Γρηγορη Διαιτα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459

    Γρηγορη Διαιτα?

    βρηκα μια διαιτα 8 ημερων που χανεις 8 κιλα...χημικη είναι...
    2 μερες γιαουρτι-2 μερες ρυζι-2 μερες πατατες και 2 μερες κοτοπουλο.
    είμαι 85 κιλα και θελω να παω 75 για να αρχισω ογκο στο γυμναστηριο...επειδή τωρα εχω λιπος και θελω να κανω μονο μυς.
    ξερει κανενας αν μετα από τετοια διαιτα ξαναπαιρνεις τα κιλα ευκολα εάν προσεχεις? και αν είναι επικινδυνη για την υγεια?
    και επισης εάν καποιος εχει να προτεινει καποια διαιτα εξπρες καλη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν υπαρχουν διαιτες εξπρες , κι αυτη που λες , θα τα ξαναπαρεις τα κιλα , κι ακομη παραπανω .....το πολυ που μπορεις να χανεις σε σσταθερη βαση ειναι 1% του βαρους σου /βδομαδα .........εγω με σωστη διατροφη , με ελαχιστη κινηση , εχω χασει απο 1/12 ειναι 7.5 κιλα .........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν υπαρχουν διαιτες εξπρες , κι αυτη που λες , θα τα ξαναπαρεις τα κιλα , κι ακομη παραπανω .....το πολυ που μπορεις να χανεις σε σσταθερη βαση ειναι 1% του βαρους σου /βδομαδα .........εγω με σωστη διατροφη , με ελαχιστη κινηση , εχω χασει απο 1/12 ειναι 7.5 κιλα .........
    το θεμα είναι ότι και εγω αυτό φοβάμαι μην τα ξαναπαρω πισω ευκολα και περισσοτερα...
    όχι δεν εχω τοσο χρονο να περιμενω για να χασω τα κιλα.
    ψαχνω κατι αμεσο και δραστικο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Να μην την κάνεις... αυτές οι δίαιτες δεν βοηθάνε πουθενά... το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χάσεις υγρά και σε μια εβδομάδα να είσαι πάλι πίσω στην αρχή..
    Αν αποφασίσεις να αδυνατίσει θα κάνεις μια κανονική διατροφή... θα τρως υγιεινά και χωρίς υπερβολές... το να λιμοκτωνεις για μια εβδομάδα και να είσαι στο 0 την επόμενη μόνο κακο στον οργανισμό σου θα κανει

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Να μην την κάνεις... αυτές οι δίαιτες δεν βοηθάνε πουθενά... το μόνο που θα καταφέρεις είναι να χάσεις υγρά και σε μια εβδομάδα να είσαι πάλι πίσω στην αρχή..
    Αν αποφασίσεις να αδυνατίσει θα κάνεις μια κανονική διατροφή... θα τρως υγιεινά και χωρίς υπερβολές... το να λιμοκτωνεις για μια εβδομάδα και να είσαι στο 0 την επόμενη μόνο κακο στον οργανισμό σου θα κανει

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App
    ναι αλλα αμα κανω κανονικη διατροφή...θα μου παρει δυο μηνες να φτασω στα κιλα που θελω
    όχι νταξει με αυτή την διαιτα δν λιμοκτονεις αλλα λογικα θα κρυβει καπιους κινδυνους για να χανεις τοσο γρηγορα κιλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    ναι αλλα αμα κανω κανονικη διατροφή...θα μου παρει δυο μηνες να φτασω στα κιλα που θελω
    όχι νταξει με αυτή την διαιτα δν λιμοκτονεις αλλα λογικα θα κρυβει καπιους κινδυνους για να χανεις τοσο γρηγορα κιλα
    Υγρά είναι μόνο... Δεν χάνεις ούτε 1% λίπος.. Δεν θα σου κάνει τπτ θα το δεις.. τσάμπα κοπος

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Υγρά είναι μόνο... Δεν χάνεις ούτε 1% λίπος.. Δεν θα σου κάνει τπτ θα το δεις.. τσάμπα κοπος

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App
    δν νομιζω να εχω τοσα πολλα υγρα./...
    εσυ εχεις δοκιμασει καμια διαιτα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    δν νομιζω να εχω τοσα πολλα υγρα./...
    εσυ εχεις δοκιμασει καμια διαιτα?
    Το 70% του κορμιού μας είναι νερό! Εγώ έκανα διατροφή για να πάρω κιλά.. αρρώστησα και δεν έτρωγα τπτ μια εβδομάδα.. έχασα 3-4 κιλά... τα οποία πήρα μέσα σε 2 μέρες [emoji16] ήταν απλά υγρά του οργανισμού που είχαν αποπληρωθεί.. Όλες οι γρήγορες δίαιτες εκεί στοχεύουν για να χαίρεσαι αρχικά.. Αλλά μετά τσουππππ μια τρύπα στο νερό!

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Το 70% του κορμιού μας είναι νερό! Εγώ έκανα διατροφή για να πάρω κιλά.. αρρώστησα και δεν έτρωγα του μια εβδομάδα.. έχασα 3-4 κιλά... τα οποία πήρα μέσα σε 2 μέρες [emoji16] ήταν αλλά υγρά του οργανισμού που είχαν αποπληρωθεί.. Όλες οι γρήγορες δίαιτες εκεί στοχεύουν για να χαίρεσαι αρχικά.. Αλλά μετά τσουππππ μια τρύπα στο νερό!

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App
    μαλιστα δλδ μονο διατροφή.....δεν ξερω θα το σκεφτω......και θα αποφασισω αν θα κανω αυτή την διαιτα η θα ακολουθησω ένα πλανο διατροφης...
    μακαρι ν ηθελα και εγω να παρω το μονο ευκολο χααχαχαχ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    μαλιστα δλδ μονο διατροφή.....δεν ξερω θα το σκεφτω......και θα αποφασισω αν θα κανω αυτή την διαιτα η θα ακολουθησω ένα πλανο διατροφης...
    μακαρι ν ηθελα και εγω να παρω το μονο ευκολο χααχαχαχ
    Είναι πιο δύσκολο να πάρεις από το να χάσεις... [emoji16][emoji16] να αφήσεις την κοιλίτσα να γουργουρίζει λίγο γίνετε.. να την γεμίσεις περισσότερο από όσο μπορεί όμως πως?

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Είναι πιο δύσκολο να πάρεις από το να χάσεις... [emoji16][emoji16] να αφήσεις την κοιλίτσα να γουργουρίζει λίγο γίνετε.. να την γεμίσεις περισσότερο από όσο μπορεί όμως πως?

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App
    ειχα παρει 20 κιλα σε 3 μηνες ..οποτε από πρωτο χερι σου λεω είναι πανευκολο να παρεις χαχααχ
    απλα εσυ μπορει να εχεις μικρο στομαχι...αμα αρχισεις και το στουμπωνεις μεχρι να ξεχειλωσει μετα θα είναι ευκολο χααχααχ (μην το κανεις εννοείται)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    ειχα παρει 20 κιλα σε 3 μηνες ..οποτε από πρωτο χερι σου λεω είναι πανευκολο να παρεις χαχααχ
    απλα εσυ μπορει να εχεις μικρο στομαχι...αμα αρχισεις και το στουμπωνεις μεχρι να ξεχειλωσει μετα θα είναι ευκολο χααχααχ (μην το κανεις εννοείται)
    Χαχαχαχαχαχ εγώ δεν μπορώ.. είμαι της υγιεινής .. Δεν τρώω τηγανιτά πολλά... σουβλάκια σπάνια.. Η πίτσα δεν μ'αρέσει.. Μου βρωμάει.. γλυκά σπάνια.. [emoji23][emoji23] δεν είμαι πολύ νορμάλ ανθρωπος

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Χαχαχαχαχαχ εγώ δεν μπορώ.. είμαι της υγιεινής .. Δεν τρώω τηγανιτά πολλά... σουβλάκια σπάνια.. Η πίτσα δεν μ'αρέσει.. Μου βρωμάει.. γλυκά σπάνια.. [emoji23][emoji23] δεν είμαι πολύ νορμάλ ανθρωπος

    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App
    είσαι το άκρως αντίθετο από εμένα στο φαι
    μπράβο που τρως υγιεινά...εγώ δυστυχώς δεν μπορώ....γενικότερα κανω πολύ ανθυγιεινή ζωή
    η αληθεια είναι ότι δεν ακούγεσαι και πολύ νορμαλ ανθρωπος αχαχχααχαχ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    είσαι το άκρως αντίθετο από εμένα στο φαι
    μπράβο που τρως υγιεινά...εγώ δυστυχώς δεν μπορώ....γενικότερα κανω πολύ ανθυγιεινή ζωή
    η αληθεια είναι ότι δεν ακούγεσαι και πολύ νορμαλ ανθρωπος αχαχχααχαχ
    Χαχαχαχαχαχ θέλω να τρώω σπιτικό φαγητό... το φαγητό απ έξω το νιώθω σαν να τρώω σκουπίδια... πλαστικο..
    Προτιμώ να κάτσω να φτιάξω μια πρόχειρη μακαρονάδα πάρα να παραγγείλω σουβλάκι! Γι'αυτό και είναι πιο δύσκολο για εμένα να παχυνω [emoji23][emoji23]


    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Χαχαχαχαχαχ θέλω να τρώω σπιτικό φαγητό... το φαγητό απ έξω το νιώθω σαν να τρώω σκουπίδια... πλαστικο..
    Προτιμώ να κάτσω να φτιάξω μια πρόχειρη μακαρονάδα πάρα να παραγγείλω σουβλάκι! Γι'αυτό και είναι πιο δύσκολο για εμένα να παχυνω [emoji23][emoji23]


    Εστάλη από SM-A510F στο E-Psychology.gr Mobile App
    θα επρεπε να ντρεπεσαι που δεν τρως σουβλάκια και πιτσες....μα είναι δυνατον? αχχααχαχχααχ
    εγω για να σ πω την αληθεια κανω5-6 φορες την εβδομαδα ντελιβερυ.........ειδικα από το καλοκαιρι και μετα και φαι να εχω σπιτικο το πεταω χααχχχαχ
    κοιτα αμα μαζι με το φαι φτιαχνεις σαλατα με λαδι και βουτας μιση φρατζολα ψωμι θα παχυνεις

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γρηγορη εκσπερματωση
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 23-09-2014, 16:54
  2. Παιδια ΣοΣ γρηγορη απαντηση σας παρακαλω
    By KARMA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 20-03-2014, 14:54
  3. ΓΡΗΓΟΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By eosygood in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 20-04-2013, 22:51
  4. μια αποτελεσματικη γρηγορη διαιτα?
    By sofakithess20189 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 68
    Last Post: 17-12-2009, 10:28
  5. χωρισμος και γρηγορη συνεχεια
    By MANOLIS_35 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 06-03-2008, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •