Φιλια....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11

Thread: Φιλια....

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Φιλια....

    Καλησπέρα είμαι 22 χρονών και το πρόβλημα μου είναι οι φιλίες...δεν ξέρω γιατί ανάμεσά στης κοπελες υπάρχει τόσο ζήλος πραγματικα...από μικρή έχω αλλάξει πολλες φιλες και κολλητες πριν ένα χρόνο είχα χάσει την κολλητή μου τ ξαναβρηκαμε αλλά δεν είμαστε όπως παλιά και αυτή είναι και φίλη φίδι...δεν μπορώ ν βρω ούτε μια φίλη σταθερη παρέες δεν εχω έχω γνωστούς αλλά όχι κοντινους φιλους μήπως τους διώχνω εγώ στην τελική αλλά οσες φίλες έκανα ήταν πολύ ψευτικες δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό έβλεπα την πρώην κολλητή και αλλες κοπέλες που ξέρω και μου λέγανε ούτε εκεινεε έχουν φιλες έχουν τα αγόρια τους ίσως τελικά έτσι είναι η ζωή για μια κοπέλα η αλήθεια είναι έχω μια πολύ καλή καριέρα που συνεχίζεται για την ηλικία μου έχω και πτυχίο και γενικά πολλα πράγματα αλλά έχω καταλάβει επιτυχία και πολλες φιλες δεν πάνε μαζί στην ζωή αλλά είναι γ τ γαμωτο Ν μην έχεις μια παρέα και Ν βλέπεις τους άλλους Ν βγαίνουν τ ν κάνω αν η ζωή μου Θ είναι μόνο δουλειά ταξιδια και πολλά λεφτά το προτιμώ από ψευτικες φιλιες που θ προσπαθησουν Ν σε καταστρέψουν κιόλας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα είμαι 22 χρονών και το πρόβλημα μου είναι οι φιλίες...δεν ξέρω γιατί ανάμεσά στης κοπελες υπάρχει τόσο ζήλος πραγματικα...από μικρή έχω αλλάξει πολλες φιλες και κολλητες πριν ένα χρόνο είχα χάσει την κολλητή μου τ ξαναβρηκαμε αλλά δεν είμαστε όπως παλιά και αυτή είναι και φίλη φίδι...δεν μπορώ ν βρω ούτε μια φίλη σταθερη παρέες δεν εχω έχω γνωστούς αλλά όχι κοντινους φιλους μήπως τους διώχνω εγώ στην τελική αλλά οσες φίλες έκανα ήταν πολύ ψευτικες δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό έβλεπα την πρώην κολλητή και αλλες κοπέλες που ξέρω και μου λέγανε ούτε εκεινεε έχουν φιλες έχουν τα αγόρια τους ίσως τελικά έτσι είναι η ζωή για μια κοπέλα η αλήθεια είναι έχω μια πολύ καλή καριέρα που συνεχίζεται για την ηλικία μου έχω και πτυχίο και γενικά πολλα πράγματα αλλά έχω καταλάβει επιτυχία και πολλες φιλες δεν πάνε μαζί στην ζωή αλλά είναι γ τ γαμωτο Ν μην έχεις μια παρέα και Ν βλέπεις τους άλλους Ν βγαίνουν τ ν κάνω αν η ζωή μου Θ είναι μόνο δουλειά ταξιδια και πολλά λεφτά το προτιμώ από ψευτικες φιλιες που θ προσπαθησουν Ν σε καταστρέψουν κιόλας...
    ξενη εισαι?
    τι εννοεις οταν λες οτι υπαρχει "ζηλος"???

    εγω εχω διαφορετικη εμπειρια.
    ειχα καλες φιλες απο μικρη κι ακομα, εχω. οι καλυτερες μαλιστα ειναι μαζι μου απο το δημοτικο...
    δεν καταλαβαινω επισης που βρισκεις σχεση στα λεφτα, τα ταξιδια και την ελλειψη φιλιας... κουλο...
    και ταξιδια μπορεις να κανεις και συντροφο να εχεις, και φιλες να εχεις.
    ισως κατι κανεις στραβα εσυ, δεν σε ξερω για να σου πω, τι.
    ισως επισης δεν καταλαβαινεις καθολου τους ανθρωπους κι ασχολεισαι με λαθος επιλογες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημέρα
    Κι εγώ διαφωνώ, δεν βρίσκω τι σχέση έχουν η δουλειά , ο σύντροφος και οι φιλίες. Μια χαρά μπορούν να συνυπάρχουν όλα αυτά και να είσαι πλήρης.
    Έχω καλές φίλες χρόνων που δεν με εμπόδισαν ποτέ σε κάποιον άλλον τομέα της ζωής μου. Βέβαια εσύ είσαι και μικρή, είναι η ηλικία που αλλάζουν οι προτεραιότητες, ο καθένας τραβάει τον δρόμο του. Με τι ασχολείσαι; δουλεύεις; σπουδάζεις; Πώς κατέληξες στο συμπέρασμα ότι όλες οι φίλες σου σε ζηλεύουν;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    αν η ζωή μου Θ είναι μόνο δουλειά ταξιδια και πολλά λεφτά το προτιμώ από ψευτικες φιλιες που θ προσπαθησουν Ν σε καταστρέψουν κιόλας...
    αχ κακομοίρα τι τραβάς και εσυ :p

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν ξέρω αν πέφτω εγω τότε σε λάθος άτομα έχω τελειώσει ξενοδοχειακα και κάθε 6 μηνες φευγω και χειμώνα βρίσκω δουλειά η πρώην κολλητή μου γ παράδειγμα έρχεται και Μ κράζει την καινούρια κολλητή της κ σχεδόν κανεί οτι κανω αν πάρω κάτι εγω δηλαδή θ τ κανει και αυτή και όταν είχα φύγει Μύκονο έστελνε και εκείνη εμαιλ Ν την πάρουν στην ίδια δουλειά και είχε κάνει αδδ ότι γνωριμία είχα κάνει και σε μία δουλειά θυμάμαι της έλεγα θέλω ν φύγω Μ συμβουλευσε ναι ναι φυγε ενώ με κοροιδευε τέτοια πράγματα εννοώ τώρα και εγώ μόνο στην δουλειά που ήμουν γνωρισα 2 καλες κοπελες που έχουμε ακόμα επικοινωνώ και εκεινες δουλεύουν ίσως εγω πέφτω σε λάθος ατομα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα είμαι 22 χρονών και το πρόβλημα μου είναι οι φιλίες...δεν ξέρω γιατί ανάμεσά στης κοπελες υπάρχει τόσο ζήλος πραγματικα...από μικρή έχω αλλάξει πολλες φιλες και κολλητες πριν ένα χρόνο είχα χάσει την κολλητή μου τ ξαναβρηκαμε αλλά δεν είμαστε όπως παλιά και αυτή είναι και φίλη φίδι...δεν μπορώ ν βρω ούτε μια φίλη σταθερη παρέες δεν εχω έχω γνωστούς αλλά όχι κοντινους φιλους μήπως τους διώχνω εγώ στην τελική αλλά οσες φίλες έκανα ήταν πολύ ψευτικες δεν ξέρω αν συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό έβλεπα την πρώην κολλητή και αλλες κοπέλες που ξέρω και μου λέγανε ούτε εκεινεε έχουν φιλες έχουν τα αγόρια τους ίσως τελικά έτσι είναι η ζωή για μια κοπέλα η αλήθεια είναι έχω μια πολύ καλή καριέρα που συνεχίζεται για την ηλικία μου έχω και πτυχίο και γενικά πολλα πράγματα αλλά έχω καταλάβει επιτυχία και πολλες φιλες δεν πάνε μαζί στην ζωή αλλά είναι γ τ γαμωτο Ν μην έχεις μια παρέα και Ν βλέπεις τους άλλους Ν βγαίνουν τ ν κάνω αν η ζωή μου Θ είναι μόνο δουλειά ταξιδια και πολλά λεφτά το προτιμώ από ψευτικες φιλιες που θ προσπαθησουν Ν σε καταστρέψουν κιόλας...
    κοιτα οι γυναικες ετσι ειστε υπαρχει ζηλια,φθονος και αυτά ιδιαιτερα αμα εισαι και ομορφη κοπελα...και οι άλλες είναι σαν αγγουρια...
    ισως βεβαια να επεσες και σε λαθος ανθρώπους...
    με αγορια γτ δν δοκιμάζεις να κανεις παρεα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Συμφωνώ με Xfactor για πρώτη φορά
    Last edited by λουλούδι; 09-02-2018 at 17:31.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Έχω δυο φίλους αλλά χανόμαστε λόγω απόστασης το έχω προσέξει και εγω με αγόρια κάνεις καλύτερη παρέα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Έχω δυο φίλους αλλά χανόμαστε λόγω απόστασης το έχω προσέξει και εγω με αγόρια κάνεις καλύτερη παρέα
    γραψου σε κανενα ομαδικο να γνωρίσεις ατομα...καποιο χομπυ η κατι τετοιο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Κακό πράγμα η μοναξιά!!!!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Για το αποτέλεσμα μιας σχέσης πάντα ευθύνονται και τα δύο μέρη..
    Το Α και το Ω θεωρώ για μιια καλή φιλία είναι αρχικά η σωστή επιλογή.
    Να επιλέξεις έναν καλό (!) άνθρωπο, που δεν θα σε βλέπει ούτε ανταγωνιστικά ούτε με συμφέρον ούτε επιδερμικά, που έχει να σου δώσει πράγματα και σου ταιριάζει..
    Έπειτα, δες τι δίνεις και αν πραγματικά δίνεις στους αλλους, την προσοχή, την φροντίδα, τον αυθεντικό εαυτό σου..
    Οποιαδήποτε στιγμή μπορείς να κάνεις νέες φίλίες..που άμα τις φροντίζεις , κάποτε κάποιες απο αυτές μπορούν να γίνουν και οικογένεια!

Similar Threads

  1. φιλία...
    By manosthess in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 17-05-2014, 19:13
  2. φιλια
    By xaliaola in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 28
    Last Post: 07-01-2010, 16:18
  3. Φιλία
    By Μελίνα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 04-07-2009, 17:18
  4. ΦΙΛΙΑ?
    By frida in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2009, 08:23
  5. Φιλία.
    By weird in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 20-10-2008, 13:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •