5htp για αγχώδη διαταραχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    11

    5htp για αγχώδη διαταραχή

    Γεια σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος το 5htp. Είναι ένα αμινοξύ το οποίο αυξάνει τη σερετονίνη και χρησιμοποιείται για θεραπεία κατάθλιψης ή / και αγχους. Είναι άκακο και με πολύ καλά revews. Μήπως το έχει δοκιμάσει κάποιος; Το έχω ήδη παραγγείλει ως μια ύστατη προσπάθεια να αποφύγω τα αντικαταθλιπτικά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Το ειχα ψαξει κι εγω παλιοτερα, δεν υπηρχε κανεις που τελικα να μην κατεληξε στα κλασικα χημικα φαρμακα. Ακομη κι οσοι το δοκιμασαν για μια περιοδο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    9
    Καλησπερα .... τα πηρα αρχες Ιανουαριου απο μονος μου. Για 5 _6 ημερες κ τελικα τα σταματησα. Τα πηρα κ καλα σε συνδιασμο με αλλες βιταμινες διοτι ειχα παθει το πρωινο ξυπνημα λογο αγχους. Μου δημιουργηθηκαν επιπλεον αυπνιες κ εντονα αισθηματα ενεργειας κ εντασης. Τελικα καταντησα να ξυπναω κατα τις 2 η 3 ωρα μεσα σε υπερενταση κ να μη μπορω να κοιμηθω. Να πω οτι τα επαιρνα απογευματακι που ισως να μην ηταν σωστο. Για να ηρεμισω αναγκαστικα να παρω λεξοταν. Ακομη τα εχω αλλα δεν τα περνω εαν δεν μου τα συστησει γιατρος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Να ρωτήσω, Ολα αυτά βιταμίνες, αμινοξύ μπορείς να τα παραγγείλεις έτσι, δεν θέλει συνταγή γιατρού!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Evi1982 View Post
    Γεια σας! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κάποιος το 5htp. Είναι ένα αμινοξύ το οποίο αυξάνει τη σερετονίνη και χρησιμοποιείται για θεραπεία κατάθλιψης ή / και αγχους. Είναι άκακο και με πολύ καλά revews. Μήπως το έχει δοκιμάσει κάποιος; Το έχω ήδη παραγγείλει ως μια ύστατη προσπάθεια να αποφύγω τα αντικαταθλιπτικά.
    γιατι θες να τα αποφυγεις? φοβάσαι τις παρενέργειες η κατι άλλο?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    9
    Παιδια εαν πατε σε ενα καλο φαρμακειο οπως πηγα κ εγω θα βρειτε απειρα συμπληρωματα διατροφης απολες τις μαρκες τις αγορας. Κ μαλιστα πληρωσα κ ενα καρο χρηματα γ διατροφικα κ βιταμινες

  7. #7
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείρηση λόγω παραβίασης των όρων χρήσης του Forum. Ομιλω για αυτους που δεν τα εχουν ξεκινησει,για αυτους που τα εχουν ξεκινησει και κανουν την δηθεν θεραπεια θελει καποιον χρόνο σιγα σιγα να ελλατωνουν την δοση τους,διοτι οι ουσιες των φαρμακων έχουν περασει στον οργανισμο τους. Ο Κυριος ημων Ιησους Χριστός μας αγαπά και μας περιμενει στην μετανοια,δοκιμαστε το και δεν θα απογοητευθειτε. Πρώην Παθων...
    Last edited by rmult; 26-02-2018 at 17:32.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    χαχαχαχαχ Ο τρολολοτερος ολων. Καλο βραδυ!
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #9
    Αδερφε εγω με την χαρη του θεου ειμαι υγιεις και δεν πηρα κανενα φαρμακο απο αυτα που μου προσφερθηκαν.!!!

  10. #10
    Εγω ειμαι τρελλος που προτεινω να μην παρουν ψυχοφαρμακα και εσυ σωστος, δες το Μαρκετινγκ της τρελλας 1,2,3 δες στο youtube και μετα πες μου, αλλα απο τα 2297 σχολια σου εδω μεσα θα εχεις βοηθησει πολυ κοσμο εδω μεσα φαντοζομαι, Μετανοια,Πνευματικος Γεροντας,εξομολόγηση,θεια Κοινωνία,εκκλησιασμος ειναι τα φαρμακα. Ο ιδιος ο Χριστός ειπε,εγω ειμαι ο Ιατρος των ψυχων και σωματων...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Θα συμφωνήσω μαζί σου. Η πίστη στον Θεό σώζει. Η μαμά μου πάντα έλεγε να μην απογοητευόμαστε ότι θα είμαστε καλά με την βόηθεια και την χάρη του Θεού και εγώ δεν την πίστευα. Ηρθαν δυσκολίες στη ζωή μου και πίστεψα ότι ο θεός με εγκατέλειψε.
    Ο Θεός όμως δεν με είχε εγκαταλείψει ποτέ. Εγώ τον είχα εγκαταλείψει. Τώρα πια, ξέρω ότι Εκείνος είναι πάντα μαζί μου και με οδηγεί στο σωστό μονοπάτι. Στο μονοπάτι που φέρει την λύτρωση και την αιώνια ευτυχία. Εκείνος μου έδειξε τον δρόμο προς την αληθινή ανιδιοτελή αγάπη. Η αγάπη είναι ο οδηγός μου.

  12. #12
    Δοξα τω θεο εν Χριστο αδερφε, ο ιδιος που μιλαω τωρα εβλεπα τον κοσμο αναποδα στην κυριολεξια,δεν μπορουσα να σταθω,να πιω ενα ποτηρι νερο,παθαινα ασφυξια,καιγοταν τα σωθικα μου,δεν μπορουσα να αναπνευσω, με την χαρι του θεου ομως ολλα εφυγαν, ΧΩΡΙΣ ΨΥΧΟΦΆΡΜΑΚΑ αν και πολλοι μου τα προτειναν, Δοξα τω θεο με φώτισε ο κυριος να μην τα παρω..!!!!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εσυ απο που εμφανιστηκες μηπως γραφεις μυνηματα μεσα απ το πατριαρχειο?

  14. #14
    Περιεργο παντως, ο πρωτος σχολιαστης 2.297 σχολια ο δευτερος σχολιαστης και με υφος ειρωνικο 9.678 σχολια. Και οι δυο αποριπτουν τον θεο λες και ειναι θεοι οι ιδιοι,ενω τοσοι άνθρωποι εχουν θεραπευτει με την βοηθεια του Χριστου τις Παναγιας και των Αγιων μας...!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Ο θεος πρεπει να εκανε διαλειμμα μεχρι την δεκαετια του 60 οπου τελειωσε η πολιτικη της ιδρυματοποιησης κ ανελαβε κ παλι δραση φαινεται.
    Πες το σ'αυτους που πεθαναν σε ιδρυμα εκεινες τις δεκαετιες πριν ανακαλυφθουν τα ψυχοφαρμακα.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ήπια γενικευμένη αγχώδη διαταραχή
    By Nikolas1993 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 15-12-2016, 10:32
  2. ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΑΓΧΩΔΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By a+b in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-09-2013, 23:12
  3. Αγχώδη διαταραχή...μια ζωή
    By Deep purple in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 24-09-2012, 04:50
  4. Καταθλιψη και γενική αγχώδη διαταραχή
    By Axileas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-2010, 04:37
  5. αγχωδη διαταραχη
    By tinalost73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-04-2008, 09:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •