Πάσχω από διατροφική διαταραχή; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by makis1984 View Post
    Αφου το ξερεις και δεν μπορεις να το αντιμετωπισεις μονη σου , τοτε θες τη βοηθεια ειδικου. Δεν ειναι κακο να ζηταμε βοηθεια , κακο ειναι να κρυβουμε το προβλημα κατω απο το χαλι. Ενημερωνεις τους γονεις λοιπον και προχωρας στο επομενο βημα. Αν σου πει η μαμα σου για δηθεν διαιτες ,ερωτες και ασχετα , εσυ θα πεις την ΑΛΗΘΕΙΑ.
    Μην χανεις χρονο και ενημερωσε μας αν θες για το πως πανε τα πραγματα.
    Εισαι νεα ,εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου και σε ζηλευουμε για αυτο
    Το προβλημα με τους γονεις μου ειναι οτι τους βλεπω ενα Σ/Κ και αν..
    Το πρωι φευγω για σχολειο, μετα φροντ, και υστερα διαβασμα.. οσο εχω κουραγιο φυσικα..
    Γυρναν αργα το βραδυ τρωνε και μετα πεφτουν για υπνο.. με ρωταν "εισαι κλ;"
    Αναλογα πως ειμαι θα απαντησω.. δεν ειναι λιγες οι φορες που ειπα "χαλια ειμαι" και η απαντηση του πατερα μ..
    "Σιγα τι προβληματα εχεις εσυ" κατσε να μεγαλωσεις και τοτε μπαινεις στα λουκια.. εκει ειναι που τρελενομαι και αν εχω βαλει αποφαση να φαω κατι παραπανω αμεσως ολα γκρεμιζονται..
    Δεν θα ξεχασω..
    Μιλαγε με εναν φιλο του τον ρωτα πως ειμαι και η απαντηση του πατερα μ
    "Αυτη ειναι μια χαρα στον κοσμο της.. εμεις ειμαστε χαλια.." και η φαση ειναι οτι τοτε ημουν στα χειροτερα μ..
    Βγηκα απλα απο το σπιτι και περπαφησα ενα 2ωρο και μετα γυρισα.. δεν αντεχα να τον βλεπω..
    Η μαμα μ αλλο ατομο μπροστα του
    Και αλλο ατομο μαζι μ..
    Οταν ειμαστε μονες νιωθω πως μπορω μα της ανοικτω.. αλλα επειδη εχει κανει και εκεινη λαθη.. δεν θελω να την κανω και εκεινη ρακος..
    Δεν λεω εχω κανει και εγω πολλααα λαθη και ας μονο 16 (εστω σε 2 βδομαδες γινομαι..) αλλα εχω κανει μαλακειςς τους πληγωσα.. αλλα οχι οσο εκεινοι εμενα.. και αθελα μου ουτε καν για εκδικηση..
    Ενω εκεινοι ειδικα ο πατερας μου νιωθω πως με μισει

  2. #17
    Quote Originally Posted by Anonumh11 View Post
    Λοιπόν..,
    Ειμαι 16 σχεδον χρονων και τα τελευταια χρονια η διατροφη μου εχει περασει πολλα..
    Υ.Γ. ειμαι vegeterian 1 χρονο τωρα
    Ας ξεκινησει η ιστορια μου..
    Μερες που δεν τρωω τιποτα ολη μερα και θα φαω το βραδυ..
    Μερες που θα φαω εως 300 θερμιδες επιτηδες
    Μερες που δεν θα φαω τιποτα.. το μεγαλυτερο που εχω αντεξει ειναι 4 μερες με πολυ νερο ωστε να ξεγιελιεμαι..
    Αλλα δεν ξερω ποια.. οταν δεν τρωω για μερες νιωθω πως θα χασω την πρωτη μερα αλλα δεν βλεπω αλλαγη στο καθρευτη..
    Ζυγαρια φοβαμαι να ανεβω αν και ολοι μου λενε μια χαρα εισαι αρκετα αδυνατη μην κανεις μαλακειες κλπ..
    Αλλα εγω δεν ακουω τιποτα..
    Μετραω καθε θερμιδα πριν βαλω στο στομα φαι..
    Γλυκα δεν τρωω απο μικρη επειδη δεν μ αρεσουν.. οποτε οκ απο εδω..
    Μπορει να τρωω μονο μια σαλατα, μπορει μονο ενα φρουτο ή ενα μπολ με 100gr ρυζι..
    Και αλλες που θα φαω κατι παραπανω και μετα θα κανω φουλ γυμναστικη..
    3ωρες εντονο περπατημα..
    Γυμναστικη αεροβια μονη που με βοηθα εστω ψυχολογικα αλλα αλλαγη δεν βλεπω και δεν ξερω τι να κανω δεν εχω μιλησει σε κανεναν γιατι ντρεπομαι..
    Τι πρεπει να κανω;
    Τι εχω;;


    Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πρέπει να επισκευτεις κάποιον διατροφολογο,ώστε να σου δώσει κάποιο πρόγραμμα διατροφής όπου δεν θα στερήσε και θα διατηρείς το βάρος σου και θα αποκτήσεις περισσότερη ενέργεια να αθλησε...Εάν συνεχίσεις με αυτούς τους ρυθμούς θα πάθεις αβιταμινωση και αυτό θα έχει άσχημες επιπτώσεις στην υγεια σου...Είναι άδικο και κρίμα να ταλαιπώρησε..πήγαινε σε έναν ειδικό να σου συστήσει μια διατροφή και να σε καθοδηγήσει...

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Πρέπει να επισκευτεις κάποιον διατροφολογο,ώστε να σου δώσει κάποιο πρόγραμμα διατροφής όπου δεν θα στερήσε και θα διατηρείς το βάρος σου και θα αποκτήσεις περισσότερη ενέργεια να αθλησε...Εάν συνεχίσεις με αυτούς τους ρυθμούς θα πάθεις αβιταμινωση και αυτό θα έχει άσχημες επιπτώσεις στην υγεια σου...Είναι άδικο και κρίμα να ταλαιπώρησε..πήγαινε σε έναν ειδικό να σου συστήσει μια διατροφή και να σε καθοδηγήσει...
    Αυτο ομως θα το μαθουν οι γονεις μου γιατι πρεπει να παω μαζι τους.. και δεν θελω

  4. #19
    Quote Originally Posted by Anonumh11 View Post
    Αυτο ομως θα το μαθουν οι γονεις μου γιατι πρεπει να παω μαζι τους.. και δεν θελω
    Μπορείς να πεις στους γονείς σου ότι θέλεις να πάτε στον διατροφολογο ώστε να σου βγάλει ένα πρόγραμμα διατροφής για να έχεις ενέργεια να αθλεισε...Είσαι σε μικρή ηλικία και πρέπει να προσέχεις...οι διατροφικές διαταραχές πρέπει να αντιμετωπίζονται έγκαιρα...πήγαινε και να είσαι σίγουρη ότι με το πρόγραμμα που θα σου δώσει θα δεις μια όμορφη βελτίωση και στην υγεια και στο σώμα σου και θα νιώθεις μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και όχι ενοχές...Γιατί είμαι σίγουρη ότι τώρα με αυτό που κάνεις αισθάνεσαι ενοχές..κάνω λάθος?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    καταλαβαινεις, οτι το θεμα σου δεν ειναι η διατροφη σου και τα κιλα σου, αλλα αλλα πιο σοβαρα συναισθηματικα προβληματα τα οποια δεν μπορεις να αντιμετωπισεις που ξεσπανε εκει.
    μιας και που εισαι μονο 16, προτεινω να πεις στους γονεις σου οτι εχεις προβλημα με την διατροφη σου δεν τρως κτλ οτι ψεμματα θες δηλαδη, χωρις να τους δωσεις λεπτομεριες αφου δεν θελεις, πες οτι θελεις. θελω να χασω κιλα, να παρω, να χασω απο τους γοφους, απο την μεση κτλ οτι θελεις. οταν επιμεινεις θα σε πανε
    και να πας σε καποιον διαιτολογο κλινικο αν δεν εχουν να πληρωσουν σε καποιον συμβεβλημενο με την ασφαλεια σας κτλ.

    αυτοι, ξερουν τι συμβαινει, οταν τους πεις τι γινεται με την διατροφη σου θα σου δωσουν λυση, αυτη ειναι η δουλεια τους. δεν θα νομιζουν ουτε οτι εισαι ερωτευμενη ουτε αλλα παρομοια γιατι εχουν σπουδασει αυτο το αντικειμενο.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Μπορείς να πεις στους γονείς σου ότι θέλεις να πάτε στον διατροφολογο ώστε να σου βγάλει ένα πρόγραμμα διατροφής για να έχεις ενέργεια να αθλεισε...Είσαι σε μικρή ηλικία και πρέπει να προσέχεις...οι διατροφικές διαταραχές πρέπει να αντιμετωπίζονται έγκαιρα...πήγαινε και να είσαι σίγουρη ότι με το πρόγραμμα που θα σου δώσει θα δεις μια όμορφη βελτίωση και στην υγεια και στο σώμα σου και θα νιώθεις μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και όχι ενοχές...Γιατί είμαι σίγουρη ότι τώρα με αυτό που κάνεις αισθάνεσαι ενοχές..κάνω λάθος?
    Δεν κανεις λαθος οτι και να κανω νιωθω ενοχες..
    Δεν τρωω νιωθω οτι στεναχωρω οποιος το αντιληφθει..
    Τρωω νιωθω τυψεις που δεν κρατηθηκα

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    καταλαβαινεις, οτι το θεμα σου δεν ειναι η διατροφη σου και τα κιλα σου, αλλα αλλα πιο σοβαρα συναισθηματικα προβληματα τα οποια δεν μπορεις να αντιμετωπισεις που ξεσπανε εκει.
    μιας και που εισαι μονο 16, προτεινω να πεις στους γονεις σου οτι εχεις προβλημα με την διατροφη σου δεν τρως κτλ οτι ψεμματα θες δηλαδη, χωρις να τους δωσεις λεπτομεριες αφου δεν θελεις, πες οτι θελεις. θελω να χασω κιλα, να παρω, να χασω απο τους γοφους, απο την μεση κτλ οτι θελεις. οταν επιμεινεις θα σε πανε
    και να πας σε καποιον διαιτολογο κλινικο αν δεν εχουν να πληρωσουν σε καποιον συμβεβλημενο με την ασφαλεια σας κτλ.

    αυτοι, ξερουν τι συμβαινει, οταν τους πεις τι γινεται με την διατροφη σου θα σου δωσουν λυση, αυτη ειναι η δουλεια τους. δεν θα νομιζουν ουτε οτι εισαι ερωτευμενη ουτε αλλα παρομοια γιατι εχουν σπουδασει αυτο το αντικειμενο.
    Ακομα και αυτο φοβαμαι να το κανω αλλα θα το σκεφτω τουλαχιστον και βλεπω.. ευχαριστω

  8. #23
    Quote Originally Posted by Anonumh11 View Post
    Δεν κανεις λαθος οτι και να κανω νιωθω ενοχες..
    Δεν τρωω νιωθω οτι στεναχωρω οποιος το αντιληφθει..
    Τρωω νιωθω τυψεις που δεν κρατηθηκα
    Θα ήθελα να ακούσεις την συμβουλή μου ..σπουδάζω διαιτολογια...Και ξέρω 5 πράγματα παραπάνω...Πρέπει να τρως από όλες τις ομάδες τροφίμων ώστε να παίρνεις τον σίδηρο και τις βιταμίνες που χρειάζεσαι...Ο άνθρωπος ζει από την τροφή ειναι απολύτως αναγκαία και όταν δεν τρως επαρκής ποσότητες ίσως διαταραξεις πολλά συστηματα του σώματος σου όπως το ορμονικο και το ανοσοποιητικό σου και μετά από χρόνια θα λες τι βλακείες έκανα τότε....Η καλύτερη λύση είναι να πας σε διατροφολογο ώστε να σου δώσει μερικές συμβουλές δεν είναι κακο μην νιώθεις άσχημα

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Θα ήθελα να ακούσεις την συμβουλή μου ..σπουδάζω διαιτολογια...Και ξέρω 5 πράγματα παραπάνω...Πρέπει να τρως από όλες τις ομάδες τροφίμων ώστε να παίρνεις τον σίδηρο και τις βιταμίνες που χρειάζεσαι...Ο άνθρωπος ζει από την τροφή ειναι απολύτως αναγκαία και όταν δεν τρως επαρκής ποσότητες ίσως διαταραξεις πολλά συστηματα του σώματος σου όπως το ορμονικο και το ανοσοποιητικό σου και μετά από χρόνια θα λες τι βλακείες έκανα τότε....Η καλύτερη λύση είναι να πας σε διατροφολογο ώστε να σου δώσει μερικές συμβουλές δεν είναι κακο μην νιώθεις άσχημα
    Θα το σκεφτω πολυ και θα δω τι θα κανω και θα σου πω την αποφαση μ..!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Anonumh11 View Post
    Είναι τοσα πολλα που δεν ξερω πως να αρχισω.. και αν τα αρχισω και γινω ποιο ρακος;
    Δεν ξερω ποια τιποτα νιωθω κενο.
    Τιποτα.. ερωτα τον ενιωσα αλλα δεν βγηκε..
    Γονεις.. ας μην μιλησω..
    Φιλοι (καποιοι) = φιδια..
    Εκφοβισμος στο σχολειονστο γυμνασιο.. αλλα οι μνημες μενουν.. και πολλα ακομη που αν τα αναλυσω.. δεν ξερω τι θα βγαλω.. νιωθω οτι σε καθε μου βημα ολος ο κοσμος πεφτει πανω και με πλακωνει και μου ριχνει ευθυνες για πραγματα που δεν γνωριζω.. που δεν φταιω..!
    Εχεις τοσο πολυ δικιο!
    Πρεπει να εισαι πολυ εξυπνη για να ξεκινησες ηδη να σκεφτεσαι οτι κατι δεν παει καλα. Οι γονεις σου εχουν ενα βουνο ευθυνες αλλα προς το παρον το ζητουμενο ειναι να βοηθηθεις εσυ.
    Οι διαιτολογοι δεν μπορουν να σε βοηθησουν, δεν ειναι διατροφικο αυτο που σε απασχολει. Ειναι ψυχολογικο και δεν ειναι καταρτισμενοι ουτε για να κατανοησουν ουτε για να καθοδηγησουν σε τετοιες περιπτωσεις.
    Ξεκινα να κρατας ημερολογιο στο σπιτι σου με τα συναισθηματα σου.
    "Εγινε αυτο και ενιωσα αυτο, αμεσως μετα αντεδρασα ετσι, μετα την αντιδραση ενιωσα ετσι"
    Ξεκινα το και θα πουμε τις επομενες ημερες τι αλλο μπορεις να κανεις.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  11. #26
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εχεις τοσο πολυ δικιο!
    Πρεπει να εισαι πολυ εξυπνη για να ξεκινησες ηδη να σκεφτεσαι οτι κατι δεν παει καλα. Οι γονεις σου εχουν ενα βουνο ευθυνες αλλα προς το παρον το ζητουμενο ειναι να βοηθηθεις εσυ.
    Οι διαιτολογοι δεν μπορουν να σε βοηθησουν, δεν ειναι διατροφικο αυτο που σε απασχολει. Ειναι ψυχολογικο και δεν ειναι καταρτισμενοι ουτε για να κατανοησουν ουτε για να καθοδηγησουν σε τετοιες περιπτωσεις.
    Ξεκινα να κρατας ημερολογιο στο σπιτι σου με τα συναισθηματα σου.
    "Εγινε αυτο και ενιωσα αυτο, αμεσως μετα αντεδρασα ετσι, μετα την αντιδραση ενιωσα ετσι"
    Ξεκινα το και θα πουμε τις επομενες ημερες τι αλλο μπορεις να κανεις.
    Φυσικά χρειάζεται και διαιτολόγο ο διαιτολόγος σπουδάζει πάνω στις διατροφικες διατραχες και κάνει ψυχολογία από το πρώτο έτος σπουδών του μάλιστα!...μη λέμε ότι θέλουμε στο κορίτσι...με το να γράφει τα συναισθήματα του σε χαρτάκια δεν θα το βοηθήσει πουθενά..Μπορεί πολύ εύκολα όλο αυτό να εξελιχθεί σε νευρική ανορεξία και μετά τα πράγματα θα είναι μη διαχειρησημα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Βανα117 View Post
    Φυσικά χρειάζεται και διαιτολόγο ο διαιτολόγος σπουδάζει πάνω στις διατροφικες διατραχες και κάνει ψυχολογία από το πρώτο έτος σπουδών του μάλιστα!...μη λέμε ότι θέλουμε στο κορίτσι...με το να γράφει τα συναισθήματα του σε χαρτάκια δεν θα το βοηθήσει πουθενά..Μπορεί πολύ εύκολα όλο αυτό να εξελιχθεί σε νευρική ανορεξία και μετά τα πράγματα θα είναι μη διαχειρησημα.
    Εισαι απαραδεκτη. Επειδη εσυ σπουδαζεις διαιτολογια ξαφνικα ηρθες να πεισεις οτι οι διαιτολογοι ειναι αρμοδιοι να αναλαβουν ατομα με σοβαρες διατροφικες διαταραχες?
    Πώς ακριβως? Εκτυπωνοντας μια διαιτα με τα ιδια και τα ιδια οπως κανουν σε ολους και ζυγιζοντας τους καθε βδομαδα?

    Το κοριτσι εχει προβλημα με την οικογενεια της, δε θα της το λυσει αυτο το κωλοχαρτο που δινουν οι διαιτολογοι.
    Και οσο για το ημερολογιο συναισθηματων, εισαι μικρη, πολυ μικρη και λιγη για να κατανοησεις τη σημασια του.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  13. #28
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εισαι απαραδεκτη. Επειδη εσυ σπουδαζεις διαιτολογια ξαφνικα ηρθες να πεισεις οτι οι διαιτολογοι ειναι αρμοδιοι να αναλαβουν ατομα με σοβαρες διατροφικες διαταραχες?
    Πώς ακριβως? Εκτυπωνοντας μια διαιτα με τα ιδια και τα ιδια οπως κανουν σε ολους και ζυγιζοντας τους καθε βδομαδα?

    Το κοριτσι εχει προβλημα με την οικογενεια της, δε θα της το λυσει αυτο το κωλοχαρτο που δινουν οι διαιτολογοι.
    Και οσο για το ημερολογιο συναισθηματων, εισαι μικρη, πολυ μικρη και λιγη για να κατανοησεις τη σημασια του.
    Οι διαιτολογοι και οι ψυχολογοι ειδικεύονται στις διατροφικες διαταραχες ...Όχι τα χαρτάκια...Το ποιος είναι απαράδεκτος ας το κρίνουν οι υπόλοιποι εδώ μέσα...Και γαιτι παρακαλώ ειμαι λίγη? Με γνωρίζεις Προσωπικά? Χαρακτηριζεις κάποιον που δεν ξέρεις τίποτα για αυτόν "λιγη" συγχαρητήρια κοπέλα μου ωραίος άνθρωπος εισαι

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εχεις τοσο πολυ δικιο!
    Πρεπει να εισαι πολυ εξυπνη για να ξεκινησες ηδη να σκεφτεσαι οτι κατι δεν παει καλα. Οι γονεις σου εχουν ενα βουνο ευθυνες αλλα προς το παρον το ζητουμενο ειναι να βοηθηθεις εσυ.
    Οι διαιτολογοι δεν μπορουν να σε βοηθησουν, δεν ειναι διατροφικο αυτο που σε απασχολει. Ειναι ψυχολογικο και δεν ειναι καταρτισμενοι ουτε για να κατανοησουν ουτε για να καθοδηγησουν σε τετοιες περιπτωσεις.
    Ξεκινα να κρατας ημερολογιο στο σπιτι σου με τα συναισθηματα σου.
    "Εγινε αυτο και ενιωσα αυτο, αμεσως μετα αντεδρασα ετσι, μετα την αντιδραση ενιωσα ετσι"
    Ξεκινα το και θα πουμε τις επομενες ημερες τι αλλο μπορεις να κανεις.
    Αυτο με το χαρτι μου το εχουν πει πολλοι.. γραφω καμια φορα στις σημειωσεις του κινητου μου τα συναισθηματα μου γενικα και οτι προανεφερες.. καμια φορα βοηθα καμια φορα με κανει να κλαιω.. το θεμα ειναι οτι θα ροξω αντε το πολυ 5 δακρυα και μετα απλα θα κοιταω τον τοιχο και θα σκεφτομαι.. παντως αυτο με το να γραφω βοηθα.. οχι μονο με τους γονεις μου αλλα και με ολα που εχω..!!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εισαι απαραδεκτη. Επειδη εσυ σπουδαζεις διαιτολογια ξαφνικα ηρθες να πεισεις οτι οι διαιτολογοι ειναι αρμοδιοι να αναλαβουν ατομα με σοβαρες διατροφικες διαταραχες?
    Πώς ακριβως? Εκτυπωνοντας μια διαιτα με τα ιδια και τα ιδια οπως κανουν σε ολους και ζυγιζοντας τους καθε βδομαδα?

    Το κοριτσι εχει προβλημα με την οικογενεια της, δε θα της το λυσει αυτο το κωλοχαρτο που δινουν οι διαιτολογοι.
    Και οσο για το ημερολογιο συναισθηματων, εισαι μικρη, πολυ μικρη και λιγη για να κατανοησεις τη σημασια του.
    Εχεις δικιο στο θεμα διαιτολογου.. σκεφτομαι αν ζητησω βοηθεια ειδικου να παω σε ψυχολογου που ειδικευεται σε διατροφικες διαταραχες και αν ειναι μπορει αυτος να μου πει τι διατροφη μου αρμοζει..
    Ευχαριστωω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πάσχω από κάποια διατροφική διαταραχή?
    By Σίλια_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 5
    Last Post: 23-07-2015, 02:40
  2. ναρκισσιμος η διατροφικη διαταραχη?
    By Addict12 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 13
    Last Post: 21-01-2015, 19:53
  3. Άλλη μία διατροφική διαταραχή...
    By ~Lucy~ in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 18
    Last Post: 30-06-2012, 00:20
  4. ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ Η ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΜΑΣ;
    By NADINE_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 6
    Last Post: 05-02-2009, 02:24
  5. Διατροφική διαταραχή!
    By mohok in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 24-11-2008, 03:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •