"Δεμονοποιημενος ανθρωπος" στο μυαλο και ιδεοψυχαναγκασμος. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Ειχες ιδεοληψιες διαφορων θεματων?
    Είχα ιδεοληψίες διαφορου τύπου...φοβόμουν μην τρελαθώ μην πάθω κάτι,μην παθουν άλλοι κατι εξαιτίας μου και Γενικά ότι άσχετο μπορείς να φανταστείς κολουσε στο μυαλο μου...Γενικά οι ιδεοληψιες μπορει να μας φαίνονται αρκετά περίεργες κάποιες φορές αλλά πρέπει να το βάλεις πολυ καλα μέσα στο μυαλο σου ότι όλα αυτά είναι μόνο από άγχος και ούτε θα τρελαθεις ούτε οι άλλοι θα παθουνε κάτι..το μυαλο σου ειναι πολυ κουρασμενο απο αγχος και πρέπει να βρεις τρόπους να αποβαλεις όσο γίνεται το άγχος σου....Είσαι αρκετά ευαίσθητη για αυτό σου συμβαίνει αυτό..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Πως απεβαλες εσυ το ανγχος σου?

  3. #18
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Πως απεβαλες εσυ το ανγχος σου?
    Το να αποβαλεις το άγχος είναι μια διαδικασία που γίνεται σιγά σιγά και χρειάζεται λίγη υπομονή στην αρχή...εμένα με βοήθησε στο να ξεπεράσω το άγχος μου η πίστη μου στον Θεό,με βοήθησε η σχολή μου και πολλα αλλα...γενικώς πρέπει να ασχολείσαι με πολλά πράγματα για να ξεφεύγει το μυαλό...έστω Και απλά πράγματα..Όπως πχ μια βολτουλα να βαζεις και μουσικουλα να ακους,να περνάς χρόνο με φίλους,να κανεις τζοκινγκ γυμναστικη,οτιδηποτε σου αρέσει και σε ευχαριστεί...και θα δεις σιγά σιγά θα αρχίσει να ξεκολαει το μυαλό...Μην είσαι ανυπόμονη όμως...Μόλις χαραλωσει το μυαλό θα ξεκολησει

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ταυτιζομαι με ατομα και καταστασεις..αυτο ειναι ολο το περιεργο που συμβαινει

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Το να αποβαλεις το άγχος είναι μια διαδικασία που γίνεται σιγά σιγά και χρειάζεται λίγη υπομονή στην αρχή...εμένα με βοήθησε στο να ξεπεράσω το άγχος μου η πίστη μου στον Θεό,με βοήθησε η σχολή μου και πολλα αλλα...γενικώς πρέπει να ασχολείσαι με πολλά πράγματα για να ξεφεύγει το μυαλό...έστω Και απλά πράγματα..Όπως πχ μια βολτουλα να βαζεις και μουσικουλα να ακους,να περνάς χρόνο με φίλους,να κανεις τζοκινγκ γυμναστικη,οτιδηποτε σου αρέσει και σε ευχαριστεί...και θα δεις σιγά σιγά θα αρχίσει να ξεκολαει το μυαλό...Μην είσαι ανυπόμονη όμως...Μόλις χαραλωσει το μυαλό θα ξεκολησει
    Και ειναι πολυ περιεργο ολο αυτο...ταυτιζομαι με οποιον να ναι

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 19:17
  3. Μπορεί να "επιστρέψει" ένας άνθρωπος με ψύχωση;
    By Hope89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 02-12-2015, 17:00
  4. "Ζητειται" Γιατρος - Ανθρωπος....
    By Lenaki in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 08-09-2006, 04:15
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •