Σας βάραγαν οι γονείς σας όταν ήσασταν παιδιά;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 28 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 409
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Σας βάραγαν οι γονείς σας όταν ήσασταν παιδιά;

    Βγάλτε τα από μέσα σας. Εμένα η μάνα μου και με μια που το συζήτησα υπονόησε πως είναι φυσιολογικό για αυτούς που τα κάνουν γιατί τράβαγαν τα ίδια από τους δικούς τους γονείς. Εγώ όμως δεν το πιστεύω αυτό γιατί υπάρχουν πραγματικές μάνες που έδωσαν αγάπη στα παιδιά τους και ας τράβηξαν τα πάνδεινα ακριβώς γιατί δεν ήθελαν να περάσουν τα ίδια τα ίδια τους τα παιδιά. Επίσης μου φώναζε από το πρωί ως το βράδυ γιατί πχ είχα βάλει την πετσέτα εκεί και όχι αλλού δεν μπορούσα να κάνω τίποτα ήμουν σαν ανάπηρη. Και έχει τύχει να μου πει φράσεις όπως να πεινάσω ή ότι όλο το σεξ σκέφτομαι πράγμα που δεν συμβαίνει. Βλέπω εδώ ότι υπάρχουν και χειρότερα αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου και να σας βοηθήσω κι εσάς και να βοηθηθώ κι εγώ από τη γνώμη σας αν σας φαίνεται φυσιολογικό. Τέλος, να πω ότι πάντα έπεφτα σε κακοποιητικούς συντρόφους μέχρι που τα βρήκα με τον εαυτό μου και βρήκα ένα σωστό άνθρωπο, δεν μπορώ να σταματήσω σχέσεις όμως με τη μάνα μου απλά να τις ελαττώσω επειδή θα με στείλει στο ψυχιατρείο. Από τον πατέρα μου δεν έχω κανένα παράπονο, είναι άγιος άνθρωπος, δεν με έχει χτυπήσει ποτέ απλά την αγαπάει και τον καταλαβαίνω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εννοειται οτι δεν ειναι φυσιολογικο να σεχουν δειρει οι γονεις σου , ουτε κανεις αλλος , ουτε και ο ιδιος να σηκωνεις χερι σε αλλους , ιδιως σε γυναικα , απαπαπα................. τετοιου ειδους ψυχικα τραυματα τα κουβαλαμε ισοβιως .........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Γονατισμα σε ρυζι κανεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Σάκος του μποξ τα παιδιά από τους γονείς ( ορισμένα) Και μετά έχουν την απαίτηση να τους σέβονται και να τους φροντίζουν στα γεράματα!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Γονατισμα σε ρυζι κανεις;
    ??????????

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Σάκος του μποξ τα παιδιά από τους γονείς ( ορισμένα) Και μετά έχουν την απαίτηση να τους σέβονται και να τους φροντίζουν στα γεράματα!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Σύμφωνο απόλυτα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Βγάλτε τα από μέσα σας. Εμένα η μάνα μου και με μια που το συζήτησα υπονόησε πως είναι φυσιολογικό για αυτούς που τα κάνουν γιατί τράβαγαν τα ίδια από τους δικούς τους γονείς. Εγώ όμως δεν το πιστεύω αυτό γιατί υπάρχουν πραγματικές μάνες που έδωσαν αγάπη στα παιδιά τους και ας τράβηξαν τα πάνδεινα ακριβώς γιατί δεν ήθελαν να περάσουν τα ίδια τα ίδια τους τα παιδιά. Επίσης μου φώναζε από το πρωί ως το βράδυ γιατί πχ είχα βάλει την πετσέτα εκεί και όχι αλλού δεν μπορούσα να κάνω τίποτα ήμουν σαν ανάπηρη. Και έχει τύχει να μου πει φράσεις όπως να πεινάσω ή ότι όλο το σεξ σκέφτομαι πράγμα που δεν συμβαίνει. Βλέπω εδώ ότι υπάρχουν και χειρότερα αλλά ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου και να σας βοηθήσω κι εσάς και να βοηθηθώ κι εγώ από τη γνώμη σας αν σας φαίνεται φυσιολογικό. Τέλος, να πω ότι πάντα έπεφτα σε κακοποιητικούς συντρόφους μέχρι που τα βρήκα με τον εαυτό μου και βρήκα ένα σωστό άνθρωπο, δεν μπορώ να σταματήσω σχέσεις όμως με τη μάνα μου απλά να τις ελαττώσω επειδή θα με στείλει στο ψυχιατρείο. Από τον πατέρα μου δεν έχω κανένα παράπονο, είναι άγιος άνθρωπος, δεν με έχει χτυπήσει ποτέ απλά την αγαπάει και τον καταλαβαίνω.
    Όχι λουλούδι δεν είναι φυσιολογικό ούτε να τρως ξύλο από γονείς ούτε να δίνεις ξύλο στα παιδιά.και τα δύο για εμένα ασυγχώρητα εγκλήματα είναι.

    Και προς την ερώτηση σου.οχι δεν έχω φάει ξύλο απτους γονείς μου δόξα το θεό με αγαπούσαν και οι δύο πάρα πολύ.ο μπαμπάς μου Θεός χωρεστον μπορεί να ήταν ότι ήταν αλλά ξύλο στα παιδιά του δεν έδινε..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Υπαρχει βιβλιο με τιτλο πουχω διαβασει , ' θετικοι γονεις , ευτυχισμενα παιδια ' ....................... εμ , αυτονοητο ειναι ....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Γονατισμα σε ρυζι κανεις;

    Ωωωω , Ναταλια , καλο χιουμορακι ........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Τι θυμήθηκα τώρα, το κορίτσι στο τουρκικό σίριαλ Αννε νομίζω λέγεται, χωρίς να το βλέπω μόνο σκηνές και μου έχουν πει γεγονότα που δείχνει στο σίριαλ, φανταστείτε τι ψυχολογικά θα είχε ένα τέτοιο παιδί, στην πραγματική ζωή!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ωωωω , Ναταλια , καλο χιουμορακι ........
    Δεν κανω πλακα ομως...μια η δυο φορες, δεν θυμαμαι, με ειχαν τιμωρησει βαζοντας με να γονατισω πανω σε ωμο ρυζι. Στην αρχη ειναι οκ αλλα μετα αρχιζει και ποναει γιατι μπηγονται τα ρυζια μεσα στο δερμα. Οταν σηκωνεσαι μενει μεσα στα γονατα σου και πρεπει να το βγαλεις... Τσουζει τι ατιμο.
    Παντως παρ'οτι κι εγω το θεωρω λαθος και δεν θα εφαρμοζα ποτε σωματικη τιμωρια στα παιδια μου αν εκανα δεν το θεωρω τραγικο μεσα σε λογικα πλαισια για συγκεκριμενες γενιες που τοσα ξερανε τοσα κανανε...αγαπω τους γονεις μου. Προφανως μιλαμε για κανα σκαμπιλι στο κωλο η καμια φαπα, οχι να βγαζει ο αλλος το αχτι του σε ενα παιδι. Και να τονισω οτι το βρισκω λαθος και απαραδεκτο αλλα μπορω να δωσω ελλαφρυντικα σε γονεις που το ειχαν υποστει και οι ιδιοι και δεν ηξεραν καλυτερο τροπο να διαχειριστουν τη κατασταση σε εξτρα δυσκολες περιπτωσεις...για νεοτερους γονεις δεν το δικαιολογω γιατι πλεον εχουν απειρως περισσοτερα μεσα για να βρουν αλλους τροπους. Οι γονεις μου απο τους παππούδες που τρωγανε κλωτσιες αραια και που ειχανε να μαθουνε μονο... Παιζει ρολο και το μερος και η εποχη.
    Οποτε οκ ειναι λαθος δεν το συζητω, αλλα μην δαιμονοποιουμε κι ολας αδικα μερικους καλους γονεις...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Εγώ έτρωγα πολύ ξύλο και συχνά......αλλά 6 χρονών παιδί; Νόμιζα ότι ήταν φυσιολογικό! Είχα φύγει μια μέρα από το σπίτι επειδή έλειπε η μάνα μου και έψαχνα να τη βρω και έφαγα το ξύλο της χρονιάς μου και ήμουν μόλις 6 χρονών.......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Τι θυμήθηκα τώρα, το κορίτσι στο τουρκικό σίριαλ Αννε νομίζω λέγεται, χωρίς να το βλέπω μόνο σκηνές και μου έχουν πει γεγονότα που δείχνει στο σίριαλ, φανταστείτε τι ψυχολογικά θα είχε ένα τέτοιο παιδί, στην πραγματική ζωή!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αντρέα το Αννέ το έβλεπα και μου άρεσε πολύ!!!!! Κάποιοι το θεωρούσαν καταθλιπτικό εμένα με ξετρέλενε!!!!! Ίσως γιατί ταυτιζόμουν σε μικρό βαθμό!!!!! Και ακόμα με βασανίζει η μάνα μου με τον τρόπο της!!!!!!! Όταν είμαι καλά με κάνει χάλια!!!!!!!! Αφού λέω ότι με ζηλεύει!!!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Γονατισμα σε ρυζι κανεις;
    Πρώτη φορά την άκουσα αυτή την μέθοδο. Καλά που εκπαιδεύτηκαν οι γονείς σας στην Στάζι;;
    Οχι ότι οι δικοί μου πήγαιναν πίσω αλλά το βρήκα αρκετά εξελιγμένο.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    , ουτε και ο ιδιος να σηκωνεις χερι σε αλλους , ιδιως σε γυναικα , απαπαπα.

    οι γυναικες αξιζουν οσο ξυλο αξιζουν και οι αντρες

Page 1 of 28 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 136
    Last Post: 28-01-2015, 11:39
  2. Τι ηταν αυτο που σας φοβιζε οταν ησασταν παιδια??? :D
    By Christina82 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 68
    Last Post: 30-08-2011, 23:58
  3. Παιδια και νεοι γονεις το 2010
    By krino in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 109
    Last Post: 19-05-2010, 23:11
  4. Γονείς και παιδιά. Σχέση ξενιστή και μικροβίου?
    By *entropy* in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 86
    Last Post: 06-08-2009, 13:01
  5. Οταν χωριζουν οι γονεις τι γινεται με τα παιδια??
    By pennoula_v in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 13-06-2009, 02:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •