Μουδιασματα στα χερια - μικρη ανοχη στο ποτο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1

    Μουδιασματα στα χερια - μικρη ανοχη στο ποτο

    kαλησπερα παιδια. ειμαι καινουρια στη σελίδα..
    τους τελευταιους μηνες νιωθω μουδιασματα, κυριως στα χερια, στα δαχτυλα, άντα στον υπνο μου και ξυπναω απο αυτο, αναγκαζομαι να σηκωνομαι για να ξεμουδιασω, και θελειλιγα λεπτα , οποτε και χανω τον υπνο μου. μπορει να το παθω και 3 φορες σ ενα βραδυ και να μη το ξαναπαθω για κανα μηνα..
    μου ειπαν οτι μπορει να εινια απο αυχενα, αλλα καιπαλι δεν υπαρχει θεραπεια για αυχενικο, οποτε..
    ηθελα απλα να μαθω αν κανεις εχει κατιαντιστοιχο, μηπως οφειλεται σε αγχος..

    κατι ακομη, πολυ περιεργο, το εχω αναφρει σε γιατρο,αλλα δεν εβγαλε ακρη: ..εχω αρχισει να εχω πολυ μικρη ανοχη στο ποτο εδω και ενα χρονο. μπορει να πιω μισο ποτηρι κρασι, και να ειμαι χαλια ολο το βραδυ, με ριγος και περιεργες ζαλαδες. ενω παλια δεν ειχα προβλημα.μπορει ν ακουγεται χαζο,αλλα φοβαμαι να πιω και ελαχιστα οταν βγαινω εξω...

    ευχαριστω πολυ και σορρυ για την πολυλογια..πρωτη φορα ειναι

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    10
    επιτελους !!
    εχω παθει ακριβως το ιδιο πραγμα με το ποτο και με το καπνισμα εδω και ενα χρονο. επαιρνα αντικαταθλιπτικα και οταν τα σταματησα αρχισαν αυτα τα παραξενα.
    εχω κοψει το καπνισμα και για ποτο ουτε λογος. με δυο γουλιες αρχιζω να νιωθω οτι με χτυπαει στον εγκεφαλο.
    ο γιατρος μου πιστευει οτι ειναι ιδεα μου και οτι στην πραγματικοτητα μπορω να πιω, ομως εγω δεν θελω να το βαλω στο στομα μου, ενω παντα επινα εστω ενα ποτηρακι την ημερα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Μηπως ειναι λογω κουρασης; Κακη κυκλοφορια του αιματος;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αν σε ενοχλει μη το πινεις,τοσο απλο δεν χρειαζεται αναλυση γιατι και πως.ο οργανισμος σου ξερει καλυτερα.Οσο για τα μουδιασματα μπορει να ειναι χιλια δυο πραγματα.ακομα και ενα πιασιμο μπορει να το δημιουργησει παντως καλου κακου αν εισαι αγχωτικο ατομο δλουλεψε λιγο πανω σε αυτο,ηρεμησε και απολαυσε και καμια στιγμη,μη τις αφησεις ολες να φυγουν....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •