5htp για αγχώδη διαταραχή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Οταν θα εχεις πληρη αποψη, τοτε θα φωτιστη το μυαλο σου,μην κοιτας μονο κατω την γη,κοιτα λιγο ψηλα.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    11
    Τρέμω τις παρενέργειες. Το γεγονός ότι δεν θα βρώ τον εαυτό μου με τα χάπια, απλά θα κοιμήσω τον αγχώδη εαυτό μου οπόταν θα νιώθω μισός άνθρωπος αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Ούτε παυσίπονα σεν πίνω πόσο μάλλον αντικαταθλιπτικά. Άσε που είναι και το αίσθημα της ήττας. Πλεον αναγνωρίζω ότι έχω πρόβλημα και ότι δεν μπορώ να το λύσω μόνη μου...

  3. #18
    Quote Originally Posted by Evi1982 View Post
    Τρέμω τις παρενέργειες. Το γεγονός ότι δεν θα βρώ τον εαυτό μου με τα χάπια, απλά θα κοιμήσω τον αγχώδη εαυτό μου οπόταν θα νιώθω μισός άνθρωπος αν καταλαβαίνεις τι εννοώ. Ούτε παυσίπονα σεν πίνω πόσο μάλλον αντικαταθλιπτικά. Άσε που είναι και το αίσθημα της ήττας. Πλεον αναγνωρίζω ότι έχω πρόβλημα και ότι δεν μπορώ να το λύσω μόνη μου...
    Καλημερα Ευη, προσπαθησε να ερθεις κοντα στην εκκλησια, να βρεις εναν πνευματικο νσ εξομολογηθεις και σιγα σιγα με την χαρη του Κυρίου μας θα σου φυγει το άγχος και οι ανησυχίες, μην ξεχνας οτι ειμουν ο ιδιος παθων και με την χαρη του θεου χωρις χαπια ειμαι καλα

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Τα φαρμακα αυτα εχουν αλλο ονομα? ποιο ειναι το γενοσημο τους? διοτις αν λες για σεροτονηνη κι εγω τετοια περνω αλλα δεν ειναι με διπλη κοκκινη γραμμη ! και μαλιστα δεν ειναι αναλγητικα! ο σκοπος τους ειναι να βοηθουν τον οργανισμο να παραγει απο μονος του την σεροτονηνη μεσω απο την εσεταλοπραμη! τα παιρνω καιρο κι εχω δει βελτιωση

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Γρηγορης Ιν View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείρηση λόγω παραβίασης των όρων χρήσης του Forum.Ομιλω για αυτους που δεν τα εχουν ξεκινησει,για αυτους που τα εχουν ξεκινησει και κανουν την δηθεν θεραπεια θελει καποιον χρόνο σιγα σιγα να ελλατωνουν την δοση τους,διοτι οι ουσιες των φαρμακων έχουν περασει στον οργανισμο τους. Ο Κυριος ημων Ιησους Χριστός μας αγαπά και μας περιμενει στην μετανοια,δοκιμαστε το και δεν θα απογοητευθειτε. Πρώην Παθων...
    Καλησπερα σας....κ εγω το πιστευω αυτο.....προσωπικα με εχει βοηθησει..πολυ....ναστε καλα για το ποστ σας κυριε Γρηγορη

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Last edited by rmult; 26-02-2018 at 17:31.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Γρηγορης Ιν View Post
    Οταν θα εχεις πληρη αποψη, τοτε θα φωτιστη το μυαλο σου,μην κοιτας μονο κατω την γη,κοιτα λιγο ψηλα.
    αδερφε Γρηγορη! και εγω πιστευω στον Θεο, Χριστο & Αγιο Πνευμα! μαλιστα εχω παει κι σε εκλησιες!! και κερακια εχω αναψει, κι εχω δωσει σε φτωχους φαγυτα ! ακομα κι σεκιουριτι εχω δουλεψει χωρις λεφτα καπωτες σε μια εκκλησια του κεντρου λογο κλοπων .
    Αλλα ο σατανας βρησκει "χαραμαδες" στην ψυχουλαμου κι μπαινει καποιες φορες μεσα μου!! μπαινει κι με εξουσιαζει!! με κανει κακο ανθρωπο!! πως μπορω να προστατευτω απο αυτο το θηριο!!!!
    Δεν μπορω να δεχτω οτι ακουγα απο μικρος βαρια μεταλικη μουσικη!! ουτε οτι φταιει οι συναυλιες!! οτες οτι φταιει ο τωτες τροπος ζωης!! κι ολες οι χαζομαρες οπου καναμε πιτσιρικια πανω στην Πεντελη με κατις ψευτο σατανικες τελετες με το βιβλιο της Σωλομονικης!μπορει να καναμε καποια ψευτο καλεσματα - απο τις οδηγιες οπου λεει μεσα στο βιβλιο, εκει οπου εχει τα σχεδιαγραμματα πως καθομαστε κι το τι λεει ο καθε ενας μας- μπορει να τα καναμε αλλα επειδη γελαγαμε κι τα κοριδευαμε δεν νομιζω να εγινες κατις!!
    Πες μου λοιπον σε παρακαλω!! τι μου συμβαινει του δολιου?? ειμαι απο τους πιο αγνους ανθρωπους!! η καλοσυνη της ψυχης μου ειναι αμετριτη!! αγαπω τον κοσμο κι προσπαθω να φερομαι καλα!!! ειμαι ισως απο τους πιο δοτικους ανθρωπους!!! αλλα παλυς ο ΘΕΟΣ δεν μπαινει μεσα μου γιατι ΓΡΗΓΟΡΗ ??

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Γρηγορης Ιν View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείρηση λόγω παραβίασης των όρων χρήσης του Forum. Ομιλω για αυτους που δεν τα εχουν ξεκινησει,για αυτους που τα εχουν ξεκινησει και κανουν την δηθεν θεραπεια θελει καποιον χρόνο σιγα σιγα να ελλατωνουν την δοση τους,διοτι οι ουσιες των φαρμακων έχουν περασει στον οργανισμο τους. Ο Κυριος ημων Ιησους Χριστός μας αγαπά και μας περιμενει στην μετανοια,δοκιμαστε το και δεν θα απογοητευθειτε. Πρώην Παθων...
    Το φαρμακο για τα παντα ειναι.το περπάτημα...κ γενικοτερα η καλη φυσικη κατασταση..δεν ειναι τυχαίο το νους υγιείς κ σωματι υγιειη

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Last edited by rmult; 26-02-2018 at 17:32.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το συγκεκριμενο αμινοξυ το δοκιμασα και εγω... στην αρχη το βρηκα ακρως βοηθητικο και σαν λυση στην αντιμετωπιση της αυπνιας... ειχε καποια βοηθεια στο αγχος και στην καταθλιψη... δεν το εκανα μεγαλη χρονικη περιοδο χρηση, οποτε η βοηθεια του παιρνει ενα ερωτηματικο απο εμενα.... αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να θεραπευσει, μονο να βοηθησει μπορει... να σου φτιαξει λιγο την διαθεση σου!!

  9. #24
    Αγαπητέ αδερφέ εν Χριστό Γεώργιε, η προτροπή μου είναι να κατευθυνθούμε με αγάπη προς τον κύριο μας Ιησού Χριστό, ο ίδιος ο κύριος ημών Ιησούς Χρίστος είπε, Εγώ είμαι ο Ιατρός των ψυχών και τον σωμάτων, πάνω σε αυτα τα λόγια του Κυρίου ημων Ιησού Χριστού πρέπει να στηριχθουμε, οχι μονο εσυ και εγω αλλα ολλοι οι ανθρωπότητα. Σαν πρωτο βημα προσπάθησε να βρεις εναν πνευματικό που εχει ενεργό το αγιο πνευμα και ακολουθει πιστά τις εντολές του κυρίου μας,απο εκει και περα ο θεος θα βοηθησει,θελει ομως και την θεληση μας.

  10. #25
    Member
    Join Date
    May 2019
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    56
    Quote Originally Posted by Γρηγορης lv
    Δοξα τω θεο εν Χριστο αδερφε, ο ιδιος που μιλαω τωρα εβλεπα τον κοσμο αναποδα στην κυριολεξια,δεν μπορουσα να σταθω,να πιω ενα ποτηρι νερο,παθαινα ασφυξια,καιγοταν τα σωθικα μου,δεν μπορουσα να αναπνευσω, με την χαρι του θεου ομως ολλα εφυγαν, ΧΩΡΙΣ ΨΥΧΟΦΆΡΜΑΚΑ αν και πολλοι μου τα προτειναν, Δοξα τω θεο με φώτισε ο κυριος να μην τα παρω..!!!!
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77
    εσυ απο που εμφανιστηκες μηπως γραφεις μυνηματα μεσα απ το πατριαρχειο?
    Χίλια συγγνώμη που παρατείνω τα "εκτός θέματος" μηνύματα αλλά κατά τη γνώμη μου η συγκεκριμένη αττάκα δεν έλαβε την αναγνώριση που της άξιζε! :-Ρ

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    αδερφε Γρηγορη! και εγω πιστευω στον Θεο, Χριστο & Αγιο Πνευμα! μαλιστα εχω παει κι σε εκλησιες!! και κερακια εχω αναψει, κι εχω δωσει σε φτωχους φαγυτα ! ακομα κι σεκιουριτι εχω δουλεψει χωρις λεφτα καπωτες σε μια εκκλησια του κεντρου λογο κλοπων .
    Αλλα ο σατανας βρησκει "χαραμαδες" στην ψυχουλαμου κι μπαινει καποιες φορες μεσα μου!! μπαινει κι με εξουσιαζει!! με κανει κακο ανθρωπο!! πως μπορω να προστατευτω απο αυτο το θηριο!!!!
    Δεν μπορω να δεχτω οτι ακουγα απο μικρος βαρια μεταλικη μουσικη!! ουτε οτι φταιει οι συναυλιες!! οτες οτι φταιει ο τωτες τροπος ζωης!! κι ολες οι χαζομαρες οπου καναμε πιτσιρικια πανω στην Πεντελη με κατις ψευτο σατανικες τελετες με το βιβλιο της Σωλομονικης!μπορει να καναμε καποια ψευτο καλεσματα - απο τις οδηγιες οπου λεει μεσα στο βιβλιο, εκει οπου εχει τα σχεδιαγραμματα πως καθομαστε κι το τι λεει ο καθε ενας μας- μπορει να τα καναμε αλλα επειδη γελαγαμε κι τα κοριδευαμε δεν νομιζω να εγινες κατις!!
    Πες μου λοιπον σε παρακαλω!! τι μου συμβαινει του δολιου?? ειμαι απο τους πιο αγνους ανθρωπους!! η καλοσυνη της ψυχης μου ειναι αμετριτη!! αγαπω τον κοσμο κι προσπαθω να φερομαι καλα!!! ειμαι ισως απο τους πιο δοτικους ανθρωπους!!! αλλα παλυς ο ΘΕΟΣ δεν μπαινει μεσα μου γιατι ΓΡΗΓΟΡΗ ??
    malakies les. ο θεος βοηθα κ τηνα φρικη και τα παιδια στο ογκολογικο δν βοηθαει μονοε σενα γ αυτο ειναι γεματα τα νοσοκομεια ζουδιιι εσυ βοηθησες τν ευατο σ με την πιστη κ στο αλλαχ να πιστευες θα τον δοξαζες

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    αδερφε Γρηγορη! και εγω πιστευω στον Θεο, Χριστο & Αγιο Πνευμα! μαλιστα εχω παει κι σε εκλησιες!! και κερακια εχω αναψει, κι εχω δωσει σε φτωχους φαγυτα ! ακομα κι σεκιουριτι εχω δουλεψει χωρις λεφτα καπωτες σε μια εκκλησια του κεντρου λογο κλοπων .
    Αλλα ο σατανας βρησκει "χαραμαδες" στην ψυχουλαμου κι μπαινει καποιες φορες μεσα μου!! μπαινει κι με εξουσιαζει!! με κανει κακο ανθρωπο!! πως μπορω να προστατευτω απο αυτο το θηριο!!!!
    Δεν μπορω να δεχτω οτι ακουγα απο μικρος βαρια μεταλικη μουσικη!! ουτε οτι φταιει οι συναυλιες!! οτες οτι φταιει ο τωτες τροπος ζωης!! κι ολες οι χαζομαρες οπου καναμε πιτσιρικια πανω στην Πεντελη με κατις ψευτο σατανικες τελετες με το βιβλιο της Σωλομονικης!μπορει να καναμε καποια ψευτο καλεσματα - απο τις οδηγιες οπου λεει μεσα στο βιβλιο, εκει οπου εχει τα σχεδιαγραμματα πως καθομαστε κι το τι λεει ο καθε ενας μας- μπορει να τα καναμε αλλα επειδη γελαγαμε κι τα κοριδευαμε δεν νομιζω να εγινες κατις!!
    Πες μου λοιπον σε παρακαλω!! τι μου συμβαινει του δολιου?? ειμαι απο τους πιο αγνους ανθρωπους!! η καλοσυνη της ψυχης μου ειναι αμετριτη!! αγαπω τον κοσμο κι προσπαθω να φερομαι καλα!!! ειμαι ισως απο τους πιο δοτικους ανθρωπους!!! αλλα παλυς ο ΘΕΟΣ δεν μπαινει μεσα μου γιατι ΓΡΗΓΟΡΗ ??
    γιατι δν υπαρχει θεος ρε μαλακα ποσες φορες θα το πουμε;; ε ρε πουστη μ ξεχνα το θεο κ ζησε σαν ενας σωστος ανιρωπος οπως τοσοι αθεοι για ονομα του θεου. δλδ οι αθεοι π βοηθανε κοσμο κ. ειναι γεματη καλοσυνη κα. ρετες κ κανουν πραξεις αντι να προσευχονται

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχω παρει το 5htp , κανενα αποτελεσμα δεν ειδα .........

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    γιατι δν υπαρχει θεος ρε μαλακα ποσες φορες θα το πουμε;; ι


    Αγαπητη joanna , πολυ δογματικη αποψη εχεις .................δεν θελω να σου αλλαξω γνωμη , δεν μου πεφτει λογος για το αν πιστευεις η οχι , αλλα αν και ανοιχτομυαλος κατα την γνωμη μου , οσοι πιστευουν , ασχετως θρησκειας , ειναι πορωμενοι θρησκοληπτοι ( εγω ας πουμε ) ?
    δεν εχουν φυσικα σχεση οι καλες πραξεις με το αν πιστευεις η οχι ...........
    ουτε οι πιστοι αξιζουν περισσοτερο σεβασμο απο τους αθεους ................ απλα ο καθεις εχει την αποψη του , και δεν ειναι ωραιο να προσπαθει καποιος να επιβαλλει την δικη του.......

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ειμαι αθεη κ απεκτησα αυτη τη γνωση περνωντας απο εμπειριες π δν θα ζητσετε ποτε. οποτε σεβαστητε λιγο αυτο π σας λεω δν ειμαι καμια χαζη. αντιθετως ειμαι ενας συγχρονος φιλοσοφος δυστυχως εχουμε δημοκρατια κ το σωστο δν το δεχομαστεαλλα πιστευουμε παντα σε θεους τ ολυμπου τωρα στο χριστιανισμο. αλλοι στον αλλαχ αλλοι στον ισλαμισμο αλλοι σο κορανι. περαστικα σας. ο χριστιανισμος εσφαξε κοσμο γ να τον αναγκασει να πιστευει ισως απο κει εμεινε το καταλοιπο της καταπιεστικης πιστης αλλιως θα γινει κατι κακο. μπηκε στο γονιδιο των ανθρωπων. νιωθω οτι μιλαω σε ανθρωπους χαζους κ εοδ δν ανηκω πλεον σε αυτους δν θελω να συνεχισω εφοσον θελςτε να στς λαθος κ να ερμηνευετε τας γραφς οπως θελετς φυσικα κ ασς συμφερει καλο. τεελοκομειο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ήπια γενικευμένη αγχώδη διαταραχή
    By Nikolas1993 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 15-12-2016, 10:32
  2. ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΑΓΧΩΔΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By a+b in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-09-2013, 23:12
  3. Αγχώδη διαταραχή...μια ζωή
    By Deep purple in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 24-09-2012, 04:50
  4. Καταθλιψη και γενική αγχώδη διαταραχή
    By Axileas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-2010, 04:37
  5. αγχωδη διαταραχη
    By tinalost73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-04-2008, 09:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •