Ξανά στις αρρυθμίες…
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152

    Ξανά στις αρρυθμίες…

    Καλησπέρα σε όλους πέρασε ένας χρόνος και που βασανιζόμουνα κάθε μέρα να πάρα πολλές έκτακτες έκανα πάρα πολλές εξετάσεις πολλά τεστ κοπώσεως τρίπλεξ Χόλντερ και όλοι γιατροί μου λέγανε ότι δεν έχω τίποτα το περασμένο χρόνο πήγαινα σ’ ένα καρδιολόγο οποίος έβλεπες συνεχεία την καρδιά μου και μου έλεγε ότι δεν έχω τίποτα έκανα τες κοπώσεως έβαλα Χόλντερ της πέτυχε τις αρρυθμίες είχα περίπου στις 200 έκτακτες και μάλιστα μου είπε ότι έκανα και δύο παύσεις Και για κάποιο λόγο μου τις χαρακτήρισε ως φυσιολογικές επίσης μου είπε ότι μου είδε και 2 Κοιλιακές συστολές και ότι κι αυτές ήταν ακίνδυνες εγώ όμως και οι αρρυθμίες μου συνέχιζαν να με βασανίζουν έτσι αποφάσισα να πάω σε έναν αριθμοίολόγο που ασχολείται συγκεκριμένα μόνο με αρρυθμίες όταν πήγα σε αυτόν που τους πέτυχε όλες εκείνη τη στιγμή που η καρδιά μου εκανε σαν τρελή και μου είπε ότι δεν κινδυνεύω ούτε θα κινδυνεύω και ότι είναι όλες από το άγχος και από το στρες ..
    Εδώ και ένα μήνα περίπου όμως έχω αρχίσει πάλι και με τρώει το απόθεμα και γιατί γιατί συγκεκριμένα τα πρωινά και εδώ θέλω να μου πείτε κι εσείς τα δικά σας νιώθω κάποιες αρρυθμίες όταν πάει να με πάρει ο ύπνος ή όταν ξυπνάω λιγάκι και πάω να ξανακοιμηθώ κάτι σαν έκτακτες ήσαν κάτι άλλο δεν ξέρω τι είναι πάντως με κάνουν και νιώθω αρκετά πολύ περίεργα στην αναπνοή δεν έχω δύσπνοια αλλά έχω κάτι πολύ περίεργο που δεν μπορώ να καταλάβω κι αυτό δε συμβαίνει πάντα συμβαίνει μία φορά την εβδομάδα υπουργοί καθόλου επίσης να πω οτι όταν πήγα στον αριθμοίολόγο όλα τα συμπτώματα
    Τελειώσανε ξαφνικά γιατί χαλάρωσα και δεν έκανα ούτε μία έκτακτη τη μέρα για περίπου ένα χρόνο και η κι αν έκανα δεν θα έδινα σημασία και θα έφευγε τώρα όμως ξανά τα ίδια και συγκεκριμένα αυτό με το πρωινό φοβάμαι παιδιά μήπως πάθω κοιλιακοί ταχυκαρδία πριν τρεις μέρες πήγα στα επείγοντα με κρίση πανικού δε μου βρήκαν τίποτα πήγα μετά από μία μέρα ξανά στον καρδιολόγο μου εχθές μάλιστα έκανα τρίπλεξ καρδιογράφημα μου είπε ότι δεν έχω τίποτα και πρέπει να το ξεχάσω και συνέχεια ότι πρέπει να πάω να μιλήσω σε ένα ψυχολόγο θέλω όμως να μου πείτε κι εσείς από εμπειρίες σας φοβάμαι πράγματικα Πάρα πολύ μήπως ξαφνικά η έκτακτη δημιουργηθεί σε κοιλιακοί ταχυκαρδία είσαι υπέρ κοιλιακοί ταχυκαρδία να προσθέσω επίσης ότι έχω διαβάσει ότι για να πας κοιλιακοί ταχυκαρδία πρέπει να έχεις κάποιο πρόβλημα αλλά μερικά site λένε ότι δε χρειάζεται να έχει συγκεκριμένα κάποιο πρόβλημα και αυτό με βασανίζει πάρα πολύ γιατί όταν νιώθω αυτό τα πρωινά με κάνει να πιστεύω ότι όλοι οι καρδιολόγοι που έχω Πάει είμαι άτυχος και δεν μου έχουν βρει κάτι ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Αφου σε.ειδαν.τοσοι γιατροι.κι.εκανες τοσες εξετασεις, τελος. Δεν εχεις τιποτα. Εγω εχω παυσεις, αρρυθμιες (δεν.ξερω και πως λεγονται), πανω απο 1 χρονο τωρα. Απο τοτε δηλαδη που ξεκινησα να εχω εντονο.στρες. Κι ειχα και νευρολογικα συμπτωματα τα οποια τα κοιταξα σε γιατρους. Τα καρδιολογικα.δεν.τα κοιταξα γιατι κουραστηκα να τρεχω. Πηγα σε νευρολογους, σε ωριλα, σε οφθαλμιατρους, σε επειγοντα, εκανα μαγνητικες κι.αλλες νευρολογικες εξετασεις. Μου φθανουν. Και.στον.πνευμονα κατι.νιωθω, και.κοπωση εχω και τα ποδια μου με.εχουν ταραξει στον.πονο, και το.στομαχι.μου με ενοχλει κι υποφερω ολη μερα οτι κατι εχω αλλα για να τα.εξαντλησω ολα αυτα θελω κανα χρονο εξετασεις κατα τον.οποιο θα προστεθει κι αλλο.στρες.και.φανταζομαι.κ ι αλλα.συμπτωματα. Αδιεξοδο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Ετσι ειναι οι εκτακτες πανε και ερχονται. Μακαρι να βρεθει καππια στιγμη καποια θεραπεια...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είμαι και εγώ σε χάλια κατάσταση. Προχθές με έπιασε ένας πονος μόλις σηκώθηκα από το κρεβάτι. Πόνος σαν μαχαιριά που δεν σταματουσε με τίποτα και χειροτερευε με την αναπνοή. Πήγα νοσοκομείο γινόταν το έλα να δεις. Μου καναν και μια ένεση μυοχαλαρωτικό και ηρέμησα λίγο αλλά εκεί ο πόνος ακόμα όχι ίδιος αλλά εκεί. Δεν έχει περασει ακόμα. Πήγα και καρδιολογο. Με κοίταξε παλι τίποτα δεν είναι ειπε. Κατέληξε στο ότι είναι μυϊκό. Είμαι χάλια και δυστυχώς η διάθεση μου το ίδιο. Ακουμε και ότι ακουμε κάθε μέρα για θανάτους σε νέους. Είμαι ράκος. Φοβάμαι όχι μόνο για μένα αλλά και για τους δικους μου και τον φίλο μου. Τώρα κοίταζα να αγοράσω απινιδωτή. Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο. Και εγώ έχω έκτακτες. Πολλές και είμαι σίγουρη ότι ευθυνεται και το στομάχι. Εσυ το έχεις ψάξει για στομάχι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Είμαι και εγώ σε χάλια κατάσταση. Προχθές με έπιασε ένας πονος μόλις σηκώθηκα από το κρεβάτι. Πόνος σαν μαχαιριά που δεν σταματουσε με τίποτα και χειροτερευε με την αναπνοή. Πήγα νοσοκομείο γινόταν το έλα να δεις. Μου καναν και μια ένεση μυοχαλαρωτικό και ηρέμησα λίγο αλλά εκεί ο πόνος ακόμα όχι ίδιος αλλά εκεί. Δεν έχει περασει ακόμα. Πήγα και καρδιολογο. Με κοίταξε παλι τίποτα δεν είναι ειπε. Κατέληξε στο ότι είναι μυϊκό. Είμαι χάλια και δυστυχώς η διάθεση μου το ίδιο. Ακουμε και ότι ακουμε κάθε μέρα για θανάτους σε νέους. Είμαι ράκος. Φοβάμαι όχι μόνο για μένα αλλά και για τους δικους μου και τον φίλο μου. Τώρα κοίταζα να αγοράσω απινιδωτή. Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο. Και εγώ έχω έκτακτες. Πολλές και είμαι σίγουρη ότι ευθυνεται και το στομάχι. Εσυ το έχεις ψάξει για στομάχι?
    Η αλήθεια είναι ότι είμαι τόσο επικεντρωμένος στην καρδιά που δεν θέλω να ασχολούμε με κανενα άλλο όργανο .. και ειδικα όταν βλέπω ότι μερικές έκτακτες που κάνω είναι διαφορετικές και τοις Νοιώθω πολύ μπερδεμένα αλλά συνήθως στον ύπνο μου …το κέφαλι μου κάνει τρέλα σενάρια για κοιλιακες ταχυκαρδίες και τέτοια πράγματα .. βλέπω στην τηλεόραση θανάτους ξαφνικά και μου χαλάει η μέρα λέω ότι οι καρδιολόγοι δεν μου έχουν βρει αυτό που με πιάνει ι εκτός από το τριπλέξ μπορούν να καταλάβουν αν μπορώ να πάθω κάτι τέτοιο και μου λένε ότι δεν έχω κάτι και να το ξεχάσω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Τα ίδια σκεφτόμαστε όλοι να ξέρεις. Εγώ τώρα έχω έναν πονο που δεν σταματάει και είναι μυοσκελετικος. Δηλαδή ποσο θα κρατήσει ρε παιδιά αυτό? Το έχει παθει κανείς?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Τα ίδια σκεφτόμαστε όλοι να ξέρεις. Εγώ τώρα έχω έναν πονο που δεν σταματάει και είναι μυοσκελετικος. Δηλαδή ποσο θα κρατήσει ρε παιδιά αυτό? Το έχει παθει κανείς?
    Εγώ έχω σχεδόν καθημερινά τους κλασικούς πόνους καρδιάς, δλδ πόνο στον αριστερό ώμο που κατεβαίνει και σε όλο το αριστερό χέρι. Θέλω να πιστεύω πως είναι μυοσκελετικο, αλλά φυσικά κάθε φορά σκέφτομαι ότι είναι καρδιά. Δεν θελω να σας αγχωσω κι άλλο λέγοντας πως υπάρχει και η ασταθής στηθαγχη και η μικροστηθαγχη που δεν ανιχνεύεται καθόλου εύκολα και μπορεί να είναι όντως καρδιά. Εγώ δεν το αποκλειω καθόλου να είναι τελικά, για αυτό θα κάνω αξονική, αν και ούτε με αυτό εισαι 100% καλυμμένος γιατι υπαρχουν αμέτρητες αλλες αιτιες που δεν μπορουν να προβλεφθουν. Αλλά από ένα σημείο και μετά πρέπει να το αποδεχτείς.

    Οι θάνατοι και μένα με αγχώνουν. Αν είναι κάτω από 20 οχι και τόσο γιατί μου έχει πει ο γιατρός μου ότι είναι η μυοκαρδιοπαθεια των νέων που παθαίνουν κάποιες φορές και αθλητές. Αν είναι μεταξύ 20πλας μέχρι 30πλας αγχώνομαι. Και δυστυχώς συνήθως δεν λένε εντέλει τι το προκάλεσε. Περιγράφουν την κλασικη στιγμή ότι το άτομο ένιωσε αδιαθεσία και τάση για εμετό (κάτι που εγώ νιώθω σχεδόν κάθε μέρα και θα μου είναι και δύσκολο να αξιολογήσω αν είναι κάτι πιο σοβαρό) και μετά λόγω προσωπικών δεδομένων δεν αποκαλύπτουν ποτέ τα παθολογικά αιτία ούτε λένε αν είχε θέμα υγείας ή αν είχε κάνει ποτέ του εξετάσεις.


    Αν θυμάστε πριν μερικά χρόνια έναν ευζωνα που είχε πεθάνει και λεγαν οτι εκανε καθε χρονο εξετάσεις, είχα καλέσει στο προεδρικό Μέγαρο και είπα ότι είμαι δημοσιογράφος που γραφει ενημερωτικο αρθρο για τους ξαφνικους θανατους νέων και μου είπε αυτός που μίλησα ότι είχε εκ γενετής πρόβλημα. Τώρα δεν ξερω αν αληθεύει κάτι τέτοιο, καποιοι άλλοι είχαν πει ότι είχε σπάσει η αορτή. Μπορεί αυτό να εννοουσε. Βεβαια αν είχε κάνει προσφατα τρίπλεξ δύσκολο να μην το είχαν δει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εγώ έχω σχεδόν καθημερινά τους κλασικούς πόνους καρδιάς, δλδ πόνο στον αριστερό ώμο που κατεβαίνει και σε όλο το αριστερό χέρι. Θέλω να πιστεύω πως είναι μυοσκελετικο, αλλά φυσικά κάθε φορά σκέφτομαι ότι είναι καρδιά. Δεν θελω να σας αγχωσω κι άλλο λέγοντας πως υπάρχει και η ασταθής στηθαγχη και η μικροστηθαγχη που δεν ανιχνεύεται καθόλου εύκολα και μπορεί να είναι όντως καρδιά. Εγώ δεν το αποκλειω καθόλου να είναι τελικά, για αυτό θα κάνω αξονική, αν και ούτε με αυτό εισαι 100% καλυμμένος γιατι υπαρχουν αμέτρητες αλλες αιτιες που δεν μπορουν να προβλεφθουν. Αλλά από ένα σημείο και μετά πρέπει να το αποδεχτείς.

    Οι θάνατοι και μένα με αγχώνουν. Αν είναι κάτω από 20 οχι και τόσο γιατί μου έχει πει ο γιατρός μου ότι είναι η μυοκαρδιοπαθεια των νέων που παθαίνουν κάποιες φορές και αθλητές. Αν είναι μεταξύ 20πλας μέχρι 30πλας αγχώνομαι. Και δυστυχώς συνήθως δεν λένε εντέλει τι το προκάλεσε. Περιγράφουν την κλασικη στιγμή ότι το άτομο ένιωσε αδιαθεσία και τάση για εμετό (κάτι που εγώ νιώθω σχεδόν κάθε μέρα και θα μου είναι και δύσκολο να αξιολογήσω αν είναι κάτι πιο σοβαρό) και μετά λόγω προσωπικών δεδομένων δεν αποκαλύπτουν ποτέ τα παθολογικά αιτία ούτε λένε αν είχε θέμα υγείας ή αν είχε κάνει ποτέ του εξετάσεις.


    Αν θυμάστε πριν μερικά χρόνια έναν ευζωνα που είχε πεθάνει και λεγαν οτι εκανε καθε χρονο εξετάσεις, είχα καλέσει στο προεδρικό Μέγαρο και είπα ότι είμαι δημοσιογράφος που γραφει ενημερωτικο αρθρο για τους ξαφνικους θανατους νέων και μου είπε αυτός που μίλησα ότι είχε εκ γενετής πρόβλημα. Τώρα δεν ξερω αν αληθεύει κάτι τέτοιο, καποιοι άλλοι είχαν πει ότι είχε σπάσει η αορτή. Μπορεί αυτό να εννοουσε. Βεβαια αν είχε κάνει προσφατα τρίπλεξ δύσκολο να μην το είχαν δει.
    Σίγουρα πόσα παιδιά πεθαίνουν έτσι στο ξαφνικό και λένε ότι ένιωσα αδιαθεσία έχω μιλήσει με τον καρδιολόγο μου με κώλους καρδιολόγος και όλοι μου είναι το εξής ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην είχαμε πρόβλημα και να έγινε έτσι όλοι έχουνε κάποιο πρόβλημα και δεν το ξέρουνε είναι κάποιο κληρονομικό πολύ χοντρό κληρονομικό όμως και δεν ξέρω και εγώ που τα ακούω τέτοια πράγματα δε δεν μπορώ καθόλου και ειδικά αυτό τον καιρό που έχουν επιστρέψει επαφές και τις έχω προκαλέσει μόνος μου Και δεν μπορώ να της διώξω πριν ένα χρόνο έκανα τεστ κοπώσεως έβαλα Χόλντερ πήγα ακτινολόγος μου της πέτυχα όλες μου τις έκτακτες και ήταν όλα μια χαρά το θέμα είναι όμως κάτι πρωινά κάποιες συγκεκριμένες έκτακτες που αυτές με ανησυχούν πολύ και θεωρώ ότι δε μου τις έχουνε βρει και όποτε της το λέω στους καρδιολόγους μαυτό σε όλους μου λένε να το ξεχάσω το θέμα είναι ότι τώρα και ειδικά σήμερα το πρωί που ξύπνησα έχω ένα πρήξιμο στο στομάχι και λίγο δεις μια και είμαι 100 τοις 100 σίγουρος ότι είναι από το στομάχι Έκτακτες κάνω το πρωί όταν ξυπνάω η όταν πάει να με ξαναπάρει ο ύπνος νιώθω κάποια έκτακτη αλλά μπορεί να ναι και τώρα που είμαι περίεργα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Σκεψου λογικα, σε.εχουν δει τοσοι γιατροι και σου ειπανε αγχος. Ξεχνα τες για να.σε ξεχασουν κι αυτες. Εγω δεν τις δινω σημασια.κι εχω καιρο να παθω. Καποιες φορες νιωθω τους παλμους μου πιο γρηγορους η πιο εντονους αλλα εχω αποφασισει.να.μη.δινω σημασια. Περασα τοσο στρες που απορω που χτυπαει ακομη η καημενη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Σκεψου λογικα, σε.εχουν δει τοσοι γιατροι και σου ειπανε αγχος. Ξεχνα τες για να.σε ξεχασουν κι αυτες. Εγω δεν τις δινω σημασια.κι εχω καιρο να παθω. Καποιες φορες νιωθω τους παλμους μου πιο γρηγορους η πιο εντονους αλλα εχω αποφασισει.να.μη.δινω σημασια. Περασα τοσο στρες που απορω που χτυπαει ακομη η καημενη.
    Αυτό θα κάνω όπως έκανα και πέρυσι … Απλά έχω τόσο κολλημένο μυαλό που λέω ότι είναι διαφορετικό και ότι ίσως να έχει αλλάξει κάτι … και τώρα με πιάνει και το στομάχι μου φουσκώνει χωρίς λόγο που δεν μου το έκανε αυτό.. κοντεύουν και οι διακοπές μου και πολύ φοβάμαι ότι θα τοις βγάλω ξινές στη κοπέλα μου…

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Σκεψου λογικα, σε.εχουν δει τοσοι γιατροι και σου ειπανε αγχος. Ξεχνα τες για να.σε ξεχασουν κι αυτες. Εγω δεν τις δινω σημασια.κι εχω καιρο να παθω. Καποιες φορες νιωθω τους παλμους μου πιο γρηγορους η πιο εντονους αλλα εχω αποφασισει.να.μη.δινω σημασια. Περασα τοσο στρες που απορω που χτυπαει ακομη η καημενη.
    Εσάς έχει τύχει σε κανέναν να πάθει υπέρ κοιλιακοί ταχυκαρδία οι κοιλιακοί ταχυκαρδία πιστεύω ότι είναι ο χειρότερος μου φόβος επίσης μερικές φορές δεν αυτό συμβαίνει πάρα πολύ σπάνια έχω νιώσει και τίμιες και τρίδυμες μαζί αλλά πάρα πολύ σπάνια ένας γιατρός μου είπε να πάω στο να σιο και να κάνω κάτι εξειδικευμένες εξετάσεις που δείχνουν την προδιάθεση έχει αρρυθμία αλλά τώρα να κάτσω να ασχοληθώ και να κάνουν αυτά τα πράγματα δε μου Πόνυ φαίνεται φυσιολογικό Για να ζω έτσι

  12. #12
    Quote Originally Posted by Alex1312 View Post
    Εσάς έχει τύχει σε κανέναν να πάθει υπέρ κοιλιακοί ταχυκαρδία οι κοιλιακοί ταχυκαρδία πιστεύω ότι είναι ο χειρότερος μου φόβος επίσης μερικές φορές δεν αυτό συμβαίνει πάρα πολύ σπάνια έχω νιώσει και τίμιες και τρίδυμες μαζί αλλά πάρα πολύ σπάνια ένας γιατρός μου είπε να πάω στο να σιο και να κάνω κάτι εξειδικευμένες εξετάσεις που δείχνουν την προδιάθεση έχει αρρυθμία αλλά τώρα να κάτσω να ασχοληθώ και να κάνουν αυτά τα πράγματα δε μου Πόνυ φαίνεται φυσιολογικό Για να ζω έτσι
    Το άγχος το προκαλεί όλα αυτά.... εκτός αν έχεις θέμα με το στομάχι η με τον οισοφάγο σου... Γενικά ότι εξέταση και να κάνεις δεν θα νιώσεις ποτέ σίγουρος...το τριπλεξ δεν βλέπει τα πάντα ... Μόνο η μαγνητική και η στεφανιογραφια...αλλα 99.9% είναι από το άγχος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Giannis6011 View Post
    Το άγχος το προκαλεί όλα αυτά.... εκτός αν έχεις θέμαk με το στομάχι η με τον οισοφάγο σου... Γενικά ότι εξέταση και να κάνεις δεν θα νιώσεις ποτέ σίγουρος...το τριπλεξ δεν βλέπει τα πάντα ... Μόνο η μαγνητική και η στεφανιογραφια...αλλα 99.9% είναι από το άγχος
    Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και τρίπλεξ πρόσφατα και πριν περίπου ενάμιση χρόνο το πολύ είχα βάλει Χόλντερ και είχα κάνει και τεστ κοπώσεως και ήταν όλα μια χαρά και σκέφτομαι πολύ σοβαρά πριν πάω διακοπές να κάνω άλλο ένα τεστ κοπώσεως για να δω μην τυχόν και εμφανιστεί εκεί κάποια κακοήθης αρρυθμία

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Giannis6011 View Post
    Το άγχος το προκαλεί όλα αυτά.... εκτός αν έχεις θέμα με το στομάχι η με τον οισοφάγο σου... Γενικά ότι εξέταση και να κάνεις δεν θα νιώσεις ποτέ σίγουρος...το τριπλεξ δεν βλέπει τα πάντα ... Μόνο η μαγνητική και η στεφανιογραφια...αλλα 99.9% είναι από το άγχος
    Ξέρεις ποια είναι η διαφορά μαγνητικής με αξονική; Θα κάνω αξονική σύντομα.

    Το τριπλεξ όντως δεν βλέπει τα πάντα. Δεν μπορεί να αξιολογήσει τις αρτηρίες και κατά πόσο έχουν φραξει. Είναι κυρίως εξέταση της καρδιάς όσον αφορά το ποσο αποτελεσματικη αντλία ειναι η αν υπάρχουν καποια εκ γενετής μορφολογικα θέματα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ξέρεις ποια είναι η διαφορά μαγνητικής με αξονική; Θα κάνω αξονική σύντομα.

    Το τριπλεξ όντως δεν βλέπει τα πάντα. Δεν μπορεί να αξιολογήσει τις αρτηρίες και κατά πόσο έχουν φραξει. Είναι κυρίως εξέταση της καρδιάς όσον αφορά το ποσο αποτελεσματικη αντλία ειναι η αν υπάρχουν καποια εκ γενετής μορφολογικα θέματα.
    Εννοείται ότι δε βλέπει τα πάντα και βλέπει συγκεκριμένο θέματα όπως είπες κι εσύ αλλά σίγουρα εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα το βλέπει που συνήθως οι περισσότεροι που πεθαίνουν αιφνίδια και συγκεκριμένα εικοσάρηδες και πάνω ή ακόμα και μικρότερη είχανε κάποιο πρόβλημα και να της το οποίο δεν έχει μελετηθεί σωστά η δεν είχε πάει κάποιος στο γιατρό να κάνει κάποια εξέταση οτιδήποτε
    Αλλά αν έχεις κάτι να πρόβλημα βαλβιδοπάθεια ή οτιδήποτε τα πιο συχνά αυτό φαίνεται όπως επίσης φαίνεται και από τις κοιλιές εάν έχεις προδιάθεση για μία κακοήθη αρρυθμία για τέτοια πράγματα όπως επίσης και το σκοπό όσους δείχνουν πολύ καλά πράγματα

    Εμένα σε ένα χόρτα που είχα βάλει ο γιατρός μου είχε πει ότι έκανα δύο παύσεις οι τρεις δε θυμάμαι φυσιολογικές κάτω από ενάμιση δευτερόλεπτο κι αυτό κάθε φορά που το σκέφτομαι αγχώνομαι απίστευτα πολύ γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο να σταματάει καρδιά και να ξανά χτυπάει

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού ξανά και ξανά
    By Ψυχή in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2021, 23:47
  2. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ.........
    By Alex1312 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-2021, 13:07
  3. Αρρυθμίες;;
    By Xristina1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 18-08-2019, 22:55
  4. υπερφαγια, ξανα κ ξανα
    By vilma in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2016, 19:14
  5. ΑΡΡΥΘΜΙΕΣ
    By mairh in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-05-2009, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •