Δυσκολεύομαι να βρω καινούργιες παρέες και φίλους. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 99
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Θάσου πω όταν υπάρχει μια διαταραχή ναι ...
    Έχουν ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα .Πχ καταθλιψη μέσα σε αυτό υπάρχει και η κυκλοθυμία που άλλες φορές δεν θες να δεις άνθρωπο ούτε να βγεις έξω και άλλες φορές είσαι νορμάλ .

    Τα άτομα που αντιμετωπίζουν μόνο αυτό της ανύπαρκτης φιλίας είναι λίγα .
    Συνήθως συνυπάρχουν κι άλλα .

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Δεν θυμωσα καθολου δεν υπαρχει θεμα.
    Οχι δυστυχως θεσσαλονικη ειμαι.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Δεν θυμωσα καθολου δεν υπαρχει θεμα.
    Οχι δυστυχως θεσσαλονικη ειμαι.

    Μακριά μας πέφτεις
    Ε κάποιος θα υπάρχει και Θεσσαλονίκη

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Δεν θυμωσα καθολου δεν υπαρχει θεμα.
    Οχι δυστυχως θεσσαλονικη ειμαι.
    και εγω από θεσσαλονικη είμαι...

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Οφειλω να διευκρινησω κατι αν και θα ακουστει αρκετα βαρυ. Για να μην υπαρξει παρεξηγηση απευθυνομαι σε ατομα των οποιων το ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ προβλημα ειναι οτι δεν εχουν παρεα για εξοδους διασκεδαση η για συναντησεις κλπ. Ατομα τα οποια εχουν αλλα προβληματα τα οποια προκαλεσαν την μοναξια η την απομονωση δυστυχως δεν μπορω να τα βοηθησω. Το αντιθετο μαλιστα μπορει να τους προκαλεσω χειροτερη ζημια αθελα μου και να χειροτερευσει η κατασταση τους καθως δεν ειμαι γιατρος ουτε ειδικος ψυχολογιας για να ξερω πως αντιμετοπιζεται η κατασταση τους.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Οφειλω να διευκρινησω κατι αν και θα ακουστει αρκετα βαρυ. Για να μην υπαρξει παρεξηγηση απευθυνομαι σε ατομα των οποιων το ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ προβλημα ειναι οτι δεν εχουν παρεα για εξοδους διασκεδαση η για συναντησεις κλπ. Ατομα τα οποια εχουν αλλα προβληματα τα οποια προκαλεσαν την μοναξια η την απομονωση δυστυχως δεν μπορω να τα βοηθησω. Το αντιθετο μαλιστα μπορει να τους προκαλεσω χειροτερη ζημια αθελα μου και να χειροτερευσει η κατασταση τους καθως δεν ειμαι γιατρος ουτε ειδικος ψυχολογιας για να ξερω πως αντιμετοπιζεται η κατασταση τους.
    Να λοιπον το δικο σου προβλημα. Νομιζεις οτι το μοναδικο σου προβλημα ειναι οτι δεν εχεις παρεα για να βγαινεις να διασκεδαζεις.
    Ουτε που διανοεισαι απο πού προκυπτει η μοναξια σου.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Ξερω απο που προερχεται ο καθε ανθρωπος μπορει να βρει απο που προερχεται κατι για αυτο και θελω να αλλαξω.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Ξερω απο που προερχεται ο καθε ανθρωπος μπορει να βρει απο που προερχεται κατι για αυτο και θελω να αλλαξω.
    Λάθος !!! Δεν μπορεί να βρει πάντα από που προέρχεται ...Έχεις κάνει ποτέ ψυχοθεραπεία ,ψυχανάλυση κλπ ?

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Οταν ξερεις το προβλημα σου ξερεις και απο που προηλθε αλλο αν δεν θελεις να το δεις ο ιδιος. Εσυ πιστευεις οτι μπορει ενας τριτος να σου πει απο που προηλθε δηλαδη μου λες οτι ο τριτος ξερει καλυτερα τον ψυχισμο σου απο σενα δεν γινεται αυτο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Θα σου πω .Ένας ψυχοθεραπευτής για παράδειγμα σε καθοδηγεί ...Ανακαλύπτεις πραγματα που δεν ήξερες καν για σένα η ήταν βαθειά κρυμμένα μέσα σου ..
    Όταν το προβλημα έχει να κάνει με τη ψυχή ή είναι συναισθηματική διαταραχή πόσο μάλλον αλλού είδους διαταραχές αλλά εντάξει δεν πάω τόσο μακρια και ο πιο "ψαγμενος" να είναι δύσκολο να το βρει μόνος του .
    Πρωτα πρέπει να παραδεχτείς ότι έχεις πρόβλημα ,να το συνειδητοποιήσεις και να το αποδέκτες .Για να βρεις από που πηγάζει όλο αυτό είναι μεγάλη παγίδα .Και η αιτία μπορεί να μην είναι μόνο μια . Το ότι ξέρεις ότι έχεις πρόβλημα δεν σημαίνει ότι ξέρεις από πού προήλθε η τη λύση του απαραίτητα
    Ο ανθρώπινος ψυχισμός είναι ευαίσθητος και πολύπλοκος ..

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Οσον αφορα την συναντηση οντως ημουν λιγο ενθουσιωδης και παρορμητικος. Για τους παρακατω λογους δεν μπορει δυστυχως να πραγματοποιηθει συναντηση

    1.Διαπιστωσα οτι δεν μπορω οντως να στειλω προσωπικα μηνυματα οποτε δεν υπαρχει τροπος να συνενοηθουμε για το που και για την ωρα και ουτε μπορουμε να την σνακοινωσουμε δημοσιως λογω των ευαισθητων προσωπικων δεδομενων εξαλου δεν το διαβαχουμε το forum μονο μελη αλλα και μη.
    2.Ενα ακομη θεμα ειναι οτι δεν μπορω να σας προστατεψω οσους ερθετε απο τον καθε επιτηδειο ο οποιος διαβαζοντας στο site για συναντηση μπορει να ερθει με σκοπο να διασυρει ατομα για πολυ προσωπικα θεματα και δεν θελω να ειμαι εγω η αιτια για αυτο.
    3. Δεν ξερω ο καθενας που θα ερθει ποσο μπορει να επηρεαστει η να χειροτερεψει η κατασταση του ουτε μπορω να το πιστοποιησω αυτο απο την στιγμη που δεν ειμαι ο προσωπικος γιατρος του.

    ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM. φερθηκα αρκετα παρορμητικα και απερισκεπτα αλλα με ενθουσιασε η ιδεα της παρεας καθως και οτι βρηκα ανταποκριση ελπιζω να με καταλαβαινεται.

    Σας ευχομαι ταχεια αναρωση και να φτασετε στο σημειο της ζωη σας και του ψυχισμου σας που επιθυμητε και παλι συγνωμη

    Με εκτιμιση
    Last edited by apsihologitos; 04-02-2018 at 20:33.

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    18
    Παρακαλω τους διαχειριστες να διαγραψουν το θεμα δεν υπαρχει λογος να υφισταται.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by apsihologitos View Post
    Οσον αφορα την συναντηση οντως ημουν λιγο ενθουσιωδης και παρορμητικος. Για τους παρακατω λογους δεν μπορει δυστυχως να πραγματοποιηθει συναντηση

    1.Διαπιστωσα οτι δεν μπορω οντως να στειλω προσωπικα μηνυματα οποτε δεν υπαρχει τροπος να συνενοηθουμε για το που και για την ωρα και ουτε μπορουμε να την σνακοινωσουμε δημοσιως λογω των ευαισθητων προσωπικων δεδομενων εξαλου δεν το διαβαχουμε το forum μονο μελη αλλα και μη.
    2.Ενα ακομη θεμα ειναι οτι δεν μπορω να σας προστατεψω οσους ερθετε απο τον καθε επιτηδειο ο οποιος διαβαζοντας στο site για συναντηση μπορει να ερθει με σκοπο να διασυρει ατομα για πολυ προσωπικα θεματα και δεν θελω να ειμαι εγω η αιτια για αυτο.
    3. Δεν ξερω ο καθενας που θα ερθει ποσο μπορει να επηρεαστει η να χειροτερεψει η κατασταση του ουτε μπορω να το πιστοποιησω αυτο απο την στιγμη που δεν ειμαι ο προσωπικος γιατρος του.

    ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM. φερθηκα αρκετα παρορμητικα και απερισκεπτα αλλα με ενθουσιασε η ιδεα της παρεας καθως και οτι βρηκα ανταποκριση ελπιζω να με καταλαβαινεται.

    Σας ευχομαι ταχεια αναρωση και να φτασετε στο σημειο της ζωη σας και του ψυχισμου σας που επιθυμητε και παλι συγνωμη.

    Με εκτιμιση
    Καλη αναρωση και σε σενα.
    Με εκτιμηση
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Μάλιστα μας είπε όλους αρρωστους και χαιρέτησε ..
    Αυτός που νομίζει ότι είναι καλά είναι χειρότερα από αυτούς που είναι ψυχικα η μη άρρωστοι και το ξέρουν !
    Γεια σου ρε savatage .. γιατί είπαμε ασχολήθηκαμε
    ? Γιατί είμαστε άρρωστοι ΧΑ ΧΑ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Μάλιστα μας είπε όλους αρρώστους και χαιρέτησε ..
    Αυτός που νομίζει ότι είναι καλά είναι χειρότερα από αυτούς που είναι ψυχικα η μη άρρωστοι και το ξέρουν !
    Γεια σου ρε savatage .. γιατί είπαμε ασχολήθηκαμε
    ? Γιατί είμαστε άρρωστοι ΧΑ ΧΑ
    χαχαχαχαχαχαχ Ασχοληθηκαμε γιατι δε φανηκε εξαρχης οτι ειναι ο πιο αρρωστος απο ολους :P Να λοιπον γιατι δεν τον θελει κανεις για παρεα, βασικα ουτε και εμεις εδω που τα λεμε.. Ειδες ομως, με κανα δυο "τσιμπηματακια" ξεδιπλωθηκε κατευθειαν το κουσουρι του. λολ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. φιλοι κ παρεες
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-2017, 10:44
  2. Παρεες
    By Mara.Z in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 105
    Last Post: 14-06-2017, 14:06
  3. Δυσκολεύομαι να κάνω παρέες πλέον...
    By n.t.l. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 20-03-2011, 22:13
  4. Replies: 2
    Last Post: 13-10-2010, 13:28
  5. Πειθαρχία ή παρέες..???
    By TartanChris in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 4
    Last Post: 09-07-2008, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •