5htp για αγχώδη διαταραχή - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    ειμαι αθεη κ απεκτησα αυτη τη γνωση περνωντας απο εμπειριες π δν θα ζητσετε ποτε. οποτε σεβαστητε λιγο αυτο π σας λεω δν ειμαι καμια χαζη. αντιθετως ειμαι ενας συγχρονος φιλοσοφος δυστυχως εχουμε δημοκρατια κ το σωστο δν το δεχομαστεαλλα πιστευουμε παντα σε θεους τ ολυμπου τωρα στο χριστιανισμο. αλλοι στον αλλαχ αλλοι στον ισλαμισμο αλλοι σο κορανι. περαστικα σας. ο χριστιανισμος εσφαξε κοσμο γ να τον αναγκασει να πιστευει ισως απο κει εμεινε το καταλοιπο της καταπιεστικης πιστης αλλιως θα γινει κατι κακο. μπηκε στο γονιδιο των ανθρωπων. νιωθω οτι μιλαω σε ανθρωπους χαζους κ εοδ δν ανηκω πλεον σε αυτους δν θελω να συνεχισω εφοσον θελςτε να στς λαθος κ να ερμηνευετε τας γραφς οπως θελετς φυσικα κ ασς συμφερει καλο. τεελοκομειο.
    Ενταξει Τζοαννα , μου απαντας σενα ερωτημα που σουθεσαστο θρεντ ' θεοτητα και ψυχωση ' ......δεν θεωρω οτι εισαι χαζη ..... δεχομαι και τις αλλες θρησκειες ........... μην εισαι σιγουρη οτι εχεις ζησει εμπειριες που δεν θα ζησουμε ποτε εμεις ......ειμαι 58 χρ. και ειχα μια ζωη πολυ εντονη συναισθηματικα , και κυριως επαγγελματικα , οχι σαν υπαλληλος , ως καποιος με τεραστιες ευθυνες , απο 28 χρ. ............. το τι εχω ζησει .....μεχρι μια φιλη μου με προτρεπει να γραψω βιβλιο με την ζωη μου !!!! υπερβολη βεβαια , αλλα εχω μαθει σεναν τροπο ζωης , που πολλοι που παντρευτηκαν νεοι, ( δεν εχω ποτε παντρευτει ) δεν ειχαν την ευκαιρια να τον ζησουν ....... αλλα που οντως δεν θα τα ζησει κανεις , ειχα φιλο ατομο ,που η ζωη του ειναι σαν παραμυθι , κυριολεκτω ......οταν στα 44 του πεθανε απο καρκινο, το status ( το 94 )το περιοδικο, αφιερωσε 25 σελιδες για αυτον , με τιτλο, ' ο ανθρωπος που θα γινοταν Ωνασης ' , ......................... και η προσωπικη του ζωη , που την ζουσα , ειναι εξισου εντυπωσιακη .... και λιγα λεω ...και αυτος εντυπωσιακος σαν προσωπικοτητα ......

    τωρα στο θεμα μας , αληθεια ειναι οτι εχει χυθει μακραν περισσοτερο αιμα στο ονομα του Χριστου , η σε καποια σε αλλη θρησκεια , παρα στονομα του κακου ( η σατανα , οπως θες πεστον ) .........
    εκει λοιπον οφειλεται ο θυμος σου ? στον φανατισμο ? θα συμφωνησω μαζι σου , ο φανατισμος , σε ολας του τις μορφες , ειναι κακο, πολυ .....

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    εγω παλι εχω δει περισσοτερους ανθρωπους να πεθαινουν εχο τας ζήσει ι κ την υπολοιπη ζωη σκατα παρα πλουσιους με αιγλη π επαθαν ξαφνικα καρκινο
    που ειναι σπανιοτερο

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    οπως αμα γεννιισουν να πιστευεις στον αλλαχ δν θα υπηρχε μια πιθανοτητα να αλλαξεις το ιδιο κ στο χριστιανισμο γινεται. κ οι δυο θεωρουμε οτι ειμαστε σωστοι κ πιστευουμε στον αληθινονθεουλη αρα οι αυτοι ειναι χαζοι η εμεις προφανως αυτοι

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    οπως αμα γεννιισουν να πιστευεις στον αλλαχ δν θα υπηρχε μια πιθανοτητα να αλλαξεις το ιδιο κ στο χριστιανισμο γινεται. κ οι δυο θεωρουμε οτι ειμαστε σωστοι κ πιστευουμε στον αληθινονθεουλη αρα οι αυτοι ειναι χαζοι η εμεις προφανως αυτοι

    Οχι , βρε Ιωαννα , οπου θελει ο καθεις πιστευει , δεν κατακρινω τους πιστευοντες στον Αλλαχ , ............... ετυχε και γεννηθηκα χριστιανος , αλλα πιστευω σε μια ανωτερη / υπερτατη δυναμη , οπως πιστευουν ολοι, οποια κι αν ειναι η θρησκεια
    τους ............. απαξιωνω ολους τους φανατικους θρησκους ......... θαλεγα για τους μποξέρ , αλλα δεν ξερω αν κανουν τον σταυρο τους για να παθουν κακο, η να νικησουν τον αντιπαλο ........ενα συντομο ανεκδοτακι , ' παει μια κυρια στον παπα , της ενοριας της , λεει , πατερ , προσευχησου σε παρακαλω , γιατι ο γυιος εχει εναν σοβαρο αγωνα μποξ την Κυριακη ' , ενταξει λεει ο παπας , θα προσευχηθω , αλλα θα βοηθησει αν κι αυτος ριξει μια γερη γροθια ' !!!! οποτε ' μην επικαλεισαι το ονομα του Κυριου σου επι ματαιω ' ...............

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    οπως αμα γεννιισουν να πιστευεις στον αλλαχ δν θα υπηρχε μια πιθανοτητα να αλλαξεις το ιδιο κ στο χριστιανισμο γινεται. κ οι δυο θεωρουμε οτι ειμαστε σωστοι κ πιστευουμε στον αληθινονθεουλη αρα οι αυτοι ειναι χαζοι η εμεις προφανως αυτοι
    ή και οι δυο......επισης,πολλοι εχουν απαρνηθει κ χριστιαννισμο και το κορανι αντιστοιχα.....αρα δεν ισχιει οτι θα κουβαλας την ιδια πιστη κ τα πιστευω ειτε τυχει να γεννηθεις σε περιβαλλον με τη μια η την αλλη θρησκεια............

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    ή και οι δυο......επισης,πολλοι εχουν απαρνηθει κ χριστιαννισμο και το κορανι αντιστοιχα.....αρα δεν ισχιει οτι θα κουβαλας την ιδια πιστη κ τα πιστευω ειτε τυχει να γεννηθεις σε περιβαλλον με τη μια η την αλλη θρησκεια............
    Πολυ σωστα , Θανο ......

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    προφανως σ λεω τις πιθανοτητες. ειδικα οσο χαμηλοτερη μορφωση εχουν τοσο πιθανο ειναι. πχ τουρκια κ οπου υπαρχεις σκοταδισμος το προφανως αυτοι ειναι χαζοι κ οχι εμεις μιλησα ειρωνικα. κ οι δυο ειμαστε
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Πολυ σωστα , Θανο ......

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    υπαρχει ανωτερη δυναμη αλλα δν εχει λογικη ειναι ενεργειες κ τις προσκαλουμε κ καπως επηρεαζεται το συμπαν. δν ειμαι πχ η δυναμη θεοτητσ ταδε κ εχει πεποιθησεις
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οχι , βρε Ιωαννα , οπου θελει ο καθεις πιστευει , δεν κατακρινω τους πιστευοντες στον Αλλαχ , ............... ετυχε και γεννηθηκα χριστιανος , αλλα πιστευω σε μια ανωτερη / υπερτατη δυναμη , οπως πιστευουν ολοι, οποια κι αν ειναι η θρησκεια
    τους ............. απαξιωνω ολους τους φανατικους θρησκους ......... θαλεγα για τους μποξέρ , αλλα δεν ξερω αν κανουν τον σταυρο τους για να παθουν κακο, η να νικησουν τον αντιπαλο ........ενα συντομο ανεκδοτακι , ' παει μια κυρια στον παπα , της ενοριας της , λεει , πατερ , προσευχησου σε παρακαλω , γιατι ο γυιος εχει εναν σοβαρο αγωνα μποξ την Κυριακη ' , ενταξει λεει ο παπας , θα προσευχηθω , αλλα θα βοηθησει αν κι αυτος ριξει μια γερη γροθια ' !!!! οποτε ' μην επικαλεισαι το ονομα του Κυριου σου επι ματαιω ' ...............

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ήπια γενικευμένη αγχώδη διαταραχή
    By Nikolas1993 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 15-12-2016, 10:32
  2. ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΑΓΧΩΔΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By a+b in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 16-09-2013, 23:12
  3. Αγχώδη διαταραχή...μια ζωή
    By Deep purple in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 24-09-2012, 04:50
  4. Καταθλιψη και γενική αγχώδη διαταραχή
    By Axileas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 12-02-2010, 04:37
  5. αγχωδη διαταραχη
    By tinalost73 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 01-04-2008, 09:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •