Δυσκολεύομαι να βρω καινούργιες παρέες και φίλους. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 99
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Τα φόρουμ αυτα που λες είναι ένα και ένα .Συνήθως είναι άλλης νοοτροπίας και άλλων "αναγκών"
    Δηλαδη τι ειδους αναγκων κατα τη γνωμη σου?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Αν εννοείς αυτά που φαντάζομαι τύπου σάιτ γνωριμιών ε εντάξει όλοι πάνε για συγκεκριμένα πράγματα .
    Στο μεταξύ πρέπει να αφιερώσεις παρά πολύ χρόνο μέχρι να βρεις κάποιον που υποτίθεται ταιριάζεις ,αν σου λέει και την αλήθεια. άσε που αυτά τα ψιλοφοβαμαι κι όλας !!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Αν εννοείς αυτά που φαντάζομαι τύπου σάιτ γνωριμιών ε εντάξει όλοι πάνε για συγκεκριμένα πράγματα .
    Στο μεταξύ πρέπει να αφιερώσεις παρά πολύ χρόνο μέχρι να βρεις κάποιον που υποτίθεται ταιριάζεις ,αν σου λέει και την αλήθεια. άσε που αυτά τα ψιλοφοβαμαι κι όλας !!
    Οχι καμμια σχεση. Μιλαω για φορουμ ολων των ειδων. Για πληροφορικη, τεχνολογια, γενικου περιεχομενου, ο,τι μπορεις να φανταστεις, ολα κανουν συναντησεις και πολλα ατομα γνωριζονται και τελικα κολλανε.
    Εδω στο e-psychology ειναι παρα πολλες οι δημοσιευσεις ανθρωπων που υποφερουν απο μοναξια και παραπονιουνται οτι δεν εχουν καταφερει να κανουν παρεες και φιλιες.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Δηλαδη πιστευεται οτι αν βρεθουν ατομα με κοινο προβλημα που ειναι η δυσκολια στην ευρεση παρεας και επειδιωκουν κοινη λυση που ειναι σιγα σιγα να κοινωνικοποιουνται πιστευεται οτι θα αποτυχουν???

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Στο e-psychology δεν εχει γινει καποια προσπαθεια να συναντηθουν ολοι αυτοι που ψαχνουν παρεα?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Savantage αυτό που λες δεν το γνώριζα .Για αυτό πήγε το μυαλό μου αλλού .Δεν ήξερα ότι οργανώνουν συναντήσεις ..αυτοί ξεκινούν και από κάπου με κοινά ενδιαφέροντα ...

    Αψυχολογητε διακρίνω ότι έχεις ένα φοβο .Δλδ κι αν αποτύχεις ? Γνωρίζεις καποιον και δεν σου κάνει η εσύ σε αυτόν η είναι αμοιβαίο .Δεν κολλάτε .Γιατί αυτό είναι αποτυχία ?
    Προσπαθείς για το καλύτερο ..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Στο e-psychology δεν εχει γινει καποια προσπαθεια να συναντηθουν ολοι αυτοι που ψαχνουν παρεα?
    Μου ειχε πει ενα ατομο οτι πριν χρονια γινονταν συναντησεις μεταξυ καποιων μελων. Εγω τωρα τον τελευταιο χρονο που γραφω, βλεπω το αντιθετο. Θελουν ολοι να παραμεινουν αγνωστοι.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Savatage για ποιον λογο θελουν ολοι να παραμεινουν αγνωστοι?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Savatage για ποιον λογο θελουν ολοι να παραμεινουν αγνωστοι?
    Κυριως επειδη στο φορουμ εκμυστηρευονται πληροφοριες που δεν τολμουν να αποκαλυψουν στη ζωη τους.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Ναι αλλα ετσι θα μεινουν ολοι στην μοναξια τους αυτος ειναι φαυλος κυκλος παντα γυρνας στο ιδιο σημειο.
    Εγω την προθεση μου δεν την αλλαζω αν ενδιαφερονται και αλλοι ας κανονισουμε μια συναντηση.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Ναι αλλα ετσι θα μεινουν ολοι στην μοναξια τους αυτος ειναι φαυλος κυκλος παντα γυρνας στο ιδιο σημειο.
    Εγω την προθεση μου δεν την αλλαζω αν ενδιαφερονται και αλλοι ας κανονισουμε μια συναντηση.
    Πω πω δεν κρατιέσαι ...δεν απάντησες όμως σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Επίσης όταν εδώ γράφεις προσωπικά σου δεδομένα και όταν υπάρχουν και προβλήματα ψυχολογικής φύσεως η διαταραχών λογικό είναι να διαφυλάξεις την Ανωνυμια σου

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Εχω αποτυχει τοσες φορες τον τελευταιο χρονο που πλεον δεν με αγγιζει τον πρωτο καιρο με πειραζε πολυ αλλα τωρα οχι. Εξαλλου πιστευω οτι να βγεις να πιεις εναν καφε η να βγεις εξω δεν σημαινει οτι δενεις στο 100%.

    Δεν ειναι οτι δεν κρατιεμαι αλλα οσοι το ζουν ξερουν πως ειναι. ΣΗΜ: Ξερουν πως ειναι τα ατομα τα οποια ειναι τελειως μονοι αλλα θελουν να το αλλαξουν δηλαδη να ξεκινησουν να εχουν μια κανονικη ζωη ως προς την κοινωνικοτητα. Ειναι τελειως διαφορετικο απο το να θες να εισαι μονος εχουν πολυ μεγαλη διαφορα

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Αν καποιος ερθει με σκοπο να διασυρει τον αλλον τοτε τι να πω ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.
    Δηλαδη εσυ πιστευεις οτι μονο αυτο τους φρεναρει;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Βρε μη θυμώνεις πλακα σου έκανα !!

    Έτσι η αποτυχία είναι μέσα στο πρόγραμμα ..
    Έλα εντάξει και καταλαβαίνω και τι λες .
    Εσύ Αθήνα μένεις ?

    Δεν μπορείς να στείλεις και πμ ακόμα πρέπει να συμπληρώσεις ένα συγκεκριμένο αριθμό μνμ δημόσια νομίζω ..

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. φιλοι κ παρεες
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-2017, 10:44
  2. Παρεες
    By Mara.Z in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 105
    Last Post: 14-06-2017, 14:06
  3. Δυσκολεύομαι να κάνω παρέες πλέον...
    By n.t.l. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 20-03-2011, 22:13
  4. Replies: 2
    Last Post: 13-10-2010, 13:28
  5. Πειθαρχία ή παρέες..???
    By TartanChris in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 4
    Last Post: 09-07-2008, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •