Δυσπνοια από στομαχι??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Δυσπνοια από στομαχι??

    Καλησπέρα παιδιά.. σας εχεξ συμβεί ποτέ να νιώθετε ότι δεν μπορείτε να ανασάνετε καλά και να ξεκινάει αυτό απο το στομάχι σας ;;;; ένα φουλ περίεργο συναίσθημα που το αισθάνομαι σχεδόν συνέχεια και δεν με αφήνει να ηρεμήσω .. τξ μπορεί να είναι;;; ας βοηθήσει κάποιος με κάποια εμπειρία

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lunar View Post
    Καλησπέρα παιδιά.. σας εχεξ συμβεί ποτέ να νιώθετε ότι δεν μπορείτε να ανασάνετε καλά και να ξεκινάει αυτό απο το στομάχι σας ;;;; ένα φουλ περίεργο συναίσθημα που το αισθάνομαι σχεδόν συνέχεια και δεν με αφήνει να ηρεμήσω .. τξ μπορεί να είναι;;; ας βοηθήσει κάποιος με κάποια εμπειρία
    Το αίσθημα ότι παίρνεις βαθια ανάσα για να ηρεμήσει το στομάχι;

  3. #3
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το αίσθημα ότι παίρνεις βαθια ανάσα για να ηρεμήσει το στομάχι;
    Καλησπέρα, μπορώ να πάρω βαθιά ανάσα αλλά μόλις κάνω μια προσπάθεια τύπου να περπατήσω η κάτι τέτοια η ακόμα και όταν κάθομαι. Νιωθω λες και έχω δεν υπάρχει αρκετός αερας εκεί πέρα στα πλευρα μογ και κοντά στο στομαχι μου . Ένα υπερβολικά περίεργο συναίσθημα... δεν ξέρω πλέον τι να κάνω το παθαίνω πάρα πολύ καιρό. Έχω παλινδρομηση και μου είχαν βρει και οαγιδευμενα αερια στο εντερο . Πρηζομαι κιόλας. Αλά δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση αυτό με με την αναπνοή αλήθεια. Έχω κουραστεί να ανεβάσω μια ανηφορα και να μν Έχω αρκετή ανάσα... τι συμβαίνει πλέον..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lunar View Post
    Καλησπέρα, μπορώ να πάρω βαθιά ανάσα αλλά μόλις κάνω μια προσπάθεια τύπου να περπατήσω η κάτι τέτοια η ακόμα και όταν κάθομαι. Νιωθω λες και έχω δεν υπάρχει αρκετός αερας εκεί πέρα στα πλευρα μογ και κοντά στο στομαχι μου . Ένα υπερβολικά περίεργο συναίσθημα... δεν ξέρω πλέον τι να κάνω το παθαίνω πάρα πολύ καιρό. Έχω παλινδρομηση και μου είχαν βρει και οαγιδευμενα αερια στο εντερο . Πρηζομαι κιόλας. Αλά δεν ξέρω αν έχει κάποια σχέση αυτό με με την αναπνοή αλήθεια. Έχω κουραστεί να ανεβάσω μια ανηφορα και να μν Έχω αρκετή ανάσα... τι συμβαίνει πλέον..
    Το έχεις ψάξει; Σε γιατρό;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,813
    αυτο το παθαινει κι η μανα μου ειναι καθαρα ψυχολογικο . ας το δει κι γιατρος για σιγουρια ομως καλο ειναι .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    αυτο το παθαινει κι η μανα μου ειναι καθαρα ψυχολογικο . ας το δει κι γιατρος για σιγουρια ομως καλο ειναι .
    Καλησπέρα παιδιά ευχαρισυω για τις απαντήσεις. Έχω πάει σε αρκετούς γιατρούς με εξετάσεις όμως ειδικευμένα σε πνευμονολογο και γαστρεντερολοηο δεν εχω πάει γιατί έχω κουραστι τόσο πολύ που απλά το αφήνω να υπάρχει καιβοποτε αγανακτω απλά μπαίνω στην ομαδική γιατί δεν αντέχω από το άγχος μου. Νιώθω ορησμενη την κοιλιά και μια αίσθηση ότι δεν έχω πλήρη ανάσα. Δεν ξέρω πως εξηγείται δυστυχώς. Αν επιτρέπεται η μητέρα σου τι ένιωθε ;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,813
    αυτα που λες ειχε δε μπορουσε να ανασάνει φούσκωνε σα ναχε φαει πολυ κι τετοια στα ξαφνικα μεχρι κι στο νοσοκομείο μας αναγκαζε να την παμε εγω η μια ξαδερφη της μαζι την πιγαμε . οι γιατροι την καταψυρισανε μετα απο ταλεποριο δυο φορες της ειπαν αφου την καναν ενεση ηρεμιστικη να παει σε ψυχιατρο. ο ψυχιατριος βρήκε κατάθλιψη κι τέτοια της εδωκε φαρμακα εφεξορς της τα δινω κι δε παραπονείτο πλεον για αυτα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Lunar View Post
    Καλησπέρα παιδιά ευχαρισυω για τις απαντήσεις. Έχω πάει σε αρκετούς γιατρούς με εξετάσεις όμως ειδικευμένα σε πνευμονολογο και γαστρεντερολοηο δεν εχω πάει γιατί έχω κουραστι τόσο πολύ που απλά το αφήνω να υπάρχει καιβοποτε αγανακτω απλά μπαίνω στην ομαδική γιατί δεν αντέχω από το άγχος μου. Νιώθω ορησμενη την κοιλιά και μια αίσθηση ότι δεν έχω πλήρη ανάσα. Δεν ξέρω πως εξηγείται δυστυχώς. Αν επιτρέπεται η μητέρα σου τι ένιωθε ;
    Θα μπορούσε να εξηγηθεί άμα είχες κάποιο ελικοβακτηριδιο στο στομάχι σου, αλλά έχεις άλλες ενοχλήσεις στ στομάχι;
    Πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό ωστόσο.
    Το παθαίνω και εγώ μέρες μέρες όταν έχω πολύ άγχος.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Θα μπορούσε να εξηγηθεί άμα είχες κάποιο ελικοβακτηριδιο στο στομάχι σου, αλλά έχεις άλλες ενοχλήσεις στ στομάχι;
    Πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό ωστόσο.
    Το παθαίνω και εγώ μέρες μέρες όταν έχω πολύ άγχος.
    Ευχαρισυω τόσο πολύ όλους για τις απαντήσεις. Αλήθεια το εκτιμάω . Ελπίζω όντως να είναι ίσως πάω και σε έναν παθολόγο αν και πλέον φοβάμαι τους γιατρούς. Εκεί που πέρσι πήγαινα για το τίποτα πλέον δεν πάω καν . Έχω πρηξιμο φουλ αερια και γοπ .και ενοχλήσεις γενικά στο στομαχι αλλά δεν ξέρω πως συνδέεται η δυσπνοια με αυτά .. η ότι τέλος πάντων αισθάνομαι

Similar Threads

  1. Sos δυσπνοια και στομαχι!!! Σας παρακαλώ βοήθηστε
    By Lunar in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-2023, 01:23
  2. ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΑΠΟ ΣΤΟΜΑΧΙ
    By Thanos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 21-08-2023, 14:29
  3. Σφίξιμο στο στομάχι, δύσπνοια
    By georkaral3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 23-07-2022, 09:02
  4. δυσπνοια
    By katerinoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-04-2014, 01:24
  5. Αγχος,δυσπνοια και στομαχι
    By pavlos3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2012, 22:04

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •