Δεν έχουμε επικοινωνία και άλλα προβλήματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Δεν έχουμε επικοινωνία και άλλα προβλήματα

    Καλησπέρα, έχω πολλά προβλήματα με τη ζωή μου και τη σχέση μου, αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή με τη σχέση μου πρώτα. Στην αρχή ήταν πολύ καλός μαζί μου, αλλά εγώ δεν το άντεχα αυτό και με τον τρόπο μου τον έκανα να μην ασχολείται μαζί μου και τώρα δεν ξέρω πως να το αλλάξω αυτό πάλι, έρχεται κουρασμένος από τη δουλειά και δεν μιλάμε καθόλου, είναι όλη την ώρα στο κινητό (παίζει παιχνίδια). Εγώ έχω περάσει πάρα πολλή μοναξιά, μια ζωή μόνη μου ήμουν, οπότε αυτό με σκοτώνει. Δεν ξέρω γιατί είμαι τόσο αυτοκαταστροφική αλλά είμαι. Επιπλέον μου φωνάζει, με βρίζει και νιώθω ότι εγώ του τα βγάζω όλα αυτά γιατί δεν αγαπάω τον εαυτό μου. Με όλα αυτά και με την κριτική του κόσμου που με ενοχλεί πάρα πολύ γιατί πχ μέχρι και στην τουαλέτα να πάω αυτό σκέφτομαι εξαιτίας ίσως του στίγματος της ψύχωσης που δεν με αφήνει να νιώσω σαν άνθρωπος έφτασα 100 κιλά. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι σε απόγνωση, νιώθω χοντρή, ανήμπορη, η αυτοπεποίθηση μου είναι στα τάρταρα και δεν θέλω να βρω κάποιον άλλον γιατί ξέρω ότι τα ίδια και χειρότερα θα γίνουν, εγώ πρέπει να διορθώσω τον εαυτό μου για να βγάζω μια καλύτερη συμπεριφορά στους άλλους αλλά πως; Να είμαι πιο αισιόδοξη; Πιο χαρούμενη; Και αν ναι πως γίνεται αυτό με όλα αυτά που περνάω; Ξέρω ότι υπάρχουν χειρότερα στις σχέσεις αλλά γενικά η ποιότητα ζωής μου είναι χάλια. Επιπλέον θέλω ένα άτομο συνεχώς να μιλάω αλλά δεν είναι διαθέσιμος κανείς, όλοι κοιτάνε την πάρτη τους!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλησπέρα, έχω πολλά προβλήματα με τη ζωή μου και τη σχέση μου, αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή με τη σχέση μου πρώτα. Στην αρχή ήταν πολύ καλός μαζί μου, αλλά εγώ δεν το άντεχα αυτό και με τον τρόπο μου τον έκανα να μην ασχολείται μαζί μου και τώρα δεν ξέρω πως να το αλλάξω αυτό πάλι, έρχεται κουρασμένος από τη δουλειά και δεν μιλάμε καθόλου, είναι όλη την ώρα στο κινητό (παίζει παιχνίδια). Εγώ έχω περάσει πάρα πολλή μοναξιά, μια ζωή μόνη μου ήμουν, οπότε αυτό με σκοτώνει. Δεν ξέρω γιατί είμαι τόσο αυτοκαταστροφική αλλά είμαι. Επιπλέον μου φωνάζει, με βρίζει και νιώθω ότι εγώ του τα βγάζω όλα αυτά γιατί δεν αγαπάω τον εαυτό μου. Με όλα αυτά και με την κριτική του κόσμου που με ενοχλεί πάρα πολύ γιατί πχ μέχρι και στην τουαλέτα να πάω αυτό σκέφτομαι εξαιτίας ίσως του στίγματος της ψύχωσης που δεν με αφήνει να νιώσω σαν άνθρωπος έφτασα 100 κιλά. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι σε απόγνωση, νιώθω χοντρή, ανήμπορη, η αυτοπεποίθηση μου είναι στα τάρταρα και δεν θέλω να βρω κάποιον άλλον γιατί ξέρω ότι τα ίδια και χειρότερα θα γίνουν, εγώ πρέπει να διορθώσω τον εαυτό μου για να βγάζω μια καλύτερη συμπεριφορά στους άλλους αλλά πως; Να είμαι πιο αισιόδοξη; Πιο χαρούμενη; Και αν ναι πως γίνεται αυτό με όλα αυτά που περνάω; Ξέρω ότι υπάρχουν χειρότερα στις σχέσεις αλλά γενικά η ποιότητα ζωής μου είναι χάλια. Επιπλέον θέλω ένα άτομο συνεχώς να μιλάω αλλά δεν είναι διαθέσιμος κανείς, όλοι κοιτάνε την πάρτη τους!
    κι εγω πηρα πολλα κιλα στα ξαφνικα, δεν ηθελα να βλεπω τον εαυτο μου, ουτε στον καθρεπτη, εχω να βγω εξω απο το σπιτι απο την ανοιξη αυτην εδω που μας περασε...σε καταλαβαινω!!!!.
    ακριβως κι εγω, οταν εχω σχεση και ο αλλος ειναι διαρκως και συνεχεια παρα πολυ καλος μαζι μου, νευριαζω!!!
    και για ποιον λογο σου φωναζει και σε βριζει δηλ??
    και εγω μονη μου ημουν παρα πολυ καιρο, αλλα τωρα να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει καθολου..δηλ. δεν αφηνω την ζωη μου να εξαρταται απο εναν ανδρα!
    φανταζομαι πως αν βρεις τον τροπο να χασεις λιγο βαρος θα νιωσεις πιο αισιοδοξα ...και στο κατω -κατω της γραφης...εγω τους λεω επι λεξη : αυτη ειμαι ,εαν δεν σου αρεσω ή εαν εσυ δεν προσπαθησες να μαθεις τα ευαισθητα σημεια μου, να πας πισω στην μαμα σου και στον μπαμπα σου...
    [I]Love...[/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Μήπως πρωτα από όλα πρέπει να τα βρεις με τον εαυτό σου ? Είχες έναν άνθρωπο που σου έδειχνε το ενδιαφέρον του και τον έκανες να συμπεριφέρεται διαφορετικά γιατί εσύ δεν είχες μάθει να σε προσέχουν ..
    Η ψύχωση που λες δεν είναι ελεγχόμενη ?
    Σκαμπανεβάσματα στη διάθεσή έχουμε όλοι .
    Το φαγητό και Τα κιλα προκύπτουν από το γεγονός ότι αισθάνεσαι ένα τεράστιο κενό .Δεν σε ευχαριστεί τπτ στη ζωή σου ..
    Αυτός λες ότι σε βρίζει πια σου έχει μιλήσει για χωρισμό ? Δεν είναι κάτι που διορθώνεται ?

    Όσο για τον κόσμο να μη σε νοιάζει καθόλου και να κοιτάζεις τον εαυτό σου !!!

    Θέλεις ένα άτομο συνεχώς να μιλάς .Δεν είναι απαραίτητο να κοιτάνε όλοι την παρτη έχουν προφανώς και δικά τους προβλήματα και είναι αδύνατον να έχουν κάποιον 24 ώρες το 24 να "νταντευουν "
    Πρέπει να τα βρεις με εσένα και τις ανασφάλειες σου !!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    κι εγω πηρα πολλα κιλα στα ξαφνικα, δεν ηθελα να βλεπω τον εαυτο μου, ουτε στον καθρεπτη, εχω να βγω εξω απο το σπιτι απο την ανοιξη αυτην εδω που μας περασε...σε καταλαβαινω!!!!.
    ακριβως κι εγω, οταν εχω σχεση και ο αλλος ειναι διαρκως και συνεχεια παρα πολυ καλος μαζι μου, νευριαζω!!!
    και για ποιον λογο σου φωναζει και σε βριζει δηλ??
    και εγω μονη μου ημουν παρα πολυ καιρο, αλλα τωρα να σου πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει καθολου..δηλ. δεν αφηνω την ζωη μου να εξαρταται απο εναν ανδρα!
    φανταζομαι πως αν βρεις τον τροπο να χασεις λιγο βαρος θα νιωσεις πιο αισιοδοξα ...και στο κατω -κατω της γραφης...εγω τους λεω επι λεξη : αυτη ειμαι ,εαν δεν σου αρεσω ή εαν εσυ δεν προσπαθησες να μαθεις τα ευαισθητα σημεια μου, να πας πισω στην μαμα σου και στον μπαμπα σου...
    Καλησπέρα και από δω....12 κιλά δεν είναι πολλά......νομίζω τα έχασες; Αν ναι, μπράβο σου!! Κι εγώ είχα μάθει στο να μου φέρονται άσχημα δυστυχώς, είχα συνηθίσει, και το έβγαλα και προς τα έξω αυτό και ο σύντροφός μου απλά μου έκανε το "χατίρι"....... Λέει ότι τα κάνει για να μην πάρω τον αέρα..... εμένα όμως με πληγώνουν........ δεν κάθεται να συζητήσει....... όταν προσπαθώ να του μιλήσω μου υπόσχεται ότι θα μου πάρει κάτι σαν να είμαι παιδάκι εντάξει έχω τέτοια συμπεριφορά αλλά μη νομίζεις ότι αυτό δεν με πληγώνει..... ή μου λέει ότι τον ζαλίζω........ ή συνήθως και τα δύο, σαν να με έχει τελείως γραμμένη........ από την άλλη μου λέει με θέλει....... ξέρω ότι εγώ βγάζω προς τα έξω τέτοια συμπεριφορά προς τον εαυτό μου και δεν φταίνε πάντα οι άλλοι........ εκτός και αν ο άλλος είναι τελείως μαλάκας έχω πέσει σε πολλούς τέτοιους....... αλλά ο συγκεκριμένος δεν είναι τέτοιος, εγώ τον έκανα να μου φέρεται άσχημα γιατί ακριβώς είχα πέσει σε μαλάκες νωρίτερα....... Δεν μπορώ να είμαι μόνη μου γιατί ο κόσμος είναι πολύ κακός και θέλω από κάπου να πιαστώ, έναν άνθρωπο να στηριχθώ αλλά ο συγκεκριμένος δεν μου το προσφέρει 100%!! Φίλες δεν υπάρχουν........ Καλά τα λες και εσύ αν και με πείραξε αυτό που είπες ότι η ζωή σου δεν εξαρτάται από έναν άντρα, δεν ξέρω πως το είπες ακριβώς να πω την αλήθεια.........αν το είπες σαν συμβουλή πάντως σου εξήγησα.......δεν μπορώ να ζω δίχως κανέναν......έχω ανάγκη από επικοινωνία..........και μου προσφέρει πολύ ελάχιστη αλλά καλύτερη από το τίποτα!!!!!! Το θέμα είναι πως διορθώνεται αυτό να γίνουν όλα όπως πριν!!!!! Το έχω πραγματικά ανάγκη!!!!!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Μήπως πρωτα από όλα πρέπει να τα βρεις με τον εαυτό σου ? Είχες έναν άνθρωπο που σου έδειχνε το ενδιαφέρον του και τον έκανες να συμπεριφέρεται διαφορετικά γιατί εσύ δεν είχες μάθει να σε προσέχουν ..
    Η ψύχωση που λες δεν είναι ελεγχόμενη ?
    Σκαμπανεβάσματα στη διάθεσή έχουμε όλοι .
    Το φαγητό και Τα κιλα προκύπτουν από το γεγονός ότι αισθάνεσαι ένα τεράστιο κενό .Δεν σε ευχαριστεί τπτ στη ζωή σου ..
    Αυτός λες ότι σε βρίζει πια σου έχει μιλήσει για χωρισμό ? Δεν είναι κάτι που διορθώνεται ?

    Όσο για τον κόσμο να μη σε νοιάζει καθόλου και να κοιτάζεις τον εαυτό σου !!!

    Θέλεις ένα άτομο συνεχώς να μιλάς .Δεν είναι απαραίτητο να κοιτάνε όλοι την παρτη έχουν προφανώς και δικά τους προβλήματα και είναι αδύνατον να έχουν κάποιον 24 ώρες το 24 να "νταντευουν "
    Πρέπει να τα βρεις με εσένα και τις ανασφάλειες σου !!
    Δεν θέλω να με νταντεύει κανείς.........επικοινωνία θέλω, για να μου φύγουν οι ανασφάλειές μου!! Με όποιον και να μιλάω βαριέται......μα καλά, αυτοί επικοινωνιακές ανάγκες δεν έχουν; Όλοι αντικοινωνικοί είναι;;; Επιπλέον έχω μαζέψει τόσα πολλά απωθημένα από την κριτική και τη μοναξιά που θα προτιμούσα να είχα γεννηθεί σε έναν πλανήτη από 10-15 άτομα αρκεί να ήταν καλά!!!!!! Ο κόσμος μόνο κακό μου κάνει αλλά και η έλλειψη δεν είναι φυσιολογική γιατί είμαστε κοινωνικά όντα!!
    Η ψύχωση είναι ελεγχόμενη σε μερικά θέματα, στο θέμα βαρεμάρας κτλ δεν είναι, και όπως εξήγησα και πιο πάνω, έχω τόσα πολλά απωθημένα που δεν παλεύεται άλλο η ζωή μες στην αρνητικούρα συνέχεια!!!!! Για ένα διάστημα έπαιρνα μαγνήσιο και με είχε βοηθήσει πολύ αλλά είναι πανάκριβο το άτιμο!!! Κενό όντως αισθάνομαι τεράστιο όπως λες για τους λόγους που λες!!!!! Δεν μου έχει μιλήσει σοβαρά για χωρισμό, το λέει που και που αλλά λέει πως το λέει για πλάκα!! Λογικό να θέλω να μιλάω για να ξεχνιέμαι λοιπόν από όλα μου τα προβλήματα, δεν είπα να κουτσομπολεύω απλώς να τα λέω για να βρίσκω λύσεις ή να λέω τα νέα μου ότι θετικό από τα λίγα υπάρχει για να ξεχνιέμαι!!! Δεν γίνεται να τα βρω με τις ανασφάλειές μου όπως λες. Ο κόσμος μου έχει περάσει όλα τα κόμπλεξ του........Ξέρεις κανέναν με ψύχωση να είναι ευτυχισμένος; Όλοι ξεσπάνε πάνω μας, πόσο μάλλον αν είσαι και γυναίκα και με πολλά παραπάνω κιλά............είμαι σε απόγνωση............

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Ας αφήσουμε το θέμα των σχέσεων και τα κίνητρα που δημιουργεί κάποιος μια σχέση.
    Στο κομμάτι της επικοινωνίας μπορείς να μας πεις πως φαντάζεσαι έναν τρόπο επικοινωνίας μεταξύ σας. Δηλαδή τι θα σε κάλυπτε στο συγκεκριμένο κομμάτι; Μπορείς να μας πεις για να δούμε και την δική σου οπτική στο κομμάτι της επικοινωνίας;;
    Αν είχες και συ ευθύνη για αυτή την κατάσταση θα δεχόσουν να την διορθώσεις ή θα έβρισκες δικαιολογίες για να την αποφύγεις.
    Που είσαι διατεθειμένη να φτάσεις για αυτή την σχέση;; Αν το μυαλό σου σκέφτεται πως ''είμαι χάλια μαζί του αλλά από το ολοτελα καλή και η παναγιώτενα'' είναι ένα στοιχείο που χρειάζεται να το λάβεις υπόψη γιατί κρύβει χαμηλή αυτοεκτίμηση και μειωμένη αγάπη για τον εαυτό σου όπως και συ παρατήρησες.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σείριε σε ευχαριστώ για την απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι είναι δικό μου το λάθος, γιατί επαναλαμβάνεται, πάντα διάλεγα μαλάκες και μια φορά που κοίταξα πίσω και είπα να αλλάξω ριζικά τη ζωή μου και έπεσα σε αυτό τον άνθρωπο που μου φερόταν πολύ καλά αρχικά δεν μπορούσα να το πιστέψω. Γι'αυτό και ήθελα να το αλλάξω, είχα συνηθίσει σε ένα μοτίβο. Και βέβαια είμαι διατεθειμένη να το διορθώσω, φοβάμαι λίγο βέβαια έτσι όπως μου το θέτεις. Γιατί; Τι θα μπορούσα να κάνω που είναι τόσο δύσκολο; Έχεις να προτείνεις κάτι; Ως προς το πως θεωρώ την επικοινωνία σε μια σχέση, να μιλάμε πιο πολύ, να ανταλλάσουμε απόψεις, να λέμε τα νέα μας, να πειράζουμε ο ένας τον άλλον ευχάριστα και να υπάρχει πιο πολλή αγάπη και όχι επιθετικότητα και μίσος!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Φυσικά δεν είμαι αυτός που θα αποφασίσει για το τι θα κάνεις με την σχέση σου και μη φοβάσαι για το πως το έθεσα. Περισσότερο σαν τροφή για σκέψη το είπα για να καταλάβεις πως ίσως υπομένεις κάποιες καταστάσεις γιατί μέσα σου πιστεύεις πως δεν αξίζεις.
    Δεν υπάρχουν τέλειες σχέσεις ούτε είμαστε καλύτεροι όσοι έχουμε κάνει σχέσεις γι'αυτό από την κριτική προτιμώ αν είναι να γίνει κάτι να είναι στα πλαίσια της βελτίωσης εκτός και αν υπάρχουν σημάδια βίας ψυχολογικής-λεκτικής-σωματικής που τότε πιστεύω κάτι τέτοιο δεν αξίζει σε κανέναν μας και είμαστε εμείς που το επιτρέπουμε.

    Σε αυτό που είπες για την επικοινωνία νομίζω είναι υγιές το πως το βλέπεις αρκεί να μη γίνεται από την μια πλευρά μόνο. Δηλαδή όπως εσύ θες να ακούν οι άλλοι τα συναισθήματα σου και τις αγωνίες σου έτσι πρέπει να ακούς και συ τον άλλον και να μη αδιαφορείς. Η συνεργασία και εποικοδομητική δημιουργία εμπειριών, απόψεων, ιδεών είναι και αυτό κομμάτι υγιές.
    Αν θα σου πρότεινα κάτι θα ήταν να του κάνεις μια εξομολόγηση για το πως έβλεπες την σχέση στην αρχή και σε αυτό το άτομο και πως ήταν λάθος η αντίδραση σου απέναντί του όταν σου συμπεριφερόταν όμορφα. Μπορείς να του πεις ιδέες για βελτίωση της σχέσης. Αν έχετε την οικονομική δυνατότητα να κάνετε κάποιες δραστηριότητες ή να προσπαθήσετε να κοινωνικοποιηθείτε αν υπάρχει έλλειψη για διάφορους λόγους.
    Κάπου είχα διαβάσει νομίζω πως δεν θέλεις να έχετε ερωτική επαφή. Είναι ένα κομμάτι που συνήθως φέρνει φθορά όταν λείπει γιατί είναι και αυτό κομμάτι που όσο είναι υγιές φέρνει το ζευγάρι πιο κοντά και του προσφέρει μια ικανοποίηση και ποιότητα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σ'ευχαριστώ Σείριε για την απάντησή σου!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    [QUOTE=λουλούδι;984529], να μιλάμε πιο πολύ, να ανταλλάσουμε απόψεις, να λέμε τα νέα μας, να πειράζουμε ο ένας τον άλλον ευχάριστα και να υπάρχει πιο πολλή αγάπη και όχι επιθετικότητα και μίσος![/QUOTE]


    Πολύ λογικά όλα όσα λες .Αυταλοιπον να τα συζητήσεις μαζί του και να του πεις πόσο σου λείπει έτσι όπως ήσασταν πριν ...

    Όσο για το "νταντεμα" που ανέφερα πριν αυτό που εννουσα είναι ότι κανείς δεν θα κάτσει να ασχοληθεί γιατί όλοι έχουν τα δικά τους ..Φυσικά και είναι λογικό να αναζητάς την παρέα και τη φιλία (δύσκολο αυτό το δεύτερο ) ίσως κάπου και να υπάρχουν άτομα που να θέλουν να μοιραστούν και να βοηθήσουν .
    Όμως μην κρεμιέται από τους άλλους ,προσπάθησε βήμα βήμα να πιστέψεις στο εαυτό σου .Το οτι δεν το κάνεις μέχρι τώρα σε οδηγεί σε συντρόφους που σου φέρονται άσχημα γιατί εσύ τους αφήνεις και εσύ τους επιλέγεις .
    Το θέμα των κιλών ειναι εκεί σαν ένδειξη ότι κάρο συμβαίνει ,σαν να σου λέει "έχω πρόβλημα βοήθεια "

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ναι ισχύουν όλα και ειδικά το τελευταίο!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλησπέρα και από δω....12 κιλά δεν είναι πολλά......νομίζω τα έχασες; Αν ναι, μπράβο σου!! Κι εγώ είχα μάθει στο να μου φέρονται άσχημα δυστυχώς, είχα συνηθίσει, και το έβγαλα και προς τα έξω αυτό και ο σύντροφός μου απλά μου έκανε το "χατίρι"....... Λέει ότι τα κάνει για να μην πάρω τον αέρα..... εμένα όμως με πληγώνουν........ δεν κάθεται να συζητήσει....... όταν προσπαθώ να του μιλήσω μου υπόσχεται ότι θα μου πάρει κάτι σαν να είμαι παιδάκι εντάξει έχω τέτοια συμπεριφορά αλλά μη νομίζεις ότι αυτό δεν με πληγώνει..... ή μου λέει ότι τον ζαλίζω........ ή συνήθως και τα δύο, σαν να με έχει τελείως γραμμένη........ από την άλλη μου λέει με θέλει....... ξέρω ότι εγώ βγάζω προς τα έξω τέτοια συμπεριφορά προς τον εαυτό μου και δεν φταίνε πάντα οι άλλοι........ εκτός και αν ο άλλος είναι τελείως μαλάκας έχω πέσει σε πολλούς τέτοιους....... αλλά ο συγκεκριμένος δεν είναι τέτοιος, εγώ τον έκανα να μου φέρεται άσχημα γιατί ακριβώς είχα πέσει σε μαλάκες νωρίτερα....... Δεν μπορώ να είμαι μόνη μου γιατί ο κόσμος είναι πολύ κακός και θέλω από κάπου να πιαστώ, έναν άνθρωπο να στηριχθώ αλλά ο συγκεκριμένος δεν μου το προσφέρει 100%!! Φίλες δεν υπάρχουν........ Καλά τα λες και εσύ αν και με πείραξε αυτό που είπες ότι η ζωή σου δεν εξαρτάται από έναν άντρα, δεν ξέρω πως το είπες ακριβώς να πω την αλήθεια.........αν το είπες σαν συμβουλή πάντως σου εξήγησα.......δεν μπορώ να ζω δίχως κανέναν......έχω ανάγκη από επικοινωνία..........και μου προσφέρει πολύ ελάχιστη αλλά καλύτερη από το τίποτα!!!!!! Το θέμα είναι πως διορθώνεται αυτό να γίνουν όλα όπως πριν!!!!! Το έχω πραγματικά ανάγκη!!!!!!!
    ναι καλη μου, εχω χασει 4 κιλακια απο την αρχη του μηνα...ναι! η ζωη η δικη μου πλεον, μετα απο διαφορες σχεσεις, δεν θελω να εξαρταται απο εναν ανδρα...δηλ. θελω να πω , πως δεν ψαχνω μανιωδως να βρω καποια σχεση, εχω φτασει σε καποιο επιπεδο να ''μιλησω'' με τον εαυτο μου και να καταλαβω πως περναω και μονη μου καλα...
    ισως ο συγκεκριμενος να μην ειναι τοσο επικοινωνιακος οσο εισαι εσυ....
    το 100% δεν μπορει να μας το προσφερει δυστυχως κανεις!!
    [I]Love...[/I]

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 14-07-2022, 05:50
  2. Όμορφη και μακροχρόνια σχέση, αλλά με σεξουαλικά προβλήματα
    By fractal11 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 26-10-2016, 11:29
  3. όχι άλλα προβλήματα
    By pagidevmeni in forum Κακοποίηση
    Replies: 17
    Last Post: 11-09-2016, 22:36
  4. Εχετε αλλα προβλήματα παραλληλα με την ψύχωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-04-2013, 17:47
  5. Κι αλλα προβληματα..
    By cocomero in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-2011, 01:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •