Μανία παραιτήσεις από εργασια - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 81 of 81
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by genesis View Post
    Αυτό που θα γράψω δεν ξέρω πως θα το εκλάβετε, ίσως με θεωρήσετε ψυχασθενή, αν και μαρτυρείται από πολλά άτομα παγκοσμίως και αποτελούσε και πρακτική της ΣΤΑΖΙ.
    Κατά την δειάρκεια 20 χρόνων έχω ακούσει πολλά πράγματα τόσο στην εργασία, όσο και σε άλλους χώρους, όσο και από την στενή οικογένεια (από ένα άτομο εκεί), που αφορούσαν σε ότι έκανα ή έλεγα μέσα στο σπίτι μου. Η ΣΤΑΖΙ με αυτό τον τρόπο (και με άλλους τρόπους φυσικά, δεν γίνεται να έχει επιτυχία μόνο έτσι, πρέπει να υπάρξει επίθεση στον οργανισμό με ουσίες πιστεύω εγώ) κατάφερνε να οδηγεί σε ψύχωση τα θύματά της ή να τα εμφανίζει ως ψυχωτικά.
    Εσείς που δεν συμμετέχετε σε αυτή την αισχρότητα (πολλά άτομα συμμετέχουν είτε με εκβιασμό, είτε με υλικά οφέλη) αναλογιστείτε που πηγαίνουν οι φόροι σας. Αθώα άτομα παρακολουθούνται και εγκληματίες αφήνονται ελεύθεροι να σας σκοτώσουν μέσα στο σπίτι σας. Αυτή είναι η δημοκρατία που έχουμε; Τα κόμματα, ο πλουλαρισμός; Ερπετά είναι όλοι που δουλεύουν υπογείως σε ένα μεγάλο σχέδιο ίσως; Κανείς δεν τους έδωσε τέτοια εντολή, σφετερίζονται την εξουσία με διάφορους τρόπους. Γι' αυτό δεν πρόσκειμαι σε κανένα κόμμα, δεν περιμένω από αυτά να κάνουν κάτι καλό για τον τόπο. Ως Έλληνες και χριστιανοί είμαστε διωκόμενοι. Ώσπου ΕΛΛΑΣ να λένε και να κλαίνε γιατί υπάρχει και Θεός.
    εγω παλι πιστευω οτι κατι βαζουν στα τροφιμα.για να μην εχουν οι ανδρες στυσεις.απτην αλλη σκεφτομε για ποιο λογο να κα ουν κατι τετοιο..δεν εχουν καποιο λογο τι τους νοιαζει αυτους τι κανει ο καθενας στο κρεβατι ρου..αλλα απτην αλλξ δεν βρισκω και καποια λογικη..δεν ειμαι ο μονος που εχει προβλημα με τη στυση του ενα σωρο ανδρες ειναι..γιαυτο παει το μυαλο μου στα τροφιμα...καποτε λιγο καταλαθος να αγγιζα ενα κοριτση καγκελο γινομουν..τωρα παπαλα...μορε κατι κανουν στο κοσμο και ενα σωρο ανθρωποι αρρωστενουν στα καλα καθουμενα διχως λογο και αιτια..τα ψυχολογικα δινουν και περνουν..ποσο κοσμο εχω ακουσει στο δρομο ολοι να ψαχνουν ενα καλο ψυχιατρο η ψυχολογο..ολα ριναι τυχαια δηλαδη??τι να πω δεν ξερω...

  2. #77
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Καλησπέρα σε όλους όλες.τελευταια έχω παρατηρήσει ότι φεύγω πολύ εύκολα από δουλειές.το τελευταίο καιρό έχω βρει πολλές δουλειές και απτής οποίες έφυγα
    Έφυγα απτή δεύτερη η απτή τρίτη μέρα η σε μια εβδομάδα.εδω να πω ότι πρωσωπικα δεν πιστεύω ότι είμαι τεμπέλης στην δουλειά που δουλεύω τώρα είμαι 4 χρόνια και στη προηγούμενη από αυτή έκατσα ένα χρόνο.
    Αλλά αυτές οι δουλειές είναι διαφημιστικά
    Σε άλλες δουλειές που προσπαθώ να βρω
    Αν με πειράξει κάτι κατευθείαν φεύγω.η αν ανγχωθω δεν αντέχω φεύγω.μηπωε είναι καμιά πάθηση αυτή ρε παιδιά.τωρα τελευταία μου συμβαίνει αυτό.και παλιότερα μου συνέβαινε αραιά και που
    ..εδώ να πω ότι δουλεύω από μικρός από 14 χρόνων.
    Απτην άλλη δεν γουστάρω ορισμένες συμπεριφορές απτους εργοδότες που νομίζουν ότι μπορούν να με κανου ότι γουστάρουν και εγώ να το βουλωνω.δεν είμαι πια 15 χρόνος που σκύβει το κεφάλι.
    Υ.Γ
    Συγγνώμη που ανοίγω εδώ αυτό το θέμα δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να το ανοιξω
    εγω πιστευω φιλε μου πως απλα θεωρεις οτι δουλευουμε για να ζουμε, ομως πολλοι απο εμας πανω στο αγχος της ζωης νομιζουμε οτι ζουμε για να δουλευουμε με αποτελεσμα να ανεχομαστε απρεπη συμπεριφορα αλλα και απαραδεχτες πιεσεις...

  3. #78
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    4
    Ίσως αυτή να είναι μια ευκαιρία να βρείτε κάτι που σας αρέσει. Μπορείτε να δοκιμάσετε να εργαστείτε στο Διαδίκτυο

  4. #79
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Γιατί δεν προσπαθείτε να κάνετε κάτι πολύ πιο ικανοποιητικό από το να συζητάτε τέτοια πράγματα στο Διαδίκτυο; Το Διαδίκτυο δημιουργήθηκε όχι μόνο για να καθίσει εδώ και να συζητήσει περιττά πράγματα, είναι καλύτερο να προσπαθήσετε να κερδίσετε χρήματα εδώ, ειδικά επειδή υπάρχει ένας τεράστιος αριθμός επιλογών. Για παράδειγμα. δοκιμάστε την ιστοσελίδα stoixima live. Εάν είστε καλοί στον αθλητισμό, θα έχετε επιτυχία εδώ

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,353
    Εγώ έχω κάνει 4 δουλειές με ορισμένου χρόνου εργασίας και η τρεις από της τέσσερις ήταν αποτυχία. Η πρώτη, πρώτη μου δουλειά ήταν χάλια οπότε τώρα ακούω δουλειά και όπου φύγει, φύγει, πριν λίγο καιρό έκανα μια απόπειρα και πήρα τηλέφωνο για κάτι διαφημιστικά φυλλάδια, αλλά δεν πήγα. Θεωρώ τον εαυτό μου τεμπέλη, αν και η ψυχολόγος μου είχε πει ότι δεν είμαι, αλλά δεν ξέρω δεν έχω όρεξη να κάνω το παραμικρό στην ζωή μου, θέλω να τρώω να κοιμάμαι και να βλέπω τηλεόραση. Βλέπω ανθρώπους έξω που δουλεύουν με εργοδότες και σκέφτομαι τώρα αυτός είναι καλός στην δουλειά του, ο εργοδότης είναι καλός μαζί του!!

  6. #81
    hlias1988
    Guest
    Δεν βγαινει αυτο το πραγμα. Και εγω νιώθω οτι οι αλλοι ειναι χρησιμοι και εγω απλα καθομαι και οπου βγει. Αλλα φτανω στην συνειδητοποίηση οτι δεν θα βγει..

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Διπολικη και μανια
    By jojo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-08-2011, 05:05
  2. Εξουσιαστική... μανία?
    By missing_mile in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 02-06-2010, 17:10
  3. Μανία ή κατάθλιψη;
    By katerina78 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-08-2008, 00:07
  4. Ανακαμψη απο τη μανια...
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 16-02-2008, 14:54
  5. Μανια
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-12-2007, 20:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •