Καλησπέρα.. αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια!!!! - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 112 of 112
  1. #106
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Άχρωμη.πεταλούδα. View Post
    Αα πολύ όμορφα!!σας εύχομαι να περνάτε πάντα καλά!!! εγώ πάλι είμαστε αρκετό κερο μαζί και δεν είπα κατι ακόμα!!! Αλλά νομίζω οτι πρέπει!! νομίζω όμως!!
    Να σαι καλά!!!
    Αυτό που σε βασανίζει, υποσυνείδητα σου δηλητηριάζει της όμορφες στιγμές μαζί του.
    Μη φοβάσαι τον πόνο που θα του προξενισεις, ο πονος είναι δάσκαλος.
    Δείξε του έμπρακτα το νιώθεις και ποια πραγματικά είσαι.
    Όταν τύχει να του πεις, αν φύγει δεν άξιζε την αλήθεια, αν μείνει θα έχεις έναν άνθρωπο που σίγουρα σε αγαπάει δίπλα σου.

    Εστάλη από Redmi Note 5A Prime στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Esco View Post
    Η κοπέλα μου είναι μια από τα ίδια, λίγο πιο λάιτ... Προσπάθησα πάρα πολύ να μην σκέφτομαι τι έκανε πριν από μένα και δε σου κρύβω ότι ακόμα με βασανίζει. Την αγαπάω πάρα πολυ, αλλά για να νιώσω καλύτερα την απάτησα 3 φορές.
    Δεν δικαιολογουμαι, αλλά εγώ αυτον τον τρόπο βρήκα για να ανακουφιστω και να μη χαλάσω αυτό που έχω.
    Δε σου κρύβω ότι καμιά φορά σκέφτομαι το παρελθόν της και φτιαχνομαι...
    Καλύτερα να πεις τα πράγματα, χωρίς ανατριχιαστικές λεπτομέρειες. Δώσε χρόνο στον σύντροφό σου. Αν σε αγαπάει θα μείνει. Ίσως όμως να έχει ξεσπάσματα που εσύ δε θα ανεχτεις.
    Αν τον αγαπάς μην τον αφήνεις να ζει στον κόσμο του, δείξε του την αλήθεια και πες του ποια πραγματικά είσαι, άσχετα με το παρελθόν σου.


    Εστάλη από Redmi Note 5A Prime στο E-Psychology.gr Mobile App
    Από τη μία σε παραδέχομαι που κράτησες μια κακοποιημένη γυναίκα αν και θα έπρεπε να είναι αυτονόητο αυτό για όλους αλλά στην κοινωνία που μόνο αγγελική δεν είναι που ζούμε αυτό δυστυχώς θεωρείται κατόρθωμα, ωστόσο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την απάτησες. Τα ήθελε και τα έκανε αυτά; Όχι. Τότε τι σου έφταιξε η κοπέλα συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω.

  3. #108
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Από τη μία σε παραδέχομαι που κράτησες μια κακοποιημένη γυναίκα αν και θα έπρεπε να είναι αυτονόητο αυτό για όλους αλλά στην κοινωνία που μόνο αγγελική δεν είναι που ζούμε αυτό δυστυχώς θεωρείται κατόρθωμα, ωστόσο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την απάτησες. Τα ήθελε και τα έκανε αυτά; Όχι. Τότε τι σου έφταιξε η κοπέλα συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Ουσιαστικά δεν τα ήθελε, από την άλλη όμως όταν γινόντουσαν ήταν κοινή συναινέσει. Αυτό είναι μια μεγάλη ιστορία που έχει να κάνει και με τους δικούς της.
    Την απάτησα γιατί πιστεύω ότι στην περίπτωση της υπήρχε και άλλη λύση και πολύ απλά δεν χωράει το μυαλό μου το γιατί δεν επέλεξε τον δύσκολο δρόμο.

    Εστάλη από Redmi Note 5A Prime στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Esco View Post
    Ουσιαστικά δεν τα ήθελε, από την άλλη όμως όταν γινόντουσαν ήταν κοινή συναινέσει. Αυτό είναι μια μεγάλη ιστορία που έχει να κάνει και με τους δικούς της.
    Την απάτησα γιατί πιστεύω ότι στην περίπτωση της υπήρχε και άλλη λύση και πολύ απλά δεν χωράει το μυαλό μου το γιατί δεν επέλεξε τον δύσκολο δρόμο.

    Εστάλη από Redmi Note 5A Prime στο E-Psychology.gr Mobile App
    Μη δικαιολογείς τον εαυτό σου. Πολλές φορές ο δύσκολος δρόμος είναι αδύνατος για κάποιον. Αυτή ήταν το θύμα, εσύ ο θύτης. Αν το μάθαινε πως θα αισθανόσουν; Θα χαιρόσουν που πληγωνόταν; Τώρα χαίρεσαι που την κοροϊδεύεις; Τι να πω. Εσύ γιατί δεν διάλεξες τον δύσκολο δρόμο;

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν σε κρίνω, απλά σκέψου και λίγο τις συνέπειες των πράξεών σου.....λίγο.....

  6. #111
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Μη δικαιολογείς τον εαυτό σου. Πολλές φορές ο δύσκολος δρόμος είναι αδύνατος για κάποιον. Αυτή ήταν το θύμα, εσύ ο θύτης. Αν το μάθαινε πως θα αισθανόσουν; Θα χαιρόσουν που πληγωνόταν; Τώρα χαίρεσαι που την κοροϊδεύεις; Τι να πω. Εσύ γιατί δεν διάλεξες τον δύσκολο δρόμο;
    Νομίζω πως δεν ήταν κατανοητή η ιστορία... Τέλος πάντων, το δύσκολο ήταν να μείνω και αυτό έκανα, όμως κι εγώ είμαι λίγο άνθρωπος στο τέλος και κάπως έπρεπε να ξεσπάσω. Δεν λέω ότι ήταν σωστό, αλλά αν δεν το έκανα, τώρα θα είχα χωρίσει από τις σκέψεις που θα με έπνιγαν.... Δεν νομίζω ότι υπάρχουν θύματα και θύτες σε αυτή την ιστορία.

    Εστάλη από Redmi Note 5A Prime στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ότι είσαι θύτης δεν εννοώ ότι την βίασες αλλά την απάτησες.....δεν υπάρχει χειρότερο σε μία σχέση εκτός το χωρισμό και τη βία..........δηλαδή εσύ νομίζεις πως ήσουν σωστός; Τότε εκτός από την κοπέλα σου κοροϊδεύεις και τον εαυτό σου....Δεν μ'αρέσει να κρίνω σε κανέναν δεν αρέσει αλλά πρέπει να λέμε το σωστό........σίγουρα καταλαβαίνω ότι ήσουν πιεσμένος δεν θα πω μπράβο που έκανες κάτι ανθρώπινο θα πω μόνο ένα κρίμα για αυτούς που δεν το κάνουν, αλλά από την άλλη έκανες κάτι πολύ κακό. Δεν μπορείς να λες ότι φταίει η κοπέλα σου για τις σκέψεις που σε έπνιγαν και την "τιμώρησες" γιατί εγώ αυτό βγάζω συμπέρασμα. Καλό πάντως δεν της έκανες σίγουρα με το να την απατήσεις.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Να ζητησω βοηθεια???(Ψυχιατρος-Πατρα)
    By lollapalooza in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 20-10-2018, 08:36
  2. συμβουλες για να ζητησω βοηθεια
    By giwrg0s in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 23-03-2017, 13:51
  3. Δεν ξέρω που να ζητήσω βοήθεια
    By Λία_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 10-11-2013, 18:45
  4. ηρθε η ωρα να ζητησω βοηθεια...
    By σανυ in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 28-10-2009, 21:24
  5. ΠΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By jonpap34 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-12-2008, 02:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •