Μανία παραιτήσεις από εργασια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 81
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Καλά έκανες και παραιτήθηκες όπως είπα και πιο πριν ο άνθρωπος πρέπει να περνάει καλά στη δουλειά του.
    Ένας φίλος μου τον είχε βάλει μια ξαδέλφη
    του σε μια δουλειά στον ξάδερφό απτό άλλο σόι και του είχε κάνει το αφεντικό τη ζωή ποδήλατο και του έλεγα παραιτησου και δεν με άκουγε.να με έβαλε η ξαδέρφη μου και άμα φύγω θα την εκθέσω έπειτα να μην λεεί η γειτονιά να ο τάδε δεν δουλεύει.και καθόταν και τα ανεχόταν όλα.
    Τα έριχνε μέσα του ώσπου κάποια στιγμή έσκασε.μάλωσε με το αφεντικό και έφυγε αλλά πλέον ήταν αργά μετά από ένα μήνα.
    Ένιωσε ακαθησια δεν μπορούσε να κατσει δεν μπορούσε να μιληση γενικός δεν μπορούσε να κάνει τίποτα παρά μόνο περπατούσε πάνω κάτω όλη την ώρα.και μετά τον έπιασε και ζάλη στο ψυχίατρο πήγε ο ψυχίατρος έκανε διάγνωση του χορησε κάτι χάπια τώρα μετά από χρόνια είναι καλύτερα αλλά όχι όπως και πριν ..
    Τελικά ρε Νάταλι άξιζε??φυσικά και οχι.τωρα που είναι η γειτονιά να τον στηρίξει?
    Και για να ξεκαθαρίσω τι θέλω να πω ότι σε μια δουλειά αν δεν περνάω καλά και χίλια ευρώ να μου δώσουνε δεν καθομε.
    Πάνω από θέλω και λίγη ανθρωπιά.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Καλά έκανες και παραιτήθηκες όπως είπα και πιο πριν ο άνθρωπος πρέπει να περνάει καλά στη δουλειά του.
    Ένας φίλος μου τον είχε βάλει μια ξαδέλφη
    του σε μια δουλειά στον ξάδερφό απτό άλλο σόι και του είχε κάνει το αφεντικό τη ζωή ποδήλατο και του έλεγα παραιτησου και δεν με άκουγε.να με έβαλε η ξαδέρφη μου και άμα φύγω θα την εκθέσω έπειτα να μην λεεί η γειτονιά να ο τάδε δεν δουλεύει.και καθόταν και τα ανεχόταν όλα.
    Τα έριχνε μέσα του ώσπου κάποια στιγμή έσκασε.μάλωσε με το αφεντικό και έφυγε αλλά πλέον ήταν αργά μετά από ένα μήνα.
    Ένιωσε ακαθησια δεν μπορούσε να κατσει δεν μπορούσε να μιληση γενικός δεν μπορούσε να κάνει τίποτα παρά μόνο περπατούσε πάνω κάτω όλη την ώρα.και μετά τον έπιασε και ζάλη στο ψυχίατρο πήγε ο ψυχίατρος έκανε διάγνωση του χορησε κάτι χάπια τώρα μετά από χρόνια είναι καλύτερα αλλά όχι όπως και πριν ..
    Τελικά ρε Νάταλι άξιζε??φυσικά και οχι.τωρα που είναι η γειτονιά να τον στηρίξει?
    Και για να ξεκαθαρίσω τι θέλω να πω ότι σε μια δουλειά αν δεν περνάω καλά και χίλια ευρώ να μου δώσουνε δεν καθομε.
    Πάνω από θέλω και λίγη ανθρωπιά.
    Μα η δουλεια ωραια ηταν, και απο την εργοδοσια δεν ειχα παραπονο...ηταν μεγαλη επιχειρηση και αρκετα απροσωπη σε αυτο το σταδιο. Οι συναδελφισσες ηταν για τον πεοντα του χαμελαιοντα, λολ. Αυτες και η προισταμενη ακριβως πανω απο το κεφαλι μου...(γενικως ο προισταμενος του προισταμενου του προισταμενου ηταν το μερος, λολ, ειχε πολλες βαθμιδες). Αυτη ειδικα μου τα γαμησε ολα ψυχολογικα..πιστευω απο φοβο. Ημουνα λουκουμι για τη δικια της θεση βαση προσοντων, αν και δεν ειχα καθολου βλεψεις. Μετα το καταλαβα τι ζορι τραβουσε και μου εβγαλε τη ψυχη.
    Απλα ημουν ψαρωμενος κεφτες τοτε και φρεσκοχωρισμενη, λιγο καπως στη κοσμαρα μου ψυχολογικα και δεν μπορεσα να τους επιβληθω να με αφησουν ησυχη. Δεν καταλαβαινα καν τι συμβαινει και κυριως γιατι. Αμα ηξερα τοτε οσα ξερω τωρα θα ειχε βαλει την ουρα στα σκελια η χλαμουτσα. Τεσπα αφου το ειχε τοσο αναγκη και τοσο φοβο μη χασει τη θεσουλα της χαρισμα της...τι να κανουμε.

  3. #18
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Κασσανδρα χτυπαω το κεφαλι μου με τη παρτη σας, και εσενα και τη φιλη σου :P
    Αλλα η φιλολογος τι δουλεια ειχε στη τραπεζα; Τι κονεδαρα ηταν αυτη; λολ.
    Περα της πλακας παντως σας παραδεχομαι αν φυγατε οντως επειδη δεν σας αρεζε η δουλεια, ειδικα τη φιλη σου. Κι εγω σπουδασα και κανω χειρονακτικη δουλεια οχι απο επιλογη ομως...δεν μπορω να με φανταστω να κανω την επιλογη της φιλης σου αλλα τι να σου πω...ισως η ζωη με διαψευσει. Προς το παρον ελπιζω απλα να μου αρεσει πραγματι καμια καλυτερη δουλεια που θα εχω την δυνατοτητα να κανω... :)
    Η φίλη μου βρέθηκε στην τράπεζα επειδή ήταν παιδί υπερπολύτεκνης οικογένειας (11 αδέλφια!) και σύμφωνα με έναν νόμο που υπήρχε, μπορούσε τότε ένα από τα παιδιά μιας υπερπολύτεκνης οικογένειας να προσληφθεί στο δημόσιο ή στον ευρύτερο δημόσιο τομέα και εκεί υπήρχε θέση (τότε η Ιονική Τράπεζα ανήκε κατά ένα μεγάλο μέρος στο Δημόσιο, μετά πουλήθηκε και ενώθηκε με την Πίστεως απ όπου προέκυψε η Alpha Bank).
    Εγώ δεν είχα κανένα απολύτως μέσον αλλά πέρασα με γραπτό διαγωνισμό, τον πρώτο κανονικό διαγωνισμό που έγινε μετά τις "αθρόες" προσλήψεις από τις κλαδικές του ΠΑΣΟΚ και πριν καθιερωθεί τελικά ο ΑΣΕΠ, μιλάμε για το 91. Είχα γράψει άριστα, ήμουν και άριστη μαθήτρια στο Λύκειο και τελείωνα τότε το Οικονομικό πανεπιστήμιο . Δεν μου άρεσε όμως αυτή η δουλειά καθόλου και παράλληλα ασχολήθηκα με την μουσική, έμαθα πιάνο, σολφέζ και βυζαντινή μουσική 8 χρόνια και πήρα το δίπλωμα να μπορώ να διδάσκω, δίδασκα για λίγο, πήγαινα και στο ψαλτήρι, μετά ασχολήθηκα με το ψηφιδωτό, είχα την τύχη να έχω άριστο δάσκαλο με σπουδές στην Ραβένα και ασχολήθηκα επαγγελματικά μαζί του (ως βοηθός του), είχα ασχοληθεί και με την αγιογραφία, έφτιαχνα και εικόνες βυζαντινές και τώρα είμαι ακόμη με το ψηφιδωτό, μόνο που οι δουλειές είναι αραιές πλέον, ακόμη και στις εκκλησίες. Αν γνώριζα βέβαια τότε οτι θα έρθει αυτή η κρίση στην Ελλάδα ίσως και να μην έφευγα. Και η φίλη μου πάντως δεν τόχει μετανιώσει καθόλου! Μέχρι σήμερα μου λέει: "Ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου, πώς αντέχαμε εκεί μέαα;"
    Άλλη μία φίλη που έχω και δουλεύει ακόμα στην τράπεζα θέλει από χρόνια να φύγει αλλά δεν γίνεται γιατί έχει τρία παιδιά και ο άντρας της δεν έχει σταθερή δουλειά. Κι αυτή είχε μπει χωρίς μέσον, με διαγωνισμό της τράπεζας, ως πτυχιούχος της ΑΣΟΕΕ.
    Το πρόβλημα στην τράπεζα για εμάς ήταν οτι επειδή δεν είχαμε διοριστεί με πολιτικές γνωριμίες δεν είχαμε καμία προστασία και εξέλιξη έναντι των άλλων υπαλλήλων. Μας έδιναν τα χειρότερα και δυσκολότερα πόστα και τίποτα για εμάς δεν ήταν ευέλικτο (π.χ.άδειες είχαμε υπόλοιπα 3, 4, 5 μήνες που δεν μας τις έδιναν, τις υπερωρίες τις κάναμε εμείς (10ωρα, 12 ωρα κάθε μέρα) και τις μοιράζονταν οι κομματικοί ημέτεροι μεταξύ τους, μας παρέλλειπαν στις προαγωγές και άλλα).
    Να φανταστείς, την φίλη μου με τα τρία παιδιά την προσέλαβαν υποτίθεται επειδή είχε συγκεκριμένες γνώσεις και πτυχία με διαγωνισμό για θέση συγκεκριμένη στο Dealing Room (γραφείο διαπραγμάτευση τιμών, μετοχών, νομισμάτων, αμοιβαίων κεφαλαίων κλπ) και τελικά, επειδή η θέση εκεί είχε περισσότερα λεφτά και εξέλιξη, έβαλαν έναν γιό κάποιου πασοκοσυνδικαλιστή που δεν είχε καν τα τυπικά προσόντα (ούτε πτυχία, ούτε τίποτα) και εκείνη την πέταξαν σε ένα κατάστημα, όπου εδώ και 20 χρόνια είναι ταμίας!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Αχ και εγώ θέλω να πω, σε λίγο όμως!!!!!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Η φίλη μου βρέθηκε στην τράπεζα επειδή ήταν παιδί υπερπολύτεκνης οικογένειας (11 αδέλφια!) και σύμφωνα με έναν νόμο που υπήρχε, μπορούσε τότε ένα από τα παιδιά μιας υπερπολύτεκνης οικογένειας να προσληφθεί στο δημόσιο ή στον ευρύτερο δημόσιο τομέα και εκεί υπήρχε θέση (τότε η Ιονική Τράπεζα ανήκε κατά ένα μεγάλο μέρος στο Δημόσιο, μετά πουλήθηκε και ενώθηκε με την Πίστεως απ όπου προέκυψε η Alpha Bank).
    Εγώ δεν είχα κανένα απολύτως μέσον αλλά πέρασα με γραπτό διαγωνισμό, τον πρώτο κανονικό διαγωνισμό που έγινε μετά τις "αθρόες" προσλήψεις από τις κλαδικές του ΠΑΣΟΚ και πριν καθιερωθεί τελικά ο ΑΣΕΠ, μιλάμε για το 91. Είχα γράψει άριστα, ήμουν και άριστη μαθήτρια στο Λύκειο και τελείωνα τότε το Οικονομικό πανεπιστήμιο . Δεν μου άρεσε όμως αυτή η δουλειά καθόλου και παράλληλα ασχολήθηκα με την μουσική, έμαθα πιάνο, σολφέζ και βυζαντινή μουσική 8 χρόνια και πήρα το δίπλωμα να μπορώ να διδάσκω, δίδασκα για λίγο, πήγαινα και στο ψαλτήρι, μετά ασχολήθηκα με το ψηφιδωτό, είχα την τύχη να έχω άριστο δάσκαλο με σπουδές στην Ραβένα και ασχολήθηκα επαγγελματικά μαζί του (ως βοηθός του), είχα ασχοληθεί και με την αγιογραφία, έφτιαχνα και εικόνες βυζαντινές και τώρα είμαι ακόμη με το ψηφιδωτό, μόνο που οι δουλειές είναι αραιές πλέον, ακόμη και στις εκκλησίες. Αν γνώριζα βέβαια τότε οτι θα έρθει αυτή η κρίση στην Ελλάδα ίσως και να μην έφευγα. Και η φίλη μου πάντως δεν τόχει μετανιώσει καθόλου! Μέχρι σήμερα μου λέει: "Ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου, πώς αντέχαμε εκεί μέαα;"
    Άλλη μία φίλη που έχω και δουλεύει ακόμα στην τράπεζα θέλει από χρόνια να φύγει αλλά δεν γίνεται γιατί έχει τρία παιδιά και ο άντρας της δεν έχει σταθερή δουλειά. Κι αυτή είχε μπει χωρίς μέσον, με διαγωνισμό της τράπεζας, ως πτυχιούχος της ΑΣΟΕΕ.
    Το πρόβλημα στην τράπεζα για εμάς ήταν οτι επειδή δεν είχαμε διοριστεί με πολιτικές γνωριμίες δεν είχαμε καμία προστασία και εξέλιξη έναντι των άλλων υπαλλήλων. Μας έδιναν τα χειρότερα και δυσκολότερα πόστα και τίποτα για εμάς δεν ήταν ευέλικτο (π.χ.άδειες είχαμε υπόλοιπα 3, 4, 5 μήνες που δεν μας τις έδιναν, τις υπερωρίες τις κάναμε εμείς (10ωρα, 12 ωρα κάθε μέρα) και τις μοιράζονταν οι κομματικοί ημέτεροι μεταξύ τους, μας παρέλλειπαν στις προαγωγές και άλλα).
    Να φανταστείς, την φίλη μου με τα τρία παιδιά την προσέλαβαν υποτίθεται επειδή είχε συγκεκριμένες γνώσεις και πτυχία με διαγωνισμό για θέση συγκεκριμένη στο Dealing Room (γραφείο διαπραγμάτευση τιμών, μετοχών, νομισμάτων, αμοιβαίων κεφαλαίων κλπ) και τελικά, επειδή η θέση εκεί είχε περισσότερα λεφτά και εξέλιξη, έβαλαν έναν γιό κάποιου πασοκοσυνδικαλιστή που δεν είχε καν τα τυπικά προσόντα (ούτε πτυχία, ούτε τίποτα) και εκείνη την πέταξαν σε ένα κατάστημα, όπου εδώ και 20 χρόνια είναι ταμίας!
    Πφφφφ μη μου τα λες αυτα τα ρουσφετο-κομματο-συνδικαλιστικα μου γινονται τα νευρα κροσια >:(
    Απορουμε μετα που πηγαν τα πραγματα λαθος.
    Αληθεια σου λεω συγχιστηκα διαβαζοντας τα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Αφήστε καλύτερα, εάν ξεκινήσω να γράφω, θα μου πάρει τρεις σελίδες!

    Εστάλη από Redmi 4X στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Μια χαρά έκαναν. Στη θέση τους όλοι το ίδιο θα κάναμε. Απλά δεν είμαστε στη θέση τους και τώρα το παίζουμε και καλά ηθικοί..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Μια χαρά έκαναν. Στη θέση τους όλοι το ίδιο θα κάναμε. Απλά δεν είμαστε στη θέση τους και τώρα το παίζουμε και καλά ηθικοί..
    Κοιτα...εγω δεν ξερω τι θα εκανα, ειλικρινα. Αν δεν ειχα τα τυπικα προσοντα οπως το ατομο που αναφερει η Κασσανδρα νομιζω θα ντρεπομουν να βρεθω σε θεση οπου απαιτουνται ο,τι κονε κι αν ειχα. Αν ειχα οντως τα τυπικα προσοντα θα εμπαινα στον πειρασμο σιγουρα. Θελω να πιστευω οτι τουλαχιστον σε αυτη τη περιπτωση θα δουλευα τουλαχιστον σωστα... Εδω κανω σκατοδουλεια που δεν θελει κανεις και αρα ειναι σιγουρακι και χωρις καμια προοπτικη και την κανω καλα. Και τα μισα να κανω παλι δεν θα αλλαξει κατι, οσο θελω να την εχω θα την εχω, δε μου κανουν τιποτα... Μια μερα ενας βλακας αργησε μια ωρα να ερθει και εκανα και τη δικη του δουλεια και δεν ειπα τιποτα.
    Τεσπα...σου λεω δε ξερω.

    Ξερω ομως και ατομο που ο κοσμος να χαλασει δεν θα
    το εκανε. Υπηρχε προκηρυξη στον χορο της ακαδημιας καποια φαση και κοντινο της προσωπο ειχε κονε. Αλλα εκεινη αρνιοταν κατηγορηματικα, οχι ελεγε, θελω με την αξια μου και δεν θελω να στερησω την ευκαιρια σε καποιον πιο αξιο απο εμενα. Παρ'ολα αυτα το αλλο ατομο μιλησε με το κονε πισω απο τη πλατη της...και ξες τι του ειπαν; Τωωωωρα η θεση ειναι ρεζερβε σε αλλον καλο πελατη, η προκυρηξη ειναι για το ξεκαρφωμα. Λολ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Koίτα θεωρώ ότι ποιος θα δεχόταν και ποιος όχι ξεκινάει από την ανατροφή που έχει λάβει απο την οικογένειά του. Αν λοιπόν και οι γονείς του, λειτουργούσαν με τον ίδιο τρόπο ο άλλος πολύ πιθανόν να μην είχε καθόλου τύψεις κτλ να μπει με βύσμα.
    Εμένα οι γονεις μου με μεγάλωσαν να πηγαίνω με το "σταυρό" στο χέρι και με λογική να κάνεις πάντα το καλό και θα σε βοηθήσει ο Θεός. Η μάνα μου συνεχίζει να λέει "έχει ο θεός..." Απειρες φορές έχω αφήσει να με εκμεταλλευτούν εκούσια ή ακούσια επειδή έτσι συνήθισα. Και όταν η μάνα μου, μου την είπε και είχε δίκιο σε μια ξεκάθαρη περίπτωση εκμετάλλευσης μου, εγώ της απάντησα "αφού έτσι μας έμαθες να κάνουμε. το μότο σου μια ζωή δεν είναι "αν μπορείς να κάνεις καλό κάνε, κακό μην κάνεις." και μου είπε "ναι αλλά όχι και έτσι. ώστε οι άλλοι να θεωρούν ότι το δικό μου παιδί είναι το κορόιδο και εκείνοι οι έξυπνοι"
    Αν μουβ τύχαινε περίπτωση πχ στα 20-25 μου να μπω και εγώ βύσμα πχ στο δημόσιο, τότε θα έλεγα όχι γιατί θα θεωρούσα ότι κλέβω την θέση από άλλον, ότι δεν είναι ηθικό κτλ.. Τώρα στα 40 μου, αν με ρωτήσεις, θα πω τι τύψεις και βλακείες.. Ανετα θα χωνόμουν όπου μπορούσα και χωρίς να με νοιάζει ότι κλέβω την θέση κάποιου πιο "ικανού" και καλά..

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κωλοδουλειες γι αυτο.Κι εγω πριν την κριση αποθηκαριος δουλευα + πωλησεις(μοιρασμενα) καλουτσικος μισθος λιγη πιεση.Καλα ηταν.
    το υποπτευομουν

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το υποπτευομουν
    Tι υποπτευοσουν βρε??

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Ρε παιδιά εσείς που ρε ότι δεν θα μπενατε στο δημόσιο αν μπορούσατε για λόγους ηθικής και το κατανοώ απόλυτα.
    Αλλά έστω το ότι σας σώθηκε η ευκαιρία και είπατε όχι.ας μπέι ο άλλος που την έχει μεγαλύτερη ανάγκη και είναι πιο άξιος
    προς τιμήν σας είναι αυτό.
    Αλλά νόμιζε ότι στην τελική θα μπουν αυτή που πραγματικά αξίζουν??παπαλα για να μην πω κάτι άλλο.
    Θα μπουν αυτοί που έχουν τα μεγαλύτερα βύσματα.πρωσωπικα πιστεύω ότι και το ΑΣΕΠ για τα μάτια του κόσμου είναι.
    Το 2012 μπήκα στο δήμο με 2 μήνη σύμβαση.οταν τελείωνα εγώ το 2 μηνός μπήκαν αυτοί που είχαν προσληφθεί στο 8 μηνο.υπηρχαν άτομα που είχαν μπέι για τρίτο συνεχόμενο 8 μηνο
    Και συγκεκριμένα μια γυναίκα ανύπαντρη χωρίς παιδιά χωρίς τίποτα είχε μπέι για 4 οχταμηνο.και είχαν αφήσει έξω άλλες κυρίες που είχαν και ανήλικα παιδια.
    Άρα μην νομίζετε ότι θα μπουν στη τελική αυτοί που αξιζουν

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    279
    Απο τη δικη μου εμπειρια το θεμα ΒΙΣΜΑ ειναι ακριβως το ιδιο και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο τομεα.

    Το καλο για την αξιοκρατια ειναι οτι στον ιδιωτικο τομεα αν δεν αποδιδεις,δε κανεις για τη δουλεια σε διωχνουν.

    Υπαρχει ομως η εξης παγιδα στον ιδιωτικο,ακριβως επειδη μπορουν να σ απολυσουν μπορει να θελουν να σε διωξουν επειδη θελουν να βαλουν αλλον κι ας εισαι καλος στη δουλεια σου.ΕΜεινε ανεργος ο πρωτος ξαδερφος του προισταμενου?Κανενα προβλημα.Βαζει στοχο καποιον κατωτερο του,τον γαμαει μεχρι να δηλωσει παραιτηση για να βαλει τον ξαδερφο του.Χαμος γινεται σε ολα τα επιπεδα αστο.

    Αυτο γινεται και στο Δημοσιο αλλα πιο πολυ για το ποιος θα παρει το καλυτερο ποστο.Δηλαδη τουλαχιστον κρατας τη δουλεια σου ενω στον ιδιωτικο εχεις να αντιμετωπισεις και αυτο,το οτι υπαρχουν αρκετοι λογοι να χασεις τη δουλεια σου και οχι μονο η κριση.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by oeo View Post
    Απο τη δικη μου εμπειρια το θεμα ΒΙΣΜΑ ειναι ακριβως το ιδιο και σε δημοσιο και σε ιδιωτικο τομεα.

    Το καλο για την αξιοκρατια ειναι οτι στον ιδιωτικο τομεα αν δεν αποδιδεις,δε κανεις για τη δουλεια σε διωχνουν.

    Υπαρχει ομως η εξης παγιδα στον ιδιωτικο,ακριβως επειδη μπορουν να σ απολυσουν μπορει να θελουν να σε διωξουν επειδη θελουν να βαλουν αλλον κι ας εισαι καλος στη δουλεια σου.ΕΜεινε ανεργος ο πρωτος ξαδερφος του προισταμενου?Κανενα προβλημα.Βαζει στοχο καποιον κατωτερο του,τον γαμαει μεχρι να δηλωσει παραιτηση για να βαλει τον ξαδερφο του.Χαμος γινεται σε ολα τα επιπεδα αστο.

    Αυτο γινεται και στο Δημοσιο αλλα πιο πολυ για το ποιος θα παρει το καλυτερο ποστο.Δηλαδη τουλαχιστον κρατας τη δουλεια σου ενω στον ιδιωτικο εχεις να αντιμετωπισεις και αυτο,το οτι υπαρχουν αρκετοι λογοι να χασεις τη δουλεια σου και οχι μονο η κριση.
    Σε αυτό που λες έχεις απόλυτο δίκιο.σαμπως δεν έχω απολύθηκε και από δουλειές που ακόμα αναρωτιέμαι το γιατί??το δημόσιο δυστηχησμενα στην Ελλάδα είναι από της λίγες εργασίες στην Ελλάδα που άμα μπεις μετά βγενης συντάξει από κει.το ψάρι βέβαια βρομαει απτό κεφάλι.ακου σκηνικό τι γίνετε
    Αρχές του 12 τα μαζεύω απτην Ελλάδα και φεύγω Γερμανία για δουλειά σε μια ξαδέρφη του πατέρα μου θεία μου δηλαδή
    .όπου με φιλόξενη και υποτίθεται βοήθεια στην εύρεση εργασίας..
    Τετάρτη μέρα εκεί της ερχετε χαρτί στο σπίτι απτο job center...κλαηστε να γίνετε δημόσιος υπάλληλος..
    Μπράβο ρε θεία λέω συνχαριτιρια.
    Τη λες βρε λέει δεν είσαι καλά που θα πάω στο δήμο να ξεσκιστω όλη μέρα στη δουλειά για τρεις και εξήντα.ενω στον ιδιωτικό τομέα περνω τα διπλάσια.και καθαρίστρια να πάω πιο πολλά θα βγάλω απτό δήμο.
    Τι λες θεία λεω.
    Εδώ Γιώργο Γερμανία είναι δεν είναι Ελλάδα που ο δημόσιος υπάλληλος καλοπληρωνετε και στην ουσία δεν κάνει τίποτα.εδω και κακοπληρωνετε και κουράζετε πολύ..γιατί νομίζεις μου στείλανε χαρτι.??γιατί δεν βρίσκουν άτομα για δουλειά...

    Κατάλαβες κύριε αυτό με το δημόσιο μόνο εδώ συμβαίνει πουθενά αλλου

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Γιατί νομίζεις ότι επί τριάντα χρόνια ψηφίζανε τους ίδιους και τους ίδιους?
    Για να βολεύουν τα παιδιά τους τα ανίψια τους ή και τους ίδιους ακόμα.ποιος Έλληνας ψήφιζε με ευσυνειδησία?
    Με αντικειμενικά κριτήρια?
    Ποιος ψήφιζε για το κοινό καλό??
    Ουδείς .όλοι ψηφίζανε προς πρωσωπικο
    Συμφέρον.ας βάλει εμένα στο δημόσιο και ας κλέβει όλοι την Ελλάδα εγώ να είμαι καλά.
    Και τώρα που μας κατέστρεψαν οι ίδιοι που τους ψήφισαν δηλαδή όλοι τους κακοφενετε κλέφτες λένε απατεώνες λένε και διάφορα άλλα.
    Γιατί τους βρίζουν γιατί τους κακοφενετε?
    Εσείς δεν τους ψηφίζατε??
    Ο κάθε λαός έχει τον ηγέτη που τον αντιπροσωπεύει.
    Κοινός ότι είμαστε αυτό ψηφίζουμε

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διπολικη και μανια
    By jojo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-08-2011, 05:05
  2. Εξουσιαστική... μανία?
    By missing_mile in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 02-06-2010, 17:10
  3. Μανία ή κατάθλιψη;
    By katerina78 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-08-2008, 00:07
  4. Ανακαμψη απο τη μανια...
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 16-02-2008, 14:54
  5. Μανια
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-12-2007, 20:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •