Καλησπέρα.. αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 112
  1. #1

    Καλησπέρα.. αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια!!!!

    Καλησπέρα σας...και συγνώμη που σας ζαλίζω.αλλα έχει αρκετά χρόνια που τα κρατάω μέσα μου και θέλω κάπου να "μιλήσω".. έχω προσπαθήσει αρκετά,να μιλήσω με κάποιον από κοντά αλλά δεν μπορώ!! Και είπα να προσπαθήσω να κάνω κάτι τέτοιο!! Λοιπόν εγώ όταν ήμουν 9 ετών είχα πέσει θύμα βιασμού και αυτό εξακολουθούσε να συνεχίζει έως τα 22 μου αλλά με διαφορετικό τρόπο ..για να μιλάμε συγκεκριμένα στα 13 μου,μου είχαν μάθει τα βαρετά ναρκωτικά.. μετά εγώ για να μπορούσα να είχα την δόση μου,μου είπαν ότι έπρεπε να έχω ερωτικές συναναστροφές με διαφορά άτομα!! Αυτό συνεχίστηκε έως τα 22 και μισό που γνώρισα το σύντροφό μου.. Αλλα εγώ νιώθω πολύ άσχημα για την ζωή που έχω κάνει και ακόμα πιο άσχημα που δεν έχω πει και πολλά πράγμα στον σύντροφό μου και τώρα που κάπως έχω σταματήσει τις βαρετές ουσίες με ενοχλούν αυτοί οι άνθρωποι.Αλλα και να ήθελα να του πω κάτι πως να του πω τέτοια πράγματα;! μετά θα με πετάξει και θα έχει και δίκιο!! Τι να κάνω δεν ξέρω!!!!!!;;;;;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν φταις εσύ κοπελιά.............πάρτο χαμπάρι............ήσουν το θύμα...........αν ο "άνθρωπός σου" δεν σε καταλαβαίνει πάει να πει πως είναι ίδιος με αυτούς που στα έκαναν σε μικρότερο βαθμό!! Κάπου διάβασα ότι τα καλά παιδιά μας ξενερώνουν όταν έχουμε ζήσει άσχημες παιδικές εμπειρίες..........δεν φταις εσύ σε κάτι.......αυτό πρέπει να καταλάβεις........και να αλλάξεις σύντροφο, να βρεις κάποιον που σε "ξενερώνει" και όχι σε φτιάχνει γιατί δυστυχώς έχουμε μάθει να "φτιαχνόμστε" με λάθος ανθρώπους εμείς που έχουμε τόσες αρνητικές εμπειρίες!!!!! Κατά τ'άλλα, λυπάμαι για τον συνεχή βιασμό σου και τα ναρκωτικά!! Μήπως να έπαιρνες την αστυνομία αλήθεια;

  3. #3
    Το ότι δεν έχω φτεω εγώ το ξέρω!! αλλά όταν εγώ έχω σιχαθεί εμένα σκέφτομαι όταν τα μάθει άλλος και κάποιος που θέλω να περάσω μαζί του την ζωή μου!!πως θα αντιδράσει; Ναι έχω μιλήσει με αστυνομία και θα το προχωρήσω δικαστικά!! Αλλά εγώ προσωπικά είμαι σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση... νομίζω έχω ένα είδος κατάθλιψης!!! όμως τι εννοείς;!με αυτό (να βρεις κάποιον που σε "ξενερώνει" και όχι σε φτιάχνει γιατί δυστυχώς έχουμε μάθει να "φτιαχνόμστε" με λάθος ανθρώπους εμείς που έχουμε τόσες αρνητικές εμπειρίες)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Σόρρυ που άργησα να σου απαντήσω, έχω κι εγώ τα δικά μου! https://www.e-psychology.gr/forum/th...οδεχτεί Να, διάβασε εδώ τι εννοούσα, την τελευταία απάντηση!! Κάποιον που θα τον έβλεπες σαν φίλο σου μπορεί να πέρναγες πιο καλά μαζί του αν πιεζόσουν να τον ερωτευτείς από το να έχεις σχέση με κάποιον που είσαι ερωτευμένη μαζί του από την αρχή, γιατί, λόγω των εμπειριών σου, ερωτεύεσαι τα λάθος άτομα!! Ενώ υπάρχουν και καλά, δεν θες να το δεις.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Άχρωμη.πεταλούδα. View Post
    Καλησπέρα σας...και συγνώμη που σας ζαλίζω.αλλα έχει αρκετά χρόνια που τα κρατάω μέσα μου και θέλω κάπου να "μιλήσω".. έχω προσπαθήσει αρκετά,να μιλήσω με κάποιον από κοντά αλλά δεν μπορώ!! Και είπα να προσπαθήσω να κάνω κάτι τέτοιο!! Λοιπόν εγώ όταν ήμουν 9 ετών είχα πέσει θύμα βιασμού και αυτό εξακολουθούσε να συνεχίζει έως τα 22 μου αλλά με διαφορετικό τρόπο ..για να μιλάμε συγκεκριμένα στα 13 μου,μου είχαν μάθει τα βαρετά ναρκωτικά.. μετά εγώ για να μπορούσα να είχα την δόση μου,μου είπαν ότι έπρεπε να έχω ερωτικές συναναστροφές με διαφορά άτομα!! Αυτό συνεχίστηκε έως τα 22 και μισό που γνώρισα το σύντροφό μου.. Αλλα εγώ νιώθω πολύ άσχημα για την ζωή που έχω κάνει και ακόμα πιο άσχημα που δεν έχω πει και πολλά πράγμα στον σύντροφό μου και τώρα που κάπως έχω σταματήσει τις βαρετές ουσίες με ενοχλούν αυτοί οι άνθρωποι.Αλλα και να ήθελα να του πω κάτι πως να του πω τέτοια πράγματα;! μετά θα με πετάξει και θα έχει και δίκιο!! Τι να κάνω δεν ξέρω!!!!!!;;;;;;;;
    Αν ειναι αληθεια τα οσα γραφεις για τα εφηβικα σου χρονια λυπαμαι πολυς!! ειναι τοσο κριμα τα χρονια οπου αλλα παδια -οπως κι εγω - περναγαμε με φυσικο τροπο στην ορημοτιτα! πεζαμε, καναμε χαβαλε με φιλες φιλους! καποια αλλα ατομα οπως εσυ να ζουσες εναν εφιαλτη!
    Προσωπικα πριν αρκετα χρονια ειχα σχεση με καποια κοπελα οπου ειχε παρομια προβληματα με εσενα! οχι τοσο ασχημα οσο τα δικα σου !! ειχε ομως πατερα οπου ειχε κανει πολυ ασχημα πραματα μαλιστα ειχα ζησει κι εγω ενα περιστατικο με την μικρη της αδελφη και τον πατερα τους! ο τυπος επρεπε να υποστει καποια πραματα αλλα δεν με αφηνε η τωτες κοπελαμου οπου την αγαπησα πολυ! και παρα τα χρονια ,κι παρα το οτι δεν τα λεμε πια την αγαπω ακομα - με αλλο τροπο πλεον - ξερω οτι ειναι καλα! οτι ξεκοψε τα σκληρα ναρκωτικα! παρα το οτι ολοι μου ελεγαν να την χωρισω διοτις θα παιθεναμε και οι δυο τελικα αυτη εγινε καλα κι εγω κοντεψα να παιθανω μαλον παιθανα για λιγο - ασχετο θεμα - Συνεχιζω λεγωντας οτι σαν κοπελα ηταν πολυ ευχαριστη ολο χιουμορ! παρα τα ασχημα οπου ειχε ζησει! ειχε βεβαια καποιες φορες πολυ βιαια ξεσπασματα! αλλα αυτο οπου φοβωταν οι γιατροι και οι δικοι της - οσοι την αγαπουσαν δλδη - ηταν οτι θα ειχε ερωτικα προβληματα! Απεναντιας για το συγκεκριμενο θεμα επειδη ειμασταν μαζι μπορω να πω οτι παρα ηταν υγειαστατη!!και με το παραπανω !! ειχε ομως ξεσπασματα βιας!!
    Πεταλουδιτσα, εχεις σκεφτει πωτες την εκδικηση? η το εχεις ξεπερασει τελειως?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Άχρωμη.πεταλούδα. View Post
    Καλησπέρα σας...και συγνώμη που σας ζαλίζω.αλλα έχει αρκετά χρόνια που τα κρατάω μέσα μου και θέλω κάπου να "μιλήσω".. έχω προσπαθήσει αρκετά,να μιλήσω με κάποιον από κοντά αλλά δεν μπορώ!! Και είπα να προσπαθήσω να κάνω κάτι τέτοιο!! Λοιπόν εγώ όταν ήμουν 9 ετών είχα πέσει θύμα βιασμού και αυτό εξακολουθούσε να συνεχίζει έως τα 22 μου αλλά με διαφορετικό τρόπο ..για να μιλάμε συγκεκριμένα στα 13 μου,μου είχαν μάθει τα βαρετά ναρκωτικά.. μετά εγώ για να μπορούσα να είχα την δόση μου,μου είπαν ότι έπρεπε να έχω ερωτικές συναναστροφές με διαφορά άτομα!! Αυτό συνεχίστηκε έως τα 22 και μισό που γνώρισα το σύντροφό μου.. Αλλα εγώ νιώθω πολύ άσχημα για την ζωή που έχω κάνει και ακόμα πιο άσχημα που δεν έχω πει και πολλά πράγμα στον σύντροφό μου και τώρα που κάπως έχω σταματήσει τις βαρετές ουσίες με ενοχλούν αυτοί οι άνθρωποι.Αλλα και να ήθελα να του πω κάτι πως να του πω τέτοια πράγματα;! μετά θα με πετάξει και θα έχει και δίκιο!! Τι να κάνω δεν ξέρω!!!!!!;;;;;;;;
    για αρχη προσπαθησε να μην ξαναπαρεις ουσιες και να μην αφησεις ποτε ξανα κανεναν να σε αγγιξει χωρις να το θελεις...
    εχεις επευθυνθει στην αστυνομια για τους βιασμους?
    το παρελθον είναι παρελθον...δεν εφταιγες εσυ..μετα από αυτά που σου κανανε από κοριτσακι.......
    ισως θα επρεπε να του μιλησεις για τους βιασμους...εφόσον σε αγαπάει θα βοηθησει πολύ να μιλησεις σε καποιον και να σε στηριξει...
    σε καποιον ψυχολογο εχεις παει ποτε? νομιζω ότι θα σ εχουν αφησει μεγαλα τραυματα και πρεπει να πας για αρχη να μιλησεις εκει

  7. #7
    Βασικά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είναι έρωτας ή απλά ήταν ο μόνος άντρας που δεν μου έκανε κάτι χωρίς την θέληση μου!!

  8. #8
    Να σού πω!! νομίζω δεν έχω λόγο να πω ψέματα νομίζω!! Να το ξεπεράσω δεν το ξεπέρασα και ούτε νομίζω πως θα το ξεπεράσω ποτέ!! (Λυπάμαι για τα δικά σου,και της κοπέλας, ελπίζω να είναι καλά τώρα!! )

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Άχρωμη.πεταλούδα. View Post
    Βασικά να πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είναι έρωτας ή απλά ήταν ο μόνος άντρας που δεν μου έκανε κάτι χωρίς την θέληση μου!!

    το εχεις πει πουθενα? εχεις παει στην αστυνομια?
    ας είναι ετσι..μπορει να μην ξερεις..αλλα παρολαυτα πρεπει να του πεις για να σε στηριξει...λογικο να εχεις μπερδεμένα συναισθηματα

  10. #10
    Ουσίες προσπαθώ να μην ξανά πάρω!! Να του μιλήσω φοβάμαι για το μετά!!! Ναι, δοκίμασα να πάω σε ψυχολόγο αλλά δεν μπόρεσα να του μιλήσω ντράπηκα και σε γυναίκα και σε άντρα,και δεν είναι σε ενα και δύο που πήγα αλλά σε πολλούς!!και είπα να μιλήσω κάπου χωρίς να με ξέρουν και να με βλέπουν!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Άχρωμη.πεταλούδα. View Post
    Ουσίες προσπαθώ να μην ξανά πάρω!! Να του μιλήσω φοβάμαι για το μετά!!! Ναι, δοκίμασα να πάω σε ψυχολόγο αλλά δεν μπόρεσα να του μιλήσω ντράπηκα και σε γυναίκα και σε άντρα,και δεν είναι σε ενα και δύο που πήγα αλλά σε πολλούς!!και είπα να μιλήσω κάπου χωρίς να με ξέρουν και να με βλέπουν!!!!
    η ουσιαστικη επαφη θα γινει όμως με καποιον που να είναι διπλα σου..οκ εδώ μπορεις να βοηθηθείς αλλα όχι όπως εξω..
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ
    νομιζω υπαρχουν κεντρα για σεξουαλικα κακοποιημένες γυναικες..πρεπει να πας εκει...
    στην αστυνομια όμως δν μου ειπες πηγες?

  12. #12
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    το εχεις πει πουθενα? εχεις παει στην αστυνομια?
    ας είναι ετσι..μπορει να μην ξερεις..αλλα παρολαυτα πρεπει να του πεις για να σε στηριξει...λογικο να εχεις μπερδεμένα συναισθηματα
    Ναι έχω πάει αστυνομία και θα προχωρήσουμε δικαστικά!!! Όχι το έχω πει μόνο σε μια κοπέλα πάλι απο ιντερνέτ και σε μια δασκάλα στο δημοτικό!!!μα αν δεν με στήριξη και με πετάξει θα πέσω πάλι ψυχολογικά!!! αλλά ξέρω ότι κάποια φάση θα πρέπει να το πω !! αλλά νομίζω θέλω να με σίγουρη για το αν θα είμαι μαζί του!!! Μπορεί εγώ να θέλω να ζήσω μαζί του αυτός όχι!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Άχρωμη.πεταλούδα. View Post
    Ναι έχω πάει αστυνομία και θα προχωρήσουμε δικαστικά!!! Όχι το έχω πει μόνο σε μια κοπέλα πάλι απο ιντερνέτ και σε μια δασκάλα στο δημοτικό!!!μα αν δεν με στήριξη και με πετάξει θα πέσω πάλι ψυχολογικά!!! αλλά ξέρω ότι κάποια φάση θα πρέπει να το πω !! αλλά νομίζω θέλω να με σίγουρη για το αν θα είμαι μαζί του!!! Μπορεί εγώ να θέλω να ζήσω μαζί του αυτός όχι!!!
    βρε πεταλουδιτσα ασε το μελλον ακομα για το αν θα ζησεις μαζι του....μπορει αυριο να μην θες..μπορει να ξυπνήσεις και να γνωρίσεις τον ερωτα της ζωης σου...
    εγω σου λεω ότι πρεπει να το πεις για να σε στηριξει ψυχολογικα...αν όχι σε αυτόν τουλάχιστον σε καποιον ψυχολογο η σε καποιο κεντρο κακοποιημένων γυναικων
    αυτοι οι ανθρωποι ακομα σε ενοχλουν?
    η δασκαλα στο δημοτικο τι ειχε κανει που τις το ειπες?

  14. #14
    Ναι πήγα αστυνομία και θα το πάμε δικαστικά!!! έχει κέντρα και προσπαθούσα να πάω αλλά κάθε φορά που τα λέω πρόσωπο με πρόσωπο νιώθω πολύ χάλια εγώ!!!!και δυστυχώς πρέπει να τα λες να τα πες συνεχώς!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Άχρωμη.πεταλούδα. View Post
    Ναι πήγα αστυνομία και θα το πάμε δικαστικά!!! έχει κέντρα και προσπαθούσα να πάω αλλά κάθε φορά που τα λέω πρόσωπο με πρόσωπο νιώθω πολύ χάλια εγώ!!!!και δυστυχώς πρέπει να τα λες να τα πες συνεχώς!!!
    στην αστυνομια πρεπει να πεις όμως και όλα αυτά που σου εχουν κανει.....πρεπει να μπουνε φυλακη αυτοι οι ανθρωποι
    ναι φανταζομαι θα είναι δυσκολο....
    εψαξα και σου βρηκα μια γραμμη 15900 λεει ότι είναι 24ωρη...θες να την δοκιμασεις να μιλησεις εκει?

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να ζητησω βοηθεια???(Ψυχιατρος-Πατρα)
    By lollapalooza in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 20-10-2018, 08:36
  2. συμβουλες για να ζητησω βοηθεια
    By giwrg0s in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 23-03-2017, 13:51
  3. Δεν ξέρω που να ζητήσω βοήθεια
    By Λία_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 10-11-2013, 18:45
  4. ηρθε η ωρα να ζητησω βοηθεια...
    By σανυ in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 28-10-2009, 21:24
  5. ΠΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΒΟΗΘΕΙΑ
    By jonpap34 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 04-12-2008, 02:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •