ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΕΣ!! δυστυχως την "επαθα" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Γιώργο ελπίζω να είσαι καλύτερα.
    Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν έχω ιδέα από ουσίες και σίγουρα δεν μπορώ να σε καταλάβω στο ελάχιστο όσο κι αν θέλω.

    ¨Ομως έχει δίκιο η σαβ. Πιστεύεις στον Θεό κι αυτός είναι ένας καλός λόγος για να σε αγαπάς και να μην θες να σου κάνεις κακό. Εκείνος σε αγαπάει.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Savatage! συγνωμη που εξαφανηστικα ετσι, το τελευταιο μηνυμα ηταν απο το νοσοκομειο για το προβλημα οπου αντιμετοπιζω με την αναπνωημου. Δυστυχως δεν ηταν αυτο που νομιζα, αλλα ειναι απο καποιο προβλημα το μακρινου παρελθων ! απο την μια πλευρα -ρουθουνι ειναι στραβο δαφραγμα λογο των αγονων πυγμαχιας κι τα τελυταια 10 χρονια ςχςι καποιο εμφανης προβλημα.
    Απο το αλλο ρουθουνι ειναι πιο ασχημα τα πραματα, ο γιατρος αναφερει οτι δημειουργειτε μια τρυπα, παρα το οτι το δυαφραγμα δεν ειναι στραβο με την ρηση ναρκωτικων απο την μυτη εχει μαλακοσει καποιο σημειο κι με την συνεης ερεθηση ανοιγει τρυπα!!! Εαν δεν καμω ενχηρηση θα υπαρξει τρυπα κι θα μου "πεσει" η μυτη! ετσι καπως μου τα ειπε ο γιατρος!! αρα το ρητο "σιγα μην σου πεσουν τα μουτρα" δεν ειναι καθολου τυχαιο!¨)
    Θα ηταν"αδικια" κι τοσο καιρο εχω βαρεθει να ακουω απο παιδια που καναμε μαζι χρηση το ποσο κολοφαρδος ειμαι που δεν εχω αμεσο κουσουρι απο την χρηση, οτι δεν εχω καμια υπατιτιδα, οτι δεν εχω ΕΙΤΖ, οτι δεν εχω καποια μερικη εστω αναπιρια αφου οταν πεφτεις σε κομα απο πνευμονικο οιδιμα συνηθως -αν δεν πεθανεις δλδη - ολο κι καποιο κουσουρι θα εχεις!
    Το προγραμμα οπου ακολουθω ειναι σχετικα καλο, ΟΚΑΝΑ, ςχω αρκετους αξιολογους θεραπευτες!
    Απο το καλοκαιρι μεχρι τελος του χρονου ειμουν καθαρος!! Εκαμα μια υποτροπη τα Χριστουγεννα! αλλα εκαμα ενδοφλεβια μηξη κοκαινης με ηρωινη- κοκτειλ- οπως το ελεγε κι ο Παυλος! δυστυχως ομως οταν εχεις να καμεις πολυ καιρο ενδοφλεβια χρηση κι καμεις σε συνδιασμο με χαπια μερικες φορες μπορει να υπαρξουν προβληματα ετσι λοιπον δυστυχως με ειδαν οι δικοι μου!
    Δυστυχως σαν γνησιο ρεμαλι , εδω κι ενα χρονο περιπου μενω παλυς με τους γονεις μου!! Αφου το δικομου τοδυαμερισμα το νοικιαζω λογο οικονομικων δυσκολιων κι επητηρησης απο την εισαγγελιΑ Αθηνας.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Γιώργο ελπίζω να είσαι καλύτερα.
    Δεν ξέρω τι να σου πω, δεν έχω ιδέα από ουσίες και σίγουρα δεν μπορώ να σε καταλάβω στο ελάχιστο όσο κι αν θέλω.

    ¨Ομως έχει δίκιο η σαβ. Πιστεύεις στον Θεό κι αυτός είναι ένας καλός λόγος για να σε αγαπάς και να μην θες να σου κάνεις κακό. Εκείνος σε αγαπάει.
    Μακαρι να μην ειχα κι εγω ιδεα απο ουσιες!! οτι πιο "ανουσιο" πραμα ειναι να παιρνεις ουσιες Ελλη.
    Ο ΘΕΟΣ ,κι γενικα η θρησκεια ειναι μια διαδικασια που εχει να κανει με την αφωσιοση στο υπερ περαν. Δεν ειναι ευκολο πραμα να πιστεψεις στην ηλικια των 33 -34! ποσο μαλον οταν μεχρι τωτες εχεις ξεκαθαρησει με τον εαυτο σου καθε υπαρξιακο ερωτημα!! θελει τεραστιο αγωνα η μεταβαση απο τον αναρχισμο στον χριστιανισμο! Ποσο μαλον οταν εχεις το "μικροβιο" των αντητεθεμενων αποψεων . Δλδη οταν ξεκινησα να θελω να πιστεψω εκτως απο την παλαια κι Κενη διαθηκη πειρα μαζι μου να διαβασω κι την Γενεαλογια της Ηθικης κι το Αντιχριστος του Νιτσε! αντθετα βιβλια δλδη. Αυτη την συνηθεια την εχω - δυστυχως- να θελω να λαμβανω υποψην μου και τις δυο αντιθετες πλευρες πανω σε ενα θεμα οπου με ενδιαφερει, μεγα λαθος διοτις μπερδευεσαι!!
    Ο νιτσε π.χ. εχει την αποψη - μεγα βλακεια να ερμηνευω Νιτσε!! δεν μπορουν καθηγηταδες κι θα το καμω εγω, ενας αποτυχημενος πρεζακιας λιγο σε περιοδο αυτοκαταστροφης!! χαχα,ετσι λοιπον θα πω οτι αυτο οπου καταλαβα ειναι οτι ο Νιτσε δεν εχει τοσο μεγαλο προβλημα με τις θρησκειες οσο με τους εκπροσοπους αυτων, οπως κι με τους μοναχους! δεν θεωρει μεγαλο κατορθομα να παει καποιος σε ενα βουνο , μονος του να ερημωθει πιστευε οτι η δυσκολια και η μαγκια αρνησης των συνηθισμενων απολαυσεων ειναι να ζει καποιος με ασκητηκο τροπο εντως των πολεων εκει οπου οι μαχη με τους διαφορους πιρασμους ειναι ισχυρη και διαρκεις σε αντιθεση με το βουνο οπου δεν υπαρχει καποιος σοβαρος πηρασμος.
    Παλυς ξεφυγα απο το θεμα!! δυστυχως απο εχθες ειμαι σε μακρας διαρκειας χρηση βενζοδιαζεπινων & ηρωινης!
    Ειδικα μετα απο οσα μου ειπε Ο ΓΙΑΤΡΟς ΕΧΘΕς ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΔΥΑΦΡΑΓΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΥΤΗΜΟΥ ΕΧΩ ΞςΝςΡΩΣΕΙ !!
    Eυχαριστω πολυς για την "παρεουλα" οπου μου κανετε παιδια!! Ευχαριστω οπου μπορειτε κι αντεχετε να βλεπετε ενα πλημελιμα εν δραση! το οποιο ειναι η συνεχης "βιοπραγια" στην ελληνικη ορθωγραφια!! ειμαι δυσλεκτικος στη ν λεκτικη ορθωγρσφια.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Θα την κανεις την επεμβαση τελικα? Προγραμματισατε το χειρουργειο?
    Μενω κοντα στον ΟΚΑΝΑ και να σου πω την αληθεια, εχω την αισθηση οτι τους πλακωνουν στα χαπια και μαλιστα εχουν και κατι γυφτους μεσα στο προγραμμα που κλεβουν χαπια και μετα τα πουλανε, ισως γιαυτο καποιοι προτιμουν στεγνα προγραμματα οπως του ΚΕΘΕΑ.

    Τωρα τι κανεις δηλαδη, παιρνεις ηρωινη μαζι με ηρεμιστικα? Παιρνεις και κοκαινη? Και ελπιζεις να πεθανεις? Εγω νομιζω οτι για να πηγες στο νοσοκομειο, θελεις να ζησεις. Ελπιζεις να ζησεις αλλα συμπεριφερεσαι σα να θελεις να πεθανεις.
    Ποτε θα ξαναδωσεις εξετασεις ουρων στον ΟΚΑΝΑ?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Να διευκρινησω οτι το προγραμμα οπου ακολουθω ειναι προγραμμα βουπρενορφινης. Ειναι προγραμμα αντικαραστασης ηρωινης δλδη.
    Οταν συμπληρωση ο ασθενης γυρο στα 2 χονια αποχης απο ναρκωτικα ολων των ειδων - μερικα κεντρα εξερουν το χασις ,το χασις οχι συνθετικα καναβοηδοι και για αυστηρη περιστασιακη χρηση ,αυτα ομως ειναι πολυ λιγα καντρα! - τωτες περνα στην δευτερη φαση , αυτη η φαση εχει να κανει μετην σταδιακη μειωση της βουπρενορφινης.
    Οταν παψει η χρηση κι αυτης -γυρο στους 2 με 6 μηνες κι παντα αναλογα τον οργανισμο του καθε ενος μας. Τωτες παμε στο τελευταιο σταδιο τς επανενταξης στην κοινωνια . Σε αυτο το σταδιο οι θεραπευτες αλλαζουν ,κυριο ρολλο εχουν οι κοινωνικοι λειτουργοι ,οπου ασχολουντε με το να κανουν τον ασθενη λειτουργικο, χρησιμο και ενταξιμο στην ευριτερη ζωη, να μπορεσει να βρει δουλεια -υπαρχουν και σχολεια δευτερης ευκεριας ,η επαγγελματικου προσανατολησμου οπως κι τεχνικες σχολες - αυτο το σταδιο ειναι το τελευταιο ! ειναι το σταδιο οπου ολοι ειναι χαρουμενοι , ο ασθενης διοτις εγινε καλα και οι θερπευτες του διοτις καταφεραν να παρουν εναν ανθρωπο εξαρτημενο και "ρεμαλι της κοινωνιας" κι να τον ενταξυν υγειες , ασφαλης απο και προς την κοινωνια.
    Ατο ειναι το προγραμμα οπου παω, δυστυχως ομως η πραγματικοτητα ειναι αλλιως, ειναι πολυ μικρα τα ποσωτα επυτηχιας, οο τροπος μετρησης ειναι μετα απο 6 χρονια επικοινωνουν με τον ασθενη κι βλεπουν αν παραμενει καθαρος.
    Δυστυχως καποια κεντρα οπως το ΚΕΘΕΑ για να παρουν τ ευσιμα αλλα κι παραπανω χωρηγησεις αλλιονουν τα στατιστικα στοιχεια, μετρουν τα 3 χρονια,δεν καμουν τεστ ουρων . Η μετραν και τους ασθενης οπου εχουν ερθει για να απεξαρτηθουν απο χασις η αλλα πολυ πιο ευκολο να καπουν ναρκωτικα! ακομα μερουν κι τους περιστασιακους χρηστες ως επητηχεντες ! τελειως "ζαβολιαριδες δλδη"
    Το πρωτο προγραμμα ειναι πολυ πιο καλο για εμενα, και ξανα τονιζω καθε χρηστης εχει και την αντιστιχη μοναδικη τεριαστη του θεραπεια.




























































    1χ χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ χχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Να διευκρινησω οτι το προγραμμα οπου ακολουθω ειναι προγραμμα βουπρενορφινης. Ειναι προγραμμα αντικαραστασης ηρωινης δλδη.
    Οταν συμπληρωση ο ασθενης γυρο στα 2 χονια αποχης απο ναρκωτικα ολων των ειδων - μερικα κεντρα εξερουν το χασις ,το χασις οχι συνθετικα καναβοηδοι και για αυστηρη περιστασιακη χρηση ,αυτα ομως ειναι πολυ λιγα καντρα! - τωτες περνα στην δευτερη φαση , αυτη η φαση εχει να κανει μετην σταδιακη μειωση της βουπρενορφινης.
    Οταν παψει η χρηση κι αυτης -γυρο στους 2 με 6 μηνες κι παντα αναλογα τον οργανισμο του καθε ενος μας. Τωτες παμε στο τελευταιο σταδιο τς επανενταξης στην κοινωνια . Σε αυτο το σταδιο οι θεραπευτες αλλαζουν ,κυριο ρολλο εχουν οι κοινωνικοι λειτουργοι ,οπου ασχολουντε με το να κανουν τον ασθενη λειτουργικο, χρησιμο και ενταξιμο στην ευριτερη ζωη, να μπορεσει να βρει δουλεια -υπαρχουν και σχολεια δευτερης ευκεριας ,η επαγγελματικου προσανατολησμου οπως κι τεχνικες σχολες - αυτο το σταδιο ειναι το τελευταιο ! ειναι το σταδιο οπου ολοι ειναι χαρουμενοι , ο ασθενης διοτις εγινε καλα και οι θερπευτες του διοτις καταφεραν να παρουν εναν ανθρωπο εξαρτημενο και "ρεμαλι της κοινωνιας" κι να τον ενταξυν υγειες , ασφαλης απο και προς την κοινωνια.
    Ατο ειναι το προγραμμα οπου παω, δυστυχως ομως η πραγματικοτητα ειναι αλλιως, ειναι πολυ μικρα τα ποσωτα επυτηχιας, οο τροπος μετρησης ειναι μετα απο 6 χρονια επικοινωνουν με τον ασθενη κι βλεπουν αν παραμενει καθαρος.
    Δυστυχως καποια κεντρα οπως το ΚΕΘΕΑ για να παρουν τ ευσιμα αλλα κι παραπανω χωρηγησεις αλλιονουν τα στατιστικα στοιχεια, μετρουν τα 3 χρονια,δεν καμουν τεστ ουρων . Η μετραν και τους ασθενης οπου εχουν ερθει για να απεξαρτηθουν απο χασις η αλλα πολυ πιο ευκολο να καπουν ναρκωτικα! ακομα μερουν κι τους περιστασιακους χρηστες ως επητηχεντες ! τελειως "ζαβολιαριδες δλδη"
    Το πρωτο προγραμμα ειναι πολυ πιο καλο για εμενα, και ξανα τονιζω καθε χρηστης εχει και την αντιστιχη μοναδικη τεριαστη του θεραπεια.




























































    1χ χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ χχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
    Τι εγινε καλε?? Βγηκε ενα τεραστιο κενο και μετα 1χ χχχχχχχχχχχχ

    Κοιτα, θεωρητικα εχει μια λογικη και ενα προγραμμα ο ΟΚΑΝΑ. Στην πραξη ομως βλεπεις τι γινεται. Πηδας απο τη μια εξαρτηση στην αλλη και ενιοτε κανεις και θανατηφορα κοκτεηλ.
    Πιστευεις οτι ειναι η μονη ευχαριστηση που παιρνεις? Γι' αυτο επιστρεφεις σε αυτην καθε τοσο? Ή για καποιο αλλο λογο?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Θα την κανεις την επεμβαση τελικα? Προγραμματισατε το χειρουργειο?
    Μενω κοντα στον ΟΚΑΝΑ και να σου πω την αληθεια, εχω την αισθηση οτι τους πλακωνουν στα χαπια και μαλιστα εχουν και κατι γυφτους μεσα στο προγραμμα που κλεβουν χαπια και μετα τα πουλανε, ισως γιαυτο καποιοι προτιμουν στεγνα προγραμματα οπως του ΚΕΘΕΑ.

    Τωρα τι κανεις δηλαδη, παιρνεις ηρωινη μαζι με ηρεμιστικα? Παιρνεις και κοκαινη? Και ελπιζεις να πεθανεις? Εγω νομιζω οτι για να πηγες στο νοσοκομειο, θελεις να ζησεις. Ελπιζεις να ζησεις αλλα συμπεριφερεσαι σα να θελεις να πεθανεις.
    Ποτε θα ξαναδωσεις εξετασεις ουρων στον ΟΚΑΝΑ?
    Δυστυχως συμβαινουν ασχημα πραματα σε μερικες μοναδς ΟΚΑΝΑ. Δεν εχω ακουσει για κλοπες φαρμακων - οχι πως θα πεσω απο συνεφα αν το δω να γινετε ¨) - γινετε κατις εξησου ασχημο ! καποιοι ψυχιατροι τους δινουν τα λεγομενα -τεικ χομ- και τα πουλανε εξω στις πιατσες ! Αυτο ειναι παρα πολυ ασχημο πραγμα!! διοτις αν μηλμε για το χαπι την βουπρενορφινι οπου προσφερει κι ανακουφηση απο το συνδρομο στερησης ,κι ενα ειδος υποκαταστατου της ηρωινης αλλα κι ταυτοχρονα εχει μια μορφη ασπιδας οπου αποτρεπει τον χρηστη να παρει ηρωινη αφου μετα απο αυτο το χαπι δεν την "ακους" , αυτο ειναι πολυ αισχρο!! να υπαρχουν παιδια εκει εξω στις πιατσες οπου θελουν πραγματικα να ξεκοψουν απο την πρεζα! αλλα η λιστα αναμωνης ειναι μεγαλη θελει χρονια κι απο την αλλη καποιοι -οπως αυτους που ειδες εσυ δλδη- να ειναι στον ΟΚΑΝΑ να παιρνουν τα χαπια κι να τα πουλανε γυρο στα 7-10 ευρο για να πανε μετα να αγορασουν ηρωινη!! τοσο αδικο!!!!
    Την επεμβαση στο δυαφραγμα θα την προγραμματισω την επομενη φορα οπου θα παω ,μολις δλδη τελειωνει αυτο το κορτιζονουχο σπρει οπου μου εδωσε ο γιαρος εχθες!
    Μαλιστα μου τονισε οτι για να με δεχτει θα πρεπει να με εξετασει κι να μην εχω δηγματα σκονης απο ναρκωτικα στην μυτη μου! αυτο δεν πειραζει θα καμω ενδοφλεβια χρηση, απλα δεν ειναι καταλληλη η ηρωινη στις "πιατσες " αυτο τον καιρο για ενδοφλεβια χρηση ,εχθες το καταλαβα αφου δεν μπορουσα να την βρασω ωστε να την "χτυπησω! εχω κι το κολοφισημα στο μιοκαρδιο κι μου λενε οτι ειναι επικυνδηνο! προσωπικα δεν με αγχωνει ο θανατος απο την ηρωινη!! ισα ισα που λενε πως ειναι πολυ γλυκος θανατος! Εχω διαβασει οτι σαν ερθει η ωρα να ξεψυχησεις απο την ηρωινη ειναι ενα απιστευτα ομορφο συναισθημα λογο του οτι δεν πονας - αφου ειναι παυσιπονο- οτι χανεις τις αισθησεις σου ,εχεις μια καταπληκτικη ευφορια και μια ζεστη μεσα στην καρδουλα σου!! ΜΑΚΑΡΙ ΘΕΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΑΞΙΟΛΩΓΗ ΗΡΩΙΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ "ΦΥΓΩ" ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑΓΕΥΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ!! ομως υπαρχει κι ο φοβος να μεινεις αναπηρος, η να σου ακροτιριασουν καποιο χερι, η ακομ να παθεις εγκεφαληκη αναπιρια!! αυτα ειναι τα ασχημα γαμωτο!! κι επειδη ειμαι καντεμης φοβαμαι μην "παω για μαλι κι βγω κουρεμενος" αν κι θα παρω κι αρκετα υπνοστεντον πρωτα , σκεφτομαι οτι ετσι θα ειναι πιο ασφαλης.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Γιατι δεν πας να ζητησεις βουπρενορφινη για να μην "την ακους" ?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ξερω οτι αυτα που γραφω ακουγοντε γελεια! καποιοι ισως κι νευριαζουν μαζι μου!! το καταλαβαινω απολυτα!!!
    Επισης ακουγομαι κι πολυς αντιφατικος! απο την μια να αναερομαι στην ζωη, να καμω σχεδια για το αυριο κι απο την αλλη να ραφω αυτα!!
    Δυστυχως ομως αυτο μου συμβαινει!! ισως εχω παθει καποια ψυχικη ασθενεια οπου να φερνει λιγο με την διχασμενη προσωπικοτητα!! δεν ξερω!!
    Ο λογος ειναι οτι ειμαι πολυ απαγοητευμενος με τον εαυτομου!!! εχω καταστρεψει τοσα πραματα οπου ειχα καμει!! ειμουν καθαρος μεχρι πριν λιγες μερες, ωρες μαλον!! κι ξαφνου πηγα και ειπια! και εκαμα υποτροπη!! το κακο ειναι οτι και σημερα πηγα και ξανα αγορασα! κι εχθες το βραδυ !! και σε λιγο μαλον θα ξανα παω διοτις επεσα με τα μουτρα!! δεν εξρω ισως ειναι κι η η αναγκμου να ερθω σε επικοινωνια με μια κοπελα οπου μαλον μου αρεσει αλλα επειδη αυτη ειναι ακομα στην χρηση πινω κι εγω για να μπορω να ειμαι μαζι της!
    Αυτο που με αγχωνει ειναι οτι ξανα αρχισα να διαβαζω Καριωτακη τον ποιητη- , ειναι απο τους αγαπημενυς μου αλλα παντα τον διαβαζα οταν ειμουν στην χρηση!
    SAVATAGE! αν δεν σου καμει κοπο, θα ηθελα - σε παρακαλω- να μου κανεις ενα "ψυχογραφημα" δλδη τι χαρακτηρας πιστευεις οτι ειμαι, ? την αποψη σου για την ψυχικη μου παθηση, εαν πιστευεις οτι εχω ελπιδα ε? επισης θα ηθελα να μου πεις - αλλα κι οποιος αλλος θελει απλα παρακαλω να μην το ξεφτιλισετε βριζωντας η παιζωντας- θα θελα να μου γραψεις απο τα οσα γραφω κι εχει τυχη να διαβασεις αν ειμαι καλος ανθρωπος? η αν ειμαι εκμεταλευτης?

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Γιατι δεν πας να ζητησεις βουπρενορφινη για να μην "την ακους" ?
    Δεν ξερω αν το γραψα προχθες , αλλα ειμαι σε αυτο το προγραμμα εδω κι 5-6 μηνες! απλα απο προχθες σταματησα την βουπρενορφινη για να μπορω να καμω χρηση ηρωινης! βουπρενορφινη λεγετε "ΣΟΥΜΠΟΤΕΞ"

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δεν μπορω να σου κανω ψυχογραφημα. Αν εχεις υπαρξει εκμεταλλευτης δεν μπορω να το ξερω, εσυ το ξερεις αν στο παρελθον σου εχεις πατησει επι πτωματων, αν εχεις ριξει κοσμο για να κερδισεις κατι, δεν ξερω τι εχεις κανει στη ζωη σου.
    Βλεπω εναν ανθρωπο ερμαιο των παθων του. Να εχει αφεθει και να το "ευχαριστιεται" κιολας επειδη ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ δεν εχει τροπους να αντλησει ευχαριστηση μεσα στη ζωη του και οι μονες στιγμες ευφοριας ειναι αυτες της χρησης ουσιων.

    Σκεφτηκες οτι οταν γνωρισες αυτη την κοπελα που λες, ειχες 2 επιλογες, να την παρεις εσυ στο δρομο της απεξαρτησης ή να βουτηξεις εσυ στο θανατο για να την προσεγγισεις? Διαλεξες το 2ο γι' αυτην ή γιατι ετσι κι αλλιως αφορμη εψαχνες?
    Δεν μπορω εγω να σε πεισω για οτιδηποτε αφου δε θελεις, ισως εσυ το νιωθεις εντελως ματαιο να κανεις οποιαδηποτε προσπαθεια. Να μην εχεις κινητρο δηλαδη και να αφηνεσαι γιατι δε βρισκεις απαντηση στο "Γιατι οχι?"
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δεν ξερω αν το γραψα προχθες , αλλα ειμαι σε αυτο το προγραμμα εδω κι 5-6 μηνες! απλα απο προχθες σταματησα την βουπρενορφινη για να μπορω να καμω χρηση ηρωινης! βουπρενορφινη λεγετε "ΣΟΥΜΠΟΤΕΞ"
    Αυτο το σουμπο το ειχε αναφερει και ο mauroslosk οτι το παιρνει.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    SAVAAGE
    Καλα το φανταστηκα η οχ? εχεις καθολου επαγγελματικη σχεση με τον κλαδο της ψυχολογιας, ψυχοθεραπειας? η γενικα παρεμπφερει επαγγελματα?
    Εκτως αν ασχολησε για αρκετα χρονια ερασητεχνικα με ολα αυτα. Το λεω διοτις οι διατυποσεις που κανεις , η συνταξη σε ολα οα λες δειχνουν εμφανες κατι τετοιο . Εκτως αν εχεις για χρονια πολλα τραβηχτει σε ψυχοθεραπειες κι εμαθες εμπειρικα καποια θεματα.
    Ειδικ στην αναλυση οπου εκαμες σχετικα με τον τροπο οπου δυαλεξα να ερθω σε επαφη με αυτην ειναι εμφανες η τουλαχιστον αυτο νιωθω οτι εχεις σχεσει με τον χορο της ψυχολογας

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    SAVAAGE
    Καλα το φανταστηκα η οχ? εχεις καθολου επαγγελματικη σχεση με τον κλαδο της ψυχολογιας, ψυχοθεραπειας? η γενικα παρεμπφερει επαγγελματα?
    Εκτως αν ασχολησε για αρκετα χρονια ερασητεχνικα με ολα αυτα. Το λεω διοτις οι διατυποσεις που κανεις , η συνταξη σε ολα οα λες δειχνουν εμφανες κατι τετοιο . Εκτως αν εχεις για χρονια πολλα τραβηχτει σε ψυχοθεραπειες κι εμαθες εμπειρικα καποια θεματα.
    Ειδικ στην αναλυση οπου εκαμες σχετικα με τον τροπο οπου δυαλεξα να ερθω σε επαφη με αυτην ειναι εμφανες η τουλαχιστον αυτο νιωθω οτι εχεις σχεσει με τον χορο της ψυχολογας
    Οχι δεν εχω επαγγελματικη σχεση. Μπορει απο το πολυ διαβασμα, μπορει απο την ψυχοθεραπεια, μπορει επειδη απο την εφηβεια μου αρεσε αυτος ο κλαδος, μπορει απλα να εχω μια εφεση προς τις ερμηνειες? Δεν ξερω τι. Παντως οχι δεν εχω επαγγελματικη σχεση.
    Και βασικα αλλαξες θεμα συζητησης για καποιο λογο. Για ποιο λογο?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Αμαν τωρα ειδα καποια ερωτηματα σου, συγνωμη οπου δεν απαντησα , θα σου απαντησω τωρα .
    1) Το σουμποτεξ η σουμποξολ ειναι ενα φαρμακο υπογλοσσιο, δεν καταπινετε ο λογος που δουλευει ετσι ειναι για να μπορει να αποροφγθει ταχυτατα μεσα απο τους αενες κατω απο τη γλωσσα. Η δραη του ειναι πολυ ωρη. Το φαρμακο αυτο ειναι οπιοηδες! οχι οπιουχο, ειναι αγωνηστης/ανταγωνηστης της ηρωινης . Δεν παθαινεις υπερβολικη δωση αφου η εκτονοση της δρασης στου εξαντλητε σε χρονικο δυαστμα και οχι σε ενταση οπως η ΗΡΩ.
    Επισης το χαπι αυτο δεν ειναι πως αλλα υποκαταστατα (βλεπε μεθαδωνη) οπου σου φερνει μια εφορια , σχετικη με την ΗΡΩ. δεν εχει μαστουρα δλδη απλα μια μικρη ηρεμια στις σκεψεις και μαζευει οποιες σωματικες χαρμανες μπορει να εχει καποιος απο την ηρωινη. Το χαπι αυτο ,επισης κανει τον χρηστη να μην εχει επυθιμια για αλλα οπιουχα. Δεν επιβαρηνει τα νεφρα η το σηκοτι οπως αλλα φαρμακα και θεωρειτο μια απο τις πιο καλες λυσεις για ταχεια αποτοξινωση, Τελος μπορει ν βοηθησει και σε αλλες εξαρτησεις -αν κι δεν ειναι αποδεδιγμενο-

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  4. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 12:19
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •