ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕΣ ΥΠΟΤΡΟΠΕΣ!! δυστυχως την "επαθα" - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 75
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δεν μπορω να σου κανω ψυχογραφημα. Αν εχεις υπαρξει εκμεταλλευτης δεν μπορω να το ξερω, εσυ το ξερεις αν στο παρελθον σου εχεις πατησει επι πτωματων, αν εχεις ριξει κοσμο για να κερδισεις κατι, δεν ξερω τι εχεις κανει στη ζωη σου.
    Βλεπω εναν ανθρωπο ερμαιο των παθων του. Να εχει αφεθει και να το "ευχαριστιεται" κιολας επειδη ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ δεν εχει τροπους να αντλησει ευχαριστηση μεσα στη ζωη του και οι μονες στιγμες ευφοριας ειναι αυτες της χρησης ουσιων.

    Σκεφτηκες οτι οταν γνωρισες αυτη την κοπελα που λες, ειχες 2 επιλογες, να την παρεις εσυ στο δρομο της απεξαρτησης ή να βουτηξεις εσυ στο θανατο για να την προσεγγισεις? Διαλεξες το 2ο γι' αυτην ή γιατι ετσι κι αλλιως αφορμη εψαχνες?
    Δεν μπορω εγω να σε πεισω για οτιδηποτε αφου δε θελεις, ισως εσυ το νιωθεις εντελως ματαιο να κανεις οποιαδηποτε προσπαθεια. Να μην εχεις κινητρο δηλαδη και να αφηνεσαι γιατι δε βρισκεις απαντηση στο "Γιατι οχι?"
    Συγνωμη εαν φανηκα να αλλαζω θεμα! παθαινω "νταγκλες"αποτο συνδιασμοηρω και βουλεκαν. Μολις μου επεσε το λαπτοπ ,επισης παθαινω αυτο το σπαστικο πραμα να νομιζω οτι καμω καις αλλο, Η οτι ειμαι αλλου, μολις τωρα νομιζαοτι ειμουν στην δουλεια κι εγραφα τοση ωρα μειλ για πραγγελιες .Συγνωμη για την οποια καθηστερηση καλα για ορθωγραφια δεν λεω.
    Τωρα βρηκα ακριβως τι μου ρωταγες. το επομενο μηνμα θα ειναι απαντηση σε οτι ρωτησες. δεν αοφευγω τπτα!!!
    Το οτι πεφτεις τοσο χαμηλα να ασχολεισε μαζι μου το εκτιμω και ευχαριστω ιδιετερος!!! με βοηθας αρκετα να βγαλω απο το μυαλο μου την ιδεα να παω παλυς να ξανα αγορασω, περιμενω μπας κι περασει η "ετσι" με το αμαξι της , διοτις το δικο μου οχημα το εχει δεσμευσει η ελλινικηνν;ςτ

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Το οτι πεφτεις τοσο χαμηλα να ασχολεισε μαζι μου το εκτιμω και ευχαριστω ιδιετερος!!! με βοηθας αρκετα να βγαλω απο το μυαλο μου την ιδεα να παω παλυς να ξανα αγορασω, περιμενω μπας κι περασει η "ετσι" με το αμαξι της , διοτις το δικο μου οχημα το εχει δεσμευσει η ελλινικηνν;ςτ
    Δεν πεφτω χαμηλα.
    Εχεις παρεξηγησει καποια πραγματα. Οπως και οταν σου εβριζα τη θρησκεια και παραπονιοσουν οτι ο διαχειριστης Aeon δε σε προσεχει κλπ. Εγω δε σου ειχα κανει ουτε 1 αναφορα στα μηνυματα που με ελουζες με χαρακτηρισμους και κοσμητικα, εγω ομως εφαγα ποινη απο τον Αeon για το μηνυμα που εβριζα τους παπαδες.
    Τι θελω να πω με αυτο? Οτι καμμια φορα, αλλο φαινεται και αλλο ισχυει.
    Δενιωθω οτι πεφτω χαμηλα που σου μιλαω.
    Στο θεμα μας λοιπον.
    Αυτη η κοπελα τι θεση πιστευεις οτι θα παρει σχετικα με την υποτροπη σου? Θα σε κραξει, θα σε στεναχωρηθει? Ή θα σου πει να παιρνετε και παρεα ναρκωτικα?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Γιωργο φιλε ολοι ενδιαφερομαστε να εισαι καλα κ να κανεισ μαλακιεσ εγω πρωσοπικα δεν εχω τροπο να στο δειξω συμπαθω τουσ αναρχικουσ η καποτε κολλητη μου ηταν αναρχικη εγω ειμαι κεντρο αλλα δε ψηφιζω εδω κ δεκαπεντε χρονια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Κοιτα, θεωρητικα εχκακο ατην υγεια .
    Last edited by giorgos panou; 18-02-2018 at 17:15.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καλα τωρα την εχετε βαφτισει Ηρω και καλα οτι ειναι καποια γκομενα, σορρυ αλλα ειναι η ηρωινη, μια ναρκωτικη ουσια, αυτο ειναι ολο και δε σε βοηθαει(τουλαχιστον οχι οσων αφορα την επιβιωση σου..) το να της δινεις ανθρωπινη υποσταση για να αλλαξει καπως επιφανειακα αυτο που τελικα κάνεις.
    Τωρα εγω τι να σου πω που μου λες ξεκαθαρα οτι ειναι υπεροχη η χρηση και μου τη διαφημιζεις? Να σου πω "Αντε βρε καλο θανατο" ?
    Εσυ τι θα ελεγες στη θεση μου? Πραγματικα θελω να μου απαντησεις ΕΙΔΙΚΑ σε αυτη την ερωτηση. Τι θα μου ελεγες αν εγω ημουν ο ζορζ και εσυ η σαβατατζ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δεν πεφτω χαμηλα.
    Εχεις παρεξηγησει καποια πραγματα. Οπως και οταν σου εβριζα τη θρησκεια και παραπονιοσουν οτι ο διαχειριστης Aeon δε σε προσεχει κλπ. Εγω δε σου ειχα κανει ουτε 1 αναφορα στα μηνυματα που με ελουζες με χαρακτηρισμους και κοσμητικα, εγω ομως εφαγα ποινη απο τον Αeon για το μηνυμα που εβριζα τους παπαδες.
    Τι θελω να πω με αυτο? Οτι καμμια φορα, αλλο φαινεται και αλλο ισχυει.
    Δενιωθω οτι πεφτω χαμηλα που σου μιλαω.
    Στο θεμα μας λοιπον.
    Αυτη η κοπελα τι θεση πιστευεις οτι θα παρει σχετικα με την υποτροπη σου? Θα σε κραξει, θα σε στεναχωρηθει? Ή θα σου πει να παιρνετε και παρεα ναρκωτικα?
    Δεν ειχα αναφερθει σε εσενα! στον αλλον τον μαγκα πισω απο την οθωνη που με εβριζε εμενα κι την θρησκειαμου με κανωνικες βρισιες!! εσενα δε σου εκαμα αναφορα!! εξαλου αν δεν ηταν ο αλλως θα καναμε κι χαβαλε,μπορει να πιστευω αλλα εχει και τον χαβαλε, το χιουμορ της η θρησκεια!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δεν ειχα αναφερθει σε εσενα! στον αλλον τον μαγκα πισω απο την οθωνη που με εβριζε εμενα κι την θρησκειαμου με κανωνικες βρισιες!! εσενα δε σου εκαμα αναφορα!! εξαλου αν δεν ηταν ο αλλως θα καναμε κι χαβαλε,μπορει να πιστευω αλλα εχει και τον χαβαλε, το χιουμορ της η θρησκεια!
    Α καταλαβα, καποιος αλλος θεουσος παπαδολατρης θα εχωσε την αναφορα :P

    Για τον καβκαζ που λες, να ξερεις οτι εχετε περισσοτερα κοινα απο οσα νομιζεις, εκεινος εχει πολυ περισσοτερες γνωσεις απο μενα πανω σε αυτο που ζεις μεσα στον κοσμο των τοξικομανων και αν δεν ειχατε τις θρησκευτικες διαφορές, νομιζω οτι θα μπορουσατε να κανετε εναν πολυ γονιμο διαλογο πανω στο θεμα της απεξαρτησης. Ειναι θερμοαιμος παντως αλλα δεν ειχε και αδικο που σου την ειπε για το χριστιανισμο, αποψη μου.
    Τον προκαλω αν διαβαζει, να συμμετασχει.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Δεν ειχα αναφερθει σε εσενα! στον αλλον τον μαγκα πισω απο την οθωνη που με εβριζε εμενα κι την θρησκειαμου με κανωνικες βρισιες!! εσενα δε σου εκαμα αναφορα!! εξαλου αν δεν ηταν ο αλλως θα καναμε κι χαβαλε,μπορει να πιστευω αλλα εχει και τον χαβαλε, το χιουμορ της η θρησκεια!
    Γιώργο γίνεσαι προκλητικος στο θεμα με την θρησκεια, μπορεις να πιστευεις οτι θες, αλλά γίνεσαι προκλητικός και κάνεις και τους άλλους να φτάνουν στα άκρα και να βρίζουν.
    ΚΙ αν ήσουν φίλος μου τώρα ξέρεις τι θα σου λεγα; Καλά ρε μαλέα, εσύ είσαι που μας τα έπρηζες με τον Θεό και πόσο τον αγαπάς και τώρα χρειάζεσαι να μαστουρώνεις για να νιώσεις όμορφα; Πού είναι η αγάπη του Θεού τώρα; Ποιος νομίζεις πως είσαι;
    Κάθεσαι και μιλάς για την ηρωίνη λες κι είναι γκόμενα και τι ωραία που είναι και τι ωραία που με κάνει να νιώθω κτλ κτλ και ξέρεις πολύ καλά πως η αλήθεια είναι πως ζεις την απόλυτη ξεφτίλα με αυτό που κάνεις. Ολόκληρος άντρας παίζεις με τις λέξεις για να ξεγελάσεις τον εαυτό σου, αλλά να σου πω κάτι; Είναι γελοίο. Είσαι εξαρτημένος. Ούτε γκόμενα είναι η ηρωίνη, ούτε τίποτα ωραίο δεν σου προσφέρει απλά είσαι άρρωστος και χρειάζεται να απευθυνθείς εκεί που πρέπει και να πεις : τα σκάτωσα, βοήθηστε με να τα ξαναφτιάξω όλα. Αν ήσουν φίλος μου αυτά θα σου λεγα.

    Γιατί κι αυτό που κάνεις τώρα εδώ δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει. Σα να μας χρησιμοποιείς για άλλοθι μου φαίνεται, ωραία θα καθόμαστε να συζητάμε τι καλή που είναι η ηρωίνη και συ θα συνεχίζεις να παίρνεις την δόση σου κι όλα καλά. Εμάς τι μας θες; Για μάρτυρες στην αυτοκτονία σου; αυτό που κάνεις τώρα είναι αυτοκτονία. Ξύπνα και ζήτα βοήθεια.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Καλα τωρα την εχετε βαφτισει Ηρω και καλα οτι ειναι καποια γκομενα, σορρυ αλλα ειναι η ηρωινη, μια ναρκωτικη ουσια, αυτο ειναι ολο και δε σε βοηθαει(τουλαχιστον οχι οσων αφορα την επιβιωση σου..) το να της δινεις ανθρωπινη υποσταση για να αλλαξει καπως επιφανειακα αυτο που τελικα κάνεις.
    Τωρα εγω τι να σου πω που μου λες ξεκαθαρα οτι ειναι υπεροχη η χρηση και μου τη διαφημιζεις? Να σου πω "Αντε βρε καλο θανατο" ?
    Εσυ τι θα ελεγες στη θεση μου? Πραγματικα θελω να μου απαντησεις ΕΙΔΙΚΑ σε αυτη την ερωτηση. Τι θα μου ελεγες αν εγω ημουν ο ζορζ και εσυ η σαβατατζ
    Εχεις δικιο ειναι λαθος οτι αναφερομαι με ομορφα λογια σε αυτην!! ποσο μαλον αν διαβαζει καποιος επιρεπης!! θα το δυαγραψω το μηνυμα αυτο!! εξλου δεν ειμαι καλα τωρα!! εχεις δικιο πρεπει να το δυαγραψω τ!! ο συγκεκριμενο μηνυμα!
    Πωτες δεν θα σου ελεγα να χεις καλο θανατο εσενα!! Δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος, ειναι λογικο να νομιζεις κι να φανταζεσαι για εμενα απεσια πραματα!! δε σε κατηγορω καθε αλλο ,το αντιθετο θα ηταν παραλογο , να εχεις καλη εντυπωση για καποιον ανθρωπο οπου κανονικα τωρα θα ηταν φυλακη - οπου αλλα παιδια με πολυ λιγοτερη εγκληματικη ενεργεια ειναι μεσα, κι προτοδικα αλλα και στην προανακριση !! εξαλου εχω καμει ασχημα πραματα στην ζωη μου!! αν κι εχουν περασει χρονια ερκετα , αλλα κανει κι πραματα σε συνανθρωπους μου οπου αν τα εβλεπα να τα εκανε αλλος θα φρικερνα!! πραξεις οπου δεν μπορω να τις συγχωρεσω ευκολα ακομα κι αν εχουν περασει πολλα χρονια, οπου ακομα κι αν με συγχωρεσε ο παπας μου !! Ισω ενας λογος που ακομα πινω ειναι μπας κι μπορεσω να ξεχασω αυτες τις στιγμες!! να τις ζβισω απο την θυμησημου!! διοτις ουτε ψυχοπαθεις ειμουν !! ουτε ανθρωπος της βιας ειμουν!! ομως φοβαμαι πως γενικα ακομα κι εσυ!! δεν ξερεις το τι μισος και θηριο μπορει να κριβεις μεσα σου!!
    Στο θεμα μας!! Δεν κρινω ανθρωπους που καμουν αμαρτιες !! διοτις δεν ειμαι ο σωστος ςγω!! αν κι πριν λιγο καιρο ειχα φτασει να ειμαι πολυ σωστος , ειχα ξεπερασει το μεσο ωρο ενς νομοταγης πολιτη!! δεν θα ελεγα πωτες τετοιο πραμα!!!
    Γενικα θεωρω πολυ ανανδρο το να ευχεσαι σε καποιον να παθει κακο!! αποψημου ειναι αυτη που λεει κι ο Νιτσε!! οτι δλδη, το να ευχεσα να παθει καποιος πολυ κακο επειδη σε εβλαψε ειναι και δειχνει ανανδρο , δεινει οτι εισαι δειλος!! Το σωστο και το ηθικο ειναι να του κανεις εσυ ο ιδιος το κακο!! εσυ να πας κι να του κανεις κακο με ολο σου το παθος χωρις καθολου οικτο!! να εισαι οσο πιο σκληρο γινετε!! αυτο ειναι τιμιειο και ηθικο!!
    Πντως πλεον δεν θελω να καμω κακο σε κανεναν ,μονο σε εμενα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Εχεις δικιο ειναι λαθος οτι αναφερομαι με ομορφα λογια σε αυτην!! ποσο μαλον αν διαβαζει καποιος επιρεπης!! θα το δυαγραψω το μηνυμα αυτο!! εξλου δεν ειμαι καλα τωρα!! εχεις δικιο πρεπει να το δυαγραψω τ!! ο συγκεκριμενο μηνυμα!
    Πωτες δεν θα σου ελεγα να χεις καλο θανατο εσενα!! Δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος, ειναι λογικο να νομιζεις κι να φανταζεσαι για εμενα απεσια πραματα!! δε σε κατηγορω καθε αλλο ,το αντιθετο θα ηταν παραλογο , να εχεις καλη εντυπωση για καποιον ανθρωπο οπου κανονικα τωρα θα ηταν φυλακη - οπου αλλα παιδια με πολυ λιγοτερη εγκληματικη ενεργεια ειναι μεσα, κι προτοδικα αλλα και στην προανακριση !! εξαλου εχω καμει ασχημα πραματα στην ζωη μου!! αν κι εχουν περασει χρονια ερκετα , αλλα κανει κι πραματα σε συνανθρωπους μου οπου αν τα εβλεπα να τα εκανε αλλος θα φρικερνα!! πραξεις οπου δεν μπορω να τις συγχωρεσω ευκολα ακομα κι αν εχουν περασει πολλα χρονια, οπου ακομα κι αν με συγχωρεσε ο παπας μου !! Ισω ενας λογος που ακομα πινω ειναι μπας κι μπορεσω να ξεχασω αυτες τις στιγμες!! να τις ζβισω απο την θυμησημου!! διοτις ουτε ψυχοπαθεις ειμουν !! ουτε ανθρωπος της βιας ειμουν!! ομως φοβαμαι πως γενικα ακομα κι εσυ!! δεν ξερεις το τι μισος και θηριο μπορει να κριβεις μεσα σου!!
    Στο θεμα μας!! Δεν κρινω ανθρωπους που καμουν αμαρτιες !! διοτις δεν ειμαι ο σωστος ςγω!! αν κι πριν λιγο καιρο ειχα φτασει να ειμαι πολυ σωστος , ειχα ξεπερασει το μεσο ωρο ενς νομοταγης πολιτη!! δεν θα ελεγα πωτες τετοιο πραμα!!!
    Γενικα θεωρω πολυ ανανδρο το να ευχεσαι σε καποιον να παθει κακο!! αποψημου ειναι αυτη που λεει κι ο Νιτσε!! οτι δλδη, το να ευχεσα να παθει καποιος πολυ κακο επειδη σε εβλαψε ειναι και δειχνει ανανδρο , δεινει οτι εισαι δειλος!! Το σωστο και το ηθικο ειναι να του κανεις εσυ ο ιδιος το κακο!! εσυ να πας κι να του κανεις κακο με ολο σου το παθος χωρις καθολου οικτο!! να εισαι οσο πιο σκληρο γινετε!! αυτο ειναι τιμιειο και ηθικο!!
    Πντως πλεον δεν θελω να καμω κακο σε κανεναν ,μονο σε εμενα
    Κοιτα, γενικα ο Νιτσε ειχε σαν αρχη την ιδεα ο ανθρωπος να ειναι δυνατος και να κανει πραξεις και να μην παρεμβαινει ο ενας να βοηθαει τον αλλον για να μην του στερει τις δυναμεις του.
    Καλα το οτι θα μιλουσα μαζι σου για Νιτσε, ηταν το μονο που δε θα περιμενα ποτε. ΠΟΤΕΣ που λες και συ!

    Δε σου ειπα αν θα μου ελεγες εσυ "καλο θανατο". Σε ρωταω εγω, με ολα αυτα που μου λες για το ποσο υπεροχα ειναι τα ναρκωτικα, σε τι θεση πιστευεις οτι με φερνεις? Τι αλλο μου μενει να σου πω? Τι θα μου ελεγες ΕΣΥ αν ησουν στη θεση μου και αν εγω ημουν στη ΔΙΚΗ ΣΟΥ.

    Οκ καποια στιγμη στη ζωη σου τα εκανες σκατα. Αντιλαμβανομαι οτι αν υπηρχε δικαιοσυνη ΝΟΜΙΚΗ θα επρεπε να ησουν στη φυλακη και να πληρωνεις το τιμημα, σωστα? Αυτο δεν εγινε.
    Και αφου δεν εγινε αποφασισες να αυτοτιμωρεισαι και ταυτοχρονα να "ξεχνιεσαι" μεσα απο τη χρηση ναρκωτικων ουσιων?
    Δεν τιμωρηθηκες αρκετα ακομα? Ποσο πρεπει να το συνεχισεις δηλαδη? Δεν προκειται να εξιλεωθεις ετσι.
    Υπαρχουν και αλλοι δρομοι να διαλεξεις. Αν θελεις να ησυχασεις τις ενοχες μεσα στο κεφαλι σου, μπορεις να βγεις εξω και να κανεις καλο οπου και οποτε μπορεις, για να κερδισεις καποιο απο το χαμενο εδαφος.

    Αυτη η εικονα που ειπες πριν οτι θα ηθελες να εχεις, με οικογενεια, αμαξι, κλασατη δουλεια κλπ σε χαντακωνει. Μου θυμιζει μια φραση απο το Υπογειο του Ντοστογιεφσκι. "Ή πρωτος σε ολα ή στα υπογεια, αυτο μ΄εφαγε" Καταλαβαινεις τι εννοουσε? Υπαρχει και η μεση οδος κι ας μην ειναι φανταχτερη.

    Και δε μου ειπες, αυτη η κοπελα που περιμενεις και ειναι κι αυτη τοξικομανης, τι θεση πιστευεις οτι θα κρατησει οταν μαθει για την υποτροπη σου? Θα στεναχωρηθει? Θα σε κραξει? Ή δεν τη νοιαζει και θα σου πει να παιρνετε και παρεα τις δοσεις σας?
    Last edited by savatage; 18-02-2018 at 18:23.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Γιωργο φιλε ολοι ενδιαφερομαστε να εισαι καλα κ να κανεισ μαλακιεσ εγω πρωσοπικα δεν εχω τροπο να στο δειξω συμπαθω τουσ αναρχικουσ η καποτε κολλητη μου ηταν αναρχικη εγω ειμαι κεντρο αλλα δε ψηφιζω εδω κ δεκαπεντε χρονια
    ΕΛΙΣ ! φιλεμου , κατα την συγχρωνη αποψη μου η διαμαχη για πολιτικους λογους στην Ελλαδα ειναι ισως ο τελευταιος λογος για να παρεξηγηθεις η ακομα κι για να ασχολησε μαλον! πιο σοβαρο λογο βρησκω το να μαλωνουν δυο ανθρωποι για το ποιος εχει πιο καλο μιξερ σπιτι του παρα για την πολιτικη!!!χαχα.
    Δυστυχως καμω πολλε βλακις τελευταια!! ξερεις κατις ΕΛΙΣ, μα πως να ειμαι σωστος, πως να μπορω να συμπαθω αλλους η να γινω συμπαθεις απο την στιγμη που δεν αγαπω τον ιδιο μου τον εαυτο????
    Δεν μου κανει εντυπωση πλεον οσο κι αν με αντιπαθουν οι ανθρωποι η ακομα κι τα σκιλακια!! ας ξανα βρω την αυτοεκτιμησημου, ας ξανα παψω τα ναρκωτικα κι τοτες να εχω απετηση σεβασμου!! το οτι με σεβεσαι ειναι ευχαριστω και με τιμα ΕΛΙΣ

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    savatage
    Ουτε κι εγω περιμενα να αναφερομε μαζισου στον ντοστογεφσκι, αν δεν καμω λαθος επειδη ειναι χρονια οπου εχω να το διαβασω αυτο το βιβλιο ,ειναι μεσα κι η ιστορια με τον αξιωματικο που ηθελε να τσακοθουν σε ενα μπαρ ε? που βγηκε κι με κατις φιλους του που τον ειχαν στο κραξιμο?
    Στο παραδηγμα οπου αναφερθηκα για μια μικροαστικη οικογενεια το ειπα με την εννοια του καθημερινου ανθρωπου ! οπου δεν θα ειχα φαντασιωσεις να γινω καποιος μεγαλος κι τρανος, αυτο ηθελα να αναφερω, εξαλου η μπουρζουαζια εχει ψυλο παιθανει στην Ελλαδα.
    Σχετικα με τον φιλο σου οπου λες οτι εχω κοινα! δεν εχω κανενα κοινο!! διοτις οποιος λεει καποιον μα,,,,,α στα καλα καθουμενα χωρις να τον εχει ενοχλησει προηγουμενος , η να ανταπαντα ,εστω κι χωρις να αναφερομαι σε αυτον αλλα με τελειως διαφορετικο υφος απο εκει δλδη που εγω εγρφα μηνυμα με αποψεις μου νεμεν υπερβολικες και πουριτανες αρκετα αλλα χωρις να θελω να ταπινωσω καποιον ε δεν εχω καμια σχεση!! προσωπικα ειμαι της αποψης οτι το να το παιζω τσαμπουκας για φυγουρα απο μια οθωνη ειναι τελειως ακυρη με την δικημου προσωπικοτητα αρα δεν εχω καμια σχεση με το φιλοσου, οσο για το οτι πορει να γνωριζει απο ουσιες αυτο δεν ειναι λογος να τεριαζουμε! Παρολα αυτα προσωπικα δεν θα τολμισω πωτες να τον προσβαλω ειτε να γραψω κατω απο καποιο ηνυματου ωστε να τον ενοχλεισω.

    Οσο για την συγκεκριμενη κοπελα την πετυχα προχθες στα εξαρχεια στο παλιο μου σπιτι ,-αλλο παλυ κολημα! να θελω να περναω εξω απο ενα κολοσπιτο ,ετοιμοροπο οπου εμεινα για μηνες - την πετυχα τυχαια! πηγαινε κι αυτη στον ΟΚΑΝΑ, ο λογος που την θελω αυτην ειναι επειδη την γουσταρω!! ενα παθος οπου πωτες δεν ειχα την τυχη να το χορτασω!!η ομορφια της δεν περιοριζετε μονο στα σωματικα της χαρακτηριστικα! ειναι κατι παραπανω ομορφη!! σαν κινει το ομοφο κορμακι της η καρδια μου αυξανει ταυτοχρονα με τις κινησεις της τους παλμους μου! σαν την ακουω να μου μηλα χανω αυτα που μου λεει παυει το μυαλομου να αποδικοποιει τους ομορφους ηχους της φωνουλας της σε λεξεις κι παραμενει στο ακουσμα απο τι χορδες που κρυβοντε απο τον ομορφο λαιμο της!! αυτον τον λαιμο που δεν θα ξεχασω ωτες την μυροδια του αλλα και την αντιστιχη απαλοτητα που εφερνε στα χιλια μο καπωτες!! τα ματια της!! τα ματια της ειναι μια πολυχρωμη φλογα οπου βρησκει ξεσπασμα η "φωτια" που κρυβει η καρδια της! την θελω!! Αλλα ξερω, ξερουμε πως μαζι θα υπαρξη η απολυτη καταστροφη! και επειδη ειναι μανουλα πρεπει να μεινουμε στον πλατωνικο ερωτα!! μονη της με το παιδι υπαρχει ελπιδα μαζι δεν υπαρχει!! Εξαλου εχει αρκετα λεφτα για να θρεψει το παιδακι της, τον οποιο γκομενο τραβιετε! τα οσα ναρκωτικα πινει!!
    Οχι!! στην ηλικια που ειμια θα ηταν τεραστιο λαθος να τραβιεμαι μ γυναικες που πινουν!!
    Εξαλου οσο πιο ονειρικος παραμενει ενας ερωτας τοσο πιο ομορφος ειναι!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Αυτο που περιγραφεις δεν ειναι ερωτας, καβλα ειναι. Καλο κι αυτο αλλα μη βαφτιζουμε το δεσποτη Παναγιωτη λολ

    Ο καβκαζ δεν ειναι φιλος μου, απλα προσπαθησα να σου δωσω να καταλαβεις οτι αυτα που σας ενωνουν ειναι περισσοτερα απο αυτα που σας χωριζουν. Και αν η θρησκεια σου χωριζει τους ανθρωπους αντι να τους ενωνει, τοτε κατι δεν παει και πολυ καλα. Ο καβ μιλησε για υποκρισια οπως και ο pavlos εδω σε αυτο το θρεντ, στον 2ο ομως δεν κακιωσες.

    Δε θυμαμαι το περιστατικο με τον αξιωματικο που λες στο βιβλιο, ο καθενας κρατα διαφορετικα σημεια και νοηματα στη μνημη του. Δεν το εχω στο σπιτι που μενω για να το ψαξω να σου πω, δυστυχως ειναι κι αυτο το βιβλιο -οπως και σχεδον ολη μου η ζωη πριν γυρισω σε αυτο το κωλομερος που ζω τωρα- κλεισμενο σε καποια απο τις κουτες σε μια αποθηκη.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Ακριβως τα ιδια μου ειπε η θεραπευτρια μου!!!!!!!!!! με φρικαρες τωρα!!!!!!!!! , Ολο αυτο μου λεει οτι πρεπει να παψω να τιμορω τον εαυτομου!! αν κι δεν ξερει ακριβως το εγκλημα οπου ειχα καμει σε νεαρη ηλικια , ξερει ομως το εγκλημα οπου διεπραξα περισι!!
    Υ.Γ. να προσεχετε οταν εκμιστιρευεστε εγκληματα σε ψυχολογους παιδια!! διοτις υπαρχει ενα
    παραθυρακι οπου λεει " - οταν καποιος κινδυνευει με την ζωη του η εχει υπαρξει σοβαρο εγκλημα , πρεπει να το αναφερει ο ψυχολογος διοτις κρινετε η ζωη καποιου η αν ρχει ειδη γινει -
    Το οτι απο εχθες εχω πεσει με τα μουτρα στις υποτροπες ειναι αδικαιολογητο!!!Ο γιατρος μου μου λεει οτι ισως ειναι επακολυθο του τροπου ζωης που ακολουθω τελευταια, δλδη ξανα συναντω παρεες απο τα παλια,Τελος μαζι με την θεραπευτριαμου ειπαν οτι αυτοτιμορω τον εαυτομου συνεχως ! αυτο που λες εσυ δλδη, τουλαχιστον αυτο αποδηκνει οτι ειμαι ανθρωπος μ καλη καρδια, οτι εχω μετανιωσει για οτι εκαμα. Για το περσινομο λαθος πληρωνω ΣΑΒΑΤΑΤΖ. ειμαιμε περιοριστικα μετρα! απλα ειναι θαυμα οτι δεν ειμαι μεσα!
    Μετα μπορω να ερωτησω κι εγω ?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Ακριβως τα ιδια μου ειπε η θεραπευτρια μου!!!!!!!!!! με φρικαρες τωρα!!!!!!!!! , Ολο αυτο μου λεει οτι πρεπει να παψω να τιμορω τον εαυτομου!! αν κι δεν ξερει ακριβως το εγκλημα οπου ειχα καμει σε νεαρη ηλικια , ξερει ομως το εγκλημα οπου διεπραξα περισι!!
    Υ.Γ. να προσεχετε οταν εκμιστιρευεστε εγκληματα σε ψυχολογους παιδια!! διοτις υπαρχει ενα
    παραθυρακι οπου λεει " - οταν καποιος κινδυνευει με την ζωη του η εχει υπαρξει σοβαρο εγκλημα , πρεπει να το αναφερει ο ψυχολογος διοτις κρινετε η ζωη καποιου η αν ρχει ειδη γινει -
    Το οτι απο εχθες εχω πεσει με τα μουτρα στις υποτροπες ειναι αδικαιολογητο!!!Ο γιατρος μου μου λεει οτι ισως ειναι επακολυθο του τροπου ζωης που ακολουθω τελευταια, δλδη ξανα συναντω παρεες απο τα παλια,Τελος μαζι με την θεραπευτριαμου ειπαν οτι αυτοτιμορω τον εαυτομου συνεχως ! αυτο που λες εσυ δλδη, τουλαχιστον αυτο αποδηκνει οτι ειμαι ανθρωπος μ καλη καρδια, οτι εχω μετανιωσει για οτι εκαμα. Για το περσινομο λαθος πληρωνω ΣΑΒΑΤΑΤΖ. ειμαιμε περιοριστικα μετρα! απλα ειναι θαυμα οτι δεν ειμαι μεσα!
    Μετα μπορω να ερωτησω κι εγω ?
    Μα φυσικα και φταιει και το γεγονος οτι εψαξες να βρεις παρεες και στεκια τοξικομανων παλι. Εσυ θα το ξερεις πολυ καλυτερα απο μενα οτι ειναι βασικος κανονας να φευγεις μακρια απο τετοια ατομα, αν θελεις να ξεμπλεξεις και να κρατηθεις μακρια απο ουσιες.
    Γυρευοντας πηγες, δε σε παρεσυρε κανεις, γι΄ αυτο σου λεω κι εγω οτι αυτοτιμωρεισαι απο τις ενοχες σου και ταυτοχρονα ψαχνεις την ευκολη και γρηγορη ανακουφιση απο τις ενοχες αυτές.

    Ναι ρωτα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. Replies: 9
    Last Post: 04-11-2016, 18:17
  4. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 12:19
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •