Μανία παραιτήσεις από εργασια - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Eπειδή σπούδασα (χωρίς να πάρω πτυχίο λόγω οικονομικών θεμάτων) και δούλεψα στη Γερμανία από τα 19 έως τα 26, γνωρίζω πως είναι να δουλεύει κανείς.
    Το ίδιο έκανα και εδώ, με αποτέλεσμα να με εκμεταλλεύονται, να μην έχω καμία εξέλιξη (έχω διευθύντρια με απολυτήριο Λυκείου ενώ εγώ έχω πτυχίο Φυσικής) και ο μισθός μέσα σε 20 χρόνια να μην υπερβαίνει τα 1100 ευρώ. Αν είχα δουλέψει και επιμείνει στις σπουδές στη Γερμανία θα ήμουν στην ίδια θέση τώρα; Δεν νομίζω.
    Πιστεύω ότι στο δημόσιο "δουλεύουν" άνθρωποι ικανοί για την κάθε είδους παλιανθρωπιά προκειμένου να πάρουν θέσεις και λεφτά. Ακόμη και για φόνο.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Αν ησουν ιδιωτικο τομεα κ θα δουλευεσ κ θα σε βριζανε κ θα παιρνεσ πεντακοσια ευρω μη διαμαρτυρεσαι καλα εισαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by genesis View Post
    Eπειδή σπούδασα (χωρίς να πάρω πτυχίο λόγω οικονομικών θεμάτων) και δούλεψα στη Γερμανία από τα 19 έως τα 26, γνωρίζω πως είναι να δουλεύει κανείς.
    Το ίδιο έκανα και εδώ, με αποτέλεσμα να με εκμεταλλεύονται, να μην έχω καμία εξέλιξη (έχω διευθύντρια με απολυτήριο Λυκείου ενώ εγώ έχω πτυχίο Φυσικής) και ο μισθός μέσα σε 20 χρόνια να μην υπερβαίνει τα 1100 ευρώ. Αν είχα δουλέψει και επιμείνει στις σπουδές στη Γερμανία θα ήμουν στην ίδια θέση τώρα; Δεν νομίζω.
    Πιστεύω ότι στο δημόσιο "δουλεύουν" άνθρωποι ικανοί για την κάθε είδους παλιανθρωπιά προκειμένου να πάρουν θέσεις και λεφτά. Ακόμη και για φόνο.
    αν εδω εισαι στο δημοσιο μην εχεις κανενα παραπονο μια χαρα εισαι.ουτε στο παπα μην το πεις..

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Επισησ επειδη ειστε ολοι βυσματα ειναι γνωστο οτι στην ελλαδα αναλογα ποιον ξερεισ κανεισ οτι θελεισ οποτε αν ακουσ για υψηλεσ γνωριμιεσ φυγε μακρια ετσι ηταν στο στρατο μια συμβουλη νομοι δεν υπαρχουν για ολουσ υπαρχουν αλλα για λιγουσ οποτε μη διαμαρτυρεσαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Aν όμως σου έχουν προκαλέσει ψύχωση και ταλαιπωρείσαι χρόνια, αν σε έχουν οδηγήσει κοντά στο θάνατο, αν το προσδόκιμο ζωής σου είναι τα 50 χρόνια με τα αντιψυχωσικά, δεν τα βλέπεις cool τα πράγματα.
    Βέβαια εγώ δεν έπαιρνα όλη την συνταγογραφούμενη βαριά αγωγή ποτέ. Τελευταία μετά από διάφορα περίεργα στη δουλειά άρχισα να υποψιάζομαι ότι με δηλητηριάζουν (ποτέ δεν πρόσεχα τον καφέ ή το νερό πάνω στο γραφείο παλαιότερα). Αφού προσέφυγα στην επιθέωρηση εργασίας και απομακρύνθηκε το άτομο που βρισκόταν στον ίδιο χώρο, μετά από έναν χρόνο η ψύχωση εξαφανίσθηκε χωρίς φάρμακα (αν και πάντα φοβάμαι) και αισθάνομαι σωματικά καλύτερα (δεν έχω πονοκεφάλους, ζαλάδες, απότομη πτώση σακχάρου, επιθετικότητα κλπ. πράγματα που βίωνα συνέχεια από την στιγμή πρόσληψής μου).
    Πραγματικά πιστεύω ότι ήμουν και είμαι ακόμη ίσως, σε πρόγραμμα εξόντωσης. Αυτά δεν έγιναν σε ένα δύο χρόνια αλλά σε είκοσι σχεδόν.
    Αφού παραδέχεστε ότι είμαστε μπανανία γιατί να μην έχουν και προγράμματα εξόντωσης; Στις αποικίες οι αποικιοκράτες είχαν. Όχι μόνο φανερά αλλά και κρυφά με τις μυστικές υπηρεσίες.
    Aν βάλεις σε όλα αυτά και τον στιγματισμό λόγω ψυχιάτρου, την σπίλωση σε οικογενειακό, φιλικό, ευρύτερο περιβάλλον, με αποτέλεσμα την απομόνωση, την μη δημιουργία οικογένειας, την μη δημιουργία φιλικών, επαγγελματικών σχέσεων κλπ. το ισοζύγιο κλείνει προς ζημία και όχι ωφέλεια.
    Η ζωή είναι αδιαπραγμάτευτη. Κανείς δεν θα την παραχωρούσε με αντάλλαγμα ένα βόλεμα στο ελληνικό δημόσιο. Να αναφέρω επίσης ότι ένα σεβαστό ποσό του μισθού πηγαίνει στον Έλληνα ιδιοκτήτη ακινήτων.
    Last edited by genesis; 23-04-2018 at 08:43.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Ρε μη στεναχωριεσαι τα ιδια ζουμε κι εμεισ χαλαρωσε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ρε μη στεναχωριεσαι τα ιδια ζουμε κι εμεισ χαλαρωσε
    Χαλαρά είμαι, δεν βρίσκομαι σε κακή κατάσταση. Δεν θα το έλεγα για παλαιότερα όμως που είχα ένα σωρό προβλήματα υγείας. Λες και ο άνθρωπος έχει το κακό του το χάλι στα 27,30,38 και μετά ξανανιώνει. Πήγαινε το δηλητήριο σύννεφο είμαι σχεδόν σίγουρη.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Κι εμενα νομιζω με δηλητηριαζουν χαλαρωσε εισαι καλυτερη απο αυτουσ γι αυτο ετσι γινεται στην ελλαδα για να βασιλευουν οι αχρηστοι ξερω εγω μη στεναχωριεσαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Που να δεισ στη νεολαια τι κανουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #55
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Δεν λέω φίλε μου ορικαταστραφηκαμε απτους υψηλό μισθούς αν και όλα έπαιξαν ρόλο είτε λίγο είτε πολύ άλλο λέω.
    Μας έφαγε η νοοτροπία μας .π.χ
    Εισαι απατεώνας πολιτικός εγώ το ξέρω και μου λες Γιώργο ψηφισε με.σου απαντω.
    Θα σε ψηφησω αλλα κ;νόνι κ;μια θέση στο δημόσιο.οκ το υποσχόμε.εγω γνωρίζω το;ς ότι είσαι κλέφτης και θα κατχρ;στης δημόσιο χρήμα.αδιαφορι και για πρωσωπικο μου συμφέρον σε ψηφίζω..για μια θέση στο δημόσιο και πάει λέγοντας..
    Από κει και περα πιστεύω ότι ναι και οι δημόσιοι υπάλληλοι παιξαν ρόλο..σε πληθυσμό δέκα εκατομμύρια άνθρωποι τι δουλειά έχει να έχουμε 2 εκατομμύρια δημόσιους υπαλλήλους???
    Δεν είναι πολλοί οι δημόσιοι υπάλληλοι στην Ελλάδα σε σχέση με άλλες χώρες της Ευρώπης και γενικά με άλλες χώρες. Νομίζω οτι είναι γύρω στις 600.000.
    Αυτό το παραμύθι περί τεράστιου αριθμού δημοσίων υπαλλήλων είχε βγει γύρω στο 2010 που ήθελαν να μας βάλουν στα μνημόνια και να έρθουν πιο εύπεπτα στον ελληνικό λαό οι απολύσεις, οι μειώσεις μισθών και να δικαιολογήσουν τις αυξήσεις φορολογίας και όλα τα αίσχη που έγιναν επί μνημονίων. Έπρεπε να υπάρχουν "αποδιοπομπαίοι τράγοι".
    Δες εδώ σχετικά με τα ποσοστά των δημοσίων υπαλλήλων σε διάφορες χώρες.
    http://www.mixanitouxronou.gr/oi-dim...ous-i-tourkia/

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Δεν είναι πολλοί οι δημόσιοι υπάλληλοι στην Ελλάδα σε σχέση με άλλες χώρες της Ευρώπης και γενικά με άλλες χώρες. Νομίζω οτι είναι γύρω στις 600.000.
    Αυτό το παραμύθι περί τεράστιου αριθμού δημοσίων υπαλλήλων είχε βγει γύρω στο 2010 που ήθελαν να μας βάλουν στα μνημόνια και να έρθουν πιο εύπεπτα στον ελληνικό λαό οι απολύσεις, οι μειώσεις μισθών και να δικαιολογήσουν τις αυξήσεις φορολογίας και όλα τα αίσχη που έγιναν επί μνημονίων. Έπρεπε να υπάρχουν "αποδιοπομπαίοι τράγοι".
    Δες εδώ σχετικά με τα ποσοστά των δημοσίων υπαλλήλων σε διάφορες χώρες.
    http://www.mixanitouxronou.gr/oi-dim...ous-i-tourkia/
    Επιτέλους! ¨Εχω βαρεθεί να ακούω για τους πολλούς δημόσιους υπαλλήλους που εξαιτίας τους καταστράφηκε η χώρα κτλ κτλ
    Κοινωνικός αυτοματισμός. Μας πετάνε ενα παραμύθι και μας βάζουν να εναντιωνόμαστε σε μια συγκεκριμένη κάθε φορά κοινωνική ομάδα ώστε να μπορούν να περνάνε ό, τι γουστάρουν χωρίς αντίδραση. Πρώτοι στην λίστα ήταν οι δημόσιοι υπάλληλοι μιας και ήξεραν καλά το κόμπλεξ του Έλληνα. Στην συνέχεια ακολούθησαν βέβαια κι άλλες κοινωνικές ομάδες όπως οι άχρηστοι καθηγητές, οι γιατροί που παίρνουν φακελάκια...τώρα έχουμε φτάσει στους τζαμπατζηδες που πρέπει να τους πάρει η τράπεζα το σπίτι γιατί είναι συστηματικοί κακοπληρωτές.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κι εμενα νομιζω με δηλητηριαζουν χαλαρωσε εισαι καλυτερη απο αυτουσ γι αυτο ετσι γινεται στην ελλαδα για να βασιλευουν οι αχρηστοι ξερω εγω μη στεναχωριεσαι
    Πήρα μετάθεση για Γιάννενα μετά από ένα ψυχωτικό επεισόδιο (η ήπειρος είναι τόπος καταγωγής μου) όπου έμεινα έξι χρόνια και πάλευα με διάφορα συμπτώματα, άρχισαν να αυξάνονται τα σωματικά. Με την βοήθεια κοινωνικού λειτουργού (δεν παίρνεις μετάθεση διαφορετικά αν δεν έχεις μέσο) ξαναγύρισα στην Αθήνα και στην αλλαγή (μέχρι να οργανωθούν στην Αθήνα φαίνεται) άρχισα να γίνομαι καλύτερα. Μετά ακολουθεί η ιστορία με την κυρία που έβαλαν δίπλα μου. Τι λες τώρα. Να χάνεις τα νιάτα, την υγεία σου, από εγκληματίες, για έναν ψωρομισθό. Λες και στη Γερμανία θα ήμουν στα κάτεργα; Θέση γραφείου μου είχαν προτείνει ήδη.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Μη στεναχωριεσαι εγω ειμαι αγροτησ στα κατεργα γτ εχω αναγκη τα ενσημα δε φανταζεσαι πωσ ειναι τα κατεργα μια χαρα εισαι παιρνεισ κ πιο πολλα κ εισαι μεσα εγω καθε μερα κανω κεφαλι απο τον ηλιο θα ειχεσ εναν αντρα που θα ηταν απων καλυτερα μονη σου πιο καλα περνασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μη στεναχωριεσαι εγω ειμαι αγροτησ στα κατεργα γτ εχω αναγκη τα ενσημα δε φανταζεσαι πωσ ειναι τα κατεργα μια χαρα εισαι παιρνεισ κ πιο πολλα κ εισαι μεσα εγω καθε μερα κανω κεφαλι απο τον ηλιο θα ειχεσ εναν αντρα που θα ηταν απων καλυτερα μονη σου πιο καλα περνασ
    Kατανοώ το ότι δεν υπάρχουν εργασίες στην Ελλάδα και ο καθένας κάνει ότι βρίσκει, ο αδερφός μου έχει βγάλει το ΕΜΠ και εργάζεται περιστασιακά στον νομό Πρέβεζας, σαν πωλητής, σαν αγρότης κλπ., βέβαια δεν ήθελε να το παλέψει στη Γερμανία.
    Όταν έπαιρνα και εγώ ένα αντιψυχωτικό αισθανόμουνα μεγάλη ¨αγκούσα", δεν μπορούσα να λειτουργήσω νοητικά και ήθελα να πάω στα χωράφια να δουλέψω (εμπειρία έχω μόνο από την παιδική ηλικία). Τώρα αισθάνομαι καλές τις νοητικές λειτουργίες. Τα μπάσταρδα αυτά που δηλητηριάζουν, αυτό τον σκοπό έχουν, να σε διώξουν από την τρέχουσα εργασία, να σε βάλουν στο ψυχιατρείο, να σε καταστήσουν ανίκανο για εργασία, διανοητική έστω.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Κι εγω ετσι το μονο που εμεινε ειναι το σωμα κατα τα αλλα το μυαλο πηγε περιπατο δεν μπορω να μιλησω πλεον μετα εικοσι χρονια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Διπολικη και μανια
    By jojo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-08-2011, 04:05
  2. Εξουσιαστική... μανία?
    By missing_mile in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 02-06-2010, 16:10
  3. Μανία ή κατάθλιψη;
    By katerina78 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-2008, 23:07
  4. Ανακαμψη απο τη μανια...
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 16-02-2008, 13:54
  5. Μανια
    By deleted_member in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-12-2007, 19:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •