήγαινε το πράγμα αν ήθελε να ήμασταν μαζί... πώς βάζεις τέρμα όταν νιώθεις ότι έχεις βρει αυτό που έψαχνες, απλά λόγω συνθηκών δεν είστε μαζί? και αν νιώθεις πως αν προσπαθήσεις λίιιιγο παραπάνω, θα τον κερδίσεις τελικά?
    Αλλά λένε πως ο ορισμός της τρέλας είναι να κάνεις τα ίδια και τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά, περιμένοντας διαφορετικό αποτέλεσμα από αυτό που έχεις κάθε φορά...

    celia,
    πιστεύεις πως \"ό,τι δεν λύνεται, κόβεται\"? Γιατί μου ήταν αδύνατο να κόψω την επικοινωνία μαχαίρι... Όσο για την απόσταση, θέλω πάρα πολύ να μείνω Αθήνα για ένα χρονικό διάστημα και θα κατέβω από Μάρτη που θα έχω επιτέλους το πτυχίο. Οπότε σκέφτομαι να κάνω μια τελική συζήτηση μαζί του πριν πάει στρατό, και να δω πώς σκέφτεται κι αυτός χωρίς να φοβάμαι να ακούσω οτιδήποτε μου πει. Και μετά να κλείσω το κεφάλαιο μια και καλή...

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    56
    Αχ κουκλίτσα μου εσύ θέλεις να μείνεις στην Αθήνα.....αυτος όμως μάλλον βολεύεται που μένεις Θεσσαλονίκη.
    Και μακάρι να βγω ψεύτρα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ενα ειναι το σιγουρο,αν σε ηθελε θα εκανε και αυτος τα χιλιομετρα.προφανως δεν μοιραζεστε κοινα συναισθηματα και το γνωριζεις,οπως γνωριζεις και την απαντηση στο διλημα σου,μενει να το πραγματοποιησεις...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by astarti
    Καταρχάς σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    krino,
    με στεναχώρησε πολύ η θέση σου :(
    Παρακολουθώ εδώ και καιρό το φόρουμ και είσαι από τα μέλη που σέβομαι, έχω συμφωνήσει μαζί σου σε πολλά πράγματα και εκτιμώ τη γνώμη σου. Σίγουρα το φόρουμ δεν είναι για να δίνει λύσεις στον καθένα στα γκομενικά του, αλλά στη συγκεκριμένη υποκατηγορία νόμιζα ότι θέτουμε προβληματισμούς για τις σχέσεις μας με τους άλλους μπας και καταλάβουμε - ανάλογα και με τα βιώματα των άλλων - λίγο καλύτερα το θέμα \"ανθρώπινες σχέσεις\". Δεν ζητάω από καμία εκκολαπτόμενη... \"ροζιτα σωκου\" να μου πει τι να κάνω, απλά ήθελα να βγάλω από μέσα μου μια κατάσταση που με έχει φθείρει ψυχολογικά, και να ξεμπερδέψω συναισθήματα και λογική διαβάζοντας τις γνώμες αυτών που θα είχαν την καλοσύνη να μου αφιερώσουν λίγο χρόνο...


    μαστα.....
    Λοιπον, θα μπορουσα να σου γραψω κανα δυο σελιδες απο τις γνωστες πολυσπουδαστες παπαριες που μπορεις να διαβασεις σε διαφορα φορουμ...... (πιστεψε με ειμαι καλος σε αυτο)
    Σκεψου το μελλον σου.... κοιτα μεσα βαθεια τι θελεις..... μηπως εσυ θες κατι αλλο και οτι αλλη βλακοεξυπναδα θες που νομιζει ο καθενας οτι εχει πιασει το παπα απο τα αρχιδια.

    Απλα δεν μου κανει και το βαριεμαι τελειως.
    Φυσικα το οτι το εγραψα στο δικο σου θεμα ειναι εντελως τυχαιο, τωρα μου βγηκε τωρα το εκανα.




    Τωρα για το θεμα σου,
    προφανως ψαχνεις για στηριγματα για να συνεχισεις το παραμυθι που ζεις.
    Η παραμυθα ειναι το χειροτερο πραγμα στην ζωη και αυτο εσυ ζητας να στο ενισχυσουν.
    Αντι να κανεις το προφανες, να πιασεις τον τυπα και να του πεις, ελα εδω βρε ανθρωπα, γουσταρεις να περπαταμε μαζι στην ζωη ναι η ου?
    Αμα ναι, στρωσου κατω αμα ου, αμε στο καλο και μπολικο αερα στα πανια σου....



    Λυπαμαι αλλα το φορουμ εχει καταντησει νταντεμα ταλαιπωρημενων ψυχων και εγω δεν διατιθομαι να κανω κατι τετοιο.
    Η αν θες αυτο θα εχει νοημα να το κανω για την γυναικα που αγαπω και με αγαπα.
    Αν το κανω και εδω μεσα παει να πει οτι εχω προβλημα και οτι η κανονικη μου ζωη δεν με καλυπτει και ψαχνω κατι εικονικο για να το αντικαταστησει.

    Εχω υποψη μου οτι η ζωη εκει εξω ειναι πολυ ωραια αρκει να ξερεις να την ζεις και να κρατας τους σκωροφαγους μακρια σου....


    ;)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    δεν ειναι υποχρεωτικο για κανενα εδω περα να ποσταρει.Αν ενα θεμα δεν τον ενδιαφερει μπορει να το αγνοησει.Αν δεν εχει κατι καλο να πει η εστω κατι που μπορει να βοηθησει,ας πλυνει κανα πιατο στο σπιτι να περασει και δημιουργικα η ωρα του.Δεν υπαρχει μπηκα τυχαια και ειπα την σαχλαμαρα και ουτε εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να την διαβαζουμε .....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Empneustns
    δεν ειναι υποχρεωτικο για κανενα εδω περα να ποσταρει.Αν ενα θεμα δεν τον ενδιαφερει μπορει να το αγνοησει.Αν δεν εχει κατι καλο να πει η εστω κατι που μπορει να βοηθησει,ας πλυνει κανα πιατο στο σπιτι να περασει και δημιουργικα η ωρα του.Δεν υπαρχει μπηκα τυχαια και ειπα την σαχλαμαρα και ουτε εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να την διαβαζουμε .....

    θες να πεις κατι εμπνευστη μου?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    εξυπνο παιδι εισαι κρινο μου

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    βασει της εξυπναδας μου λοιπον σου απαντω,
    :cool:



    Originally posted by Empneustns
    δεν ειναι υποχρεωτικο για κανενα εδω περα να ποσταρει.


    οντως.... ουτε ενα τοσο δα μπονους δεν παιρνουμε....
    μονο κατι αστερια στο πλαι και τελος....
    :(


    Αν ενα θεμα δεν τον ενδιαφερει μπορει να το αγνοησει.



    το παρον με ενδιαφερε αρκετα για αυτο απαντησα.




    Αν δεν εχει κατι καλο να πει η εστω κατι που μπορει να βοηθησει,



    Πιστευω οσα εγραψα ειναι αρκετα βοηθητικα, αρκει να θελει κανεις να τα δει.
    Καλα γενικα δεν λεω, τα καλα ειναι για τους χριστιανους που εγω δεν ειμαι.




    ας πλυνει κανα πιατο στο σπιτι να περασει και δημιουργικα η ωρα του.



    αν σου πω οτι δεν μου αρεσει καθολου να πλενω πιατα τι θα πεις???
    προτιμω να φυτευω λουλουδια και μετα να τα βλεπω να μεγαλωνουν.





    Δεν υπαρχει μπηκα τυχαια



    ποτε μου δεν εχω μπει καπου τυχαια, ουτε ειμαι τυχαιος.




    και ειπα την σαχλαμαρα



    θελω να πιστευω οτι σαχλαμαρες δεν εχω αρχισει να λεω.




    και ουτε εμεις ειμαστε υποχρεωμενοι να την διαβαζουμε .....


    τωρα για αυτο.... το μονο που θα σου πω, ειναι οτι ολη μας η ζωη ειναι οι επιλογες μας, τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο.



    Και κατι ακομα,
    εκει που νομιζω, εχω πολυ μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μου οποτε ανοιγω το στομα μου.
    Εκει που νομιζω οτι ειμαι ενα σκατο, καθομαι και το βουλωνω.
    Αυτο για μενα ειναι μια βαθεια αυτοκριτικη η οποια με βοηθαει να πορευομαι.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •